Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Chopper/cruiser tarzı başlangıç motoru hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Vulture 150 mr
    Herkese merhaba,

Yaş olarak yolun yarısını geçtik ve A2 ehliyet alarak hayalim olan chopper/cruiser tarzı bir motor ile başlamak istiyorum, kafama takılan sorular için yardımcı olursanız sevinirim. Daha önce mobylette ile trafik deneyimim var fakat vitesli motorsikletler ile sadece sürücü kursunda kullandığım kadar tecrübem mevcut.

İlk etapta küçük bir bütçe ( ekipman hariç max: 5.000 TL ) ile önce ekipman olmak şartı ile bir motor almak istiyorum.

2006 -2007 model keeway150- mct250- zealsun150 - çelik crown- kanuni seyhan- regal raptor ( aklıma gelenler bunlar) alarak başlamak konusunda fikir gerekiyor. Kullanıcı arkadaşlardan yorum alabilirsek memnun oluruz.

Titreşim önemli değil
    Hız istemiyorum
    Yakıt ve parça temini olması yeterli benim için.
    Yukarıdaki modellerden hangisini tercih ederdiniz, fikrinizi belirterek yazabilirseniz memnun olurum.

NOT: lütfen git ybr al git cbf al yazmayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Hocam selamlar. Ben geç de olsa orta yaşlarda sizin benzeriniz hayaller ile motosiklete başlamış bir kişiyim. Bu sebeple yapacağım yorumda hata yapma ihtimalim yüksektir. Madem başlangıç olarak cruiser arıyorsunuz 5.500-6.000 bantlarında superlight 200 alabilirsiniz diye düşünüyorum. Çinli olması nedeniyle civatalarin gevşemesi (ki bu hususu servisler halledebiliyor) , akü vs sıkıntılar dışında forumumuzda fazla bir şikayet okumadım. Shadowmaster isimli üyemiz bu hususta çok güzel bir yazı hazırlamış. Profilinden temin edebilirsiniz. Çıkaracağı muhtemel sıkıntıları gogusleyebilecek iseniz başlangıç olarak aklıma geldiği için belirtiyorum.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Düşürebilirseniz kuba superlight 200 de bakın. En azından daha yeni model. 2005-2006 mctlerden bi tık daha sorunsuz olur diye düşünüyorum. İncelemeleri mevcut. Forumda kullanan birkaç kişiyle konuşmuştum. Gayet memnunlar.

Şimdiden hayırlı olsun.
    HONDA

#BZ3082

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Rks blackster 250, cruiser 250 de Yamaha virago 250'nin enjeksiyon modifiyeli motoru var, aynı v motor kodu pek çoğunda var, o kod'a sahip motorlara bakabilirsiniz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam burada bütçe yazmanın bir anlamı olmuyor sen 5 bin desen de spesifik birşey sorsan da başka cevap gelir.

[quote] 2006 -2007 model keeway150- mct250- zealsun150 - çelik crown- kanuni seyhan- regal raptor [/quote9

Hocam listene keeway supershadow 250 ekle.

gecen ay 4.5 a bulmustum ben temiz bir tane.

Ama piyasa cok dalgalı; 4 bine de var 10 bine de.

biraz araştırma bekleme ve türkiye geneli aramalar ile bulabilirsin. sadece tek şehire bakma.

mct güzel motor ancak temiz bakılmıs bulursan; ama cok sıkayetcı olanlar var.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    250 cc, lifan 250 keavey 250 super shadov keavey 250 land cruiser 250 bisan lifan 250 borelli ledovb 250 bunlar v motordur kendilerini ispatlamış motorlardır ayrıyetten yedek parçası boldur, bunlar hari. v motor olmayan motor düşünürsen mct, alabilirsin ama chopper alıcam diyosan v motor al 150 lik chopper bakma alt yapıları cg tarzı motordur zevk alamassın

rozetli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mr 150
    Mondial mr vulture şiddetle tavsiye ederim.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hocam iyi günler, öncelikle 2. el değil de sıfır bitane almanı öneririm, fiyatları bilmiyorum ama 5000 e bulamazsın gibi ... biraz daha para yap sonra sıfır bitane yapıştır... milletin dediği gibi bin yaşında mct, süpershadow, cart curt alırsan usta usta dolaşırsın, motordan soğursun... bazı makinaların kronik sorunu var örneğin raptorlar 10 bine gelmeden şanzıman dağıtıyor, gv250 yedek parça ve distribitör yok... superlight ı iyi takip etmen gerekiyor gevşeyip dökülüyor meret vs vs ... bunları forumlardan öğrenebilirsin okuyarak... yalnız en önemlisi kinci ele girme...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Mobylette'te kaldım ben.

Motosikleti
    Mondial Vulture 150 mr
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim,

Vulture biraz küçük gibi geldi ama güzel aslında ilk etapta ben de düşünmedim değil, supershadow'a ve yorumlarına bakmamıştım onu da inceleyeceğim, mobylette'te kalan arkadaş mobylette candır sen de öylesin

Bir fikir daha alsam, siz yeni başlayacak olsanız ve chopper hayaliniz olsa, ilk etapta altın elbiseli adamın da dediği gibi yeni sorunsuz bir scooter/maxi scooter ya da vites göstergesi olan vitesli ile acemiliği atmak mı yoksa hayal peşinden gitmek mi

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı centaure adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim,

Vulture biraz küçük gibi geldi ama güzel aslında ilk etapta ben de düşünmedim değil, supershadow'a ve yorumlarına bakmamıştım onu da inceleyeceğim, mobylette'te kalan arkadaş mobylette candır sen de öylesin

Bir fikir daha alsam, siz yeni başlayacak olsanız ve chopper hayaliniz olsa, ilk etapta altın elbiseli adamın da dediği gibi yeni sorunsuz bir scooter/maxi scooter ya da vites göstergesi olan vitesli ile acemiliği atmak mı yoksa hayal peşinden gitmek mi

chopper hayalım olsa ve bütçem olmasa vulture alırdım.
    ki öyle yaptım

Buradaki eski üyelerle falan cok konustum; başlarken 2006 model bir motosiklet almak seni motordan sogutur dediler.

Ayrıca belirtmek isterim; baktıgın modellerin hepsini incelemedim ama gösterge durumunu da ele alman gerekiyor.

Bazı eski cruiser modellerde sadece hız göstergesi oluyor. vites göstergesi zaten pek olmaz , devir göstergesi ve benzin göstergesi de olmayınca yeni başlayan birisi için cok zor olabilir.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    O bütçeyle bence en iyi seçenek 2013 model regal rapor 150 e2 olur. Çinli nin yaşlısı, eskisi hem mutsuz eder hem de tehlikeye atar. Rr 150 en azından görünüş olarak tatmin eder, onarımı basittir, konforu güzeldir,malzeme kalitesi de muadillerine göre fena değildir, yedek parça sıkıntı olmaz. Ben olsam biraz daha bekleyip bütçeyi artırma imkanım varsa 250 cc rks cruiser veya lifan lf250 b ile başlardım. Ama imkanlar kısıtlı ve heves doruktaysa Rr 150 bir süre götürür.

30 yaşındayım 6 bin tl ye 24 bin km de 2014 model superlight aldım ana konusundaki yorumlarda dikkat etmem gereken şeylere bakarak. İlk motosikletim, sürmeyi bunda öğrendim gayet kolay, hata affediyor, az yakıyor 5-6 aydır sorun çıkarmadı tavsiye ederim

Motosikleti
    Mondial Vulture 150 mr
    arkadaşlar arndiol' ün önerisine uyarak 2015 model Vulture aldım. Henüz kask ve ekipman almadığım için çok fazla binme şansım olmadı. Sadece evin yakınındaki boş alanda bir kaç tur attım. Gerçekten çok heyecan verici bir durum benim için. Kendimi inanılmaz özgür ve güçlü hissettim. Bir de uzun yola çıksam kim bilir nasıl olacak. Benim gibi chopper hayali olan biri için motorun kemikli yapısı şimdilik yeterli geldi. Ayrıca vites göstergesi olması bir avantaj. Yakıt göstergesi, devir saati ve km göstergesi de mevcut. Parçaları da gayet ekonomik. hepinize teşekkür ederim.
    sey_47 ve gurcanozturk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)