Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio Beverly 500

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba. Yeni sayılabilecek Piaggio Beverly 500 tipli motorumun süspansiyonu acaba daha yumuşak olamaz mı? Düzgün ve kaliteli yollarda hiç sorun yok. Fakat düzgün olmayan, çok yamalı asfaltlarda veya hafif tümseklerde bile süspansiyonun sertliğinden dolayı bel ve boyun eklemlerine sürekli darbeler aldığımı hissediyorum. Aynı motosikleti kullanan arkadaşlarla bu motor üzerine diğer konularda da görüş alış verişinde bulunmaktan mutluluk duyacağım. Herkese sağlıklı ve kazasız seyirler dileklerimle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    dostum ben de yarın aynı motordan alıyorum. acaba bana (istersen özelden) biraz bilgi verebilir misin. özellikle yakıt konusunda tatmin olmak istiyorum. bazıları çok bazıları da az yakıyor diyor. hangisi?

arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    Selam
    Bende x9 var onun ayarı oluyor kesin Beverlyde de vardır
    Motorun arka amortisörleri motorla birlikte verilen özel bijon anahtarı ile ayarlanabiliyor. El kitabında yazar ama istersen servistede yaptırabilirsin. 5 dakika.
    Bu arada Hayırlı olsunn

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar beverly 500 kullanan yok mu aranızda. Bilgi ve tecrüblerinizi burada paylaşırsanız herkese faydalı olacağı kanısındayım.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Servise gidersen amortisörlerden ayar oluyor. Ancak yapılan ayar seni tatmin edermi onu bilemiyeceğim. En azından denemeye değer.

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Hocam makinendeki arka amortisorlerin 4 farklı ayar kademesi mevcut;

1- Sadece surucu

2- Surucu + yolcu

3- Surucu + yolcu + 10Kg bagaj

4- Surucu + yolcu + 10Kg bagaj + Uzun yol (En sert ayar ve "yolu en iyi tutan" ayar)

Yukaridaki ayarlar en yumusaktan, en sert'e dogru siralaniyor. Bende beverly 250 var ilk aldigimda arka amortisorler cok yumusakti yani yolda yag gibi kayiyordu ama arkaya bir yolcu bindiginde direk asfalti hissediyorduk. Servise gittim 5dk'da ozel bir anahtarlar amortisorlerin sertlik derecesini 2'ye getirttim. Suan hem yol ve ozellikle viraj tutusum daha iyi oldu hemde arkaya yolcu aldigimda "tatli-sert" bir sertlik derecesine kavustum (sadece surucude "tatli-sert" oldu)

Tum bu islemlerin aynisini sende yaptirabilirsin zira arka takim ayni ekipmanlara sahip X9'da. Ayrica sanada tawsiyem 2. derece sertlik derecesi olacak. Zira 1 cok yumusak, 3 ve 4 ise aşiri sert oluyor taş gibi

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    arkadaş 2006 yılında yazmış yazısını ve yazdığı tek mesaj sonrada bir daha uğramamış
    bence bu topiğin amacı beverly 500 kullanıcılarının deneyimlerini aktaracağı yer olmalı artık.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Önlerin sertlik ayari zannedersem yok beverly modellerinde..

Motosikleti
    Piaggio Beverly 500
    BV500 ciler selam
    Yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilecek var mıdır ?
    Işık yanana kadar şeeriçi ve şeerdışı kaç km yapabiliyorsunuz ?
    Duyan gören de olur
    two wheels only !

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Evet arkadaşında dediği gibi yakıt olayında bi bilgi verebilecek olan var mı ?

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Kimse b500 kullanmıyor herhalde

protesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Burada yazılana göre 2005 modeli 90 km hizla 100 km'de 3.3 litre tüketiyor.

Burada da tüm scooter'larin yakit tuketimleri verilmis. Beverly 500 icin 21 km/l diyor, bu da 100 km'de 4.8 l demek. 500 cc bir motor icin bu rakam 3.3'ten daha mantikli bence.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Konuyu hortlatıyım elinde temiz beverliy 500 ü olan varmı arkadaşlar.. projelik lazım.. hem motorunu modifiye edicez malossi egzantirik falan bakalım olursa hacim yükseltme .. hemde lüksünü konforunu arttırıcaz sele ısıtma,power led farlar,müzik sistemi,folyo kaplama .. tabi bunları dış görüntü olarak orjinalliğini bozmadan yapıcaz.. çevresinde temiz beverliy 500 olan varsa bana özelden yazarsa sevinirim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler