Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan gelen tak sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MH Drift 125
    Merhaba, ilk yazdığım konu gönderilmedi kısaca özet geçeyim.
    Sanırım sadece 1. viteste 10-15 km hızla giderken motordan tak tak vurma sesi geliyor çok hızlı değil ama yarım saniyelik aralıklarla geliyor gibi, bayiden motorumu dün teslim aldım ve alt motorunda üretim olarak bir hata vardır diye korkuyorum.
    Motosiklet : Mondial MH Drift (Minör)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Tak tak derken ses kuvveti nasıl? Yanından geçtiğiniz biri o sesi net bir şekilde duyabiliyor mu? Yada motorda hissedilir derecede belirtiye sebep oluyor mu? Yoksa hafif şekilde ses mi geliyor?
    Ayrıca hangi devir aralığında geliyorsa o devir aralıklarında farklı viteslerde test ettiniz mi?
    Soruların cevabına göre tecrübelerimden gelen bilgilerimle cevap vereceğim ama bilmeden yorum yapamam.

Motosikleti
    MH Drift 125
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tak tak derken ses kuvveti nasıl? Yanından geçtiğiniz biri o sesi net bir şekilde duyabiliyor mu? Yada motorda hissedilir derecede belirtiye sebep oluyor mu? Yoksa hafif şekilde ses mi geliyor?
    Ayrıca hangi devir aralığında geliyorsa o devir aralıklarında farklı viteslerde test ettiniz mi?
    Soruların cevabına göre tecrübelerimden gelen bilgilerimle cevap vereceğim ama bilmeden yorum yapamam.
    Kuvveti kapıyı elle çalarmış gibi.
    Sanırsam 2000-3000 devirde geliyor 4000-5000 devirde suymuyorum. Bu sesi ilk ben duymadım arkamdaki arkadaşım duydu, ben de eve giderken farkettim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benzer bir sesi zamanında 15000 km.deyken Rks Titanic'de ben de yaşamıştım. Bilhassa rölanti ve giderken alt devirlerde alttan tak tak ses geliyordu. En sonunda birgün yolda kaldım. Marş rublesi, rotor değişti sorunum çözüldü. Sizinki gerçi yeni motor, sorun benimki gibi değildir ama yine de kontrol ettirin.

Motosikleti
    Mondial z one 150
    Bende mondial z one var, ve aynı sesi bende duyuyorum, somunları kontrol ettim ama arada duyuyorum o sesi.

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Zincir sesi olmasın?

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Debriyajdan geliyor olabilir. Aynısı bende düşük hızda yarım debriyaj yaparken oluyordu. Debriyaj tasını komple değiştirince düzeldi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir sesi olmasın?
    Benimde tahminim bu yönde.

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Yapılabilecek en iyi şey : Kurcalamayın olduğu gibi servisine gösterin.
    FatihC bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    arka kampanadan geliyor

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı yalcinroden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ilk yazdığım konu gönderilmedi kısaca özet geçeyim.
    Sanırım sadece 1. viteste 10-15 km hızla giderken motordan tak tak vurma sesi geliyor çok hızlı değil ama yarım saniyelik aralıklarla geliyor gibi, bayiden motorumu dün teslim aldım ve alt motorunda üretim olarak bir hata vardır diye korkuyorum.
    Motosiklet : Mondial MH Drift (Minör)
    Debriyajdan dolayı olabilir mi kalkıştaki gibi tak'tak sesi gibi geldi bence bi debriyaja da baktırın derim. Sadece 1. viteste gelmesi bana bunu anımsattı. Debriyaj ne kadar sert ? ya da yumuşak ? vitesler rahat geçiyor mu

Motosikleti
    MH Drift 125
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajdan dolayı olabilir mi kalkıştaki gibi tak'tak sesi gibi geldi bence bi debriyaja da baktırın derim. Sadece 1. viteste gelmesi bana bunu anımsattı. Debriyaj ne kadar sert ? ya da yumuşak ? vitesler rahat geçiyor mu
    1'den 2'ye atarken problem yaşıyorum son günlerde, kalktıktan sonra debriyajı tamamen bir anda bırakırmış gibi ses geliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)