Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arka dişli segman yatağı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba cg-100
    merhabalar arka dişliyi tutan segman yuvası aşınmış gitti gidecek yani, göbek değişmiyor jant değiştirmeden nasıl halledebilirim acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:39 ----------

dişli sallanıyordu segmanın üzerine ufak ufak aliminyum kaynak yaptırdım, saplamalar ise sürekli gevşiyordu onlarıda dişliye kaynattım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:41 ----------

fikri olan yok mu beyler, jant değişecek diyorlar yenisi 700 tl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Okadar kaynakdan, kaynaklanan ısı yatağı deformasyona uğratmıştır. mikrometre boyutunda sürtünme boşlukları pürüzsüzlüğünü kaybetmiştir. Hassa torna tezgahında belki düzelir. Ovalleşme varsa, o işde yaş. Sallangacın ucundada çatlak var, somunun üstünden somuna doğru ilerliyor. Dikkat etmeni tavsiye ederim.

Motosikleti
    kuba cg-100
    çatlak yok kaynağı sadece segman ile pula yaptırdım valla jantta pahalı napacağız ya

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı tamerozkul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çatlak yok kaynağı sadece segman ile pula yaptırdım valla jantta pahalı napacağız ya
    Bence, durum iyice kötüye gittiğinde değiştir. Felakete giderken değil de kötüye giderken.. Çünkü malum ülke şartları bizi bir hayli zorluyor. Ben kullanırdım. Ben bitik olan akümü bile iyice bitince değiştirdim

Motor gt170 mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

Alıntı Hsntt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor gt170 mi
    aynı motor bendede var bir kaç hafta önce benimkide yolda kırıldı ama tamircinin suçuydu neyse

Benim makina bu arka dişli takozunu değiştirdik sorunu hallettik kt nin takozu birebir uyumlu başka bir sorunu varsa ben anlıyamadım rulman felanmı gitmiş

Motosikleti
    kuba cg-100
    takoz değil dişliyi tutan segman yuvası aşınmış ve dişli sallanıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

hocam bana arka dişlinin olduğu bölgenin fotoğrafını atabilirmisiniz rica etsem.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Göbek nasıl değişmez ya, zibilyon tane çin malı arka dişli göbeğinden biri uyacaktır elbet.

Somunlara gelince kaynak attırmadan da gevşemesini engelleyebilirsiniz.

Somunları/ saplamaları sıktıktan sonra en uygun kulağı somunun kenarına katla.

Sekmanı kaynatmakla daha kırılgan hale getirmişsiniz, çelik sekmana alüminyum kaynağı da pek anlamadım ya neyse.

Volkan76'nın da dediği gibi salıncak ucunda, milin hemen üstünde çatlak var gibi (yağ lekesi de olabilir, fotoğraftan pek belli degil)

Çatlak var orda bariz belli göbekte degişir takozda dişliyi tutan takoz zaten ha sen diyorsanki göbek dediğimiz bölge gitmiş orayada yeni rulman bilya adı her neyse uydurulup takılır bide o kaynak vurdurdugun somunlar takoza bağlı dişliyi salladıgında oynuyorsa takozdadır problem başka yerde arama resim atarım ama yarın öğleden sonra olur en erken. Kardeş sen şunu al https://www.cevizciogluyedekparca.com/urun/125-kt-arka-disli-takoz-civata-takimi/4299 yeni bide dişli al git değiştir daha yakınıda biraz zor

Motosikleti
    kuba cg-100
    tamam o çatlak gibi görünen siyah yağlı boya izi çatlak yok, bunların göbek çıkmıyor beyler, dişliyi tutan segman yuvası iyice genişlemiş bu yüzden segman sıkıştırmıyor orayı aliminyum kaynak ile doldurtmak lazım gibi.

Alıntı tamerozkul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam o çatlak gibi görünen siyah yağlı boya izi çatlak yok, bunların göbek çıkmıyor beyler, dişliyi tutan segman yuvası iyice genişlemiş bu yüzden segman sıkıştırmıyor orayı aliminyum kaynak ile doldurtmak lazım gibi.
    Dişliyi tutan segman yuvası janttaki takozun girdigi yuvarlar delikleri diyorsan onlar genişlemez takozların ömrü biter dişlinin üstündeki somunları tutan vidalarda takoza saplıdır sen dişliye istedigin kadar kaynak yap takozun ömrü bitmişse kırılmayı ordan gerçekleştirir (dişlinin arkasından) dişli sökülecek vidalar sökülecek yeni takoz takılıp yeni vida takımı otutturulacak sonra yeni bi dişli olay bu kadar ortalama masrafı 75 lira

Motosikleti
    kuba cg-100
    hocam bu takozlar nasıl değişiyor ya denetik kaplin lastiginin etrafındaki cember içinden çıkmıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)