Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Metal Tüp Arka Çanta (Topcase) Projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tekrardan merhabalar.

Daha önceki konulardan birinde eski klima gazı tüpünü kullanarak bir topcase yapmak istediğimden bahsetmiştim. İnnovasyon projesi üzerinde çalışırken arada değişiklik yapmak zihni temizliyor.

Elimde hali hazırdaki malzemelere ek olarak temin ettiğim birkaç küçük malzemenin de yardımı ile projeyi iki günde tamamladım. Basit gibi görünse de yaklaşık 7 saatin sonunda ortaya çıkan sonuç ise beklentimi aşarak tam istediğim gibi oldu.

Özellikle dış kısmını boyamakta kullandığım "Fosforlu Boya (floresan değil)" ile gece o radyoaktif ışıma efekti ise ayrı bir lezzet veriyor. Yapım ve anlatım kısmı ile ilgilenmeyen arkadaşlar (video 10dk olunca sıkılan çok olur), özellikle boya etkisinin sonucunu görmek için videonun sonuna bakmayı ihmal etmesin

Bu projenin sonuna ek olarak elimde mevcut bulunan küçük bir askeri mühimmat kutusunu da küçük bir operasyon ile metal yan çanta olarak eklediğimde konsept tamamlanmış oluyor

Çanta küçük ve haliyle oldukça da küçük görünüyor. Ancak tüp şekilli tasarımı sayesinde 32lt' lik eski plastik çantaya sığdırdığım her şeyi biraz zorlanarak da olsa almayı başardığını da söylemek isterim. Yan çanta ile zincir, disk kilidi ve küçük ıvır zıvırı taşıyabileceğim için de çantanın içi daha hijyenik kalabilecek.

Yağmurda içine su almaması için yakın zamanda üzerinde kullandığım fitilde değişiklik yapmam gerekecek gibi görünüyor. Yine de şimdilik işini layıkıyla yapıyor.

Umarım siz de benim kadar beğenirsiniz. İyi seyirler.

msandikci, Osm@n, nihiltzkrieg ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Videonun sonunda istemsiz bi hasss çıktı ağzımdan. (Şaşırma ifadesi olarak) Gece çok güzel durur o. Eline sağlık güzel olmuş.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Modele Chernobyl adını verebilirsin
    espresso ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Harika olmuş. Tebrik ederim.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bence çok çirkin olmuş genel olarak hiçbir motosiklete topcase yakışmıyor bu hiç olmamış eline emeğine sağlık

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Valla çok şekil olmuş,bence üstünde biraz daha çalışılıp,piyasaya sürülebilir

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    Gayet güzel olmuş. Çok yaratıcı bence eline emeğine sağlık.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Hacım harika olmuş ya ellerine sağlık vallahi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    "glow in the dark" boyadan kaç kat çektiniz? Üzerine şeffaf koruma boyası çektiniz mi?

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yorum yapan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim

Çok daha güzel bir ürün de çıkartılabilir. İmkan varsa bu tip şeyleri denemekten çekinmemek gerek Bence siz de mutlaka bu tip çalışmaları denemelisiniz. Motosiklet madem ki zevk işi, biraz da zevkimizi yansıtmalı değil mi? Benim zevkim böyle, belki biraz zevksiz ama böyle

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "glow in the dark" boyadan kaç kat çektiniz? Üzerine şeffaf koruma boyası çektiniz mi?
    Vernik uygulamadım. Boyayı 4 kat uyguladım. İlk testte gerçekten anormal bir ışık etkisi veriyordu, fosforlu boya gerçekten de işini çok etkili şekilde yapıyor. Daha sonrasında eski ve paslı, bakımsız etkisi yaratmak için üzerine az miktarda beyaz, kahverengi, sarı ve siyah spreyler uyguladım, haliyle etkisi zayıfladı. Tekrar uygulama yaparsam bu kez ürünü tamamen beyaz yapmayı planlıyorum. Dışarıdan bakıldığında beyaz bir topcase, tünele girildiğinde radyoaktif Boyayı astar üzerine vuracağınız mat veya parlak beyaz boyanın üzerine uygulayın.

En yüksek verimi bu şekilde aldım. Boyanın verdiği hissiyat vernik kaldıracağını gösteriyor ancak çanta ile işim aslında tam bitmediği için uygulamadım. Bu çantaya "test sürüşü" demek daha doğru olur. Test ürünü diyemiycem çünkü seri üretim planlamıyorum, sadece ne ile ne yapabileceğimi görmek istemiştim.

Göründüğünden fazla eşya alıyor. Yanımda bir orta/küçük boy led sony projektör, bir el çantası ve honda yetkili servisinden aldığım bir miktar yedek parçayı çantaya sığdırmayı başardım. Mafsallı dizlikleri, eldivenleri, belliği ve az miktardaki küçük ıvır zıvırı da bir kerede alıp kolaylıkla kapanabiliyor. Göründüğünden çok daha verimli çıktı

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Tüpten arka çanta yapmak gerçekten ilginç bir fikir valla bravo

Ben rengini beğenmedim ama. Karanlıkta parlaması olayı iyi de aydınlıkta çok yavan mı desem cavlak mı desem yoksa kirli duruyor mu desem bilemedim. Gerçi renkler ve zevkler tartışılmaz derler ama neyse

Aslında radyoaktif işareti fosforlu olsa, tüpde daha parlak bir beyaz olsa daha tatlı dururdu sanki. Şu anki haliyle beyazı fazla solgun duruyor. Ancak gece polis çevirmesine denk gelirsen bu parlayan haliyle kimse içine bakmaya cesaret edemez sanırım

Güzel proje olmuş, eline sağlık

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    çok iyi ama senin o motora yakışmamış. eğer rat tarzı bi motora takılda efsane olur

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Elinize kolunuza sağlık, güzel olmuş.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Benim merak ettiğim klima gazı yanıcı değil mi spiralle kesmişsin içinde ki gazı tamamen nasıl boşalttin

Furkan_venus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-R 600
    hocam ellerine kollarına sağlık,büyük bir zevkle izledim sonuna kadar,tebrik ederim çok güzel olmuş

Motorcunun el emeği göz nuru da böyle olur ancak. Elinize sağlık..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vernik uygulamadım. Boyayı 4 kat uyguladım.
    Elinize saglik. Evet, etkili olmasi icin arka sathin mumkun oldugunca beyaz olmasi gerekiyor.

Gayet güzel elinize sağlık. Yaratıcı ve değişik bir çalışma. Benimse merak ettiğim ağırlığı, kaö kg ?

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı derartikel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet güzel elinize sağlık. Yaratıcı ve değişik bir çalışma. Benimse merak ettiğim ağırlığı, kaö kg ?
    Tartmadım, ancak göründüğünden epeyce hafif. Sanırım 1 - 1,5 kilo civarı. İnce bir sacdan imal edildiği ve harici eklentileri olmadığı için oldukça hafif.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:20 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim klima gazı yanıcı değil mi spiralle kesmişsin içinde ki gazı tamamen nasıl boşalttin
    Çok uzun süre vanası açık bırakıldı. Klima gazının yanma, tutuşma ve parlama derecelerini, kapalı ortamda yanma durumunda genleşme hacmini bilmiyorum, araştırma gereği görmedim. Yine de içinde gaz kalmadığından emin olmadan, yanıcı olmasa da yüksek ısılarda ne tür tepkimeye gireceğini bilmediğimden o tür bir işleme kalkışmazdım.

Esasen "sessiz kompresör & vakum pompası projesi" için uzun süre önce temin ettiğim iki tüpten birisiydi. Tüm ekipman (basınç regülatörleri, vanalar, hortum ve kesiciler, pompa v.s.) hazır olduğu halde bir elim değip birleştirmemiştim. Aslında yarım günlük iş. Eğer o pompa mekanizmasını kurmuş olsaydım birkaç doldur/boşalt ile gazı tamamen tahliye edebilirdim. Ama dediğim gibi, gerek kalmadı çünkü yaklaşık bir senedir parça halinde kutusunda bekleyen projeydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Beğenen ve izleyen herkese tekrar teşekkürler
    Guven bunu beğendi.
    ...

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Elinize sağlık fakat bildiğim kadarıyla fosfor sağlık açısından biraz sıkıntılı bir madde aman dikkat.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler