Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT-25 Titreme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-09
    Merhabalar, İyi günler.

MT-25'de anlam veremediğim bir titreşim var. 7-8 bin devir arası ön taraflardan bi titreşim sesi geliyor epey. Ayriyeten elcik, ayak pedleri, arka fren pedalında kısacası komple titreme sorunu yaşıyorum. Yağı yeni değişti bu arada.
    Servis diyor ki ; Motosikletin KM arttı, ister istemez titreşim olacak diyor. Daha 11.000 KM olmadı, bu kadar olacağınıda düşünmüyorum titreşimin. Bir diğer servis Motul 5100 10w40 yağ(Koyulan yağ bu arada) kalın gelmiştir diyor.(??) 5000 bakımda da aynı yağ konulmuştu..

MT-25 Kullanan arkadaşlar var ise 7-8 bin devir arası dediğim gibi ön taraflardan titreşim sesi geliyor, Her yere baktım bulamadım sesi. Uyuz etti artık

Saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    @Angrypower derdine derman olur,

Az sonra gelir.
    kralecel33 ve kdiner bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Bi abimizde var 30 küsür bin km de, birkaç ufak kazası da olmasına rağmen motoru hiç titremiyor
    kralecel33 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Angrypower derdine derman olur,

Az sonra gelir.
    Hiçbir halt olamam. Bendeki de titriyor. Hava filtren temiz mi bilmiyorum. Shell kırmızı v-power benzin dene. Aslında bende dışarıya çıkacağım. Araba ile gideyim diyorum. Yolda yağmur falan atarsa die. Lakin son aldığım yerde v-power yerine full save mi koydular bilmiyorum. Fişi attım galiba. 10500km’de benim motorumda. Bu haftada sürmem. Gelecek haftaya birşeyler bulursam buradan yazarım gene.

Haa gittiğim yerde bir R25’li hatun var. Sonunda rica edip motorunu kullanacağım. Bu titreşim bana mı çok yoksa diğerlerinde aynı mı die. Muadil olmadan insan birşey diyemiyor.
    vFurky bunu beğendi.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Motora sonradan taktığınız bir aksesuar varsa mesela telefon tutucu gibi,o devirlerde ses yapabilir. Mt25 7-8 bin devirde diğer devirlerine göre daha fazla titriyor. Bende telefon tutucu var boş iken üstüne takılı bir telefon yokken o devirde ses geliyordu tutucudan.

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı burakmetu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora sonradan taktığınız bir aksesuar varsa mesela telefon tutucu gibi,o devirlerde ses yapabilir. Mt25 7-8 bin devirde diğer devirlerine göre daha fazla titriyor. Bende telefon tutucu var boş iken üstüne takılı bir telefon yokken o devirde ses geliyordu tutucudan.
    Yok valla. Üzerinde sadece koruma takozu var, onunda vidalarına baktım bir sorun yok. Hani takozların vidası mı gevşedi de şaseye titreşim dağıtıyor diye düşündüm, oda değil. Anlayabilmiş değilim, yeni yeni oluyor her şey. Titreme nasıl desem bir pulun titremesi gibi. Gevşek bir şey var ve ön taraflardan geliyor ama depo tarafında sökülen yeri de yok, ön far tarafından geliyor.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    7-8 bin devir civarlarında r25 dede titreme var. o devir aralığında titreme tüm r25 ve mt25 lerde var galiba daha öncede duymuştum. fazla kafaya takınca dahada hissediliyor

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı kralecel33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok valla. Üzerinde sadece koruma takozu var, onunda vidalarına baktım bir sorun yok. Hani takozların vidası mı gevşedi de şaseye titreşim dağıtıyor diye düşündüm, oda değil. Anlayabilmiş değilim, yeni yeni oluyor her şey. Titreme nasıl desem bir pulun titremesi gibi. Gevşek bir şey var ve ön taraflardan geliyor ama depo tarafında sökülen yeri de yok, ön far tarafından geliyor.
    Aynı durumdan bende muzdaribim. Bir çözümü bulursan bende merak ediyorum.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı durumdan bende muzdaribim. Bir çözümü bulursan bende merak ediyorum.
    Hocam bahsettiğiniz titresimin sadece 100 devir aralığında olması lazım. Yani bulunduğunuz devri 100 astiginizda yine titreşim oluyor mu?

Motosikleti
    MT-07
    100 dediğin 100km/sa mi? Eskiden 10000rpm'yi aşınca kesiyordu. 10000km bakımında her haltı değiştirdikten sonra titreşim mevzusu çözülmüştü. Geçen tekrar depoyu fullediğimde geri geldi. Sinir bozucu bir olay. Sırf bu yüzden yüksek cc'ye geçmeme ramak kaldı desem yeridir.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 dediğin 100km/sa mi? Eskiden 10000rpm'yi aşınca kesiyordu. 10000km bakımında her haltı değiştirdikten sonra titreşim mevzusu çözülmüştü. Geçen tekrar depoyu fullediğimde geri geldi. Sinir bozucu bir olay. Sırf bu yüzden yüksek cc'ye geçmeme ramak kaldı desem yeridir.
    Angry hocam benim Mt-25 te 6700-6800 aralığında titreşim oluyordu ancak 6900 u astigimda hiçbir titreşim kalmıyordu. Bir arkadaş (kim olduğunu hatırlayamadım 😀) her motosikletin bir titreşim devri vardır demişti. Ben de o şekilde avutmustum kendimi

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Angry hocam benim Mt-25 te 6700-6800 aralığında titreşim oluyordu ancak 6900 u astigimda hiçbir titreşim kalmıyordu. Bir arkadaş (kim olduğunu hatırlayamadım ��) her motosikletin bir titreşim devri vardır demişti. Ben de o şekilde avutmustum kendimi
    Doğrudur bazı motorlarda titreşim aralığı oluyor. Benim en son edindiğim izlenim benzinden fark ediyordu. Birde eski hava filtrem, fazla yağ konulmasından dolayı yağlanmıştı. 500km düzgün gitti sonra gene başladı. Depoyu boşaltıp başka Shell'den alacağım benzini ama motordan soğuduğumdan mütevellit şuan kullanmıyorum. Depoyu bitirirsem tekrardan bakacağım durumuna...

Ben de de fazla olmasa da biraz titreşim ve ses arttığını hissetmiştim. Serbise goturdugum de motorla kisa bir tur attı ve hic bir sikintisi olmadini soyledi. Vites gecisleri de gayet seri demişti. Belki egzozdan olabilir. Az kaldi 15000 bakimina. Servise yaptıracağım. Farkli motor yağı kullanımı istesem? Hangi marka model yağ tavsiye edersiniz?

Motosikleti
    yamaha mt-25
    motorda koruma takozu var mı. takoz somunu çok fazla sıkılmış yada gevşemiş olabilir. bağlantı yuvasında aynı zamanda motorun titreşimini azaltan lastik takozda var.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Motor blogunu sabit tutan takoz ve salıncaklar var ,
    Eski motorumda biraz fazla sıkılmıştı ve çok rahatsız edici bir titreşim oluşmuştu,
    Buralarda herhangi bir işlem yapıldı ise ayar tutmamış olabilir .

Motosikleti
    MT-07 2018
    merhaba konuyu hortlatıyorum. 2020 mt 25 kullanıcısıyım. motor 15.000 kmde şuan bakımı yapılalı da pek bi süre olmadı daha. aynı şekilde bende de gösterge tarafından gelen bi zırıltı var. 8000 ve 9000 devirde geliyor ve arkadaşın dediği gibi bir pul sesi gibi. motorun üzerinde değilken yanına eğilip gaz veriyorum 8 9 bin devire geliyor ses yok. yani dışarıdan duyulmuyor sadece süren duyabiliyor. ya da far tarafına kulağımı dayarsam geliyor. yakıt ile ilgili olacağını sanmıyorum. hava filtrem de yeni. 1 hafta öncesine kadar yoktu bu sorun üzerine ekstra bir şey de takılmadı ses olmadan evvel. koruma demiri vs var baya ekstralı motor ama tüm ekstraların vidalarını kontrol ettim. bana mısın demedi. motorcuya gittim o da dinledi bi vida gevşemiştir motorda sorun yok dedi. yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.

Alıntı umutcansahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba konuyu hortlatıyorum. 2020 mt 25 kullanıcısıyım. motor 15.000 kmde şuan bakımı yapılalı da pek bi süre olmadı daha. aynı şekilde bende de gösterge tarafından gelen bi zırıltı var. 8000 ve 9000 devirde geliyor ve arkadaşın dediği gibi bir pul sesi gibi. motorun üzerinde değilken yanına eğilip gaz veriyorum 8 9 bin devire geliyor ses yok. yani dışarıdan duyulmuyor sadece süren duyabiliyor. ya da far tarafına kulağımı dayarsam geliyor. yakıt ile ilgili olacağını sanmıyorum. hava filtrem de yeni. 1 hafta öncesine kadar yoktu bu sorun üzerine ekstra bir şey de takılmadı ses olmadan evvel. koruma demiri vs var baya ekstralı motor ama tüm ekstraların vidalarını kontrol ettim. bana mısın demedi. motorcuya gittim o da dinledi bi vida gevşemiştir motorda sorun yok dedi. yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.
    Sorun tamamen koruma takozlarindan kaynaklı. Şaside vidanin geçtiği delikte kauçuk ve ortasında metal bir yüzük var. Motoru tutan vida orijinalinde şasiyle temas etmez. Ama takozlarda içeri giren kısım biraz kısa olduğu için dışta kalan geniş tarafı şasiyi sıkıştırıyor ve aşırı yük oluşuyor şaside. Ya takozu söküp orijinal vidaları takacaksin ya da takozu takarken iç tarafa yine şasiye değmiyecek şekilde üç tane pul koyup takacaksin böylece takozun geniş tarafıyla şasinin teması kesilecek. Ama içeri koyacağın pulların çapı şasiyle temas edecek kadar geniş olmamalı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)