Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elektrikli scooteri benzinliye çevirme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    E mon mocha Mondial
    Arkadaşlar merhaba iki sorum olacak. Bende elektrikli scooter var 2 bin liraya alıp 10ay kullandım ilana 1000 liraya koyup 4 ay bekledim ama satılmadı. Bende bu paraya satılmıyorsa sağını solunu güzelleştirip binmeye devam ediyim dedim. Boyadım falan paslı yerleri vardı cin mallarındaki klasikler... her neyse artık bunun gücü beni tatmin etmiyor. Cıkma bir kelle scooter motoruyla bunu benzinliye cevirebilir miyiz? Ikinci sorumda ruhsat vs. Cıkarmak mümkün müdür? Motorlu araç olunca zorunlu diye biliyorum. Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Güzel bir hobi çalışması olabilir aslında. Scooter olmasa bile 50 cc iki zamanlı moped ( mobilet de derler) motoru uydurulabilir. Ruhsat çıkması mümkün değil, ama sağa sola gidip gelmede kullanabilirsin.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Olmayacak iş. Boşuna uğraşma. Ruhsat plaka zaten çıkaramazsın.

Yazlık yerde yaşıyorsan ve vaktin varsa dene bence. Ayrıca 250kw ve üzeri olan her elektrikli aracın ruhsat çıkarması gerekiyor.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Gerekli parçalar sadece motor değil. Elektrik tesisatı, ateşleme sistemi, yakıt ve egzoz sistemi, göstergeler ve gaz kolundan elciğe kadar herçey değişmeli.

Teorik olarak mümkün ancak pratikte verimli olmayacak, sonuçta elinizde sadece yapılan masraf ve ne olduğu belirsiz bir motosiklet kalacak.

Derseniz ki proje yapıcam, keyfime keder, para sorun değil, yapılabilir mi görmek istiyorum, zaman geçirmek istiyorum diye... işte o zaman güzel bir çalışma olur. Ancak onun yerine yürür durumdaki 125/150cc eski bir çin malı mootosiklet almanız hem daha verimli olur(bunu yazdığıma göre, alacağınız sonucu kıyaslayın artık) hem de uğraştırmaz ve daha ucuza gelir.

Elinizdekini satmayı ve yerine düşük cc motosiklet almanızı öneririm. Satılana kadar sabırla bekleyeceksiniz, malesef en mantıklı ve ekonomik çözüm bu.
    MSMorkan bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yukinin,

Ayni kasanin hem elektriklisini hemde benzinlisini inceledim,

Karenajlari ayni ama,şasi ve iskelet cidden farkliydi,seleyi kaldirinca hersey daha net anlasildi,destek braketler vs.

Uzun lafin kisasi,şasi guclendirmeside gerekli.uzun ve yorucu bir işlem.

Yakit deposu alacaksin
    Hortum vb.tesisat
    Astari yuzunu geçer.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Elalem bisiklete ağaç motoru takıyor, haberlere çıkıyor. Siz nelerle uğraşıyorsunuz. Aşın artık bu basit şeyleri. Tekne motoru deneyin.

Şaka bir yana, bence de olay al motoru ötekinden tak berikine kadar basit bir şey olmayacaktır.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    ben size scooter yada vitessli ile takasa koymanı öneririm

Motosikleti
    E mon mocha Mondial
    Zaman geçirmeyi de seviyorum bir yandan açıkçası şuan motor depoda yatıyor bir aydır herşeyini söküp temizledim boyadım geri takıyorum şuan arka grenajlar kaldı. Zaten üc ay tatilde yeni bir motosiklet alacağım bunuda elimden çok çıkarmak istemiyorum dürüst olmak gerekirse ilk motorum bende kalmasını istemiyor değilim. önerdiginiz bi iki zamanlı motor bloğu varsa bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler