Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorcuların sinir olduğu konular

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vitesi boşa alamamak.

deli çıkıyorum ya, şakır şukur boşa almaya çalışırken, geçmiyor da meret. o ince noktayı hemen yakalamak bazen mümkün olmuyor.

o sinirler direkt kontağı söküp alıyorum.

bir de bazen yüksek vitesten inerken bire geçmiyor. orada bir yerde takılıp kalıyor. bas bas bas geçmiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Güzel arabanı satıp, aile fertleri için araba alıp kendine motosiklet aldıktan sonra, kendini ispat edemeyerek polis memuru olmuş kendini bilmez bir ezik mühendis yüzünden 2 yıl ehliyetsiz kalmak...
    Yazdığınız diğer tüm gerekçeler bana basit geliyor 😆

Motosikleti
    MT-07
    Yağmurlu havalarda motora binip, güzel havalarda şevkin kaybolması

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurlu havalarda motora binip, güzel havalarda şevkin kaybolması
    Gel yarın Riva üzerinden Şile yapıp oradan Kandıra yapalım. Hava yağmurlu, Gs.çi agalara da denk gelmeyiz
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel yarın Riva üzerinden Şile yapıp oradan Kandıra yapalım. Hava yağmurlu, Gs.çi agalara da denk gelmeyiz
    Yok belli ki heyecan lazım ona. Cidden sıkılmış. Halbuki tam da vaktidir motora binmenin. Ne üşütür ne terletir hava.
    Oysa ben motora binememekten sıkıldım. Otomobil çok keyifsiz. Arada gerçekten sıkılıp vites küçültüp makaslamaya başlıyorum. Sonra höst diyorum kendime, titreyip kendime geliyorum, sıkıldım diyip milletin canını riske atamazsın diyorum. R1150RT alasım var ne yalan söyleyim. Bir de hanım ikna olsa...
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok belli ki heyecan lazım ona. Cidden sıkılmış. Halbuki tam da vaktidir motora binmenin. Ne üşütür ne terletir hava.
    Oysa ben motora binememekten sıkıldım. Otomobil çok keyifsiz. Arada gerçekten sıkılıp vites küçültüp makaslamaya başlıyorum. Sonra höst diyorum kendime, titreyip kendime geliyorum, sıkıldım diyip milletin canını riske atamazsın diyorum. R1150RT alasım var ne yalan söyleyim. Bir de hanım ikna olsa...
    Ben de daha geçen gün R1100 Rt ilanlarına bakarken yakaladım kendimi. Hiçbir fikrimin olmadığı bir motor ama ilanlardaki motorlar bedavadan biraz daha pahalı. Hocam şahsi fikrim motor almadan önce yengeyi ikna etmektense motor aldıktan sonra ikna etmek daha kolay. Alınmış, alınmıştır. En kötü "İlana koydum ama satılmıyor" gibi beyaz yalanlarla süreci aşmak daha sağlıklı olur.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    I-ıh gelmem. Yağmurda hiç gelmem. Pazar hava açık. Kendimi gazlamaz isem daha bir süre daha binmem ki bugün gene araba ile gittim Silivri'ye. Walla soğuk geliyor ısıtıyorum, sıcak geliyor soğutuyorum içeriyi. Efendi efendi 80'le geçiyorum radar bölgelerinden. Biride yanımdan silme geçmeye totosu yetmiyor. Geçenide bariyerlere sürüyorum. Mis gibi!.. Böcüklerde gelmiyor üstüme.

Lakin birşeyi farkettim. Motorumun selesi, arabanın koltuğundan daha rahat. Haa birde unuttum söylemeyi. Rüzgar sesi falan yok. Camlarda filmli olduğundan arkadaki arabanın farları gözlerimi parçalayamıyor. Açıkçası bence herkes arabacı olmalı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evden verilen siparişler getirilirken direksiyona takılan torbaların sağlıklı sürüşe engel teşkil etmesi.

topcase yok. yükü mecburen direksiyona arka demire, direksiyon üstüne atıyoruz. eve gelene kadar canım çıkıyor. yüklü eşek gibi bir sağa bir sola yalpa yapa yapa..

hanımlar da, zalımın kızları; "şunu al, bunu al, onu da al gelirken, şunu unutma ha" of içim attı be.
    Bir canta veya kagit torbaya koyup arka seleye "lastikli kancali ipler"le tuttursan? Hatta bazi motosikletin arka selesinin altinda kancalar oluyor sirf bunun icin.

lasktikli kancali ipler: "bungee cord" diye geciyor burda. Acaip faydali nesneler motosiklet icin, eger canta yoksa tabii ki. Az laptop tasimadim Hornet'in arka selesinde bunlarla tutturup. Bu arada selenin altinda sirf bunun icin katlanabilir kancalar vardi.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir canta veya kagit torbaya koyup arka seleye "lastikli kancali ipler"le tuttursan? Hatta bazi motosikletin arka selesinin altinda kancalar oluyor sirf bunun icin.

lasktikli kancali ipler: "bungee cord" diye geciyor burda. Acaip faydali nesneler motosiklet icin, eger canta yoksa tabii ki. Az laptop tasimadim Hornet'in arka selesinde bunlarla tutturup. Bu arada selenin altinda sirf bunun icin katlanabilir kancalar vardi.
    arkada iki tane kanca var. poşetleri o kancalara takabiliyorum haşmet. plakayı da kapatıyor, oh mis. yakalanırsam öttürürler ama

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    arkada iki tane kanca var. poşetleri o kancalara takabiliyorum haşmet. plakayı da kapatıyor, oh mis. yakalanırsam öttürürler ama
    Torbalari kancadan sallandirmiyorsunuz. Onun yerine torbayi arka seleye yatirip, uzerine lastikli ipi gerdirip, ipi o kancalari kullanarak sabitliyorsunuz. Torba lastikli iple arka sele arasinda sikisiyor. Ani fren, gaz yapsanizda, yatsaniz da hic bir sey olmuyor.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Torbalari kancadan sallandirmiyorsunuz. Onun yerine torbayi arka seleye yatirip, uzerine lastikli ipi gerdirip, ipi o kancalari kullanarak sabitliyorsunuz. Torba lastikli iple arka sele arasinda sikisiyor. Ani fren, gaz yapsanizda, yatsaniz da hic bir sey olmuyor.
    anladım. denemekte fayda var. teşekkürler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafikte dur kalk olayına gıcık oluyorum.

Debriaj nedeniyle elim ağrıyor artık.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Hergün artan yakıt fiyatları,Yedek parçaların fahiş fiyatları,Bi tane de devlete alınan motosikelt fiyatları,Aksesuar, koruma ekipmanlarının motor parası olması.Ve bu yüzden ülkemizde motosikletin ulaşımı zor bir araç olması.sinir oldum bak.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte dur kalk olayına gıcık oluyorum.

Debriaj nedeniyle elim ağrıyor artık.
    senin skutırın gelmiş. skutır al

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin skutırın gelmiş. skutır al
    yav dur daha vıteslı de 2bin i anca yaptım

Hedeflerim var, 4 bin km'de cc yükseltip cruiser alacağım ; 8 bin km'de xmax'e geçeceğim
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Gaz kolunu bırakıp tekrar açtığında, özellikle düşük viteslerde torktan dolayı gaz verme ile motorun öne doğru atması. Yumuşak geçiş yapmak çok zorluyor.
    kadango bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Sinyal vermeden şerit değiştiren,u çeken hanzolar,yeşil işik yanmasina rağmen arkadaki araclari dusunmeden uyuz eşek gibi kalkiş yapanlar..vs.vs..

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz kolunu bırakıp tekrar açtığında, özellikle düşük viteslerde torktan dolayı gaz verme ile motorun öne doğru atması. Yumuşak geçiş yapmak çok zorluyor.
    Sen birde MT-07 ve üzerini bir dene
    ...

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Gıcık gıcık hareketler yapıp, sırf sade dalga amaçlı, insanı sinir etmeye çallışan artis bozuntuları.
    Kediler kediler kediler, brandanın üzerinde yatıp, sabahlarıda, pençelerini germek için brandayı paramparça eden,, lanet kediler. Tam bir hayal hırsızı kedi gözüne tüüh....

DrFreeman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme Max 150/ Xtreme Enduro 250
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arazide, engebeli bi zeminde ayaklığı açınca motorun dimdik durması, ve her an düşebilirim tarzı fısıldaması...
    Yemin ediyorum blok kısmına kafa atasım geliyor.

Siyah motoru yıkayıp cillop gibi ettikten 5dk sonra 1 aydır yıkanmamış gibi toz olması...
    Bir daha siyah motor alırsam beni miksinler...
    Ya da ayaklığı yumuşak zemine açınca hort diye içine girmesi ve bian motorun üstüne atlamak :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Viraj girişlerinde terse yatan artçı veya olmadık zamanda sağdan soldan bakmak için sadece kafa çıkarmayıp komple eğilen artçı. Çözümü buldum ama ani frenle kaska kafa attırdıktan sonra gaza yükleniyorum bi an ayaklar yerden kesiliyor, ip gibi oluveriyor anında.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)