Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Motosikletinden Bıkan Adam

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben bunu benzer bir şey haftalar önce 4 mayısda motorsiklet.net cafe geyik muhabbeti konusunda yazmışdım alıntı olarak yapıştırıyım burayada...

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben başka bir konudan dem vurmak istiyorum .. kapıda araba var , motor var son 5-6 gündür her yere yürüyerek minibüsle metro ile gidiyorum.. nedenini bende bilmiyorum ama huzurlu oluyorum nedense.. tabi dediğim kısa mesafeler levent maslak beşiktaş sarıyer bu civarlar.. mesela beşiktaşa iniyorum herzaman gittiğim cafeye gidiyorum eskiden sık sık balkona çıkıp bakardım motorun üstüne kimse oturuyormu kimse kurcalıyrmu diye denk geldim öyle bir kaç defa tiplere bir şey yapmasalarda adam bank niyetine oturup selenin üstüne sohbet ediyor.. gidiyorum oturuyorum şu motora bakıyım bir diyorum sonra motorla gelmedinki diyorum kendi kendime bir rahatlama gevşeme garip bir huzur geliyor.. nedenini çözemedim..

mesela sarıyere çok sık inerim gittiğim mekanlar var ordada park yeri büyük ızdırap heleki arabayla oraya çekme buraya çekme tartışırsın falan minübüsle gidiyorum şimdi orda sağda solda park yeri yüzünden tartışan insanları görüyorum yaaşdığım için o stressi belkide inanılmaz bir huzur rahatlık banane ya gibisinden bir rahatlık çöküyor kuş gibi hissediyorum kendimi.. Motoru süresim hiç gelmiyor ..
    Angrypower bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Walla şimdi eve gideceğim araba ile. Üşürsem klimayı ayarlarım diyorum. Bir rahatlık bir huzur. Benimle kapışan araba oldu mu yol veriyorum geçiyor. Rüzgar sesi kafamı ütülemiyor vs vs bs.

Motosikleti
    Artık Yok...
    sanırım bizim cruiserımız gelmiş :D

geçen benim x10 satıyım farklılık yapıyım dedim başka bir şey alıyım.. ss leri eledim zaten kim uğraşır dedim bana göre değil.. enduro lar da çok dik sürüşü var pek sıcak bakmıyorum , naked zaten sevmiyorum rüzgar tokatlıyor fena, ya dedim sport touring bir şey yada cruisera döniyim özüme ..

Bu arada şu sıralar youtube dan campervan yapımınada bakıyorum. çok hoşuma gidiyor..

Motosikleti
    MT-07
    Motorcuların yüzüne ^^Ben artık arabacı oldum.^^ dedim. Şaşkın gözlerle bana baktılar. Yağmurda süren sen şimdi kalkmış bunu diyorsun. Yemezler dediler. Akşam eve 70-90 arası hızla döndüm. Araba sıkıştırırsa,uzadım ve ileride sağ sinyal verip devam ettim. Ne güzel şeymiş tüm şeridi kendi alanın deyip ve hakkını sonuna kadar kullanmak

Motosikleti
    Yamaha X Max 250 ABS, Motoran Allegro 50
    Benzer bir hissi ben de zaman zaman yasiyorum vallahi. Araba var 250lik x max var bi de hanimin 50lik allegrosu var. Kusadasinda yasiyorum. Isten gucten hayatin hizliligindan sikayet edince isime yuruyerek gidiyorum. Illa bi yerlere gitmem gerekiyosa hanimin 50ligi aldigim oluyor. Bu arada 130 kiloyum. Muvekkille gorusmeye giderken bile allegroyla gittigim oluyor. Olsun. Pek umrumda degil acikcasi. 30la 40la sagdan sagdan rahmetlinin dedigi gibi fiti fiti gidiyorum. Toplum baskisi olmasa her gun sort tisort parmak arasi terlik giyebilirim.
    Hocam insaniz. Zaman zaman yavaslik ariyoruz hayatimizda. Normal surecler bunlar. Gecer yakinda ama cruiser a donebilirsiniz bence de.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı utkugorgulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bir hissi ben de zaman zaman yasiyorum vallahi. Araba var 250lik x max var bi de hanimin 50lik allegrosu var. Kusadasinda yasiyorum. Isten gucten hayatin hizliligindan sikayet edince isime yuruyerek gidiyorum. Illa bi yerlere gitmem gerekiyosa hanimin 50ligi aldigim oluyor. Bu arada 130 kiloyum. Muvekkille gorusmeye giderken bile allegroyla gittigim oluyor. Olsun. Pek umrumda degil acikcasi. 30la 40la sagdan sagdan rahmetlinin dedigi gibi fiti fiti gidiyorum. Toplum baskisi olmasa her gun sort tisort parmak arasi terlik giyebilirim.
    Hocam insaniz. Zaman zaman yavaslik ariyoruz hayatimizda. Normal surecler bunlar. Gecer yakinda ama cruiser a donebilirsiniz bence de.

Böyle olurum die tırsıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

https://youtu.be/NjO0vFtgMm4" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

0:56'da çıkıyor bizim elaman...

https://youtu.be/NjO0vFtgMm4

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Video yüklemiyor nedense youtube'dan

yani eskisi gibi zevk vermemesi ve başka bir modele geçme isteğini anlarım bu his hep olacak ve normal birşey. en güçlü en hızlı motoruda alsan bir süre sonra yine ilk zamanlardaki heyecanın kalmayacak. bence motosiklete gereğinden fazla değer yüklüyosun ve heyecanın azalınca mutsuz oluyorsun. yeni motordan önce yeni bir uğraş bulman bence daha çok işe yarayacak.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en güçlü en hızlı motoruda alsan bir süre sonra yine ilk zamanlardaki heyecanın kalmayacak.
    Ne mümkün? Akı şeyine karışmadan gazı dipleyenin alnından öpeyim... İlk 900cc motosikletimi 2006'da almıştım. Aynı motosikleti bugün verin, büyük heyecanla kullanırım...

Zaten zevk orada. Rastgele gaz veremiyorsun, rastgele fren yapamıyorsun, virajda rastgele yatamıyorsun. Hepsinde iki kez düşünüp kontrollü, bilinçli, stratejik hareket etmek zorundasın. Motosikletin limitleri sürekli senden yukarıda. Öğrendikçe daha çok zevk alıyor, daha da öğrenesi geliyor insanın...

Motosikleti
    MT-07
    Bir motosikletin sınırlarına gelmek bana göre viraj performansında %100’ünü kullanmak ile eşdeğerdir. Benim motosikletim bitti. Zaten abs’li ve daha sert amortisörü olan bir model kullanmak güvenlik için daha iyi.

Bu arada servisi kaçırdım. Motosiklet ile işe gitmek zorundayım aksi taktirde işe geç kalacağım

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motosikletin sınırlarına gelmek bana göre viraj performansında %100’ünü kullanmak ile eşdeğerdir. Benim motosikletim bitti. Zaten abs’li ve daha sert amortisörü olan bir model kullanmak güvenlik için daha iyi.

Bu arada servisi kaçırdım. Motosiklet ile işe gitmek zorundayım aksi taktirde işe geç kalacağım
    Motoru satarsan haberimiz olsun :D

belki karakter farklılığıdır ama sıkılmak için limitlerinde kullanmaya gerek yok ki insan zamanla herşeyden sıkılıyor değişiklik arıyor. yoksa hersene dünyada bu kadar motosikleti/arabayı kim alıyor bunlar bir nevi oyuncak bence bizlerde hala bir nebze çocuk. her çocuk gibi zamanlar yeni oyuncaklar istiyoruz

Motosikleti
    SD 1290R
    Bir motosikletin sınırlarına gelmek bana göre viraj performansında %100’ünü kullanmak ile eşdeğerdir.
    Tipik bir 600cc ve üstü bir Japon SS için bu mümkün değil... Profesyonel yarış eğitimi ve aylarca pist antrenmanı ile belki yaklaşmaya başlarsınız, yetenekli iseniz.

Şahsen 250cc motosiklet kullanacağıma arabamı kullanırım, çünkü daha zevkli. Ve şimdiye kadar aldığım hiç bir yüksek hacimli motosikleti zevkli bulmadığım için değiştirmedim. Bugünkü motosikletimi 2015 te yeni almıştım. Bugün bindiğimde ilk zamankinden daha çok zevk alıyorum, çünkü daha iyi kullanıp daha çok zevk alabiliyorum. Limite ulaşmam zaten mümkün değil.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tipik bir 600cc ve üstü bir Japon SS için bu mümkün değil... Profesyonel yarış eğitimi ve aylarca pist antrenmanı ile belki yaklaşmaya başlarsınız, yetenekli iseniz.
    Yani daha değiştirmeye zamanı var diyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:14 ----------

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru satarsan haberimiz olsun :D
    Walla satacağım da ben alım işinde başarılıyım. Satım işinden nefret ediyorum. Bir sürü saçma sapan teklifle kafa bulandıracaklar. Vaktim yok boş geyiklere birazda

Motosikleti
    SD 1290R
    Yani daha değiştirmeye zamanı var diyorsun
    Motosiklet ne? 250cc ise değiştirmekte fayda var diyorum.

Gerçi tümden bırakmak daha sağlıklı, "motosiklet şartsa eğer" diye konuşuyoruz. Bu şahsi bir karar, herkes kendi içinde vermeli.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Buna yabancılar " inner void " veya "emptiness inside me" diyorlar, yani " içimdeki boşluk". İnsanlar bu yüzden terapilere gidiyorlar. Depresyona yol açtığı biliniyor. Bu boşluk asla dolmaz ama küçülür derler. Bir de bu açıdan baksan iyi olur. Derdin sadece motor değil gibi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet ne? 250cc ise değiştirmekte fayda var diyorum.

Gerçi tümden bırakmak daha sağlıklı, "motosiklet şartsa eğer" diye konuşuyoruz. Bu şahsi bir karar, herkes kendi içinde vermeli.
    250cc çift silindir gariban mt-25.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna yabancılar " inner void " veya "emptiness inside me" diyorlar, yani " içimdeki boşluk". İnsanlar bu yüzden terapilere gidiyorlar. Depresyona yol açtığı biliniyor. Bu boşluk asla dolmaz ama küçülür derler. Bir de bu açıdan baksan iyi olur. Derdin sadece motor değil gibi.
    Doğrudur. Aslında en iyisi her heves ettiğini birden yapmamak. Zamana yayarak, ufak ufak ulaşmak gibi...

Başka bir konuda yazdığım mesajı alıntılıyorum:

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm yorumları okudum. Olumsuz yorum yazanlar kişiler sanki konu sahibi, basmak istiyormuş da sırf benzin pahalılığı sebebiyle basamıyormuş gibi anlamış.

2 tip motorcu var gözümde. Araç ve Amaç olarak kullanan. Buradaki çatışmaya girmek gereksiz bir davranış.

İnsan isterse 200 bin liralık motora biner, yakıtı da az yaktırmak ister. Onun için motosiklet araçtır.

Başka bir insan da yine 200 bin liralık motora biner, canını çıkarana kadar basar. Adam motorun her devrinden haz alıyordur. Motosiklete binmek onun için amaçtır.

Her iki kişinin de kullanım amacına karışmak, gereksiz boş lakırdının ötesine gitmez.

Araç olarak kullanan, bir diğerine "O kadar basılır mı?" "Teker yapmak apaçi işi" gibi şeyler söyleyemez. Tabi insanız, söyleyebiliriz. Fakat karşılığında "Sana ne?" sorusu, söyleyenin yüzünde mutlaka patlayacaktır.

Tam tersi, amaç olarak kullanan bir diğerine "Motorun hakkını ver, xxx milyon vermişsin benzin hesabı yapıyorsun" gibi şeyler söyleyemez. Tabi insanız, söyleyebiliriz. Fakat karşılığında "Sana ne?" sorusu söyleyenin yüzünde mutlaka patlayacaktır.

Bir motosiklete 1 milyon lira da verilse herkesin o motosiklete biniş amacı ve beklentileri aynı olmak zorunda değildir.

Esas olarak herkes istediği şekkil giyinebilir.

Eyyorlamam bu kadar.

Motosikleti amaç olarak görenlerde bıkkınlığı gözlemledim. Tek hedef motosiklet ya da başka bir eşya olmamalı. Adı üzerinde eşya o. Amaç varmak/gezmek/görmek olursa araçtan uzun süre keyif alınabilir.
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    O zaman şöyle diyelim sabah işe gelirken mecburen kullanmak zorunda kaldım ve hoşuma gitmedi. Demekki araç oldu artık benim motorum. Çünkü eskiden motora binmek için can atardım. Şuan pek tınlamıyorum. Belkide kendi motorumdan soğudum şimdilik.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    O zaman şöyle diyelim sabah işe gelirken mecburen kullanmak zorunda kaldım ve hoşuma gitmedi. Demekki araç oldu artık benim motorum. Çünkü eskiden motora binmek için can atardım. Şuan pek tınlamıyorum. Belkide kendi motorumdan soğudum şimdilik.
    Senin bu yaşadığın hissi en çok moto kuryeler yaşıyor diye duymuştum. Hayattaki en büyük keyfi motosiklet kullanmak olan kişilere motosiklet sürmek sıkıcı gelmeye başlıyormuş. Hafta sonu dönüp kendi motorumun yüzüne bakmıyorum diyen motokuryeler vardı.

Bir şey hobiden çıkıp zorunluluk veya süreklilik haline gelirse ilk zamanlardaki keyfin azalması çok normal. Kısa bir süre ara vermek bir çözüm olabilir. Sil, temizle, ufak ilaveler yap. Bir süre sürme, az uzak kal, belki eski heyecan ve istek yine geri gelir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Beklediğini alamadın sen MT-25'ten, benim tşhis bu, daha alır almaz titriyor bu vs diye şikâyet etmiştin... İlk izlenim mühim.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)