Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yeni motorum f800r

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    herkese iyi gunler bugun ani bir kararla 2010 model bmw f800 r aldim 33.000 km de. motor hakkinda pek bir bilgim yok malesef kronik problemleri varmidir veya yapmam gereken birsey. resim eklemeye calisacagim mobilden giriyorum. tekeriniz duz bassin

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

HUN ve kadango bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hayirli olsun,

Motor 9 yasinda ama,cidden kalem gibi diri duruyor.

Şu tasarimi,2019 yilinda bile yapan uretici azinlikta.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Hayirli olsun.
    Mamba09 iyi biliyordur bu makinayi. Ondan bilgi alabilirsin.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    tesekkur ederim herkese. umarim dogru bir tercihtir

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hayırlı olsun

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. F800 grubundakilerin 85 beygir ve 83nm tork üreten, az yakan çok kaçan, binimi oldukça keyifli, gaz tepkisini hemen verebilen güzel bir motoru vardır. Lastik ve zincir konusunda, eğer sıkıntı varsa hemen değiştirmenizi öneririm. Kafanız rahat olur. Ben anlas lastik taktım aldığımda. Çok memnunum. Siz de güle güle binin inşallah.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Hayırlı olsun diyelim. Güle güle ve zevkle kullanın. Güzel motosiklet

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Hayırlı olsun.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi gunler bugun ani bir kararla 2010 model bmw f800 r aldim 33.000 km de. motor hakkinda pek bir bilgim yok malesef kronik problemleri varmidir veya yapmam gereken birsey. resim eklemeye calisacagim mobilden giriyorum. tekeriniz duz bassin
    Hayırlı uğurlu olsun. Sağlık ve huzurla binin inşallah.

Ama hocam bilmediğiniz motoru nasıl oluyor da alıyorsunuz? Akrabadan veya alacak karşılığı falan mı? Bu forumda tonla mesaj var onu mu alayım bunu mu alayım diye.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun.
    Mamba09 iyi biliyordur bu makinayi. Ondan bilgi alabilirsin.
    Geldim. )

Oncelikle gule gule kullan yan cantalari da var cok sevindim cunku canta seti ciddi pahali.

Dostum bu f800leri cok severim ve iyi bilirim özel sorun olursa mutlaka yazabilirsin bana.

F800lerin kronik debriyaj tas sesi problemi vardır. Kesinlikle ustalara guvenip debriyaj tasını falan degistirme tekrar yapar. Normaldir o.

10 bin kmdeki periyoduk yag bakimini 5 binde yapmani oneririm. Yağ cok kotu oluyor 5 binden sonra.

Titreşim normal merak etme. paralel cift silindir bunlar.

Fren hidroliklerini mutlaka taze tut senede bir degistir abs eski fren hidroligiyle iyi calismiyor. Hatta bozadabilir.

Herhangi bir sorun olursa dedigim gibi yazabilirsin yardimci olurum.

Furkan_venus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-R 600
    hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanırsınız umarım
    yalnız rengini çok beğendim ışıldıyo

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Facebook'da grupda mı gördüm bu fotoyu ne? Dejavu gibi oldu. Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    öncelikle herkese çok teşekkür edeirm hepinizden ALLAH razı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. F800 grubundakilerin 85 beygir ve 83nm tork üreten, az yakan çok kaçan, binimi oldukça keyifli, gaz tepkisini hemen verebilen güzel bir motoru vardır. Lastik ve zincir konusunda, eğer sıkıntı varsa hemen değiştirmenizi öneririm. Kafanız rahat olur. Ben anlas lastik taktım aldığımda. Çok memnunum. Siz de güle güle binin inşallah.
    sanırım 90 beygir 86 torktu eminde değilim. lastikler 3006 metzeller yazıyor. zincir durumundan bihaberim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun. Sağlık ve huzurla binin inşallah.

Ama hocam bilmediğiniz motoru nasıl oluyor da alıyorsunuz? Akrabadan veya alacak karşılığı falan mı? Bu forumda tonla mesaj var onu mu alayım bunu mu alayım diye.
    Açıkcası tipi hoşuma gitti ve km si. ve blogu saglam oldugunu bildiğim için pek düşünmedim bikaç saat içinde aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geldim. )

Oncelikle gule gule kullan yan cantalari da var cok sevindim cunku canta seti ciddi pahali.

Dostum bu f800leri cok severim ve iyi bilirim özel sorun olursa mutlaka yazabilirsin bana.

F800lerin kronik debriyaj tas sesi problemi vardır. Kesinlikle ustalara guvenip debriyaj tasını falan degistirme tekrar yapar. Normaldir o.

10 bin kmdeki periyoduk yag bakimini 5 binde yapmani oneririm. Yağ cok kotu oluyor 5 binden sonra.

Titreşim normal merak etme. paralel cift silindir bunlar.

Fren hidroliklerini mutlaka taze tut senede bir degistir abs eski fren hidroligiyle iyi calismiyor. Hatta bozadabilir.

Herhangi bir sorun olursa dedigim gibi yazabilirsin yardimci olurum.
    çok teşekkürler. belli olmasada sanırım tas sesi olabilir pek dikkatimi çekmedi özel olarak bakmama rağmen. evet titreşim az var ama gayet konforlu ve sürücüye vermiyor kesinlikle. fren hidroliği deşişmiş olabilir çok açık renk tertemiz duruyordu ve yağ bakım aralığını bildiğim iyi oldu. geçen sene haziran ayında girmiş bakıma 2000 km olmuş. ama yılı doldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Facebook'da grupda mı gördüm bu fotoyu ne? Dejavu gibi oldu. Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız.
    eğer eskiyse benim değildir, dün gördüyseniz ben eklemişimdir
    Yeni yine yeniden

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    çabuk sıkıldın heralde, ilana koymuşsun motoru?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)