Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Brakial pleksus yaralanması

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,

Aranızda brakial pleksus yaralanması yaşayan veya bunu yaşayan tanıdığı olan var mı? Bizi çok zor bir karar süreci bekliyor , bilgi edinmeye çabalıyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    geçmiş olsun ilk defa duydum

Brakial Pleksus; boyundan kolumuza gelen, koltuk altı bölgesinde yer alan büyük bir sinir topluluğudur.Bu sinirler kürek kemiği, omuz ve kol kaslarının hareketini ve duyusunu sağlar. Zedelenmenin şiddetine ve sinirin zedelenen bölümlerine göre çalışmayan veya etkilenen kaslar değişiklik gösterir.

Kaza geçiren kardeşimizin kolunda hareket kabiliyeti sınırlı. Diğer kol yardım etmeden, sorunlu kolu kaldıramıyor,hareket ettiremiyor. Biz de geçmişte bunu yaşayan arkadaşlara ulaşmaya çabalıyoruz.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 seneyi geçmiştir bahsedeceğim olay. Doğum esnasında bebeğin kolu kırılıyor. Sinir yaralanması da yaşanıyor. Sürekli özel egzersizler ile birlikte toparlandı. Bir kaç ameliyat atlatıldı. Ama hem kol kırılması hem sinir zedelenmesinden dolayı uzun ve sancılı bir süreç geçirdi aile. Geçte olsa toparladı.

Forumda Tayfun bey var. Kendi uzmanlık alanında ise size fikir verecektir.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Geçmiş olsun.

Sağolun. İnşallah zamanla düzelecek...

Alanında uzman spor hekimleriyle görüşmeye çalışın. Üniversitelere danışın mutlaka yardımcı olacaklarıdır. Allahtan Acil şifalar dilerim.

Motosikleti
    cıks
    konu ile alakalı olabilir!!! olmasa bile faydası olabilir

Kural [ Z ] bunu beğendi.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Çok gecmis olsun...Allah şifa versin.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Bende kışın bahsetytiğiniz simtomlar vardı. Sanırım halı sahada düşerken sol kolumla destek alırken, kolum ve omzum arkada kaldı ve darbe alırcasına geri esnedi. Başda fazla önemsemedim, ama birde soğukda ensemden soğuk alımca sol kolumu kaldıramaz oldum ve uyuşukluklar başladı. Doktora gidicektimki, kolumu ve ensemi hep daha sıcak tuttukca rahatladığınï fark ettim. Boyundan bileğe kadar iç kısımda kaslar v3 sinir damarlarında sertleşme olduğunu fark ettim. Az bir anatomi bilgim var. Enseden bikeğe kadar kasların arsından o sertleşen kaskmı sinirdamarımmı bilmiuyorum, parmaklar uclarımla hissedip, masajla yumuşattıkca ağrıların azaldığı ve hareket kabiliyetimin yine normal olduğunu fark ettim. Bir iki haftada uytmayacak kadar çoğalan ağrılarım, bir günde o masajdan sonra geçti, ve birkaç gün hiç soğuk aldırmayınca hiç bir şeyim kalmadı. Tabi, bende zedelenme o kadar olmamış olabilir. Sizde sıcak tutup, belli masajlar ne kadar fasydaslı olabilir bilemem. Geçmiş olsun ve acil şifalar dikeğiyle...

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Brakial plexus yaralanması c5, C6, C7, C8 ve T1 yaralanmalarıdır.
    Gerilme, kesilme ve sıkışma gibi mekanizmalar ile sinir yaralanır.
    Tedavinin nasıl olacağı kabaca ;
    yaralanmanın oluş mekanizmasına ve
    yaralanmadan sonra geçen sürenin uzunluğuna göre belirlenir.
    Benim uzmanlık alanım olmasa da , yardımcı olmaya çalışırım.
    Green Arrow bunu beğendi.

Ameliyata karar verildi. Kaza olalı 4 ay oldu. Bir doktor ; kaza sonrası 6 ay geçmesini, gelişmeyi görmek istediğini belirtti.Diğer doktor ise daha kısa süre içinde ameliyat düşünmekte. Ama en geç 1 yıl içinde ameliyat olması gerekiyormuş.
    Burada belki bu durumu yaşamış olan varsa iletişime geçmek isteriz.
    Krdeşim sağol,durum daha ileri bir düzeyde @ Volkan76
    Çok sağoun,durum anlattığım aşamada @ Tomass
    Kazayı yapanın korumaları tamdı.Videonun yeri burası olmasa da inşallah birine faydası olur @Potasyum
    Geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler herkese.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Arkadaşlar , kazayı yapan kardeşim 2şer kez EMG ve EMR çektirdiğini, birçok doktora gittiğini,son EMG'sini Haziran'da çektireceğini söyledi. Ameliyat kesin gibi ama yine de sonuçlarla ilgili doktorlara danışmaya devam ediyorlar. Aranızda/tanıdıklarınız arasında aşağıdaki bulgularla ilgili yorum yapabilecek/ yönlendirebilecek birileri var mıdır?

MR SONUCU: Sağ brachial plexus ait sinir liflerinde servikal bölgedeki çıkışından itibaren sağ aksiller bölgeye kadar kalınlık artışı ve ödem izlenmiştir. Tanımlanan sinir liflerinin bütünlükleri korunmuştur.

EMG SONUCU: Bulgular; Sağ brachial Pleksus üst ve orta turunkuslarının ağır totale yakın, alt turunkusunun parsiyel hasarı ile uyumludur.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Anladığım kadarıyla,
    sağ arka boyundan sağ koltuk altına kadar, sinirdamarları şişmiş ve morarmış, ama kopma yok.
    emg'de neden şişip morardığını sebebine yönelik bilguyu yazıyor. Şişme ve morarmanın sebebi ise, sağ köprücük kemiğinin altïndan geçen sinir damarları baya ezilmiş, birinde kısmen yırtılma var, ama kopmamış diyor yukarıda.

Doktorlar da öyle yorumluyor fakat 6 ay geçmesine rağmen bileğini yukarı kaldıramıyor halen.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler