Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Castrol radicool antifiriz kullanılır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikletime soğutma sıvısı olarak bunu kullanabilir miyim yoksa motosikletlerinki ayrı mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    ben bmw motorumun soğutma sıvısını geçen sene değiştirdim. Castrol radicool mavi renkli olan ile saf suyu karıştırdım. 1 senedir şehiriçi-uzunyol sorunsuz kullanıyorum.
    kırmızı olanın pas-kireç sökücü özelliği varmış galiba.Kullanılınca radyatördeki kılcal deliklerdeki kireci söküyormuş, daha sonra radyatör kaçakları ortaya çıkıyormuş. Bu bilgiden emin değilim, tamamen kullanıcı grubunda yazılan bir bilgi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Motosiklette de kullanılır. Mutlaka saf suyla karıştırın. Birde antifrizi boşalttıktan sonra sisteme saf su doldurup 3-5 dk rölantide çalıştırırsanız temizlenmiş olur

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Çok kaliteli bir üründür. Hatta Castrol Radicool SF olanını öneririm. Pembe renkli olan. Sf nin açılımıda silicat free olması lazım. Yani silikat içermeyen bir antifiriz. Radyatörde tortu vs oluşmuyormuş bu sayede. Ancak Normal versiyonu olan Castrol radicool da kullanılabilir, bir sorun çıkaracağını sanmam.

Ben eski motorumda Castrol radicool SF kullandım, çok da memnun kalmıştım. En iyi oran 1/1 saf su ile karıştırmak. Yani yüzde 50 saf su yüzde 50 antifriz.

Musluk suyu kullanmanı kesinlikle önermem. Mutlaka saf su kullan. Saf su, damıtılarak içerisindeki tüm minerallerden arındırılmış sudur. Onu da antifriz aldığın yerden temin edebilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Ben 1 senedir kullanuyorum.memnunum.acelem vardi motul alamadim.hatta castrol turkiyeyi aradim.kullanabilirsiniz dediler.icindeki karisim motosiklette kullanilabilir

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    kullaniyorum, sorun yok. oncesinde 4 defa market suyu ile içindeki orjinal antifrizi temizledim, 1:1 oranında saf su ile karıştırdım sorun yok.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Birkaç hafta önce motulun sarı olanını koydum onu da tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)