Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

110km de 33 tl. Nasıl?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Motorum 110km sonra depoyu tekrar doldurduğumda 33tl yakıt aldı. Bu tüketim beni memnun etti ama bir de size sorayım dedim. Sizce bu tüketim nasıl?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

Bu arada motorum rodajda. 100 SFC Snappy xi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ben onu TL yerine lt olarak okumuşum Diyorum litrelik motorda performans sürüşü falan herhalde... Veya piste çıktı durmadan gazladı, limitlerini iyice zorladı, sonuçta bu oldu. Ya R1, ya Eski bir 900-1000RR, belki bir H2 veya Hayabusha... Hayallerim hayallerim...

İyidir diyelim. Yaklaşık 1,5 lt yakmışsınız, fazlasıyla uygun.
    arican bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben onu TL yerine lt olarak okumuşum Diyorum litrelik motorda performans sürüşü falan herhalde... Veya piste çıktı durmadan gazladı, limitlerini iyice zorladı, sonuçta bu oldu. Ya R1, ya Eski bir 900-1000RR, belki bir H2 veya Hayabusha... Hayallerim hayallerim...

Teşekkürler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 110km sonra depoyu tekrar doldurduğumda 33tl yakıt aldı. Bu tüketim beni memnun etti ama bir de size sorayım dedim. Sizce bu tüketim nasıl?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

Bu arada motorum rodajda. 100 SFC Snappy xi
    33TL yakit aldi yerine, o an benzin pompasindaki litre miktarini veya fis aldiysaniz fisteki miktari goz onune alsaniz daha iyi olmaz mi?

33TL bugun 1,5 lt para eder yarin 1 lt, haftaya 0,5lt (yarim su sisesi, piiiiiii), kisaca her gun degisen bir birim yerine, degismeyeni kullanin.
    espresso ve haluk23 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    33TL yakit aldi yerine, o an benzin pompasindaki litre miktarini veya fis aldiysaniz fisteki miktari goz onune alsaniz daha iyi olmaz mi?

33TL bugun 1,5 lt para eder yarin 1 lt, haftaya 0,5lt (yarim su sisesi, piiiiiii), kisaca her gun degisen bir birim yerine, degismeyeni kullanin.
    +1, bu enflasyonist ortamda Kuruş ve Lira konuşmanın en ufak bir anlamı yok; son aldığım 5 depo benzinde tek bir sefer fiyatı tutan yoktu. (11-20₺ arası...) Hesap kolay: Aldığınız benzin (litre) ÷ gittiğiniz km × 100... (Her depo fullemede tripmetreyi sıfırlayıp bu hesabı yaparsanız güzel de bir takip olur; motosikletiniz normalden fazla yakmaya başlarsa farketmiş olursunuz, bir sorun / ayarsızlığın veya son aldığınız benzininin kötü olduğunun işaretçisi olur...)
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sene olmuş 2022. Benzin fiyatı 2 gün üst üste yerinde durmuyor. Millet hala evrensel standart olan (enflasyonun yerlerde süründüğü ülkelerde bile bu kullanılıyor) şu kadar kilometrede şu kadar litre söylemine geçemedi. Bir şey diyemiyorum.
    Green Arrow bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Yakıt düzeyiniz gayet makul ve az seviyede, bu şartları düşünürsek 100/km de (19tl den baz aldım) 1.73 litre gayet makul. Rodajdan sonra bir miktar daha düşüş olucaktır.

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt düzeyiniz gayet makul ve az seviyede, bu şartları düşünürsek 100/km de (19tl den baz aldım) 1.73 litre gayet makul. Rodajdan sonra bir miktar daha düşüş olucaktır.
    19TL Doğrudur. Malesef kaç litre yakıt aldığımın tam detayına bakmamışım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

1.760 LT fişten baktım.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    19TL Doğrudur. Malesef kaç litre yakıt aldığımın tam detayına bakmamışım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

1.760 LT fişten baktım.
    110KM'de 1,76lt harcadiysaniz, 100km'de X lt. Icler/dislar carpimi.

(100*1,76)/100 = 1,6lt

1,6lt/100KM oldukca guzel bir rakam gunumuz ekonomisi icin, sizin adiniza sevindim, keyifli surusler.

Motosikleti
    Teşekkürler.
    Malesef motorumda tripmetre yok. Sayıları aklımda tutarak benzin tüketimi konusunu ölçmeye çalışacağım. Belki 50'yi geçmediğimiz için böyle uygun bir tüketim çıkmıştır. Rodajdan sonraki sürüşlerde bu tüketim artabilir belki de...

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Teşekkürler.
    Malesef motorumda tripmetre yok. Sayıları aklımda tutarak benzin tüketimi konusunu ölçmeye çalışacağım. Belki 50'yi geçmediğimiz için böyle uygun bir tüketim çıkmıştır. Rodajdan sonraki sürüşlerde bu tüketim artabilir belki de...
    Telefonunuza yazabilirsiniz, ben asagidaki sekilde not aliyorum ve telefonumdaki bir programa giriyorum. Android icin Fuelio (https://fuel.io) uygulamasini kullaniyorum.

Tarih - Son KM Degeri - Alinan Benzin miktari - Odenen TL miktari
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yalnız değilsin

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefonunuza yazabilirsiniz, ben asagidaki sekilde not aliyorum ve telefonumdaki bir programa giriyorum. Android icin Fuelio (https://fuel.io) uygulamasini kullaniyorum.

Tarih - Son KM Degeri - Alinan Benzin miktari - Odenen TL miktari
    Çok teşekkürler. Tavsiyeniz işime yarayacak.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Çok fazla yakmış. Benzini 3 liradan aldıysanız 110 km de 11 litre. Aşırı fazla.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Drivvo diye hatırlıyorum bir uygulama var. Aldığınız benzin miktarı fiyatı ve kaç km'de olduğunuzu giriyorsunuz. Size tüm detayları çıkarıyor. Tek seferde değil ama uzun süre her benzini aksatmadan girerseniz nokta atışı kesin bir veriye sahip oluyorsunuz.
    Yakıt tüketiminiz gayet iyi. 6ay önce olsa 13-14 TL civarında dolacaktı :')

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok az az yakıyormuş. Nazar deymesin.

Motosikleti
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok az az yakıyormuş. Nazar deymesin.
    Sağolun. Bu daha ilk ölçüm tabii.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)