Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Önceden kalan yağ konulur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba motoruma 2019 ocak ayı üretimi motor yağı aldım 5100 10w40 4T
    Şimdi bunu bu mayısda 1 hafta önce açtım biraz takviye yaptım
    Tekrar yağ alacağım 2.2 litre lazım 2 lt yeni alsam 200ml için bu kalanı

Temmuz gibi kullansam sorun olur mu?

Yani söyle aynı özellikte yağ
    Ocak 2019 üretimi mayısda açıp tekrar kapattım kalan temmuz gibi kullansam özelliği bitmiş olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    hayır sorun olmaz

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorun olmaz, aynı viskozitede olduğu sürece farklı marka yağ bile takviye edebilirsin. Üreticinin önerisi: açıldıktan sonra 6 ay içinde tüketin. Ama 7 ay önce açılmış bi yağı çöpe dökmek de günümüz şartlarında bayağı lüks bence

Teşekkürler beyler
    Takviye için almıştım 1lt onunda 0.9 lt si kaldı
    2.2 yağ alıyor motor ve bende temmuz gibi 3bin km olur gibi düşünüyorum ve değiştirmeyi düşünüyordum 2 litre alsam kalan yağım ile çözerim o zaman o paraya da filitre alırım

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler beyler
    Takviye için almıştım 1lt onunda 0.9 lt si kaldı
    2.2 yağ alıyor motor ve bende temmuz gibi 3bin km olur gibi düşünüyorum ve değiştirmeyi düşünüyordum 2 litre alsam kalan yağım ile çözerim o zaman o paraya da filitre alırım
    şu küsüratlı yağ alan motorlara gıcığım benim evoda 1.6 litre alıyor 1.5 lt yap şunu 2 bakımda 1 kutu eksik alayım
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Sorma ya bende baktım 2.2 diyorum masıl 3 litre alacağım fiyatta az filan değil hani 1lt 60 lira en az 4lt alsam yine artıyor
    Geçende kontrol ettim ortanın az altında görünce soğuk/sıcak kontrollünde mecburi eklemem gerektiğini anladım mecbur 60 lira verip aldım şimdi hiç değilse haziran sonu Temmuz başı gibi 2lt daha alır değiştirim komple sonuçta elimde 0.9 litre 1 hafta önce açılan var

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Şimdi "6 ay içinde tüketin diyor" dediniz ama benim geçenlerde Shellden aldığım yağın üretim tarihi 2017 aralıktı. Şimdi bu yağ işlevini görmez mi? Gidip geri iade mi edeyim?

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi "6 ay içinde tüketin diyor" dediniz ama benim geçenlerde Shellden aldığım yağın üretim tarihi 2017 aralıktı. Şimdi bu yağ işlevini görmez mi? Gidip geri iade mi edeyim?
    Açıldıktan sonra 6 ay, yani oksijenle temastan sonra.

Yoksa 2017 üretim yağın son kullanma tarihi henüz bitmemiştir.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    6 ay biraz kısa değil mi o zaman tüm motosikletlerin yağı 6 ayda bir değişmeli ama 2 sene yağı değişmeyen motorlar var. motorun blok kısmına yağ koyarken oksijen girmiyor mu? Giriyor

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Yağın çalışması başka bir olay , açıldıktan sonra bir köşede bekletilmesi ayrı bir olay. Yağı doldururken tabiki oksijenle temas edecek ama 6 ay sonra değiştirmene gerek yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)