Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ilk kaza ve gidon yamulması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Herkese iyi forumlar. Geçenlerde viraj ortasındaki bir mıcır yüzünden ön tekeri kaydırıp düştüm. Neyse grenajları falan hallettim. Güzel bir tamir yaptırdım. Ama neyazıkki düz gidebilmek için gidonu 1.5 2 cm sağa çevirmem gerekiyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    rks 150
    gidondamı amortisor demi acaba iyi gözü saglam bi tornacı yapar onu herhalde

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Benim motorada aynı şey oldu 20 liraya düzelttiler tornacıda ama iyi bak çatalda mı eğrilik. Somunlar gevşediğinden çarpmanın etkisiyle gidon kaymışda olabilir boşa masraf etme.

Motosikleti
    rks 150
    ayrıntılı bi foto atsan söyleyecemde tam göremiyomki dostum

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    usta o resim sade gidonun şekli gözüksün diye koydum. çatallar pek yamuk gibi gelmiyor. elcik kısımlarıda düz gibi geliyor. ama düz gitmek isteyince anahtarlığın denk geldiği siyağ kısım sağa doğru depoya yakın olarak yamuk duruyor.

Motosikleti
    rks 150
    dostum tornacıya götür çatallarda yana dogru bi eyilme var uzunlamasına degil 20 30 lira ya temiz iş yaparlar

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı sinadra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum tornacıya götür çatallarda yana dogru bi eyilme var uzunlamasına degil 20 30 lira ya temiz iş yaparlar
    pazartesi bakayım. bide adama nediyeceğiz yav gidon yamuldu bakar mısın mı :D

Motosikleti
    rks 150
    evet bu kadar olayı anlat o görür zaten

Motosikleti
    SUPERDUKER
    sadece gidon yamuksa ,full sol ve sağa kır elcik ve depo arasındaki mesafeye bak,eğer her 2 elcik mesafesi aynıysa çataldır,değilse gidon.
    anhatarın girdiği yeri öndeki kafaya göre referans alıyorsan ,kazadan sonra kafa krenajıda yamuk veya yeni krenajlar oturmamış olabilir.
    kafa krenajının tutunduğu braket demiri yamuk oturtulduğu için arkadaşımada da yamuk gözüküyordu

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece gidon yamuksa ,full sol ve sağa kır elcik ve depo arasındaki mesafeye bak,eğer her 2 elcik mesafesi aynıysa çataldır,değilse gidon.
    anhatarın girdiği yeri öndeki kafaya göre referans alıyorsan ,kazadan sonra kafa krenajıda yamuk veya yeni krenajlar oturmamış olabilir.
    kafa krenajının tutunduğu braket demiri yamuk oturtulduğu için arkadaşımada da yamuk gözüküyordu
    usta kafa grenajı darbe almadı çizik falan oluşmadı. gidonu sağa sola kırıncada farkedemedim. kazadan 2 gün sonra arkadaş söyledi gidon yamuk diye. düz giderken bakınca farkettim bende.

Motosikleti
    rks 150
    ama abi bu sadece görüntü degilki adam ön lastigin yere düz basması için gidonu 1.5 2 santim çevirmem gerekiyo diyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

1.5 2 santim i görmekiçin çok dikkatli bakman gerek zaten dostum

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı sinadra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama abi bu sadece görüntü degilki adam ön lastigin yere düz basması için gidonu 1.5 2 santim çevirmem gerekiyo diyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

1.5 2 santim i görmekiçin çok dikkatli bakman gerek zaten dostum
    pazartesi bi tornacıya götüreyim bakalım. umarım dediğiniz gibi 20 30 liraya hallederiz.

Motosikleti
    rks 150
    inşallah iyi biri denk gelir

Motosikleti
    SUPERDUKER
    motor düz gitmeye çalışır ,motorun düz gitmesi için efor sarf etmenize gerek yok.
    efor sarfediyorsanız sorun vardır.motor elleri bırakınca bir tarafa çekme yapmıyorsa görüntü olabilir
    düz gitmek için efor sarf etmediğinizi ,gider halde sadece bakarak fark ettiğinizden dolayı anladım.
    kafa krenajında çizik bile oluşmadıysa büyük kaza olmamıştır.
    amortisörlerin birbirine paralel olmaması durumunda tekerlek düz ileriye bakmaz
    maşada yamulma ve samun gevşemesi paralelliği bozar.
    maşada yamulma gibi şeylerin olmadığını düşünüyorum ,hatta yan yatma gibi hafif kazalarda maşayı tutan samunlarda bile gevşeme olduğunu düşünmüyorum ama yinde bakmak lazım.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor düz gitmeye çalışır ,motorun düz gitmesi için efor sarf etmenize gerek yok.
    efor sarfediyorsanız sorun vardır.motor elleri bırakınca bir tarafa çekme yapmıyorsa görüntü olabilir
    düz gitmek için efor sarf etmediğinizi ,gider halde sadece bakarak fark ettiğinizden dolayı anladım.
    kafa krenajında çizik bile oluşmadıysa büyük kaza olmamıştır.
    amortisörlerin birbirine paralel olmaması durumunda tekerlek düz ileriye bakmaz
    maşada yamulma ve samun gevşemesi paralelliği bozar.
    maşada yamulma gibi şeylerin olmadığını düşünüyorum ,hatta yan yatma gibi hafif kazalarda maşayı tutan samunlarda bile gevşeme olduğunu düşünmüyorum ama yinde bakmak lazım.
    elleri bırakınca çekme gibi bi durum yok yani bir efor sarfetmiyorum. sürerken herşey normal. ama yamuk duruyor gidon düz giderken.
    çok sert bi düşüş olmadı tahmin ettiğiniz gibi motor 15 20 metre kadar sürüklendi tahminimceç kaldırıp 100 km yol devam ettim.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    burada civata takımı desede çizimi gösteriyor
    resme tıklayarak görebilirsin
    http://www.hyosungparts.asia/index.p...oducts_id=1063
    buda alt parçası
    http://www.hyosungparts.asia/index.p...roducts_id=142
    amortisörlerin girdiği yerler görünüyor.alt parçanın üst parça ile birleştiği somunula birlikte amortisörler düzeltip tekrar sıkılınca düzeleceğini düşünüyorum

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    amortisör borularından da olabilir.... bazen yamulmuyor.. sadece gevşetik düzlüğünü ayarlıyorsun... ama bunu çözebilmek için motorun başında olmak bakmak lazım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    bu şekilde kullanmanın ne gibi sonuçları olabilir?

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    direksiyon bilyalarından olabilir mi bence ilk buna baktır dağıldıysa sıkıntı yapar

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    motorun onune gec. on tekeri ayaklarinin arasina sabitle. elinlede gidonu duzeltmek istediğin tarafa çevir. eger duzelmiyorsa sanayiye bi ugra.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)