Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce nasıl bir motor almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Dostlar yaşım 26 boyum 176 kilom 110, şehir içi kullanım için motor almaya karar verdim. Ömrümde sadece bir kere akülü motora binmiş biri olarak nasıl bir şey almalıyım karar veremiyorum. Sıfır almayı düşündüğüm de 15 bin lirayı gören fiyatlarla karşılaştım. Pcx - nmax modellerini almayı düşündüm, yakıt - şehir içi uygunluğu ile işe gidip gelirken ve şehir içi kullanımlarda iyi gelir diye düşündüm ama fiyatlar... İkinci el de bile fiyatları bir birine çok yakın ve hatta 2018 model pcxi 2019 modelden daha pahallıya koyan kişiler gördüm... Ardından rkn rx180 ve msx 125 lere baktım ama onlarda boy kiloda ve yakıtta iyi olur mu yedek parçası konusunda emin olamadım. Sizlerin benim gibi daha sifirdan ehliyet alacak biri için tavsiyeniz ne olur? İkinci el ya da sıfır olarak bana tavsiyeleriniz nedir? Pcx ya da nmax için bu fiyatlar iyi mi? Alıp arkama bakmasam ve kendimi daha sonrasına hazırlayıp, o aldığımı satıp başka motorlara yönelmek istesem hata mı ederim? ( Nedense nmax bana daha hoş geliyor fren ve tekerlek faktörü olarak)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Motosiklet isi sadece goruntu degil kullanim amacina da yonelik bir secim olmali. Nerelerde hangi yollarda kullanacaginiz, nasil bir kullanici oldugunuz, oturus rahatligi, kisisel esya tasima, bedensel ozellikler vs gibi bir suru etken de var.

Ornegin ben 173/73kg, her gun Istanbul E5'te Kucukyali-Icerenkoy (ev-is 7km) yapan biriyim, sert kullaniyorum genelde, cok fazla aralara girdigim oluyor. Kotu koy yollarina girmekten cekinmiyorum. Fitik baslangici var, o yuzden konfor pesindeyim, bilgisayar cantam surekli yanimda, bazen ev yapimi bira tasiyorum, bagaj/topcase onemli

Su an Scarabeo 200ie kullaniyorum, degistirirsem sadece ABS/uzun yol konforu icin degistiririm, yoksa sehir icinde cok cok rahatim. Dun Kucukyali'da bir kadin gordum, Kuba Superlight 200 ile aralara derelere daliyordu, bravo dedim

Ihtiyaclarinizi, isteklerinizi, amacinizi belirleyin, sonra motosiklet secmeyi dusunun. ABS sebebiyle Nmax secerdim ama kucuk lastik beni dusunduruyor bazen.

Ben 4 kilometrelik epey yokuşlu, battı çıktısı olan bir yolda işe gidip geleceğim. Trafik çok yok ama çok dar yollardan geçicem. Onun dışında eli yüzü düzgün bir motor olursa arkadaşlarım ile görüşmek için gidip geleceğim haftalık tatillerimde ama dağ bayır, doğa yollarında işim yok. Hep şehir içinde kullanıcam.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    sana tavsiyem motosikletin trafikteki yerini öğrenene kadar piyasada en hızlı satılan 100cc üzeri scooterlardan birini alman.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet isi sadece goruntu degil kullanim amacina da yonelik bir secim olmali. Nerelerde hangi yollarda kullanacaginiz, nasil bir kullanici oldugunuz, oturus rahatligi, kisisel esya tasima, bedensel ozellikler vs gibi bir suru etken de var.

Ornegin ben 173/73kg, her gun Istanbul E5'te Kucukyali-Icerenkoy (ev-is 7km) yapan biriyim, sert kullaniyorum genelde, cok fazla aralara girdigim oluyor. Kotu koy yollarina girmekten cekinmiyorum. Fitik baslangici var, o yuzden konfor pesindeyim, bilgisayar cantam surekli yanimda, bazen ev yapimi bira tasiyorum, bagaj/topcase onemli

Su an Scarabeo 200ie kullaniyorum, degistirirsem sadece ABS/uzun yol konforu icin degistiririm, yoksa sehir icinde cok cok rahatim. Dun Kucukyali'da bir kadin gordum, Kuba Superlight 200 ile aralara derelere daliyordu, bravo dedim

Ihtiyaclarinizi, isteklerinizi, amacinizi belirleyin, sonra motosiklet secmeyi dusunun. ABS sebebiyle Nmax secerdim ama kucuk lastik beni dusunduruyor bazen.
    Ben ne yapayım? 2 yerden bel fıtığı ameliyatlıyım ve tekrar ameliyat olmam gerekiyor. Ev-iş arası 45km'den hergün 90km gidiyorum. Sırtımda sürekli bir decathlon çantası Motor MT-25 hemide R25 gibi öne eğimli

Şaka bir yana Abs için Nmax alınır, konfor için PCX. Senin önceliğin ne ise ona karar ver...

Motosikleti
    Forza 250
    110 kg olduğun için ve bayırlı yollarda kullanacağın için seni 250cc paklar dostum. Sym Joymax bakabilirsin çok konforludur ve bagajı da geniştir. Ekipman için de 2000-2500 tl ayırmanı tavsiye ederim. Full face kask mont korumalı pantolon eldiven ve çizme.
    Ek: Alarmlı disk kilidi ve zincir kilit de hırsızlığa karşı gerekli tabi kapalı bir garajın yoksa...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)