Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

600FA, 650F, 600RR, FZ6, Vfr800

Motovento
    REKLAM ALANI
    VolkanSrky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl500r, Jinlun 150 Cruiser
    Öncelikle herkese iyi sohbetler arkadaşlar. Uzun bir aradan sonra yeniden bir makine almaya karar verdim mali durumları biraz düzeltir düzeltmez fakat karasızlık beni bitirecek genelde haftasonları sırtıma çantamı alıp İstanbul'un kasvetli havasından kurtulmak için yol yapmak istiyorum bunun için ne önerirsiniz yakıtı da diğerlerine göre üzmesin iyi viraj alsın korkutmasın. Biraz yerçekimsiz ortamda muz yiyim muhabbetine döndü 😅 Bu arada farklı önerilerede açığım 4+1 motor tecrubem var 1 yılda xr500 ile bir tecrubem oldu o ayrı bir dünya o yüzden ayrı tutuyorum 😅

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    2011 ve üzeri 600fa almalısın bence

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Honda cbr650f 2014 ve üzeri tavsiye ederim,yakıt,performans ve honda kalitesi ve düşük fiyat hepsi bir arada

Motosikleti
    sym joymax
    vfr800 az yakan çok kaçan rahat gösterişli bir motordur. vtech açmadan scooter gibi sessiz ve uysal vtech açınca atmaca gibi hırçın ve hoş bir sedayla sürüşüne keyif katar. frenleri mükemmel abs li ve cbs(combine brake system) olan bir alettir. viraja kendisi girer kendisi çıkar. bence tercih vfr800 olmalı. digerleriyle mukayese bile olmaz. fz6 normal naked olanı rüzgardan gitmez ve hem fz6 hemde fz6 fazer fren konusunda çok kötü. arka lastiği koltugunun altına alırsın mazallah. 600 f ler ise yenileri güçsüz eskileride eski teknoloji. fz8 fazer dersen oda güzel ama yakıt ve konfor olarak vfr800 yanına yaklasamaz. son sözüm listede VFR800 varda gerisi boş. hadi hayırlı olsun.
    muhammetcon ve ÇELİKKAYA bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    600rr haricindekiler nispeten daha rahattır diye düşünüyorum, hem yakıt olarak da cebi yormaz.
    650f kullanan biri olarak tavsiye edebilirim. 5-6 lt/100 km yakıt, 85-90 beygir güç, hem şehir içi hem şehirler arası gayet yeterli.
    ayrıca üzerinde abs olan bi model almanızı şiddetle tavsiye ederim.

düşünürseniz linki de bırakayım şuraya:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...91013962/detay

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Biri vfr800 mü dedi?

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    600-800 cc bandında çok ama çok fazla farklı alternatif var. Bu sınıfta 2. el bir motosiklet almak şans işi gibi geliyor bana herkesin çok övdüğü bir modelin masraflısına denk gelip birton masrafa girebilirsin, tam tersi çokda fazla tutulmayan kimselerin tavsiye etmediği ama çok temiz iyi bakılmış bir motorada denk gelebilir mutlu mesut gazlarsın.

Bence bütçenin yetebildiği en yüksek model en düşük km olanını tercih etmelisin.

VolkanSrky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl500r, Jinlun 150 Cruiser
    2.el piyasasına bakınca 600fa sahibinde 8 adet olması beni korkuttu neden bu kadar az anlamış değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda cbr650f 2014 ve üzeri tavsiye ederim,yakıt,performans ve honda kalitesi ve düşük fiyat hepsi bir arada
    Evet şuanda en cazip o geliyor fakat takip ettiğim konulardan motorda titreşimin olduğu uzun yolda beni dumur eder mi diye düşünmüyor değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600rr haricindekiler nispeten daha rahattır diye düşünüyorum, hem yakıt olarak da cebi yormaz.
    650f kullanan biri olarak tavsiye edebilirim. 5-6 lt/100 km yakıt, 85-90 beygir güç, hem şehir içi hem şehirler arası gayet yeterli.
    ayrıca üzerinde abs olan bi model almanızı şiddetle tavsiye ederim.

düşünürseniz linki de bırakayım şuraya:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...91013962/detay
    Evet 600rr ı şimdilik gözden çıkardım fakat 650f lerde titreşim problemi olduğu hakkında rivayetler var bunun aslı astarı nedir sizdende duymak isterim bu arada maşallah makine çok güzel fakat bütçemin şuanlık bir tık üstünde duruyor

Alıntı _RoMeO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vfr800 az yakan çok kaçan rahat gösterişli bir motordur. vtech açmadan scooter gibi sessiz ve uysal vtech açınca atmaca gibi hırçın ve hoş bir sedayla sürüşüne keyif katar. frenleri mükemmel abs li ve cbs(combine brake system) olan bir alettir. viraja kendisi girer kendisi çıkar. bence tercih vfr800 olmalı. digerleriyle mukayese bile olmaz. fz6 normal naked olanı rüzgardan gitmez ve hem fz6 hemde fz6 fazer fren konusunda çok kötü. arka lastiği koltugunun altına alırsın mazallah. 600 f ler ise yenileri güçsüz eskileride eski teknoloji. fz8 fazer dersen oda güzel ama yakıt ve konfor olarak vfr800 yanına yaklasamaz. son sözüm listede VFR800 varda gerisi boş. hadi hayırlı olsun.
    Teşekkürler açıklayıcı bilgiler için vfr banada çok cazip geliyor kmleri her nekadar yüksek olsada yakın bir tanıdıkda yağ yakma problemiyle sonrasında gelen farklı problerlerle uğraşsada yinede gönlümüzde yatan belli 🙄

Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri vfr800 mü dedi?
    Evet 🙄

Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600-800 cc bandında çok ama çok fazla farklı alternatif var. Bu sınıfta 2. el bir motosiklet almak şans işi gibi geliyor bana herkesin çok övdüğü bir modelin masraflısına denk gelip birton masrafa girebilirsin, tam tersi çokda fazla tutulmayan kimselerin tavsiye etmediği ama çok temiz iyi bakılmış bir motorada denk gelebilir mutlu mesut gazlarsın.

Bence bütçenin yetebildiği en yüksek model en düşük km olanını tercih etmelisin.
    Sıfır fiyatlar malum kredi falan bi şekilde girilebilir aslında fakat ne olcağı belli olmadığı için piyasanın kendi yağımızla kavrulmayı seçiyorum umarım temiz bişey denk gelir bizede teşekkürler

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Eski bir vfr 800 2008 kullanıcısı ve mevcutta 2016 fazer 8 abs kullanan biri olarak vfr fazer 8'i bile döver benim nazarımda. Temizini bulabilirseniz vfr800 gözünüz kapalı alın. Stator arızası dışında kronik bir problemi yoktur. Yağ yakma vs... gibi konular bakımları aksatılmış, kötü malzemeler kullanılmış motor için mümkün olabilir. Temiz vfr800 bulamaz iseniz cbr650f 2014 lere falan bakın bence.
    ÇELİKKAYA bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Yazdıklarına göre en ideali güç yetiyorsa 650f. Yakıt konusunda vfr800 den iyidir. Ağırlık avantajı da mevcut.

Vfr800 un avantajları frenler ve viraj performansı ki listede bu konularda 1. Sırayı alir, ayrıca çok zevkli bir alettir. Dez avantajları ağırlık, sıcak havalarda şehir içi ya da kazara sıkışık trafiğe girersen resmen alev topuna dönüyor. Şehir içi kullanılacak bir makina degil. Oturuş pozisyonu fazer serisini saymazsak 650f kıvamında ne çok rahat ne de çok rahatsız. Şehirler arası 120 altına düşmeden 150 km üzerine çıkmadan 4.7 lt görülebilir.

600rr SS sınıfı bir makina temizini bulursan alınabilir. Dezavantajı ABS olmaması. Ağırlık ideal ve hafif.

Fz6 içlerinde en rahat oturuş pozisyonuna sahip. Lakin en büyük handikap frenler. Ayrıca naked oluşundan dolayı ruzgar yüzünden belli hızlarda yorucu olacaktır.

Kendine de şu soruyu sor bence : kontağı çevirdiğinde tebessüm ettirecek ve sürerken zevk verecek makina hangisi?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendine de şu soruyu sor bence : kontağı çevirdiğinde tebessüm ettirecek ve sürerken zevk verecek makina hangisi?
    MT-07

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07
    sen mt03 al eski kasa horul horul gezersin çift egzoz ile 😅

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    @VolkanSrky, hocam ben cbr 250r den sonra 650f e geçiş yaptım, 250 likteki titreşim gerçekten el ayak uyuşturan cinstendi, yarım saatten fazla kullanamıyordum, ancak 650f de aralıksız 1,5 saat bile sürsem pek bi uyuşma hissetmiyorum. çok yüksek devirlerde titriyor, titremese normal değil zaten, 4 tane silindir gürül gürül çalışıyor ancak rahatsız edecek şekilde bir titreşim yok. sizin bahsettiğiniz bi önceki versiyonda olabilir 2014-2016 modellerde, bendeki motor son çıkan F versiyonlardan 2017 model.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Şehir içi sıcaklık olarak ve vtecli kullanımda yakıt olarak vfr üzer, geri kalan herşeyde listedeki makinalardan kat be kat keyifli makinadır. Ancak ben olsam 650f tercih ederdim, güncel makina yakıtı diğerlerine göre makul.

Bütçeyi çok yukarı çekemezsen ve şehir içi kullanımıda düşünüyorsan fazer 6 s2 de güzel seçenek.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    VFR ile ilgili yazılanlara ekleyecek çok fazla şey yok.

Hararet konusunda bir iki kelam edeyim; nerdeyse kontağı açar açmaz 94, 102, 107 dereceleri görüyor. Fakat fan açarak anında 90'lara 80'lere düşüyor.

Bir kez 120 dereceleri gördüm o da 3 yıl kadar önce bir bayram tatili dönüşü İstanbul trafiğinde kaldım üçlü çantlarla, çok hareket edemedim ve motoru kenara çekip biraz bekleyip devam etmek zorunda kaldım.Daha sonra da hiç 120 dereceleri görmedi.

650F de dışarıdan görüp beğendiğim bir model.

Ben en başından VFR hayranı biri olarak; görünen tüm dezavantajlarını kenara iterek karar vermiştim.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07
    Mt-07 yi aldığında gulen fotoğrafını istiyorum
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt-07 yi aldığında gulen fotoğrafını istiyorum
    Titremekten sıkıldım. Bayram’a mt-07 ile gireceğim kafaya koydum. Ama öyle ama böyle

150 ile gitmek istemiyorum. 110-120’de titremeyen alet alacağım. Aht ettim.
    Cyan bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi sıcaklık olarak ve vtecli kullanımda yakıt olarak vfr üzer, geri kalan herşeyde listedeki makinalardan kat be kat keyifli makinadır. Ancak ben olsam 650f tercih ederdim, güncel makina yakıtı diğerlerine göre makul.

Bütçeyi çok yukarı çekemezsen ve şehir içi kullanımıda düşünüyorsan fazer 6 s2 de güzel seçenek.
    Vtec, civiclere göre daha sert mi devreye giriyor.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    VTEC 1 ve 2. Viteslerde sert tepki veriyor. Yani asfaltta kaymaksa böyle yanlamaya başlıyor motor. Bürüüh oğlum çüş demeye başlıyorsun
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    MT-07
    Honda interceptor’u Türkiye’de boşuna bitirdi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)