Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaz sezonu mu?Kış sezonu mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Evet forumdaşlar,başlık içerigi itibariyle,

Risk,
    Kaza,
    Sürüş kontrolu,
    Trafik Seyri,

Bu iki sezon olarak avantajlar/dezavantajlar

Nedir?
    Ne değildir?

Selamlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Her iki sezonunda kendine göre ciddi riskleri var kıyas kabul etmez.Örnek vermeye kalkarsak yaz yaz bitmez.benim karşılaştığım en can alıcı örnek yazları alkollü ve kasap sürücülerin mantarlaması kışları ise buzlanma ve kask vizörünün buğulanması

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Yazin diger motosiklet suruculeri bence en buyuk risk, kışın sürmeyi bilen efendiler yollarda ama yazın mantar gibi keko türüyo
    Angrypower, pea, gurcanozturk ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazin diger motosiklet suruculeri bence en buyuk risk, kışın sürmeyi bilen efendiler yollarda ama yazın mantar gibi keko türüyo
    Hahahaha 😂

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1...

Bugün şanslı günümdü; bu yaz kekolarından 3 farklı tanesiyle riskli anlar yaşadım. Dingil dört teker sürücüleri yetmiyor bir de bunlar çıkıyor.

Ama tabi ki bu havalarda motosiklet sürmenin keyfi bir başka oluyor. Ben ne kış ne yaz diyorum, en güzeli bahar ayları...

Motosikleti
    MT-07
    İstanbul'da yaşayanlar için söylüyorum. Yaz geldiği zaman sağın sağından gideceğinize, arabaların arasından gidin ve E5'i mümkün mertebe kullanmayın. Ben sabahları sahil yolu, akşamları otoban kullanıyorum. Ne arabasına sinirleniyorum, ne motoruna...

Tercih edecek olursam kışın motor kullanmayı tercih ederim. Arkadaşın dediği gibi bilen bilmeyen herkes yazın sahaya çıkıyor.

Şahsen en belasız sürüş zamanı ilkbahar ve sonbahar aylarında kuru günlerde oluyor. Ne sıcaktan pişiyorsun ne donuyorsun.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçen gün bankada işim vardi,neyse halledip bindim motora,önümde 50cc li 50li yaşlarda dayi gidiyor,dönel kavşaga yaklaştim derken dayi önume kırıp hoop ordan yaya kaldirimina neyseki temkinli ve takip mesafemi korumuştum,az ilerde dayinin yanina gittim,dedim aynaya bakmadan onume atladin yakin olsam sen sağa ben sola yayilirdik!!

Kardesim kusura bakma benim sol göz %30 görüyor!!aha piyango çıkti...

Dedim dayi o zaman sol aynayi sök,zaten kullanmiyorsun..

Vay arkadaş yaw..

50cc lik muafiyetli(sadece B sinifi ile kullanilan)mevzuattan sonra ortam tam survivor..

Aman pür dikkat..

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    türkiyede her daim sıkıntı yazı kışı yok

Umit1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650 F - 2017
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1...

Bugün şanslı günümdü; bu yaz kekolarından 3 farklı tanesiyle riskli anlar yaşadım. Dingil dört teker sürücüleri yetmiyor bir de bunlar çıkıyor.

Ama tabi ki bu havalarda motosiklet sürmenin keyfi bir başka oluyor. Ben ne kış ne yaz diyorum, en güzeli bahar ayları...

İnan bazen öyle durumlar oluyor ki 4 tekerliye kurban olayım diyorum, en azından fark edebiliyorum 4 tekerliyi. Cahil cühela motorcu gençlerimiz sağımızdan solumuzdan silme geçiyorlar, ben kurallara uyup limitleri aşmadığım sürece arabacılara en fazla yol veriyorum defolup gidiyorlar ama sinek gibi götümden ayrılmayan sidik yarışçıları var, bana onlardan gına geldi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)