Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motosikletin 1 lastiği = arabanın 4 lastiği fiyatı

Motovento
    REKLAM ALANI
    demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    artık bıktım motosiklet kullananların yolunmasından.

evde birde aracımız var , eşim kullanır. Bridgestone marka 4 mevsim 4 adet lastik 1.350 tl ye aldım.

kullandığım NC 750 integra nın sadece ön lastiği(michelin pilot power4) 1.300 tl (montaj dahil değil) , eyvallah araç kullanıcısı daha çok ama bu nedir lan...

sanırım artık bu sevdadan vazgeçme zamanı geliyor.
    UğurDankı, Thesinner83, Crixa ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    lastik fiyatından dolayı mı vaz geçiyorsunuz motordan

valla sırf iş-ev ulaşım için kullanıyorum bu mereti.

iş değiştirirsem anında satacağım...

gerçekten çok haklı bir serzeniş...
    demirarch ve __sArSıLmAz__ bunu beğendiler.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik fiyatından dolayı mı vaz geçiyorsunuz motordan
    her yönden bu fiyatlar çok zorluyor , bakım , yedek parça , sigorta vs... çok maliyetli olmaya başladı

lastik değil , yüksek maliyet yüzünden ....
    Olcay Avşar ve __sArSıLmAz__ bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Tavsiyem daha ucuz lastik bakin...

Araba-motosiklet lastigi fiyati karsilastirmasina gelince: Aslinda motosiklet lastigi seviyesindeki araba lastigi de hic ucuz degil. Ancak:

Kullandigimiz cogu binek otomobil iki tekerlek dunyasinda skuter'a tekabul ediyor.

Kullandigimiz bircok motosiklet ise araba dunyasinda spor arabaya tekabul ediyor.

Spor araba lastigi fiyatlarina goz gezdirirseniz durum netlesir (Pirelli P Zero mesela), cunku motosiklet lastiginden cok da ucuz degiller. Ve spor araba lastikleri de motosiklet lastigi gibi cabuk biter, on-arka farkli boyutlarda oldugu icin de rotasyon mumkun degildir.
    maktama, oialdemir ve yamtareroglu bunu beğendiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her yönden bu fiyatlar çok zorluyor , bakım , yedek parça , sigorta vs... çok maliyetli olmaya başladı

o yüzden kendin araştırıp işini halledicen.
    bende ducati varken servise gitmiyordum
    mesela triger kayışı ve rulmanları servisten almaya kalksam dünya para tutuyordu
    kayışlar 600 lira
    rulman takımları 1500 lira
    belki şuan daha da fazladır.
    kayışı kayışçılardan 50 liraya buldum
    rulmanlarıda farklı alıp tornadan geçirdim
    toplamda 500 liraya işimi halletmiştim.

lastik konusuna bişey diyemem. bisiklette de ön arka lastikler arabanın 4 lastik fiyatına geliyor.
    bu biraz arge ama fiyatlar tabi fazla genede
    since 1987

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyem daha ucuz lastik bakin...

Araba-motosiklet lastigi fiyati karsilastirmasina gelince: Aslinda motosiklet lastigi seviyesindeki araba lastigi de hic ucuz degil. Ancak:

Kullandigimiz cogu binek otomobil iki tekerlek dunyasinda skuter'a tekabul ediyor.

Kullandigimiz bircok motosiklet ise araba dunyasinda spor arabaya tekabul ediyor.

Spor araba lastigi fiyatlarina goz gezdirirseniz durum netlesir (Pirelli P Zero mesela), cunku motosiklet lastiginden cok da ucuz degiller. Ve spor araba lastikleri de motosiklet lastigi gibi cabuk biter, on-arka farkli boyutlarda oldugu icin de rotasyon mumkun degildir.
    Ben bu yoruma tamamen katılmıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...00738809/detay

Motosiklette düdük kadar topcase 7000 tl nedir?

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...87492885/detay

bu farın ne özelliği var ki 5300 tl cik?

https://urun.n11.com/yedek-parca/yam...nti-P266975191

sadece ön jant 6666 tl cik

https://urun.n11.com/yedek-parca/kur...eti-P252482680

yada bu iki demir parçası 3827 tl cık..

https://urun.n11.com/yedek-parca/ktm...iri-P342037679

bu koruma demir de zaten full altından 3171 tl.

https://urun.n11.com/yedek-parca/cho...don-P209209952

1 gidon 2500 tl cik

https://urun.n11.com/yedek-parca/kap...gar-P329325453

bi rüzgarlık cam 2500 tl. lan ben o paraya koskoca cam balkon yyaptırırm eve. arabanın geçende arka camını patlattılar 250 tl montaj dahil. bu neyin fiytatı arkadaş bu kadar..

https://urun.n11.com/yedek-parca/hon...led-P340964632

herşeyi geçtim kıçı kırık bu skuterin farı 2500 tl nedir ?

https://urun.n11.com/yedek-parca/ktm...100-P182308798
    ya allah aşkına radyatörün ne farkı var diğer arabalardan da 2450 tl cik.

https://www.google.com/search?q=bmw+...w=1440&bih=740

bmw radyatör 1000 tl nin altında

https://www.google.com/search?tbm=sh...w=1440&bih=740

porsche radyatörü bile daha ucuz.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>

Sarfı daha düşük bir marka modele geçmeyi düşündünüz mü?
    ...

Motosiklet bu ülkede halen butik olduğu için ( 125 cc ye kadar olanları katmıyorum ) özellikle lastik ve aksesuarları çok pahalı. Bir ürünün uygun fiyata satılabilmesi için çok talep görmesi gerekir.

Otomobil lastiğinde ise sanırım sizdeki araç bildik çok satılan bir araç. Benim araca Michelin almak istesem şuan tanesi 800 TL. Çok satılan araçların lastikleri daha ucuzdur. Örn. 175 , 185 genişlikteki lastikleri daha uyguna alabilirsiniz.

Motosiklet Türkiye'de bahtsız bedevi olayıdır..Alıcan park derdin var, hırsız derdin var, yol , trafik magandası derdin var..Aksesuar , koruma ekipman pahalı derdin var var da var yani..
    __sArSıLmAz__ bunu beğendi.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F

evde birde aracımız var , eşim kullanır. Bridgestone marka 4 mevsim 4 adet lastik 1.350 tl ye aldım.

kullandığım NC 750 integra nın sadece ön lastiği(michelin pilot power4) 1.300 tl (montaj dahil değil) , eyvallah araç kullanıcısı daha çok ama bu nedir lan...

Abi çok haklı. Motosiklet zaafımızı,motosiklet malzemesi satan mağazalar ve ustalar bizi öperek kullanıyor maalesef
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Motosiklet işi külliyen "düdüklenme" işi zaten.

Telefon tutucu var. Kılıf içerisinde gidona monte ediliyor. 80-90 tl satış fiyatı var. 30 lira ya eder ya etmez. Harley Davidson deri çizmeler 800 TL falan. Aynı ebatta motosiklet botu 1.500-2.000 TL 3-5 tl etmeyen plastik korumalı deri eldivenler 500-600 TL Bu fiyata çok daha kalın-dayanıklı kışlık eldiven alınır. İpek-kaşmir mükemmel kışlık paltolar 1.000-1.500 TL Biraz kalın polyester kumaştan motosiklet montları 2.000 TL
    Son olarak fiyattan bağımsız, 1.250 kg 4 tekerlekli, 1.400cc 4 silindir otomatik vitesli otomobil 7 litre tüketiyor, 200 kg 2 silindir 250 cc 2 tekerlekli motosiklet 4 litre tüketiyor.

Yetkili serviste araba bakımı 600-700 TL. Hava-yağ-polen filtreleri ve 4 litre yağ konuyor. Hava+yağ filtresi ve 2 litre yağ ile motosiklet aynı para tutuyor.

İsyanım var
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Lastık alıcam kac gundur arayıslardan en dandık lastık malıyetı 1500 tl gelıyor artık motora hafta sonundan hafta sonuna bınıyorum o bıle sıkıntıya sokuyor motor zengın ısı artık

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu yoruma tamamen katılmıyorum.
    https://urun.n11.com/yedek-parca/ktm...100-P182308798
    ya allah aşkına radyatörün ne farkı var diğer arabalardan da 2450 tl cik.

https://www.google.com/search?q=bmw+...w=1440&bih=740

bmw radyatör 1000 tl nin altında

https://www.google.com/search?tbm=sh...w=1440&bih=740

porsche radyatörü bile daha ucuz.
    Yolladiginiz her linke bakmadim ama sondaki dikkatimi cekti:

Bakin link verdiginiz KTM radyatoru, bir AB ulkesi olan Avusturya uretimi (iscilik ucretini hesaba katin) orijinal parca ve cok az sayida uretilmis olan tek model motosiklete uyuyor. Digeri Cin mali, SAAB'tan VW'a 5 markaya uyan yan sanayi urun... Arada kat kat fiyat farki olmamasi mumkun mu?

Bir cok kisinin anlamadigi nokta su:

Sadece bir modele uretilmis yedek parca, hele ki o model cok ornegi satilmamis bir modelse, ister istemez cok yuksek olacaktir. Cunku uretildikten sonra satilmasi uzun vakit alacaktir. Ancak ureten yatirimi urettigi anda yapmak zorunda. Ayni sekilde distributor ve satici da. Hizli satan urunler geldigi gibi giderken, yavas satan urunler parasi odendigi halde rafta bekleyecek para baglanmis sekilde. Peki bu urunlerin daha pahali olmasi gerekmiyor mu bu durumda. Bakin daha cok sayida uretildigi icin ucuzlayan uretim maliyetine girmedik bile. Sadece satistan bahsediyoruz.

Bir seyin fiyati yuksek olunca ille de birileri sizi dudukluyor degil.
    Bir seyin fiyati dusuk oldugu zaman da ille de birileri az kar yapiyor degil.
    Bilakis, cogu zaman ucuz seyler daha fazla kar marji icerir...
    Eminim KTM, Superduke modelinden kazandigi paranin kat ve kat fazlasini dusuk cc Duke'lardan kazaniyor, ozellikle de AR-GE hesaba katildiginda...
    Honda, 15 sene once $27000'a sattigi Valkyrie Rune modelinden zarar etti muhtemelen...
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    üstad bizim motor için anlas capra rd serisini öneriyorlar arkadaşım aldı 1 ay önce önce çifti 1100 civarına..şimdilik memnunum diyor
    Olcay Avşar ve demirarch bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad bizim motor için anlas capra rd serisini öneriyorlar arkadaşım aldı 1 ay önce önce çifti 1100 civarına..şimdilik memnunum diyor
    Beklenti çok yüksek değilse(diz değdireyim, 100-0'ım 1 saniye olsun, karda teker yapayım vs) Capra RD'yi ben de önerebilirim.
    Günlük kullanım/commute için uygun bir lastik.

Şaka maka 15000 km'dir kullanıyormuşum. Mart 2018'de 950TL'ye almıştım. Yaz, kış kullandım.
    Bir kere kara yakalandım, onda yolda bıraktı Fren yaparken de ABS biraz çabuk devreye giriyor gibi. Bunun dışında bir yamuğunu görmedim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçen baktığımda (bu hafta içi) 120/160 Road 5 takım 2000-2100 civarındaydı, 1300 ön lastik abartı olmuş. Başka bir yerden tekrar fiyat sorun...

Ön lastik 800-900 civarında olmalı. Ciddi bir hata var o fiyatta...

Motosiklet lastiğinin de araba lastiğinden pahalı olması da bana çok normal geliyor. 5'te 1 ağırlığında motoru 8'de (hatta 10'da) 1 oranında bir alan üzerinde yürütüyor ve hayatınız çok büyük oranda bunların iyi olmasına bağlı.

Motosikleti
    cbr 1000 rr ve fjr 1300
    1000 rr ım var.

2 ay önce tanesi 1.250 tl den 2 lastik aldım, pirelli diablo corsa.

aynı dönemde arabamın da latiklerinin değişmesi gerekti, michelin lastiklerin tanesi 1.250 tl idi.

sonuçta iyi lastik alıyorsanız arada pek bir fark yok gibi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet sektörü ne yazık ki düdüklemeye çok açık ve alışmış. Yedek parçasından tut aksesuarına, işçiliğine kadar. Arabada 4 lastik değişimine 50 lira ödersin balans dahil, motosiklette 2 lastiğe 100 lira ödersin.

Motosikleti bakım,yedek parça ve sarf malzemesi "Ekonomik" olarak sürmek için yanlış bir model kullanıyorsunuz.

Böyle bir amaçla kullanılacaksa da ne yazık ki skala çok dar. Ybr, Cbf ya da güvenilir çinli alternatifler. Onların da verdiği keyif ve imaj da hiç bir zaman istendik seviyede olamaz ne yazık ki.

Forumdan Uzaklaştırıldı

ulan varya bu forum bana gıcık.

Bu başlığı ben acsaydım "40 bin tl motora veriyon ustune bi de araban var,1300 tl nin lafını yapıyon","motosiklet hobidirrr,hobii","paran yoksa ybr ye bin" tarzı mesajlar yağardı.Başta logaritmik ve ekibi...

Maalesef motosiklet kullanmak bu ulke için luks.Peki ne yapabilirizzz ? Ben sonuna kadar mucadele edeceğim.
    Sakin kullanarak yakıttan yılda 2200 TL cepte benım.Sakin kullanınca lastikler min 25 bin km gidiyor.Bak şu an 22 bin km oldu lastikleri takalı en az 6000 km daha gideri var.

18000 km de zincir dişli değiştiren zenginler var! Yine sakin kullanarak zincir,balatanın omrunu uzatabilirsin.Ya daaaaaaaaaaa ybr
    uzay gemisi ve Furkan_venus bunu beğendiler.

Furkan_venus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-R 600
    hadi lastiğe verdin 2 bin lira,o kadar parayı verip asfaltın kalitesizliği yüzünden lastikten tam performans alamamana ne demeli

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)