Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scotty sürücüsünün kadın yolcuya cinsel istismarda bulunduğu iddiası

Motovento
    REKLAM ALANI
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Olay uydurma veya değil orası bilinmez ama kesin olan bişi varki rezilsiniz. Konuda yazılanlara bak. Olayı orasından burasından yakalamaya çalışmaktan (belkide) ortada olanı görmüyorsunuz. Yazık..
    drejj, bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay uydurma veya değil orası bilinmez ama kesin olan bişi varki rezilsiniz. Konuda yazılanlara bak. Olayı orasından burasından yakalamaya çalışmaktan (belkide) ortada olanı görmüyorsunuz. Yazık..
    Zaten bu ülkede ki en büyük sorun bu.Orta da yaşanan bir pislik var ama bazı sığırların olaya bakış açısı mide bulandırıyor.
    SEN NE HAK İLE HİÇ TANIMADIĞIN ALKOLLÜ BİR KADINI EVİNE GÖTÜRÜRSÜN!! Kadın yapılan inceleme ya da alınan örnekler sonucu tecavüze uğramadıysa ne diyeceksiniz?Tamam işte skmemiş konu kapansın mı??
    bursalıali bunu beğendi.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Öncelikle ilgili şahıs, sosyal medyada bu olayı duyurma ve kamuoyu oluşturma eylemine girişmişse insanların olumlu ya da olumsuz yorum yapmaları, fikirlerini beyan etmeleri meşrulaşmış demektir.

Kişisel görüşüme göre; anlatılan hikaye birtakım çelişkiler içeriyor. Bir yargıda bulunamam çünkü bu mahkemenin işidir. Fakat scotty sürücüsü her halükârda hatalıdır. Her ne sebeple olursa olsun para karşılığı bir iş yapıyorsun ve sarhoş bir kadını rotan dışına çıkıp evine götürüyorsun, sen kimsin? hacı baba tekkesi mi işletiyorsun, darülaceze müdürü müsün ? "Kadının böyle bir talebi olsa dahi" yaptığı hareket doğru bir hareket değil.. Mesela arkasında sarhoş bir adam olsa evine götürecek mi ? Eğer götürecekse bu adam kimdir arkadaş, zor durumdaki milleti toplayıp evine mi götürüyor..Eğer götürmeyecekse zaten bir plan yapmış ve beklentisi var ki götürmüş.. Şaka gibi..

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Ne içtiğin, ne kadar içtiğin önemli değil; kimle içtiğin önemli. İçki arkadaşını iyi seçeceksin...

Birlikte içki içtiği arkadaşı, madem o kadar sarhoş, yalnız bırakmamalıydı ... evine bırakmalıydı...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle %90 olarak erkek şerefsiz.

Bakın tamamen erkek şerefsiz demiyorum; %90. Karşıdakinin sarhoş durumundan faydalanmak; ulaştırması gereken kişiyi bu şekile sokmak tamamen karaktersizlik ve şerefsizliktir.

Gelelim %10'luk kısıma.
    Anladıgım kadarıyla 1-2 sonrası konuyu acan ablada tamamen yok. Yani abla ya sarhoştu naptıgını hatırlamıyor ya da baygındı.

Baygın olarak ele alırsak %100 erkeği suclu olarak gösterebiliriz.

Ancak baygın değil ve alkolün etkisi ile bir yanaşma da bulunduysa (ki erkeğin buna hayır demesi gerekir) ; ne yazık ki ülkemizde cinsel bir aclık olmasından kaynaklı erkek de bu yanaşmaya karşılık vermiş olabilir. Ama %90 yine erkek sucludur. %10 luk kısımda ise suç kadında değil kültürümüzdedir.

Ancak ben yazılan yazıda cok kopukluklar var; acıkcası bana çok gerçekci gelmedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:21 ----------

ayrıca belirtmek isterim o amacla eve getiren birisi regl fln dinlemez.

töbe töbe ya ; valla 2 tarafı da dövesim geldi.

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Çok güzel scotty reklam çalışması gibi geldi bana, hangover kafası falan ne bilimm..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sanki kurgu gibi geldi.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh!

Herifin sevdiklerinin suçu ne?

Ne manyak toplumuz yahu.
    Neyse ki faniler "ol" deyince olmuyor.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    felekten bir gece olmuş, her iki tarafta pişman, erkekte suçlu kadında suçlu kim kimi kime şikayet ediyor. Mevzu için alt yapıyı iki taraf birden gerçekleştirmiş.

Scoty ama oda insan yani hata yapamaz diye kural yok ve yapmış zaten. Kadın o saatte sarhoş ve yalnız? Adam düz duvara tırmanan biriymiş.

iki tarafta kusurlu, kadını mı eğitelim erkeği mi?

Erkek suçlu ama kadının suçu yokmu? Sonuçta motosijlet dediğiniz makine nedir? Sürücünün 50 cm kare alanı içerisine yolcu sığan bir taşıt ve yolcu genç bir bayan.

Nerden biliyorsunuz adama sokulmadığını?

Bu durumda tek tarafı suçlayamazsınız. Kadınlar erkeği baştan çıkarma suçunu işlerler ve erkeklerde kendini tutamayıp hata yapma suçunu işlerler.

Adil olun, erkek evine götürmüşmüş, otele para mı versin? Neyse, kadın hiç bir yakınını çağırmadan gecenin bir yarısı sarhoşmuş yani ne diyeyim hatalı işte. Böyle şeyler sadece türkiyede olmuyordur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ben zihniyetinee dee,kafana da ayrııı ayrıı sokim!
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay uydurma veya değil orası bilinmez ama kesin olan bişi varki rezilsiniz.
    Zaten bu ülkede ki en büyük sorun bu.Orta da yaşanan bir pislik var ama bazı sığırların olaya bakış açısı mide bulandırıyor.
    Ne itici insanlarsınız yahu... Millete sığır, rezil diyorsunuz ama kendinizi insan gibi ifade etmekten acizsiniz. Üslub-u lisan, aynıyla insan.
    siyanoz bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cahilliğimi mazur görün.
    bir erkek kadın söylemeden regl olduğunu nasıl anlayabilir.
    Akıntısı olur, Pedi kirli olur, ve kötü koku olur. Ayrıca iş o raddeye gelince kız kendi söylemişte olabilir.

Zaten;

"Regl olduğun için bişey olmadı" kısmını okuyunca, traş dedim bu hikaye ve kalanını okumadım. Bence duyar kasma amaçlı yazılmış viral bir yazı. İş yemeğinde zom olana kadar nasıl içilir ? Ne tür bir iş yemeği bu ? Gece 1 e kadar iş yemeği mi olur ? öyle zom bir kadını iş arkadaşları nasıl tek başına bırakır ? Mekan neresi ki taksiyle Beşiktaş a gelinmiş ? Beşiktaş'tan Üsküdar'a son vapur saat 1 de, Madem taksiye binecek kadar paran yok neden 1 deki vapura yetişmedi ? daha 10 larca soru bulabilirim.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    sonucta scotty uygulamasından bu vesileyle binlerce kişi haberdar oldu.. Bunlar reklam kokan hareketler Mayk..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Al işte neresinden tutsan elinde kalacak bir olay daha...

Gece zil zurna sarhoş olup hiç tanımadığı bir motorcunun arkasında evine gitmeye çalışan bir genç kız. O kızı o halde motora binmesine izin veren arkadaşları. Kızı sarhoş halde arkasına bindiren motorcu. Sarhoş bir kızı evine götürmek yerine o sarhoş haliyle kendi evine götüren motorcu. Elle tutulur tek bir mantıklı hareket, davranış yok.

Yahu bu ne rahatlık arkadaş. Ben mi yanlış ülkede yaşıyorum, şüpheye düşüyorum bazen. Yahu burası 3. dünya ülkesi!!! Gece 5tl para için ara sokakta adam bıçaklanan; sübyancıların, tecavüzcülerin "küçüğün rıza vardı" diye sokağa salındığı bir ülke burası. Bu ne rahatlık be arkadaş! pes...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Gece 1 de alkollü bir kadın arkadaşı kimse scotty'e bindirmez. Kendisini bir yerlere bırakır. Tamam bırakmadı peki.

Kafa 1 milyonken ertesi sabah 6-7 de nasıl uyanıyor? Aynı kişiye tekrar neden beni bırak diyor. Evden çıkar gider. Tecavüz ettiğini düşündüğüne neden kendini bıraktırıyor? 30 Nisan sabahı uyanıyor neden 1 Mayıs günü polise gidiyor? Bence biraz düzmece ama yazılanlar eksik olabilir. Herşey yazılmamış olabilir. Konuyu açan kişi güncelleme-bilgilendirme yaparsa daha doğru bilgiye ulaşabiliriz. İnşallah gerçek değildir. Gerçek ise de adalet biran önce tecelli eder umarım.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    yok o saat de ne iş yemeğiymiş,yok o kadar içilirmiymmiş,yok ne biçim arkadaşları varmış...şu zihniyet de olan şerefsiz karaktersizler de en az o sürücü kadar şerefsiz ve karaktersizdir! Olay gerçek ya da iftirayı konuşmuyoruz,sizin olaya bakış açınıza sokm.Utanmanız karakteriniz yok sizin,elinizden gelse istismarı meşru kılacaksınız.Ne demek kadın da kaşındı,ne demek kadın da kışkırtmış olabilir!
    Madem kadının zor durum da olduğunu fark ettin.Dur o an taksi çağır,bindir taksiye ben arkadaşıyım de taksiciye de takip et taksiyi.Evine kadar eşlik et,kapısını aç içeri girsin kadın sonra sktr git.He yok baktın kadın sarhoş,ha onun evi ha benim ev de,o hal de bir kadından faydalanacak 1 ay sonra evlenecek bir o çocuğuna burada destek olanlar da onun kadar karaktersiz şefrsizdir.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    arkadaşlar dikkatinizi çekmek istediğim birkaç nokta var:

1. sizin kafanızı kurcalayan soruları mahkemede hakim de soracaktır. "çocuğun rızasını" sorgulayan sistem saldırganın arkasında, bazılarınızın gösterdiği aklama veya suç hafifletme çabalarına saldırganın hiç ama hiç ihtiyacı yok.

2. şikayetçinin twitter hesabında yaptığı açıklamalara bakarsak, yasaları bilen bir kişi olmasına rağmen şikayet sürecini tamamlayabilmek için karakol karakol gezmek, başına gelenleri kaç kişiye defalarca anlatmak, 2 ayrı hastaneye gidip muayeneler olmak durumunda kalmış. ben adamı tutuklatabilmek için 24 saat uğraştım, şahıs nezarette 24 saat bile kalmadı diyor.

mağduru türlü formalite ile oyalayan sistem, bir bakıma suçluyu ödüllendirmekte ve suçu özendirmektedir. adalet bu değil, bu işler böyle gelmişse de böyle gitmemeli.

3. her nasıl oluyorsa, olayın üstünden bir gün geçmeden saldırganın ablası, eniştesi, nişanlısı şikayetçinin telefon numarasına ulaşabiliyor. bu bilgileri polisten alıyorsa (başka nereden olabilir??) bu işte çok büyük bir yanlışlık var. vatandaşları korumakla yükümlü kamu görevlileri, yaptığı şikayetten dolayı hedef durumuna gelmiş kişiyi, potansiyel saldırganların eline "hediye paketiyle" teslim etmiş.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Yeniden saysınlar. -Bu sadece seçimde mi oluyordu galiba-
    hachiko bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok o saat de ne iş yemeğiymiş,yok o kadar içilirmiymmiş,yok ne biçim arkadaşları varmış...şu zihniyet de olan şerefsiz karaktersizler de en az o sürücü kadar şerefsiz ve karaktersizdir! Olay gerçek ya da iftirayı konuşmuyoruz,sizin olaya bakış açınıza sokm.Utanmanız karakteriniz yok sizin,elinizden gelse istismarı meşru kılacaksınız.Ne demek kadın da kaşındı,ne demek kadın da kışkırtmış olabilir!
    Madem kadının zor durum da olduğunu fark ettin.Dur o an taksi çağır,bindir taksiye ben arkadaşıyım de taksiciye de takip et taksiyi.Evine kadar eşlik et,kapısını aç içeri girsin kadın sonra sktr git.He yok baktın kadın sarhoş,ha onun evi ha benim ev de,o hal de bir kadından faydalanacak 1 ay sonra evlenecek bir o çocuğuna burada destek olanlar da onun kadar karaktersiz şefrsizdir.

önce bir sakin ol.

Kimse kadın haketti demiyor; olay mantıklı değil viral gibi geliyor diyor insanlar.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Şu namus bekçiliği ( şovalyeliği ) yapanlara da ünlü düşünür demiş ki;

"Kim namus ve ahlâk şövalyeliği yapıyorsa,
    Bilin ki en namussuzu o' dur."
    -Friedrich Nietzsche

Ben kendi adıma konuşuyorum; Olayın gerçekliğine inanmıyorum. Kadın yollu veya Motorcu ahlaksız demiyorum... Hatta kadın ve motorcu aslında yok diyorum. Beni tanımadan, kim olduğumu bilmeden zihniyetime sallayan, mongol primitiflere hep ifrit olmuşumdur
    sdt bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Kesin Yaşanmıştır.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ya sahte hikaye yada devamı gelmiştir adamın öyle bir niyeti varsa regl diye bırakırmı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)