Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Tamircileri Sorunu!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha cryptone
    internetten aldığım ön arka balataları değiştirmek için bir motorcuya girdim. aslında elimden de gelir ya üşendim işte.

bu tamircilerin hepsinde bir askerlik çağında velet olur, burada da vardı. usta da vardı ya adam motor açmış onunla uğraşıyordu. veleti gözüm tutmadı ya balataları değiştirdi çıktık.

üç gün dolaştık motorla bugün bir kontrol edeyim dedim ki, velet arka tekerin milini olduğu gibi gevşek bırakmış. civataları sıkmayı unutmuş.

ne denir ki bunlara? ekmek yesinler diyoruz iyilik yaramıyor.
    birbilent ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gitmeyin şunlara.
    allegromod bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    gitmeyeceksin kardeşim işte. bir boşluk yaratıp kendin yapacaksın kaç kişinin canı yandı şu mevzulardan hala aynı şeyler.

Günümüz Türkiyesinde kimse sanayiye, ustaların eline düşmesin alayı kan emici. İşini doğru düzgün yapan bir tanıdık ustan yoksa bilmediğin yere gitmeyeceksin
    yamtareroglu bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    2014 yilinda İlk motorumu aldigimda,benzer bir durum başima gelmişti,

Yanliş olmasin,lavuk zincir gerginlik pimini sıkmamış oda yerinden kurtulmuş,hemen geri döndüm,ustasinin yanina gittim,dedim gel usta disardaki motoruma bir bak bakalim,evet usta,bu pim kime girecek?ters ters bakti,yapan velete kalayladi,iki tane yeni pim takti,kuruş vermedim,tip tip para vermemi bekledi,ondan gayri,daha dukkanin onunden geçmedim..

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayatında daha önce görmediği marka, sıfır motora bu motor krank vuruyor diyene denk geldim. Yağ bakımında alttaki tapayı açmadan yağ filtresini sökerek tam yağ boşalmadan yeni yağ ekleyenine denk geldim eziyet bu ülke de motor işi . Daha ne diye biniyoruz anlamıyorum bizde de kaşıntı var.
    Kural [ Z ] ve bykemik bunu beğendiler.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Eğitim şart önüne gelen motor dukkani acabiliyo civata soken kendini tamirci sanıyo servise gitsen bi dünya para en iyisi kendin kırıcan takacan ayni benim gibi bugun söktüm karbüratörü takamiyom misal 😀
    Kural [ Z ] ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    youtube kullan yada sökerken videoya çek, sonra tersten geri yap işlemi. Ecnebiler buna Reverse Engineer'ing diyor.

1 hafta önce zincir degişttirdim bakkayı fazla almışlar zincir ayarı yapmamışlar üstüne basa basa söyledigim halde bişey olmaz diyip geçiştirdiler ne oldu arka lastik demire sürtmüş bi nebze aşınmış zincir ayarını yaptım bu kez zincir demir gibi esneme payı kalmadı çünkü kurtarmıyor gittim dedim böyle böyle hala bişey olmaz biraz sürersin o esner diyor kavga gürültü yaptırdım 2 gün sonra arka teker takozları komple kesmiş yolda kaldım ite ite gittim yaptırdım sonuç boşa birsürü masraf zincir zorladıgı için takozları zorlamış memlekette tamirci yok
    birbilent bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Hsntt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 hafta önce zincir degişttirdim bakkayı fazla almışlar zincir ayarı yapmamışlar üstüne basa basa söyledigim halde bişey olmaz diyip geçiştirdiler ne oldu arka lastik demire sürtmüş bi nebze aşınmış zincir ayarını yaptım bu kez zincir demir gibi esneme payı kalmadı çünkü kurtarmıyor gittim dedim böyle böyle hala bişey olmaz biraz sürersin o esner diyor kavga gürültü yaptırdım 2 gün sonra arka teker takozları komple kesmiş yolda kaldım ite ite gittim yaptırdım sonuç boşa birsürü masraf zincir zorladıgı için takozları zorlamış memlekette tamirci yok
    O zincir virajda kopabilirdi de. O zaman sizi haberlerde kısa bir an görebilirdik, TV' ye çıkardınız belki.

Sizin başınıza gelmemiş ama darısı size "birşey olmaz" diyen usta geçinen çırak bozmasının başına.
    ...

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Yani, örnek çok. Yorumlar hep şikayetci. Ne olacak halimiz.
    Benim sıfır aldığım motosikleti servisine görürdükce veletler boza boza, usta ise soya soya iş bitiriyorlar. Kendim hallediyorum. Garanti ve yetkili servislerden vaz geçtim. İyi bir usta arıyorum. Takımı tamamlayana kadar, bulabildiğimiz en iyisine yaptıracağız. Bir sehpa, adamakıllı bir lokma takımı, bir sentil çakısı aldımmı, bay bay usta. Sentil çakısı bulamıyorum bir türlü. Yetkili servis 30 liraya ayarı bozdu, 40 liraya bildiğim bir tamirci istiyor. 20-30 liraya çakı bulsam, kimseye muhtaç kalmayacağım.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim sıfır aldığım motosikleti servisine görürdükce veletler boza boza, usta ise soya soya iş bitiriyorlar. Kendim hallediyorum. Garanti ve yetkili servislerden vaz geçtim. İyi bir usta arıyorum. Takımı tamamlayana kadar, bulabildiğimiz en iyisine yaptıracağız. Bir sehpa, adamakıllı bir lokma takımı, bir sentil çakısı aldımmı, bay bay usta. Sentil çakısı bulamıyorum bir türlü. Yetkili servis 30 liraya ayarı bozdu, 40 liraya bildiğim bir tamirci istiyor. 20-30 liraya çakı bulsam, kimseye muhtaç kalmayacağım.
    Rico marka sentil çakilari var,hirdavatcilar veya oto sanayide bulursun,yada milyoncularda

Oda olmadi,

Emme için eski tip berber jileti iş gorur.0.5-0.6
    Egzoz icin rontgen plastigi(akciger rontgeni daha iyi.0.8-0.9 oda yoksa,gomleklerdeki yaka diklestiricisi veya yeni alinan gomlek ambalaj plastikleri

Ayar oncesi,Motor tam soguk olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Singer olmayan urunler,Tuhafiyede iki tanesi 1tl
    banno1957, IRau, sey_47 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rico marka sentil çakilari var,hirdavatcilar veya oto sanayide bulursun,yada milyoncularda

Oda olmadi,

Emme için eski tip berber jileti iş gorur.0.5-0.6
    Egzoz icin rontgen plastigi(akciger rontgeni daha iyi.0.8-0.9 oda yoksa,gomleklerdeki yaka diklestiricisi veya yeni alinan gomlek ambalaj plastikleri

Ayar oncesi,Motor tam soguk olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

https://i.hizliresim.com/dvYL64.jpg

https://i.hizliresim.com/36yOXA.jpg
    https://i.hizliresim.com/26GPmA.jpg

Singer olmayan urunler,Tuhafiyede iki tanesi 1tl
    Helal olsun be adama bak ne kadar arastirmisda bulmus ulkede tamirciler bole olunca insanimiz nelere muhtac kaliyo

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Bulamasam jiletle elimi parmağımı kesmeden, ayarlamaya çalışacağız. İki sübap içinde 0.5 lazım zaten. Öneri için sağol.

Motosikleti
    ......
    Bulamasam jiletle elimi parmağımı kesmeden, ayarlamaya çalışacağız. İki sübap içinde 0.5 lazım zaten. Öneri için sağol.
    Dostum,

Emme ile egzoz degerleri ayni olmaz,
    Egzoz isiya daha maruz kaldigi icin biraz bol olur

Yanlis olmasin,eski jaguarlarda ayni diye biliyorum

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben uzun zamandır çoğu şeyi kendim yapıyorum kafa rahat 😅
    ustaya vereceğim paralarla ekipman aksesuar benzin vb. şeyler aldığım çok oldu
    sadece kendinize güvenin basit işler bunlar.

Motosikleti
    ......
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben uzun zamandır çoğu şeyi kendim yapıyorum kafa rahat ��
    ustaya vereceğim paralarla ekipman aksesuar benzin vb. şeyler aldığım çok oldu
    sadece kendinize güvenin basit işler bunlar.
    Ustalar ne yesin?
    Taş mı kemirsin?

Şaka bir yana,işini hakkiyla ve temiz yapmayanlar,vatandaşı düdükleyenler...bir şey yesin diyeceğim amma konu içinde olmaz...
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Levent çeyrek ustalar patlıcan sapı kemirsin.
    levend84, maktama ve allegromod bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent çeyrek ustalar patlıcan sapı kemirsin.
    Ali abi,patlican sapı bile boğaza takilir..

Anca mısır koçanı yesinler..üzerinede pancar küsbesi..

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustalar ne yesin?
    Taş mı kemirsin?

Şaka bir yana,işini hakkiyla ve temiz yapmayanlar,vatandaşı düdükleyenler...bir şey yesin diyeceğim amma konu içinde olmaz...
    bu dünyaya ustaların birşey yemesi için gelmedim.
    kendimin yapabildiği çoğu şeyi gördükten deneyimledikten sonra usta falan beni ilgilendirmez.
    bozsamda kırsamda benim motosikletim sonuçta
    456 sayfalık biricik service manual dokümanı
    ve YouTube sağolsun ney doğru ney yanlış zarar vermeden öğrenme şansı buldum.
    bu kadarı benim için yeterli.
    bursalıali bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    İyisinden, fazlasıyla iş görür. Ama kullanması az tecrübe ister, özellikle "tatlı sıkı" hissiyatını anlamadıysanız bulaşmayın. Bu hissiyatı anlamak için (0-25)mikrometre sentil ayatına getirilip kilitlenir ve sentil mikrometreye takılıp o hassas hissiyat öğretilirdi. Mikrometreler pahalı sayılır, böyle birşey için onu almaya gerek yok. "Siz zorlamadan girsin ama çok da rahat hareket etmesin" cümlesine uyarak ve fabrika değerlerinde ayar yapın, motor akşamdan sabaha çalışmamış olsun (tam soğuk) yeter

Yukarıda çok iyi bir markanın ürününün linkini verdim. ancak yakınınızdaki bir nalburda daha uyguna da bulabilirsiniz...
    maktama bunu beğendi.
    ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)