Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet'te bogulma ve tekleme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikletim Kuba pars 145cc. 3 aydır motosikletin performas'ı düştü. motosikletim düz yolda 9.5 devir çeviriyordu 110km hız. Ama son zamanlarda 6.5 devir çeviriyor düz yolda 75 km ile gidiyor. Gazı çok açtıgımda motor boğuluyor. Yavaş yavaş artıyor. Ayrıca yine gazı fazla actıgımda motordan farklı bir ses aldıgımı fakettim. Vites boşta gazladıgımda 7 deviri gecmiyor oysa önceleri 11.5 devir yapıyordu. Motosiklet 36000 km''de

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Teklemenin sebebi kava filitren

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    karbratör diyaframında yırtık vardır veye karbratörün içini bir güzel temizle pislik falan olmuştur içi büyük ihtimal diyaframdandır benimde başıma geldi

Karbratör'ün yenisini taktıgımızda sorun yine devam etti

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

Hava filtresini de değistirdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

Buji'leri de kontrol ettirdim. Usta iyi durumda oldugunu söyledi. Zaten Yamaha bayiden NGK buji kullanıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

MOTOSİKLET'in sorunu birden meydana gelmedi. Yavaş yavaş güç ve perfons düstü. Sonra bogulma ve stop etme sorunu

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Motorun kompresyon değerlerini kontrol ettirin. zamanla olduysa sekmanlar aşınmış olup kompresyonu kaçırıp motorun performansinin düşmesine sebep oluyor olabilir. Motorun kmside az değil herşeyi yaptığınıza göre sorun kompresyon olabilir yada elektriksel birşeyde olabilir

Hala çözüm yok. Son götürdügüm ustada hafa, ekzoz değerlerinin bozulmuş olabilecegini söyledi. Tekrar zaman bulamadım. Ama yine gitmem gerekecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun kompresyon değerlerini kontrol ettirin. zamanla olduysa sekmanlar aşınmış olup kompresyonu kaçırıp motorun performansinin düşmesine sebep oluyor olabilir. Motorun kmside az değil herşeyi yaptığınıza göre sorun kompresyon olabilir yada elektriksel birşeyde olabilir
    Belki çözüm budur. Ustaya gittiğimde bunu belirteyim bakalım ne yapacak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)