Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yüksek Süratte Manevra

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam Arkadaşlar,
    Kafama takılan bir konu var, 100kmh üzeri hızla giderken ani şerit değiştirmek istediğimde sanırım lastiklerin jiroskop etkisinden dolayı oldukça yüksek güç uygulamak gerekiyor ki o durumda bile istediğim hızda yön değiştiremiyorum. fakat insanlar 200kmh ile rahatça makasa giriyorlar merak ettiğim şey bunu nasıl yaptıkları? ben mi yeterince güç uygulamaya çekiniyorum yoksa naked motordan mı kaynaklanıyor?
    Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Kontra tekniği diyorlar. Güç uygulamakta gerekmiyor...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kendi şeridinizde (şeridinizi değiştirmeden) durabileceğiniz sürâtte seyretmenizde fayda var. Naked'ların (cafe racer stilli clip-on ve dar değilse) gidonları genelde rahat kontra verilebilecek şekilde geniş olur...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Vucudun motosiklet ile beraber hareket etmiyorsa yüksek hızlarda ani şerit değiştiremezsin , motosiklet her hızda yatar kalkar ama sen tedirginsen motora engel olursun aynı ilk defa motora binen ürkek bir yolcu gibi , sürücü virajda yatırır ama tedirgin yolcu vücudunu dik tutmaya çabalar çizgiyi bozar veya hızlı şerit değişimlerinde arkandakinin yaptığı garip hareketlerden sanki motor 1000 kg mış gibi hissedersin
    efendy06 bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    130-140'la senin tabirinle makasa girecek olcude şerit değiştirirken hiç zorlanmiyorum (motor naked z250sl- gidon da 70cm), tabii rüzgar direnci 90la gidildigindekinden fazla oluyor ama şerit değişikliğinde zorlanma değil. Bir de yüksek hızda güvenlik balonunü büyük tutma ve solladığım araçtan olabildiğince uzaklastikan sonra serit değiştirmeye dikkat ediyorum, zira hız itibariyle şerit değişikliği-makas da seksenle gidildigindekinden daha uzun mesefade gerçekleştiğinden hele yüksek hızda atraksiyon dan olabildiğince kaçınmak lazım bana kalırsa..Büyük motor olunca bu işler daha da kolaylaşır gibime geliyor ivmelenmesi kolay olacağından. .

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bendede bu sorun vardı motosiklet yatarken sende aynı oranda sarkman lazım ondan sonra seri şekilde yatıp kalkmaya başlamıştım
    yani motosiklet ile tek parça gibi çalışman gerekiyor.
    belki bu fikrime karşı çıkanlar olacaktır ama ben bu şekilde hep rahat ediyorum.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Kontrayla 250de giderken bile ani şerit değiştirebilirsin.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vucudun motosiklet ile beraber hareket etmiyorsa yüksek hızlarda ani şerit değiştiremezsin , motosiklet her hızda yatar kalkar ama sen tedirginsen motora engel olursun aynı ilk defa motora binen ürkek bir yolcu gibi , sürücü virajda yatırır ama tedirgin yolcu vücudunu dik tutmaya çabalar çizgiyi bozar veya hızlı şerit değişimlerinde arkandakinin yaptığı garip hareketlerden sanki motor 1000 kg mış gibi hissedersin
    çok fişşek bisiklet sürer viraja girerim ama benim motor kısa. yani 1900mm uzunluğu var korkutuyor insanı.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Hiç kafanı yorma motosikletle düz yolda giderken sopa yutmuş gibi sağa veya sola yat beyin otomatikman sana kontra yaptırır.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kısa ve öz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)