Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ATP Otomatik Zincir Yağlama Sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Sistem çok mantıklı.
    Scottoiler'in sistemi daha sade.

ATP'nin kullandığı malzemeleri piyasadan temin ettim. (ATP'den kopya çektim)
    Elektronik tarafını yaptım. Şu an sadece yağ haznesini takmak ve yağ hortumlarını döşemek kaldı.

Elektronik bağlantıdan sonra kendi yaptığım yağ haznesi cortladı Kaba düzen bir şey yapmıştım. Cırtla sabitlemeye çalışırken, alt hortum bağlantısı kırıldı. Beceremedim.
    Şimdi yine ATP'nin yağ haznesine benzer bir şey yapacağım. Malzemeleri temin ettim.
    Sistemi kendim yaparak ATP'ye bir fayda sağlamadım fakat çevremdeki insanlara sürekli bahsediyorum.

Bu sistemi bir süre kullandıktan sonra Scottoiler kopyası da yapıp denemeyi planlıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sistem çok mantıklı.
    Scottoiler'in sistemi daha sade.

ATP'nin kullandığı malzemeleri piyasadan temin ettim. (ATP'den kopya çektim)
    Elektronik tarafını yaptım. Şu an sadece yağ haznesini takmak ve yağ hortumlarını döşemek kaldı.

Elektronik bağlantıdan sonra kendi yaptığım yağ haznesi cortladı Kaba düzen bir şey yapmıştım. Cırtla sabitlemeye çalışırken, alt hortum bağlantısı kırıldı. Beceremedim.
    Şimdi yine ATP'nin yağ haznesine benzer bir şey yapacağım. Malzemeleri temin ettim.
    Sistemi kendim yaparak ATP'ye bir fayda sağlamadım fakat çevremdeki insanlara sürekli bahsediyorum.

Bu sistemi bir süre kullandıktan sonra Scottoiler kopyası da yapıp denemeyi planlıyorum.
    Seni gidi kopyacı seni...çok uğraşma gel yardımcı olurum. Çok karışık bir şey değil ama yine de belli şeylerin yerine oturması zaman alıyor. Az ugrasmadim ben. 2-3 defa revizyon yaptım ancak oturdu maliyeti yükseltme den gelişmeye devam edecek
    yokon ve maktama bunu beğendiler.

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni gidi kopyacı seni...çok uğraşma gel yardımcı olurum. Çok karışık bir şey değil ama yine de belli şeylerin yerine oturması zaman alıyor. Az ugrasmadim ben. 2-3 defa revizyon yaptım ancak oturdu maliyeti yükseltme den gelişmeye devam edecek
    Çok teşekkürler. Bu sefer de beceremezsem kapınızı çalacağım

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Güzel düşünce fakat,haftasonu oldu mu "Bugünde motorumun zinciri bi temizleyip yağlayayım" demek ister insan.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel düşünce fakat,haftasonu oldu mu "Bugünde motorumun zinciri bi temizleyip yağlayayım" demek ister insan.
    Ben daha çok "Biri inse de şunları yağlayıp gelse" diyorum. Haliyle kimse inip yağlamıyor
    ...

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha çok "Biri inse de şunları yağlayıp gelse" diyorum. Haliyle kimse inip yağlamıyor
    Neredeyse 1 haftadır ben motora motor bana bakıyor. Zinciri yağlamam gerek.

2 Ağustos'ta Sinop'a 'Kuzeyfest'e gidiyoruz, bir ara yağlarım sanırım.

Sırf zincir yok diye Vfr 1200F alasım var da para yok.

Motosikleti
    honda cb500f
    Ümraniye de nerde yeriniz acik adres yazabilir misiniz gelmek isteyenler yaptirsin.

Motosikleti
    Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümraniye de nerde yeriniz acik adres yazabilir misiniz gelmek isteyenler yaptirsin.

..Tepeüstü mahallesi örnek sokak no 15 Ümraniye
    Kural [ Z ] ve MT00 bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cb500f
    Tesekkurler

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    ahmet abiyi sahsen tanimasam da nc grubundan biliyordum başarılarının devamıni dilerim.nc den her şeyinden memnundum sırf şu zincir yağlama ugrastiriyordu.simdi ise skuterim var tertemiz kafam rahat
    Ahmet Turan Peker bunu beğendi.

Motosikleti
    Daha ne olsun ki...

https://youtu.be/fMTnmuZACok
    Kural [ Z ] ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750X
    ben de bizzat konu sahibi ve atp kullanıcısı olarak yorum yapayım. bu yağlama sistemi takılmasından bu yana 10 bin km nin biraz üzerinde yol yaptım.. yağlamanın sisteminin ertesi günü rk zincir taktırmıştım. bunca km sonra hala ilk günkü gerginliğini koruyor.. ortalama 2 defa da dolum yaptım.. yaklaşık 600 ml yağa mal oldu.. 10 bin km 12 tl gibi bir yağ maliyetine hala ilk günkü gibi.. yağlama temizleme nedir unuttum..ileride konuyu da unutmazsam tekrar güncellerim
    yokon, Bilinmez, tommygun ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Peki bu otomatik sistem de kirlenen zinciri temizlemek gerekmiyor mu? Yağlanması sadece yeterli oluyor mu? Cahilliğime verin. Bilmediğimden soruyorum.

Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu otomatik sistem de kirlenen zinciri temizlemek gerekmiyor mu? Yağlanması sadece yeterli oluyor mu? Cahilliğime verin. Bilmediğimden soruyorum.
    Yağ yapışkan olmadığı için üzerinde toz, toprak, pislik tutmuyor. Bu nedenle temizlemek gerekmiyor. Zincirin parladığını görmek isterseniz (bence gereksiz) sadece eski bir bezle 1 tur zinciri silmeniz yeterli.

Her ne kadar gaz yağı zararsız desek de çözücü olduğu için zincire ve o-ringlere zarar vermediği söylenemez.

Motosikleti
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bizzat konu sahibi ve atp kullanıcısı olarak yorum yapayım. bu yağlama sistemi takılmasından bu yana 10 bin km nin biraz üzerinde yol yaptım.. yağlamanın sisteminin ertesi günü rk zincir taktırmıştım. bunca km sonra hala ilk günkü gerginliğini koruyor.. ortalama 2 defa da dolum yaptım.. yaklaşık 600 ml yağa mal oldu.. 10 bin km 12 tl gibi bir yağ maliyetine hala ilk günkü gibi.. yağlama temizleme nedir unuttum..ileride konuyu da unutmazsam tekrar güncellerim
    Daha çok az km yapmışsın 😂 . Eski kullanıma göre en az 2-3 kat daha fazla kullanacağı dan eminim. Bu arada paylaşımın gerçekten güzeldi. Fırça nın durumu nasıl

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten diğer yağlama sistemlerinden atp nın farkı aynı zamanda temizlik işini de yapabilmesidir. İlave bir zincir temizliği söz konusu değildir. Yağlama ayarı düzgün olursa sıçrama da çok az olur

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Daha çok az km yapmışsın 😂 . Eski kullanıma göre en az 2-3 kat daha fazla kullanacağı dan eminim. Bu arada paylaşımın gerçekten güzeldi. Fırça nın durumu nasıl

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Zaten diğer yağlama sistemlerinden atp nın farkı aynı zamanda temizlik işini de yapabilmesidir. İlave bir zincir temizliği söz konusu değildir. Yağlama ayarı düzgün olursa sıçrama da çok az olur
    Hocam mt09 için uygulamanız var mı motorun üstünde nasıl durur görüntüyü bozar mı? Birde fiyat nedir

Motosikleti
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam mt09 için uygulamanız var mı motorun üstünde nasıl durur görüntüyü bozar mı? Birde fiyat nedir
    MT 09 da her şey gizli oluyor. Sadece fırça kelepçesi görünür atpzinciryaglama facebook sayfasında MT 700 uygulaması var. Bakabilirsin
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Daha çok az km yapmışsın �� . Eski kullanıma göre en az 2-3 kat daha fazla kullanacağı dan eminim. Bu arada paylaşımın gerçekten güzeldi. Fırça nın durumu nasıl[COLOR="Silver"]
    fırçada daha hiç aşınma belirtisi yok ne zaman biter bilmiyorum.. bitince geleceğim değişim için

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    ATP yağlama nedir ahmet turan peker yağlama sistemi mi ?

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı HerveauX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ATP yağlama nedir ahmet turan peker yağlama sistemi mi ?
    evet.. senin kawasakiye de yaptıralım uğraşma yağlamayla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)