Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tricity ruhsatta hangi sınıf gözüküyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Selamlar, bir arkadaşa tricty aldık, ruhsatında L3 olduğunu söylediler ama 3 tekerlekli olduğu için L5 olması gerekir diye düşündük. Sizin motorların ruhsatında sınıf ne yazıyor acaba?
    Daha sonra ruhsat değişimi yapmamız gerekmesin, gerekiyorsa motoru teslim almayalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bir yanlişlik var,

Zaten L3 olmasi gayet normal

L5 max550 kg kadar,

Yuk ve yolcu taşiyan motorlu araçlar.

Başka bir yerde ABOD ekseni geçer,bu eksene gore simetrik yerleştirilmiş tekerlek.

Arka teker çift,ön teker tek.

Max 1.000kg a kadar,taşima kapasitesi.

Tricty ise,ön çift arka tek.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Çift tekerin yeri önemli yani. Arkada olursa L5 önde olursa L3.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Nasıl hocam memnun musunuz ?Viraj performansı nasıl ?

Motosikleti
    NC750X
    ben de ilk motorum olarak düşünmüştüm tricty yi ama motorcu bir arkadaşım lastik ebatları sıkıntı fren balataları ayrı ayrı maliyet ve de herkese hitap etmediğinden 2. elde sıkıntı yaşayabilirsin demişti, ben de nmax e yönelmiştim.. ama tasarım olarak çok beğendiğim, kullanıcılarının ise çok dengeli olduğunu söylediği bir skuter bildiğim kadarıyla..

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    İlave lastik maliyeti, ilave fren maliyeti. Diğer skuterlarda 1 teker koydukları öne burada 2 teker koydukları için ayak uzatabilme olayı yok. Modeli ilk görüp, ilk test ettiğimde kendi kendine ayakta durabiliyor mu diye sordum hayır dediler. Önde iki tekerlek ne derece güvenilir bilemem. Evet önden kayması falan biraz zor ama bana etkisiz geldi.

Bir de bir çukurdan, kasisten kaçmak daha zor ve kullanışsız. Ters yön kapanlarından demirler arası boşluktan veya hız kasislerinin kaldırıma en yakın kısımlarından hiç darbe almadan 2 tekerlekle geçebiliyorum.

Yahu yazdıkça sinir oldum kendi kendime, kesinlikle alınmaması gereken skuter
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)