Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yol Verme Kavgası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Habere göre otomobil ve motosiklet sürücüsü kavga ediyor, motosikletli kaskını arabanın camına vuruyor, çıkan kavgada motosikletli yaralanıyor. Yer Beylikdüzü Saadetdere metrobüs durağı civarı.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/e-5te...PECI5u1cbMxPJw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haber tek taraflı, motosiklet sürücüsünü de dinlemek lazım.

Ancak sağa cekip kapışmaya calısan 2 tarafında gerizekalı oldugunu dusunuyorum.
    efendy06, Volkan76 ve stubborn bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haber tek taraflı, motosiklet sürücüsünü de dinlemek lazım.

Ancak sağa cekip kapışmaya calısan 2 tarafında gerizekalı oldugunu dusunuyorum.
    Yıllardır söylerim, trafikte gördüğümüz araçların bir çoğunun sürücüsü çomar. Dahası bu çomarların bir çoğunun arabasında ya sopa var, ya sallama ya silah. Maalesef ülkemizin trafik kültürü yok. O yüzden aynen katılıyorum, trafikte durup kavga etmek hiç akıllıca değil.

Daha az önce araba ile parçacıya gittim, vites ve el freni körüklerini değiştireceğim. Yolda yaya geçidi var, bir bayan elinden tuttuğu çocuğu ile bekliyor, durdum, yol verdim, arkamdaki çomar korna çalmaya başladı. Yaya geçidinin ne işe yaradığını bilecek zekaya sahip olmayan çomarların altında son model lüks arabalar var. En iyisi hiç uymamak.
    Volkan76 ve bursalıali bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Afedersiniz, ama çomak ve ötesi. Dün, şirinevler e-5 üst geçitten geçerken, çomak ötesi, trafikde sağ sol, gazklaya gazlaya arabaların aralarından geçip, son anda en soldan, e-5'e ayrılan sağ yol ayrıma önümden daldı. Sonrada. sahil yolunda, jaguar bur araç sol şeritte yanïma kadar geldi, ben sağ düz şeritte ilerlerken, tam yanımda sağa, direk üzerime kırdı, sağda çıkış şeridine kaçarak, bana çarpmasından kurtulkdum. Kornayı durmaksızın. çalınca frenleyip, şeridine geri. çekti. Arkamda kalıp yavaşlayınca, ileride duracak yer bakarken aynadan oda sonraki çıkışdan çıkmadığını gorünce, durabilecek yerde sağa çekip yavaşlarken, buseferde jaguar araç kullanıcı son anda çıkışdan çıktı, gitti.
    Öylelerine ne yaosan az. Kask çıkarma arkadaş. Onlar, çelik kasalarına güvenip, dalıyiorlarsa, bende artık yakaladımmı, kaskı çıikartmadan, lastik tamir kitin iki T-tornavidasımı sıkıca kavrayıp, dalmasını bilirim.
    HRider bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Bende bugün taksici ile kavga ettim torium arka giriş kapısında, yol hakkı benim fakat taksici hızlıydı sol şeritten sağıma doğru hızlıca gecti. Frene basarak durdum ve yavaş yavaş devam ediyordum ki aynama bakarak taksicinin arkada durmuş bana bakıyor bişeyler diyordu. İndim motordan taksiye doğru giderken taksicide indi yol benim ne diyorsun dememe kalmadı yakamı tuttu, ittirdim tam yumruk sallarken araya güvenlikler girdi, siktir oldu gitti.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Allah'ını seven üzerime biraz medeniyet atsın.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    1 hafta önce yokuş yukarı çıkarken transit önümde aniden durdu onun önündede araç varmış, bende bir kez korna çaldım aniden durunca ve solundan sıvışıp gidecekken küfür etti, sinirlendim ne küfür ediyorsun lan dedim bağırdım motordan inmeye kalmadı levye çıkardı camdan gösterdi, daha çok kızdım indim çift ayaklığa alırken motoru gel gel yukarı gel diyerek düzlük alanı işaret etti. Yürüyerek transite gidiyordum yerden taş aldım kafamı kaldırdım baktım gaza bastı kaçıyor taşı fırlattım ama değmedi araca. Kuryelik yapıyorum hergün sakin olacam diyorum ama çıldırtıyorlar. Kafaya bir kamera taksam iki günde bir aksiyon filmi çıkar benden 😁
    HRider bunu beğendi.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Maalesef, trafiği en az aksatan motosikletken, en çok motosikletin üzerine sürüyorlar. Buda demek ki, dengesiz güçü avantaj gören, 90%'ı trafik terörü ve maganda. Sağduyulu insan tam tersine davranır. Olanda dikkatsizliğinden olur. Buda 10'da 1 anca.
    Okadardan sonrada, psikolojik olarak, motosikletci yakaladığını mihladımı, normal ve insan hali.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acil şifalar dilerim.
    Bu haberden "ayna kırarım", "kaskla kafa atarım" cılar bir ders alıyorlar mı acaba?
    bursalıali bunu beğendi.

Konuyu genel olarak yorumlarsak ne yazık ki motosikletliler araclardan daha büyük risk oluyor bazı durumlarda.

HErkes herkesin cok iyi şöför olduğunu varsayıyor ancak araç söförleri yeni olabilir. Deneyimsiz bir sürücü diğer araçlara kilitlenip heyecanla aracını kullanırken emniyet şeritinden ya da aralardan giden bir motosikletli onun ıcın buyuk tehlikeli olacaktır.

Yurdum insanında her araç sürücüsünden maganda cıkabiliyor.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    İstanbul’dan taşının. 3 kuruş az kazanın ama ufak şehirlere gidin. İstanbul’da herkes kavga, sinir, bela. Yaşanmaz orda...

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Sağa çekip durun ve derin nefesler alın...
    Sakinliğinizi koruyun..
    Başka bir şey yapmaya gerek yok..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul’dan taşının. 3 kuruş az kazanın ama ufak şehirlere gidin. İstanbul’da herkes kavga, sinir, bela. Yaşanmaz orda...
    Hocam kusura bakma ama bekara kari bosamak lafini senin icin kullanicam Benim yaptigim isi Kusadasi'nda yapabilecek olsam, Istanbul'da alacagim paranin 1/3'unu alabilecegimi bilsem, 1. dakikada nakliye kamyonunu cagirirdim zaten
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kusura bakma ama bekara kari bosamak lafini senin icin kullanicam Benim yaptigim isi Kusadasi'nda yapabilecek olsam, Istanbul'da alacagim paranin 1/3'unu alabilecegimi bilsem, 1. dakikada nakliye kamyonunu cagirirdim zaten
    +99

öyle olmuyor işte.

İş faktörleri o kadar kısıtlı ki bazı bölgelerde. Izmır'de olmama rağmen öyle bir imkanım olsa direk kacarım.

İstanbul'da yaşayanların allah yardımcısı olsun.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +99

öyle olmuyor işte.

İş faktörleri o kadar kısıtlı ki bazı bölgelerde. Izmır'de olmama rağmen öyle bir imkanım olsa direk kacarım.

İstanbul'da yaşayanların allah yardımcısı olsun.
    12 yil once Izmir'den Istanbul'a tasindim is icin, su an yaptigim isi Izmir'de de bulamam, para da kazanamam
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten insanlar mecburiyetten duruyor. Şimdi başka bir yerde iş bulabilsem, eve uğramadan yeni yere giderim. Sonra alırım eşyaları ne olacak. Bir de çoğu kişi, biryere gideceksem bari yurtdışı olsun diyor. (2016 dan beri 300 bin kişi)

Anadolu'da farklı değil.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Haberin detaylarını incelerken yorumların daha dikkat çekici olduğunu farkederek en alt satıra ulaştım Görüyorum ki herkesin trafik magandalarıyla bir macerası var ben şöyle yapıyorum şahsen bugün eve dönerken de yaşadım bunu dingil yardır yardır geliyor arkama beni gaza getirip olduğumdan daha hızlı gitmemi bekliyor boktan izmir yollarında gaza gelmek yerine sağa yanaşıp yol veriyorum git de belanı az ötede ara diyorum ülkede herkes kibrit çaksan alev alacak kadar hararetli iken siz sabırlı olun arkadaşlar haydi kazasız belasız .
    bursalıali bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Millet manyaklaştı iyice. Bu toplumu Tayyip bu hale getirdi. Herkes burnundan soluyor

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Ekonomisi bitmiş topluluklarda însanlar Yam Yam olur.
    Türkiye bunun en iyi örneği.
    Bide isviçreye bakin
    Herkes zeki müren gibi ince ve kibar.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Torkuna güvenen aynayı alsın ben ilk aynami alcam yakindir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)