Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2006-2007 model Bmw f650gs mi Suzuki 650DL mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba.
    Mt25 i satıp enduro tarzı birseyler almak istiyorum.
    Fiyat avantajı, ABS olması ve tahminen daha az yakmasıdan dolayı BMW tercihim.
    Suzuki lerin ABS olanlari biraz daha pahalı.
    Mt 25 in uzerine fazla bi para koyamayacağım.
    Aslinda her ikisini bi kullanıp denemek isterim.
    Sizin tavsiyeniz nedir.
    Düzce civarında bu modellerden satılık bildiginiz var mıdır?
    Şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cb250r
    Bmw 2006 ve oncesine bulaşma demişti bana bmw ustası bilgine

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    DL ile kısa bir tur atmıştım. Hep bahsedildiği gibi, ABS olmayan versiyonda, frenler zayıf gelmişti bana. Onun dışında dayanıklılığı, heybeti, gücü falan hep yerinde.
    650GS biraz daha ufak, ama abs'si olan bir motor. Keyifli alettir.

Burada + ları ve - leri değerlendirmek gerekiyor. Çünkü ikisi de rüştünü kanıtlamış aletler. Tamamen beklenti meselesi. Ben asfalt yolda uzun yola çıkacağım diyorsan DL biçilmiş kaftan. Çünkü çok konforlu. ŞEhir içi ağırlıklı kullanırım diyorsan GS mantıklı çünkü DL'ye kıyasla daha ufak olması şehir içinde çok işe yarayacaktır. Üstelik şehir içi dur kalklarda ABS farkı önemli.
    İkisinin de parçası bulunabiliyor, ancak ucuz değil. GS bir tık daha pahalı diye biliyorum. Ama ikisi de genel itibarı ile sorunsuz motorlar.
    Hiç karar veremezsen, elindeki bütçe ile, hangisinin daha temizini bulabiliyorsan, ona yönelebilirsin.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Şahsen,tartişmasiz vstrom dl650.

He illa gs dersen,alternatif aprilla pegaso var.(fiyatlari uygun)

Suzuki çift
    Gs tek silindir

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı aresramses adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bmw 2006 ve oncesine bulaşma demişti bana bmw ustası bilgine
    Temiz olursa sorun olmaz. 99 veya 200 model diye hatırlıyorum, arkadaşta F650 (GS değil, düz F650) vardı. Yaşının getirdiği kozmetik kusurların dışında çıkarttığı en büyük arıza km göstergesinin dişlisinin arıza yapmasıydı. Mesele temiz olması. 2006 ve öncesinde çok resmi kurum çıkması var. Dikkat edip kullanıcısından temiz bir tane denk getirilip alınabilir.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Uzun yol çok giderim
    Şehir içinde fazla dolanırım az yaksın
    Tepelerde boğulmasın (hendek bayraktepe mesela)
    Marka değeri olsun
    Servis/bakım periyotları uzun olsun
    Vs vs
    Kesinlikle f650gs alınmalı
    Titreşimli diyenler evet 140-150 gibi başlıyor ama bu adamda sürekli o hızda 6-7bin dvr gitmeyeceği için tek silindir in verdiği rahatlıkla sen f650gs al bence

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Bi abimde f650 gs dakar modeli var. Motor 2000 mi 2001 mi ne öyle birşey. Adam 100 kmde 3.5-4 litre yaktırıyor uzun yolda. Daha yeni turdan geldi. Yakıt fiyatı 7 tl/lt ortalama. 1750 km yol yapmış 500 lira ile.

Ben cbf'ten sonra ilk kez o motoru sürdüm. Hayran kaldım. Ağır cüsseli bir motor şehir içinde bana çok kıvrak geldi. Arabaların arasından yanından çok rahat geçtim ki ben daha dünkü b.k bile sayılmam motor konusunda. Gücüne de hayran kaldım. Bence çok güzel bi makina.

Ama hayalimde de DL650 var... Siz bilirsiniz.
    HONDA

#BZ3082

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük hayallerle dl 650 abs li almıştım. 100km üstü kaskıma doğru gelen rüzgar! Hele 120 üstü gidemiyordum. Belki farklı cam modelleri ile çözülebilirdi. Frenleri bana hiç güven vermedi. Cüsseli, güçlü ve suzuki sorunsuzluğu ama bana çok heyecansız geldi. Kısacası motosikletten ne beklediğiniz de önemli. Sadece bir sezon dayanabildim. Yakıt konusunda da 5.5lt altını hiç görmedim. Şehir içi ortalama 6 - 6.5lt. F650 ile hiç tecrübem olmadı.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Güzel Şale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük hayallerle dl 650 abs li almıştım. 100km üstü kaskıma doğru gelen rüzgar! Hele 120 üstü gidemiyordum. Belki farklı cam modelleri ile çözülebilirdi. Frenleri bana hiç güven vermedi. Cüsseli, güçlü ve suzuki sorunsuzluğu ama bana çok heyecansız geldi. Kısacası motosikletten ne beklediğiniz de önemli. Sadece bir sezon dayanabildim. Yakıt konusunda da 5.5lt altını hiç görmedim. Şehir içi ortalama 6 - 6.5lt. F650 ile hiç tecrübem olmadı.
    2004 ilk kasa Vstrom u 1.90 boy ile eklentisiz orj camı en üst kademede 80bin km kullandım , rüzgardan hiç şikayetim olmadı , yazdığınız tüketim rakamlarını tapagaz giderseniz görürsünüz , orta halli bir sürüş ile eski dl ler 5 lt yi yeni kasalar 4 lt yi kolay kolay geçmez , 1200 lük altı haneli etikete sahip motorlardan bile konforludur..artçı konforu efsanedir , eşiniz giderken arkada uyuyabilir , çamaşır asabilir ütü yapabilir :D
    bursalıali ve Furkan_venus bunu beğendiler.

Sanırım herşey kişisel görüşe ve beklentiye bakıyor. Sanirim BMW alıp deneyip kendim görmek istiuorum. Sonraki sezon da belki suzuki😁
    Temiz bakımlı motor nasıl buluruz. Nelere dikkat etmek gerekir?

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 ilk kasa Vstrom u 1.90 boy ile eklentisiz orj camı en üst kademede 80bin km kullandım , rüzgardan hiç şikayetim olmadı , yazdığınız tüketim rakamlarını tapagaz giderseniz görürsünüz , orta halli bir sürüş ile eski dl ler 5 lt yi yeni kasalar 4 lt yi kolay kolay geçmez , 1200 lük altı haneli etikete sahip motorlardan bile konforludur..artçı konforu efsanedir , eşiniz giderken arkada uyuyabilir , çamaşır asabilir ütü yapabilir :D
    En iyi motor DL650 diyorsunuz yani..?

Motosikleti
    Cb250r
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz olursa sorun olmaz. 99 veya 200 model diye hatırlıyorum, arkadaşta F650 (GS değil, düz F650) vardı. Yaşının getirdiği kozmetik kusurların dışında çıkarttığı en büyük arıza km göstergesinin dişlisinin arıza yapmasıydı. Mesele temiz olması. 2006 ve öncesinde çok resmi kurum çıkması var. Dikkat edip kullanıcısından temiz bir tane denk getirilip alınabilir.
    Ben alıyordum emniyetten tanıdık bir usta aman bulaşma demişti...
    Zaten kendime de g310r alcaktım sırf o süslü masraflarla uğraşmamak için honda aldım..
    Ama kullandım hem 650 hem 310 çiçek gibi motor parası olana ...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı aresramses adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben alıyordum emniyetten tanıdık bir usta aman bulaşma demişti...
    Zaten kendime de g310r alcaktım sırf o süslü masraflarla uğraşmamak için honda aldım..
    Ama kullandım hem 650 hem 310 çiçek gibi motor parası olana ...
    Emniyettekilerin hepsi hış olmuş motorlar dostum. Yanından bile geçilmez.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Emniyet çıkması olup olmadığını nasıl anlarız?
    Fatura falan istesek?

Aynı konuda bende karar aşamasındayım. Benim birde aklımda tenere 650zz var. Şu an suzuki ağır basıyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyi motor DL650 diyorsunuz yani..?
    Konfor ve tüketimi sınıfında en iyisi , uzun şasesi nedeniyle Versys kadar viraj canavarı değildir , frenlerinide çok kişi beğenmez zira ön fren merkezi progresif frenlemeye uygun dizayn edilmiştir ilk başlarda tutmuyormuş hissi uyandırır , zincire fazla yağ sıkarsanız arka diske sıçrıyor ve tutuş çok zayıflıyor , her konuda en iyi olan yokmuş demek ki aradığınız ultra sağlam , uzun rotalarda konforlu , cüsseli ama tüketimi makul , ikinci eli popüler bir makina ise Vstrom doğru tercihdir emin olun..
    efendy06 bunu beğendi.

ABS li olanlarının fiyatlari benim bütçeyi aşıyor. Yoksa tenereyi hep sevmişimdir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    şimdi beni görünce herkes mesajı alacak ama şöyle diyeyim arkadaşlar

ABS olsun taştan olsun çünkü pandik anında marka değeri bizi korumuyor tercihim 10 yaş üstüne marka bile olsa ben ilgilenmiyorum

10 yaşında gs mi 5 yaşında suzukimi dersen bmw derim ama 1 yaşında suzuki 10 yaşında bmw mi dersen suzuki derim,

ayrıca bmw motorun parça fiyatlarının gs e bakım tamir yapacaklar adamların barnak ile sayılmasıda bu işin tuzu biberi

Misal xmax bakım pahalı ama ben kendim yapıyorum uygun geliyor, ucuz marka alıp değer kaybedeğine bakımı ben yapıp xmax biniyorum kalite azizim dimdik gidiyor alet

son olarkata tavsiyem hangi motoru alırsan al 3 tane alternatif mi var hepsine bir kez bin içine sinmedikten sonra sıfır beden kız olsa bile sonradan beğenmiyorsun istemiyorsun ,

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda cbf600'e bakmanı öneririm.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda cbf600'e bakmanı öneririm.
    Hacim,

2006 cbf 600 4 silindirli,karburatorlu,benzin dayanmaz ona.ama Abs si var,gidişi eyidir.

Temizleri 21-24 bin arasi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)