Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ATP Otomatik Zincir Yağlama Sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Ben direk bor ile temizliyorum zinciri yağ, mazot, zift vs bunlar kesmiyor beni :D
    nickkel bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı HerveauX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben direk bor ile temizliyorum zinciri yağ, mazot, zift vs bunlar kesmiyor beni :D
    borla temizliyorum derken?
    HerveauX bunu beğendi.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahahahhaha aynen budur ürün doğru (Y)

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben >>TUTORO<< ürününü deneyeceğim, tamamen mekanik.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu akşam ben de Ahmet abiyle tanıştım, çayını içtim ve Atp otomatik zincir yağlama sistemini taktırdım. Motorum çamur içinde leş gibi olduğundan resim paylaşmadım, haftasonu temizleyeyim de sistemin resimlerini çekeyim,paylaşayım.
    Cyan bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    fırçada daha hiç aşınma belirtisi yok ne zaman biter bilmiyorum.. bitince geleceğim değişim için
    Fırça tahminim den uzun süre dayanıyor 27 bin kullanan var transalp te. Ben 20 bin kullandım. Hala kullanıyorum. Fircanin ortası asılabilir ama işini yapmasına engel değil ordaki zincir salınımı çok fazladır.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu akşam ben de Ahmet abiyle tanıştım, çayını içtim ve Atp otomatik zincir yağlama sistemini taktırdım. Motorum çamur içinde leş gibi olduğundan resim paylaşmadım, haftasonu temizleyeyim de sistemin resimlerini çekeyim,paylaşayım.
    Hayırlı olsun yeni motorunla birlikte
    tommygun ve foxtrot bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun yeni motorunla birlikte
    Çok teşekkür ederim. Paddock standımı hediye ettim bir arkadaşıma, krikoyla zincir temizliği ve bakımını istediğim şekilde yapamıyordum. Arkada da hugger var, iyice zor oluyordu temizlik ve yağlama. Sorunumu çözdüm diye düşünüyorum.

Motosikleti
    NC750X
    Çok teşekkür ederim. Paddock standımı hediye ettim bir arkadaşıma, krikoyla zincir temizliği ve bakımını istediğim şekilde yapamıyordum. Arkada da hugger var, iyice zor oluyordu temizlik ve yağlama. Sorunumu çözdüm diye düşünüyorum.
    sorununuzu çözdünüz geçmiş olsun.. ne yıkama ne temizleme.. ancak ilk takılma olduğu için şu an ki zincirinizi bir gazyağı ile iyice temizleyip ardından basınçlı su ile yıkarsanız daha iyi olacaktır.. maksat yeni yağ kolayca temiz zincire nüfuz etsin ..
    HerveauX ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    sorununuzu çözdünüz geçmiş olsun.. ne yıkama ne temizleme.. ancak ilk takılma olduğu için şu an ki zincirinizi bir gazyağı ile iyice temizleyip ardından basınçlı su ile yıkarsanız daha iyi olacaktır.. maksat yeni yağ kolayca temiz zincire nüfuz etsin ..
    gazyağını yada yağ çözücü hiçbir şeyi zincire sürmeyin
    tommygun bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazyağını yada yağ çözücü hiçbir şeyi zincire sürmeyin
    normalde evet Ahmet abi de işte çamur vs. olmuş dedi ya arkadaş bir gazyağıyla temizleyip ardından su ile yıkamasını tavsiye ettim ben de.. ki senin sistem sıfır zincire takılmış gibi işe başlasın diye.. normalde gerek yok elbette :D

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah razı olsun, geçen ay sana taktırdığım otomatik yağlama sistemiyle 1200 km yol yaptım. Çamura da girsem uzun yol da yapsam zincirim şıkır şıkır. Normalde bu km.de 4 yağlama, 2 temizlik yapardım. Sistemin tek sıkıntısı; eskiden sürekli zincir kontrolü yapmaya alışmışsanız şu an yapmaya gerek duymadığınızdan hayatınızda bir boşluk oluşuyor.
    Ahmet Turan Peker bunu beğendi.

Motosikleti
    Allah razı olsun, geçen ay sana taktırdığım otomatik yağlama sistemiyle 1200 km yol yaptım. Çamura da girsem uzun yol da yapsam zincirim şıkır şıkır. Normalde bu km.de 4 yağlama, 2 temizlik yapardım. Sistemin tek sıkıntısı; eskiden sürekli zincir kontrolü yapmaya alışmışsanız şu an yapmaya gerek duymadığınızdan hayatınızda bir boşluk oluşuyor.
    Kazasız belasız kullanın inşallah
    tommygun bunu beğendi.

nickkel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Cümleten merhaba, Ahmet hocam da gruptaymış, ellerine sağlık. Benim bir sorum var. Otomatik zincir yağlama taktırmak için araştırırken NecoChainOiler diye benzer bir ürün daha buldum. ATP ve NecoChainOiler ikisininde video ve montajlarını izledim. Sonuçte birbirine çok benzeyen ve aynı işi yapan iki sistem ( belkide yanılıyorum, affola) anladığım kadarıyla arada ki fark ATP de fırça var, NecoChainOiler de fırça yok ve öndişliden damlama yapacak şekilde kurulum yapılıyor. Youtube da bir usta fırça zincire sürttüğü için zarar veriyor yorumu yapmış. https://www.youtube.com/watch?v=6wiDAn12rCM
    Ön dişliden yağlamak da janta yağ sıçrama riski olmaması açısından mantıklı geldi. Teknik bilgi olarak yeterli olmadığım için yorum yapamıyorum. Sizlerin yorum ve tecrübelerinizden yararlanmak isterim, yolunuz hep açık olsun...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yumuşak kıl fırça demire nasıl zarar verebilir bu yorumu yapan usta olamaz art niyetle konuşmuş sanki , yağın ön dişliye gönderilmesi sıçramasını önleyebilir zira arka dişli daha geniş ve santrifüj etkisi daha fazla oluyordur..
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Sıyırıcı sıkıntılı duruyor gerçekten.plastik cırtla kelepçeyle yapılan montaj gerçekten çok basit duruyor.Oralara sacdan bir parça kesip kıvırıp daha profesyonel bişey yapılır.Tabi her motor için çalışma yapmak lazım montaj ekipmanı için.Zahmetli iş tabii.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Heheheh zamanında 1200 km demişiz ama aynı sistemi, aynı motorda 60.000 km üzeridir kullanmaktayım. Fırçam zamanla aşındığı için Ahmet Abi'de 2-3 defa fırça değiştirdim.
    freasy ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Heheheh zamanında 1200 km demişiz ama aynı sistemi, aynı motorda 60.000 km üzeridir kullanmaktayım. Fırçam zamanla aşındığı için Ahmet Abi'de 2-3 defa fırça değiştirdim.
    Ben de senin motordan gördüm bu sistemi, olur da scooterdan vazgeçip zincirli motora geçersem ilk işim atp taktırmak olacak.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı nickkel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten merhaba, Ahmet hocam da gruptaymış, ellerine sağlık. Benim bir sorum var. Otomatik zincir yağlama taktırmak için araştırırken NecoChainOiler diye benzer bir ürün daha buldum. ATP ve NecoChainOiler ikisininde video ve montajlarını izledim. Sonuçte birbirine çok benzeyen ve aynı işi yapan iki sistem ( belkide yanılıyorum, affola) anladığım kadarıyla arada ki fark ATP de fırça var, NecoChainOiler de fırça yok ve öndişliden damlama yapacak şekilde kurulum yapılıyor. Youtube da bir usta fırça zincire sürttüğü için zarar veriyor yorumu yapmış. https://www.youtube.com/watch?v=6wiDAn12rCM
    Ön dişliden yağlamak da janta yağ sıçrama riski olmaması açısından mantıklı geldi. Teknik bilgi olarak yeterli olmadığım için yorum yapamıyorum. Sizlerin yorum ve tecrübelerinizden yararlanmak isterim, yolunuz hep açık olsun...
    Neco chain Necdet yetişgen abimizin yaptığı bir sistem. Kendisi elektronik mühendisidir. Oda gayet güzel. Uygulama üzerinden ayar falan yapabiliyorsun.

Ben biraz daha ulaşılabilir olmak için ucuz kalmaya çalışıyorum. Fırça bu işin zirvesi bana göre. Kimse malını kötülemez tabii ki

Atp fiyat/ performans olarak iyidir
    espresso, nickkel ve Mr.wind bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    İlk 5 atp den birisi benim motorda ve iyiki takmışım dediğim ürünlerin başında gelir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)