Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1-2 metrelik yokuştan geri geri nasıl inilir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar NS 160
    Merhaba,

Motora yeni başladım ve ilk motorumu aldım. Motoru garajda tutuyorum fakat garajın girişinde 1-2 metrelik yokuş mevcut çok büyük bir eğim değil aslında ama geri geri indirmekten çekiniyorum bunun yerine araba yokken yanında çevirerek düz indiriyorum. Motoru bu yokuştan sorunsuz, devirmeden geri geri indirmemin bir yolu var mıdır acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Motoru stop et, 2. vitese tak. Geri geri gitmek için debriyajı sıkacaksın. Debriyajı bıraktığında ise motor duracak. Bunun yerine ön freni de kullanabilirsin ama geri geri giderken muhtemelen yerle buluşursun öğrenene kadar. Daha başka yollar da var ama ne gerek var?

Aç yan ayaklığı, bas üzerine, tut motoru sağ gidondan ve arka tutamaktan, bir dizini yasla yandan motora hafifçe, diğer bacağın hafifçe geride, çek motoru kendine, dengele ağırlı, şu an motor yan ayaklığın üzerinde. Olduğu yerde 360 derece döner. Nereye girmek istiyorsan oraya çevir motorun önünü, bin üstüne git nereye istiyorsan.

Not: motor ağır gelir deme, kocaman BMW R1100RT'yi çeviriyordum o şekilde.

Şunu da koyayım şuraya.

convulsion bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar NS 160
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru stop et, 2. vitese tak. Geri geri gitmek için debriyajı sıkacaksın. Debriyajı bıraktığında ise motor duracak. Bunun yerine ön freni de kullanabilirsin ama geri geri giderken muhtemelen yerle buluşursun öğrenene kadar. Daha başka yollar da var ama ne gerek var?

Aç yan ayaklığı, bas üzerine, tut motoru sağ gidondan ve arka tutamaktan, bir dizini yasla yandan motora hafifçe, diğer bacağın hafifçe geride, çek motoru kendine, dengele ağırlı, şu an motor yan ayaklığın üzerinde. Olduğu yerde 360 derece döner. Nereye girmek istiyorsan oraya çevir motorun önünü, bin üstüne git nereye istiyorsan.

Not: motor ağır gelir deme, kocaman BMW R1100RT'yi çeviriyordum o şekilde.

Şunu da koyayım şuraya.

https://www.youtube.com/watch?v=rT90mgoeTIc

Yanında araba varken 360 derece döndüremiyorum maalesef araba yokken çevirebiliyorum sadece diğer yollar hakkında da bilgi verebilirseniz memnun olurum

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    360 derece döndürürseniz motor olduğu yere geri gelir. Bence 180 derecede döndürün.
    HRider, sutlusoda ve Morphin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar NS 160
    Alıntı Tengri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    360 derece döndürürseniz motor olduğu yere geri gelir. Bence 180 derecede döndürün.
    360 değil 60 derece bile döndüremiyorum sorun derecelerde değil geri geri indirmem için önerebileceğiniz şeyler neler :D

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motora binip arka frene minik minik dokunarak inmeyi denedin mi ?

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    eğimli bir yolda ön frenle geri geri inmeye çalış. elin yokuş aşağı geri geri frenle inmeye alışınca rahat çıkarsın.

Motosikleti
    Pulsar NS 160
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora binip arka frene minik minik dokunarak inmeyi denedin mi ?
    Yok daha yeni olduğum için bilmeden bir şey yapmak istemedim gözümde büyüyor bakınca yokuş ama dediğiniz yöntemleri deneyeceğim. Arka frene basarken motoru dengede nasıl tutacağım riskli değil mi?

Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğimli bir yolda ön frenle geri geri inmeye çalış. elin yokuş aşağı geri geri frenle inmeye alışınca rahat çıkarsın.
    Teşekkürler bu tavsiye için deneyeceğim

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı convulsion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    360 değil 60 derece bile döndüremiyorum sorun derecelerde değil geri geri indirmem için önerebileceğiniz şeyler neler :D
    Bu durumda motor viteste olacak stop edilmiş olarak. Debriyajı kullanacaksın. Hareket etmek istediğinde debriyaj manetini sıkacaksın, durmak istediğinde bırakacaksın. Debriyajı sıkarken de tam sıkmayacan, kavrama ayrılsa yeter. Tam kavrama noktasında yapacağın milimetrik sıkma bırakma ile, karınca hızında bile hareket edebilirsin. Arka fren olmaz, ayağının biri frendeyken geri geri yokuş aşağı gitmek hiç cazip değil .
    convulsion bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Pulsar NS 160
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durumda motor viteste olacak stop edilmiş olarak. Debriyajı kullanacaksın. Hareket etmek istediğinde debriyaj manetini sıkacaksın, durmak istediğinde bırakacaksın. Debriyajı sıkarken de tam sıkmayacan, kavrama ayrılsa yeter. Tam kavrama noktasında yapacağın milimetrik sıkma bırakma ile, karınca hızında bile hareket edebilirsin. Arka fren olmaz, ayağının biri frendeyken geri geri yokuş aşağı gitmek hiç cazip değil .
    Teşekkür ederim yarın bu yöntemi deneyeceğim hayırlısı bakalım :D

Motosikleti
    yamaha mt-25
    sakın denemeyin

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    park edeceğin zaman garaja geri geri gir.
    çıkarken öne doğru çıkmış olursun 😀
    convulsion bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çek 3. vitese fıtı fıtı in geri geri.

anlatmıs arkadaşlar, başka yol yok.
    convulsion bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    vitese takıp debriyajla inebilirsin. hafif hafif ön fren sıkarak inebilirsin. hiç olmadı motosikleti ayakta tutarak geri geri gelebilirsin. benim motor ile ns 160 aynı ağırlıkta o yüzden bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.
    convulsion bunu beğendi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    araba sizinse arabayı garajdan çıkartıp daha sonra motoru çıkarsanız.

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    yokuş aşağı ön frenle geri geri inmeyi bence deneme ağırlık merkezin arkaya doğru olacağı için ön teker yere çok az basar ve ön fren tutar ama teker kayar hemde baya baya kayar..

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Motorun üzerine bin, Makine çalışmıyor ama 1. viteste ( Emniyet için), sol el debriyajda çekili ( çünkü 1 e aldık makineyi), sağ el ön frende, sağ ayak arka frende, sol ayak yerde.

Arka freni tatlı tatlı salıp tekrar basarak sol ayağınızla da kendinizi dengeleyin. ön fren pek işe yaramayacak. baktınız sarpa sarıyor iş, o zaman elinizi debriyajdan çekersiniz. arka tekerlek kitlenir zaten.
    Levent bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Birileri de geri geri indiremediği motoru geri geri içeri sok, çıkarken düz cikarsin demiş demiş pes ;) Yahu dik rampaya motor geri geri iterek nası girer ;) Özel düzenek yapması lazım makara sistem ;)
    HRider bunu beğendi.

army - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Geri geri inerken ön fren sıkılmaz. Sıkınca ağırlık arkada olduğu için ön teker kaymaya başlar. Arka freni kullanarak yavaş yavaş in.
    Tengri bunu beğendi.
    "TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!!"

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.29 dk boyunca birisi düşecek diye bekledim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)