Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aliexpress Body Armor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha WR 125 X, Yamaha R6
    Öncelikle merhaba, aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Yaklaşık 2-3 aydır motosiklet kullanıyorum. Motoru alınca ekipmana para ayırmak gibi bir düşünceye kapılmadığım için sonradan çok pişman oldum. Şuan maddi durum sıkıntılı olduğu için ve Türkiye ekipman piyasası uçuk olduğu için yurt dışından almaya karar verdim.

Linkteki body armor'u almayı düşünüyorum fakat alınır/alınmaz konusunda kararsız kaldım. Yorumlarınızı bekliyorum.

https://tr.aliexpress.com/item/Pro-B...AbTest=ae803_5
    https://www.instagram.com/burak.yrgnc/
    Yamaha WR 125 X

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

TRY 107.12 22% İndirim | Tam Vücut Motosiklet Zırh Ceket Motokros Zırh Yelek Göğüs Dişli Koruyucu Omuz El Eklem Koruma S-XXXL
    http://s.click.aliexpress.com/e/ckELE8FQ Bunu al biraz pahalı seninkinden ama kaliteli bu ondan elime para geçince bende alıcam aynısından

Motosikleti
    Hocam ne gibi farkı var ve neye göre kaliteli olduğunu düşünüyorsunuz?
    Yamaha WR 125 X

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Bunlara vereceğin parayla muska yazdır :D

Bence ikinci el düzgün marka ürünlerine bak, ülkemizden. Gerçekten paranı çöpe atma. Birde armor yerine ceket almanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Ankara'da ikinci el piyasası fazla yok olanlar da sıfıra yakın fiyat çekiyorlar, şehir dışından kimse kargo ile göndermek istemiyor.
    Armo tercih etmemin sebebi şehir içi pek kullanmıyorum, araziye çıkacağım için armor alacağım. Bir de fiyat bakımından armor daha uygun.
    Yamaha WR 125 X

Motosikleti
    MT 25
    Armor olarak şehir içi sürtünmede bence parçalanacak ürünlerdir ha arazide ise bilemem de 100 liralık ürünün ne denli koruyacağı tartışılır. Gerek arazi gerek asfalt bence boş fileli ceketin içi doldurulmalı

Motosikleti
    üstüne yağmurluk veya yazlık ince mont giymeyi düşünüyorum. Az da olsa olası durumlarda parçalanmasını engeller diye umut ediyorum.
    Yamaha WR 125 X

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı burakyrgnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstüne yağmurluk veya yazlık ince mont giymeyi düşünüyorum. Az da olsa olası durumlarda parçalanmasını engeller diye umut ediyorum.
    Hiç olmamasından sa az buçuk birşeyin olması iyidir bütçen buna yetiyorsa zaten al gitsin 100 liraya eldiven yok piyasada :D

Motosikleti
    ikinci el alabileceğim "letgo, sahibinden" den farklı siteler var mı ?
    Yamaha WR 125 X

Motosikleti
    MT 25
    Bu tarz ürünleri yurtdışında getiren çok az kişiler mevcut. Bulsanızda 0 fiyatına yakın olacağı için aliexpressten kullanılmamış alsanız daha iyi olur

Motosikleti
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç olmamasından sa az buçuk birşeyin olması iyidir bütçen buna yetiyorsa zaten al gitsin 100 liraya eldiven yok piyasada :D
    denemeden göremeyecek gibiyim :D teşekkür ediyorum
    Yamaha WR 125 X

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    arazide kullanacaksan alabilirsin ama onun dışında uzak dur

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Armoru canlı gorsen almaktan vazgecersin diye düşünüyorum
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne olduğu belirsiz olan ürüne 25 dolar verilmez hocam. Üzerindeki plastik korumalar belki çöp. File ile korumaların bağlı olduğu nokta belki 2-3 gün sonra yırtılacak. Aksesuar dışında kıyafet ve ekipman için aliexpress çok riskli. Letgo dan ikinci el daha iyi markaları bu fiyata bulursun diye tahmin ediyorum.

Alıntı burakyrgnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ne gibi farkı var ve neye göre kaliteli olduğunu düşünüyorsunuz?
    Bizim gaziantepte bi arkadaş kırmızı şeritlisini almıştı üstündeki zırh plastik kauçuk gibi birşey ne çok çok sert nede yumuşak dizlik gibi ama fileleri harbi biyere takılmaya felan gelmiyor bildigin fantazi çorabi gibi bişey ama yazın şehir içinde kullanmak için ideal mont gibi kavurmuyor adamı proffelin 3002 montu var şuan sözde 4 mevsim yazın sırtın sucuk gibi oluyor şehir içi iyidir ama şehirdışı uzun yolda güvenmem o senin linkini attıgın zırhın zırhları kopuyor bi süre sonra

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kesinlikle malzeme kalitesi yetersiz.

Bunların sırtlıklarını öncesinde getirttiğim için söylüyorum. Bir kez dahi giymedim. Bir kez dahi. O kadar adi bir plastik. Malzeme ve üzerine tutturulduğu kumaşımsı şey, bunlara bağlama şekilleri sınırları zorlarcasına adi.

Çinden alışverişi bol bol yapan, bir çok kez farklı niteliklerde ürünler almış ve çoğunluğundan memnun kalmış birisi olarak ikaz etmek isterim ki, kesinlikle önermiyorum.

Diğer arkadaşların da defalarca belirttiği üzere, gerekirse bütçeyi arttırıp daha kaliteli bir ürünün ikinci eline bakın.

"200TL fark atıyorlar, çok para" diyorsanız da bir depo benzini kaça doldurduğunuzu, ekipmanınızla kaç depo yol yapacağınızı bir düşünüp gerekirse biraz daha sabırlı olup imkan yoksa ikinci el dahi olsa daha iyisini almanızı öneririm.

Bu ürün kalitesi düşük olabili ama ali'de yüksek kaliteli ürünler de var. Aslında alıp kullandığınız ve önereceğiniz eldiven bellik sırt koruma ceket vb ürün linklerini burada paylaşırsanız insanların parasının çarçur olmasını önleriz.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    dağda ovada kullanmayacağını varsayarsak bunlar fileli oldukları için bir kaza anında kopar dağılır korumaz.üzerine deri ceket falan giyersen belki bir ihtimal işe yarayabilir.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ürün sana ulaşana kadar asla emin olamazsın. Yine de riske girerim diyorsan, yorumlarını okuyabilirsin. Genelde Batı menşeyli yorumları ciddiye alırsan daha iyi fikir elde edebilirsin. Ancak her zaman risklidir, bunu da bil dostum.

Hocam boşver body armor'u güzel gözüküyor evet ama değmez ceket kadar güvenli değil kesinlikle. Ayrıca cekette güzel gözüküyor. Sahibinden'e vs ye bak bulursun motoru bırakan ya da yenileyen birinden ikinci el bir şey. O da olmadı kredi kartınla taksitlendirde al bir şekilde.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler