Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Avrupa yakasında antrenman yapacak alan

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selam,

Ben ehliyetimi geçen sene aldım bu sene bir mt-25 alacağım fakat kendimden çok emin değilim. Biraz çalışıp motora alışmak istiyorum öncelikle. Anadolu yakası için başlık açılmış ama avrupa yakası için bulamadım malesef. Buralarda çalışabileceğim bir yer var mı bildiğiniz trafiğe kapalı tercihen düz bir asfalt alan? Şişli civarında olsa süper olur. Ama siz yine de bildiğiniz yerleri yazarsanız iyi olur diğer dostlarımızda yararlanır bilgiden.

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Bakırköy de cumartesi pazarı , adliyenin arkasında

Motosikleti
    MT-07
    Kesinlikle ve kesinlikle MT-25 ile başlangıç yapmamanı öneririm. Beni dinlersin, dinlemezsin. Bir arkadaşada aynısını dedim başı çok ağrıdı. En azından 5000-10000km motor tecrübesi olmayan adama MT-25 sıkıntı yaratır. Canına kast eder adamın.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı spider909 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

Ben ehliyetimi geçen sene aldım bu sene bir mt-25 alacağım fakat kendimden çok emin değilim. Biraz çalışıp motora alışmak istiyorum öncelikle. Anadolu yakası için başlık açılmış ama avrupa yakası için bulamadım malesef. Buralarda çalışabileceğim bir yer var mı bildiğiniz trafiğe kapalı tercihen düz bir asfalt alan? Şişli civarında olsa süper olur. Ama siz yine de bildiğiniz yerleri yazarsanız iyi olur diğer dostlarımızda yararlanır bilgiden.

Şimdiden teşekkürler.
    Şöyle bir tavsiyede bulunayım. Motorunu al doğruca Motto Akademiye git Kemerburgazda trafiğe kapalı eğitim alanları var. Hocalar sana bakar. İhtiyacin varsa başlangıç eğitimi ve beceri gelistirme egitini alirsin. İhtiyacin yoksa kendi motorunla hakimiyet eğitimini alırsın. Sonra gönül rahatlığıyla motoruna binersin.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle ve kesinlikle MT-25 ile başlangıç yapmamanı öneririm. Beni dinlersin, dinlemezsin. Bir arkadaşada aynısını dedim başı çok ağrıdı. En azından 5000-10000km motor tecrübesi olmayan adama MT-25 sıkıntı yaratır. Canına kast eder adamın.
    2018 modeli için hem abs'li olduğu hemde alt devirlerde sakin olduğu için başlanabilir diye önermişlerdi incelemelerde. Siz 2017 ve öncesinden bahsediyor olabilir misiniz?

Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir tavsiyede bulunayım. Motorunu al doğruca Motto Akademiye git Kemerburgazda trafiğe kapalı eğitim alanları var. Hocalar sana bakar. İhtiyacin varsa başlangıç eğitimi ve beceri gelistirme egitini alirsin. İhtiyacin yoksa kendi motorunla hakimiyet eğitimini alırsın. Sonra gönül rahatlığıyla motoruna binersin.
    Bir inceleyeyim eğitim fiyatlarını teşekkür ederim.

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Kağıtane tarafında şöyle bir yer var tam konum : https://www.google.com/maps/@41.0657241,28.9501026,3a,75y,49.91h,72.51t/data=!3m6!1e1!3m4!1sdQNb-8jc9rUXYheX2W_d0A!2e0!7i13312!8i6656

Abim bana burada araba sürmeyi öğretmişti yokuşta var yokuşta da kalkış antrenmanı yaparsın.

Motosikleti
    xsr 900
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum,
    kendi kendinize yanlış şeyler öğrenebilirsiniz, sonra bu yanlışlar kalıcı reflekse dönüşür ve geri dönüşü zor olur. ben özellikle ilk eğitimin çok profesyonel olması taraftarıyım.
    daha sonra öğrendiğiniz şeyleri kendiniz antreman yaparak pekiştirebilirsiniz.
    espresso bunu beğendi.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Baltalimanı-İTÜ arasındaki yolda motosiklet için çalışma alanı mevcut, hatta sınavlar orada yapılır. "Baltalimanı Direksiyon Sınav Yeri" diye aratın, çıkan lokasyonda boş vakitlerde rahatça çalışabilirsiniz. Hem araba hem motor için yerler mevcut.

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Değerli arkadaşlar merhabalar,

Yakın zamanda motorumu değiştirdim. Yenisine alışmak için Ispartakule yakınlarında veya merkezden daha uzağında trafiğe kapalı otopark veya benzeri uygun bir alana ihtiyacım var. Şehir kalabalığına girmeden ulaşabileceğim bir yer olmalı. Mesela Kuzey marmara otoyolu güzergahında bir yer olabilir. Eskiden çalışma yapmak için olimpiyat stadının dış otoparkına giriyordum, ama sanırım girişe kapatılmış. Öneride bulunabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Kymco AK550
    bu soruyu anadolu yakası için sorayım

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kesinlikle profesyonel eğitim alın. Profesyonel eğitime vereceğiniz ücret olur da kaza yaparsanız kaza anında çıkacak hasardan daha az olacaktır.
    Kasko yaptırırken de kurumsal bir yerden eğitim aldığınızı belgeleyince indirim yapıyorlar.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu soruyu anadolu yakası için sorayım
    dudulluda ekip akademinin eğitim alanı var, hocalar eşliğinde eksiklerini de görerek pratik yapmak mümkün. geçtiğimiz ay gymkhana etkinliğine gitmiştim hocalar ilgiliydi istediğiniz zaman çay kahveye de gelebilirsiniz diyorlar hatta. kurtköy civarında da boş pazaryeri gibi alanlar çok.

dudullu link: https://goo.gl/maps/z6Rjj8Cw9at8HNtv9

Motosikleti
    Honda Forza 250 - Honda CB250 R
    Bence tecrüben yoksa 125 lik olanlarıyla başla derim. Tork gücü yüksek motor tavsiye etmiyorum. Hele ki refleklerin iyi değilse. Ne kadar antreman yapsanda trafiği okuman lazım akışı çok farklı. 10-15 yılı aşkın motor kullanıyorum, artık neyin olabileceğini ön görsekte kaza atlatıyoruz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)