Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Benelli TNT 249-S

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    https://www.rksmotor.com.tr/model/tnt-249-s/

sanırım benelli tnt250 yi yeniden başka isimle piyasaya sürmüş

Silindir Hacmi: 249,6 cc
    Motor Tipi: 4 Zamanlı, Çift Silindir, 8 Valf
    Şanzıman: 6 Vites
    Maksimum Güç: 31,51 HP @ 11000 rpm
    Maksimum Tork: 21,20 Nm @ 9000 rpm
    Çap x Strok: 61 x 42,7
    Yakıt Sistemi: EFI
    Yakıt Tipi: Benzin
    Ateşleme: Delphi MT05
    Soğutma: Sıvı Soğutmalı
    Ön Fren: Disk
    Arka Fren: Disk
    Ön Lastik: 110/70-17
    Arka Lastik: 140/70-17
    Dingil Mesafesi: 1410 mm.
    Uzunluk: 2130 mm.
    Genişlik: 800 mm.
    Yükseklik: 1120 mm.
    Boş Ağırlık: 185 kg.
    Yerden Yükseklik: 180 mm.
    Yakıt Tankı Kapasitesi: 16 lt.
    Yakıt Tüketimi: 3,5 lt. / 100 km.

lakin fiyatı çok uçuk geldi 29.866 TL
    acaba kendince cf moto 250nk ya rakip olmaya mı çalışıyor? gösterge nk 250 ye benzer

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Aynı 4 silindir sesi geliyorsa tadından yenmez

Motosikleti
    MT-07
    Şimdi insan merak ediyor. 25000₺ mt-25abs alıp, üstüne el yapımı ferik egzoz dahi taksa 30000₺ bandına yaklaşır mı die.

Benellinin distribütörlüğünü alanlar kanımca markayı batırmak için çalışıyorlar. Çok enteresan geliyor bana bu marka. Merakla izliyorum.
    tommygun ve enes_ayx bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bu bir MJGroup taktiği.

BN125 Ocak 2018 de web sitelerine 11.000 TL ile giriş yaptı.

Ağustos ayı ortasında Türkiye'ye geldiğinde 11.500 den satılmaya başlandı ki ben de 1 Eylül 2018 de 11.500 TL ye almıştım.

Şu anki fiyatı 11.850 TL.

Dolar
    Ocak 2018 de 3,80
    Mayıs 2018 de 6 TL

Dolardaki artış düz hesap %50.

Ama motorun fiyatı Ocak 2018'e göre sadece %8 arttı. Buna ötv indiriminide koyun artış %15.

Burdan çıkan şu. Mjgroup/Benelli henüz satışı başlamamış ürünlerine fahiş fiyat çekiyor veya kar koyuyor.

Dolar artsada o fiyatını belli müddet artırmamış yada cüzi artırmış oluyor.

Bence yanlış politika güdüyor.
    Bir iki modelle yakaladığı sinerjiyi önüne kattı kattı.

Bu fiyat politikası bu ülkede yürümez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

249 modelin bence olması gereken fiyatı 21-23 bin TL bandı.

Bu aralıkta iş yapar ve iyide satar.

Sırf o ses için alacak bir çok kişi çıkar.

Motosikleti
    MT-07
    Aynen öyle ama Leoncino'daki gibi hüsrana uğramaya çalışıyor. Tek sattığı amiral gemisi şuan trk502. Bakalım nasıl olacak?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Max güç ve tork verdiği devir değerlerine bakınca tarz olarak MT-25'e çok benziyor, başka bir şey arayanların alternatifi olmaz gibi... MT-25 alacak adam da gene gider onu alır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Boş ağırlık da benim 500'lüğün dolusu kadar neredeyse! Olmamış...

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    30 bin tlye r25 almak varken daha doğrusu japon almak varken kim gider Benelli veya cf moto alır? Şundan 8-10 sen öncesine kadar çinliler, koreliler, italyanlar, japonlar vs aralarında fark vardı. Şimdi hepsinin fiyatları birbirine çok yakın. Şu motorun satılması için gözümde değeri 22 bin tl en fazla. Keza bn251 tek silindiri şuanda 16 bin tlden satılıyor.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Geçen hafta gidip mt 25 abs aldım. Bu motosiklete de bakmıştım.

Fiyatı çok yüksek gelmişti. Aynı fiyatta olsalardı açıkcası bunu alırdım. Fakat arada ciddi fark var. Tamam anlıyorum paramız çok değersiz felan ama lakin yeni kasa r25 27-28 den satılıyor. Bu fiyatı anlamak zor.

Birde trk 502 ye bakmıştım o motor haziranda gelecekmiş olsaydı sanırım gider onu alırdım fiyatı 23.900 civarındaydı.

Belli bir zaman sonra fiyata düzenleme gelir. Aynısını tnt250’de yaptılar. 23’e düşeceğini düşünüyorum ileride. Tabi dolar 10lira falan olmazsa.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiğim kadarı ile ÖTV'li fiyat.

TNT250 bu arada mt25 ve r25'den daha torklu. Alt devirler de yürüyor. Yani 6. viteste 5-6 bin devirde gaz açtığınızda hızlanıyor. Tabi euro4 için iyice canı alınmadıysa.

En iyi yanı süspansiyonları yüksek hacimde satılan çoğu motordan daha iyi süspansiyona sahip. Fren hortumları çelikti eskiden hissiyatı süperdi. Bu yeni modelde hortumlardan kaçılmış.

Belli iller dışında çok üstün servisleri yok. İstanbul servis dolu artık baya güçlü ama Ankara'da 2 servis var. Yeni açılanın durumunu bilmiyorum. Kısaca İstanbul, Ankara, Hatay, İzmir, Gaziantep servisleri iyi ve donanımlı ama diğer illeri araştırmak lazım.

Bu illerin dışında diğer markalarda da ne kadar donanımlı servis var orası da tartışılır. Bu motorun yamaha'nın serilerinden tek eksiği beygir gücü geri kalan her nokta da bir kaç gömlek üstün diyebilirim.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster

TNT250 bu arada mt25 ve r25'den daha torklu. Alt devirler de yürüyor. Yani 6. viteste 5-6 bin devirde gaz açtığınızda hızlanıyor. Tabi euro4 için iyice canı alınmadıysa.

En iyi yanı süspansiyonları yüksek hacimde satılan çoğu motordan daha iyi süspansiyona sahip. Fren hortumları çelikti eskiden hissiyatı süperdi. Bu yeni modelde hortumlardan kaçılmış.

Belli iller dışında çok üstün servisleri yok. İstanbul servis dolu artık baya güçlü ama Ankara'da 2 servis var. Yeni açılanın durumunu bilmiyorum. Kısaca İstanbul, Ankara, Hatay, İzmir, Gaziantep servisleri iyi ve donanımlı ama diğer illeri araştırmak lazım.

Bu illerin dışında diğer markalarda da ne kadar donanımlı servis var orası da tartışılır. Bu motorun yamaha'nın serilerinden tek eksiği beygir gücü geri kalan her nokta da bir kaç gömlek üstün diyebilirim.
    Ankarada bayi ve servis olarak Vento ve Yıldırım motoru biliyorum başka yerde var mı?

Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankarada bayi ve servis olarak Vento ve Yıldırım motoru biliyorum başka yerde var mı?
    O ikisi var sadece. Ben Vento'nun müşterisiydim memnundum, Yıldırım yeni oldu onun durumunu bilmiyorum. Önceki mesajda tam anlatamamışım kusura bakmayın.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay be 30 bin. Nereye gidiyoruz böyle ...

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    O ikisi var sadece. Ben Vento'nun müşterisiydim memnundum, Yıldırım yeni oldu onun durumunu bilmiyorum. Önceki mesajda tam anlatamamışım kusura bakmayın.
    Bunların biri aydınlıkevlerde diğeri pursakların girişine yakın tepe kısımda. Ventoya 5-6 defa gitmişliğim var. Bazen motor bakmak için bazende arkadaşımın yedek parça ihtiyacından dolayı. Açikçası ilgiden memnun değiliz 1 kişi bakıyor bazen 2 kişi görüyorum. Arkadaşım ve ben bıraktık yıldırım motora geçtik. Orada satışya Yakup abi, serviste Gökay usta var. Gökay usta Benelli için İtalyaya gitmiş eğitim almış. Ufak ccler dışında yüksek cc yarış motorları ile de ilgileniyor. Çok güzel tek teker gider Bi tanışmanızı tavsiye ederim
    YasinC bunu beğendi.

Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunların biri aydınlıkevlerde diğeri pursakların girişine yakın tepe kısımda. Ventoya 5-6 defa gitmişliğim var. Bazen motor bakmak için bazende arkadaşımın yedek parça ihtiyacından dolayı. Açikçası ilgiden memnun değiliz 1 kişi bakıyor bazen 2 kişi görüyorum. Arkadaşım ve ben bıraktık yıldırım motora geçtik. Orada satışya Yakup abi, serviste Gökay usta var. Gökay usta Benelli için İtalyaya gitmiş eğitim almış. Ufak ccler dışında yüksek cc yarış motorları ile de ilgileniyor. Çok güzel tek teker gider Bi tanışmanızı tavsiye ederim
    Vento'ya bakım ve arada çıkan abudik gubidik sorunlar için gittim. Garanti den istediklerimi de karşıladılar. Nazımı niyazımı da çektiler açıkçası. Vento'nun sorunu ATV'lere bakmaktan kafalarını kaldırmıyorlar.

Motosikleti sattım zaten önümüzdeki günlerde yalansız dolansız 900 hornet bulamazsam, fuara gelen bn302'yi ayarlamaya çalışacağım. O zaman uğrayabilirim oraya.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Vento'ya bakım ve arada çıkan abudik gubidik sorunlar için gittim. Garanti den istediklerimi de karşıladılar. Nazımı niyazımı da çektiler açıkçası. Vento'nun sorunu ATV'lere bakmaktan kafalarını kaldırmıyorlar.

Motosikleti sattım zaten önümüzdeki günlerde yalansız dolansız 900 hornet bulamazsam, fuara gelen bn302'yi ayarlamaya çalışacağım. O zaman uğrayabilirim oraya.
    Uğramakta fayda var. Birçok yere uğruyorum bakıyorum adamlara ısınamazsam veya tipleri at hırsızına benziyorsa koşarak uzaklaşıyorum.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Eski bir Tnt 25 kullanıcı olarak sadece hahahahahahahaha diyorum.

30 bin TL.
    15 asgari ücret.

Adam gibi servisin yok, ustan yok ama fiyatın japonla kapışıyor. Ölü doğurmuşlar.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski bir Tnt 25 kullanıcı olarak sadece hahahahahahahaha diyorum.

30 bin TL.
    15 asgari ücret.

Adam gibi servisin yok, ustan yok ama fiyatın japonla kapışıyor. Ölü doğurmuşlar.
    Şuan 2019 Benelli bn251 16 bin tl, 2018 modelini 14 bin tl den veriyorlar. Fiyat olarak iyi. Rakibi cb250 ye bakacak olursak arada fiyat olarak bayağı fark var. Ama tnt249s çift silindir japon rakipleri ile aynı fiyatta hatta çok az miktarla geçiyor. Bu mantığa aykırı bir defa. Dediğiniz gibi ölü doğurmuşlar.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Fiyatı görünce söylediğim ilk söz "Ne diyon laa"

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

En üstteki mesajda tork verisi var ve R25/MT25'ten düşük, Yamaha'nınkiler 24Nm diye biliyorum? Arada %10 fark var. Ağırlıkta da ciddi fark var...

Ekleme: Baktım şimdi MT25 26,6Nm, aradaki fark %20.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)