Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motul Yağ Kullandıran (Kullanan) Yamaha Servisi Aranıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Koy hocam koy motul. Al hevesini.

Bir fark olmadığını göreceksin.

Ek olarak Yamaha servisi olarak İstanbul'da Tuna'yı kullanırım. Şu ana kadar hiç bir zaman laf etmediler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlama usta da bunların hepsi işsizlikten. Yamalube koysalar ne olacak ki motor mu yanacak. Adamlar kendi üretimi yağlarının bilinirliğini, kalite imajını arttırmaya ve piyasaya yedirmeye çalışıyorlar. Yamaha nın motorunu beğenip alıyorsun da yağını niye beğenmiyorsun. Allah bilir motule vb ürettirip üstüne yamalube yazdırıyorlardır.
    Yamalube kötü değildir, hatta oldukça kalitelidir. Ama servisin zorlaması anlaşılır gibi değil. Müşteri değil miyim ? İstemiyorum kardeşim ( derim servise)

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Yağdan dolayı takıntı oluşturmak anlamsız.İlla kafanıza takılıyorsa kendiniz 2-3 binde yağ değistirin,en azından daha mantıklı bir takıntı.
    Bu sorunun oluşmasının tek sebebide yamaha'nın soyguncu servisleridir.Nmax aldım nefret ettirdiler beni 4 aydır.En son arkadaşım kaza yaptı.Kazalı motora 300 tlye hasar tespiti yaptılar.Yamaha servisleri ağır soyguncudur,fazla muhattap olmayın İstdakilerin hepsi aynı(Esenyurt'takini bilmiyorum)....

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlama usta da bunların hepsi işsizlikten. Yamalube koysalar ne olacak ki motor mu yanacak. Adamlar kendi üretimi yağlarının bilinirliğini, kalite imajını arttırmaya ve piyasaya yedirmeye çalışıyorlar. Yamaha nın motorunu beğenip alıyorsun da yağını niye beğenmiyorsun. Allah bilir motule vb ürettirip üstüne yamalube yazdırıyorlardır.
    Işte boyle yağ ne farkedecek,yakit markasi-katkisi ne farkedecek hepsi ayni diyorsunuz...sonra ayni marka-model baska motora göre benimki niye öyle gitmiyor, benimki niye daha fazla titriyor vs diye olaylar yaşanabiliyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ek olarak Yamaha servisi olarak İstanbul'da Tuna'yı kullanırım. Şu ana kadar hiç bir zaman laf etmediler.
    Evet evet hic fark yok...Biz parasını çar çur etmeyi seven hiç birşeyden anlamayan insanlariz.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yamaha Tuna’yı Aradım. Yamalube olmaz ise servisten düşer lafını bizzat orası yaptı. 10000km’de yağ filtresinin değişmesi gerekiyor kitapçığa göre bana 20000km’de değişecek dedi. 10000km’de değişmesi lazım die de direttim ve hayır gerek yok dedi. Sonra üstelemedim. Servis randevumu iptal ettirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

Ayrıca Yamaha yarı-sentetik motor yağı atıyor. Ben tam sentetik koymak istiyorum. Gören de mineral yağ koyup fazla km yapmaya çalışıyorum sanacak

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben liqui moly ile değiştireceğim
    zaten uzun zamandır bakımları kendim yaptığım için kafama göre takılıyorum
    bende yamaha tuna ya kendi bakım malzemelerimi götürüp onlardan sadece işçilik istedim onlarda buradan bakım malzemesi almadığınız için yapmıyoruz dediler ben de o günden sonra tuna'nın önünden geçmiyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bütün firmalarda bu vardır yamaha kendi yağını getirttiği için yamalubeyi öneriyor servislerinde çok doğal honda fanboylarına duyurulur honda kendi genuine oil lerini getirtseydi emin olun onlarda hg oil lerini yamalube gibi servislerinde kullandırtırlardı.. suzukide öyle suzuki sgo kendi orjinal yağlarını getirtse onlarda kendi yağlarını servislerinde kullanırdı bu çok doğal..

honda suzuki kawa kendi yağlarını getirtmedikleri için motorun yağ speclerini destekliyen her tür yağ markasını kullanabilirler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Tuna’yı Aradım. Yamalube olmaz ise servisten düşer lafını bizzat orası yaptı. 10000km’de yağ filtresinin değişmesi gerekiyor kitapçığa göre bana 20000km’de değişecek dedi. 10000km’de değişmesi lazım die de direttim ve hayır gerek yok dedi. Sonra üstelemedim. Servis randevumu iptal ettirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

Ayrıca Yamaha yarı-sentetik motor yağı atıyor. Ben tam sentetik koymak istiyorum. Gören de mineral yağ koyup fazla km yapmaya çalışıyorum sanacak
    ne uğraşıyorsun git normal servisine bakımını yaptır bırak koysunlar yamalubeyi garanti kağıdına bakımlarını işlesiler illaki motul7110 alıcam diyorsanki güzel yağdır benim sevdiğim bir yağ .. servisden çıkdıkdan sorna git bir ustan varsa ustanda yada kendinde yapabilirsin boşalt yağı koy motulü olsun bitsin enfazla bir yamalube yağa ekstra para vermiş olursun.. böylece resmi servisde bakımlarını yaptırmış olursun garantin bozulmaz hemde istediğin yağıda koymuş olursun alan memnun satan memnun.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yamaha Kardeşler kullanıyor. Servise bırakırken tercihinizi belirtmeniz yeterli(idi), tabi taşındıktan sonra değişmedilerse.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tuna Yamalube olmak şartıyla hangisini istersen kutuyu gözünün önünde açıp yağı kullanıyor.

Alıntı numan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuna Yamalube olmak şartıyla hangisini istersen kutuyu gözünün önünde açıp yağı kullanıyor.
    Yamaha kullanan arkadaşlara sesleniyorum o halde.. Hiçbir yetkili servis bir marka yağı kullanma zorunluluğu getiremez.. Uluslararası garanti prosedürüne aykırıdır. Markanın teknik olarak onay verdiği farklı bir yağı kullanma hakkınız var.. Yamaha Türkiyeye durumu bildirin.. Servis tekrar buna diretiyor ise yazılı olarak isteyin. "Yamalube kullanılmadığı için garanti kapsamı dışındadır" ibaresini kullanamazlar..

Yada yamaha sahipleri olarak durumu protesto edin bu servislere gitmeyin. Yetkili servis ancak yedek parçanın ( yağ & akü harici ) orjinal kullanılmaması durumunda ürünü garantiden çıkartabilir..

Motosikleti
    Artık Yok...
    bir ton tan tana ne gerek var koydur yağı çık servisden git ustana boşalt yağı kendi yağını koydurt olsun bitsin .. 100 tl de zararın olur en fazla ..

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Kadıköy Ersoy moto da istediğiniz yağı koydurabiliyorsunuz. Ben 1 hafta önce kendi yağımı kendim getirip bakım yaptırdım.
    Fakat saçma bir sistemleri var. Yağ değişimi dışında yapılan işlemler için ekstra işçilik alıyorlar. Ben mesela fren hidroliği, soğutma sıvısı, yağ ve yağ filtresi değiştirdim. Yağ değişimi için 185tl işçilik, diğer sıvılar için 247tl servis ücreti + malzemelerin ücretini aldı. Argo tabirle ne yaptıkları ortada. Gidecek arkadaşlar bu durumu önceden konuşup anlaşması lazım bence.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir ton tan tana ne gerek var koydur yağı çık servisden git ustana boşalt yağı kendi yağını koydurt olsun bitsin .. 100 tl de zararın olur en fazla ..
    Şimdi 2 farklı yağı karıştırmak istemiyorum. Bir depo benzini bile tam bitirmeden başka yerden almıyorum. Yağ filtresi değişeceği için içinde 2 farklı yağın beraber dolaşmaması taraftarıyım. En kötü yamalube koyduracağız mecbur ama işin parasından değil tamamen tercih meselesi.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Alıntı Emrah Düzgit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadıköy Ersoy moto da istediğiniz yağı koydurabiliyorsunuz. Ben 1 hafta önce kendi yağımı kendim getirip bakım yaptırdım.
    Fakat saçma bir sistemleri var. Yağ değişimi dışında yapılan işlemler için ekstra işçilik alıyorlar. Ben mesela fren hidroliği, soğutma sıvısı, yağ ve yağ filtresi değiştirdim. Yağ değişimi için 185tl işçilik, diğer sıvılar için 247tl servis ücreti + malzemelerin ücretini aldı. Argo tabirle ne yaptıkları ortada. Gidecek arkadaşlar bu durumu önceden konuşup anlaşması lazım bence.

Aman aman paralara bak, yazıktır günahtır...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kitapçık ile ilgili bir konu değil aslında.. Yani "yağ kullanım" prosedürü dünyada markalar için aynıdır.. Kitapçığa hiçbir marka Yamalube kullanmak zorunludur yazamaz sadece tavsiye edebilir.. Markanın onayladığı yağ listesinde yer alıyorsa bu yağ servis bunu seve seve kullanmak zorunda.. Yaptıkları itiraz garanti prosedürüne aykırıdır. Yağ tercihi zorunluluğu hiçbir marka getiremez..
    Istisnalar olabiliyor. KTM, LC8 motorunun krankinda gumus kaplama kullanmis. Bir cok motor yaginda bulunan Cinko da gumus ile etkilesime girdiginden Motorex'e ozel yag urettirmis, her servisinde onu kullaniyorlar. Yag kaliteli zaten. Kendim degistirdigimde de Motorex ile degistirmistim.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istisnalar olabiliyor. KTM, LC8 motorunun krankinda gumus kaplama kullanmis. Bir cok motor yaginda bulunan Cinko da gumus ile etkilesime girdiginden Motorex'e ozel yag urettirmis, her servisinde onu kullaniyorlar. Yag kaliteli zaten. Kendim degistirdigimde de Motorex ile degistirmistim.
    Tabiki bu olabilir.Zaten bu Motorex in spec dokumanlarinda KTM LC8 modeli onaylidir diye belirtilmek durumunda..Demek istedigim kullandiginiz her motorun uluslararasi marka onayli yag urunleri bellidir..Yetkili servis marka onayli yag kullanmak zorunda olup, musteri talebi dogrultusunda bu yaglardan herhangi birini motora uygulayabilir..Garantiden motor cikmaz, cikamaz..

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha Istanbul' da Motul 7100 koydurtmuştum.

Motosikleti
    MT-07
    Yamaha-İstanbul'a bir şans daha tanıyacağız gibi gözüküyor.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    neden motul abi?
    serviste kullanılan tam sentetik yamalube, motul 5100 den kat be kat iyidir. motul 7100 ayarında bir yağ. motul koyunca motorun kanatlanıp uçacağını düşünüyorsan yanılıyorsun. 30 beygirlik motorunda hic bir fark hissedemeyeceksin. koy yamalube yi geç. ilerde motorla ilgili bir sıkıntı çıkarsa en azından elinde yeptırım gücün olur.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı bulut59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden motul abi?
    serviste kullanılan tam sentetik yamalube, motul 5100 den kat be kat iyidir. motul 7100 ayarında bir yağ. motul koyunca motorun kanatlanıp uçacağını düşünüyorsan yanılıyorsun. 30 beygirlik motorunda hic bir fark hissedemeyeceksin. koy yamalube yi geç. ilerde motorla ilgili bir sıkıntı çıkarsa en azından elinde yeptırım gücün olur.
    Vites geçişlerinde fark ediyor. Daha güzel geçiyor. Ayrıca servis görevlisinin bile Motul için; motorun ayıbını örtecek kadar iyi bir yağ. Bir sorun var ise daha sonradan farketmenizi sağlar die Yamalube koymayı önermişti. Belki sana göre doğru veya değil ama ben bunu duydum. Ayrıca bütün motorlarıma motul koydum ve memnundum. Yamalube'den şuan memnun değilim. Belki motul beklediğim kadar iyi gelmeyecek ve değiştireceğim. Bunun içinde denemek istemem çok da isyan edilecek bir durum değil gibime geliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)