Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ARTIK MİDE BULANDIRAN DURDUĞU YERDE DÜŞTÜ YALANI.!!!

  CFMOTO Z Force 550
  REKLAM ALANI
 1. #1
  atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  07 Şubat 2018
  Şehir
  İstanbul - Ulus
  Motosikleti
  Buccaneer V2 250i
  Herkese İyi akşamlar,
  Koca koca adamlar malum sarı sitede bildiğin trafikte giderken kaza yapmış veya düşmüş yana yatmış motorlar için atacak uyduracak bir şey bulamayınca bu mide bulandırıcı cümleyi ilanlarına yazmaktan hiç çekinmiyorlar.. Cahil cesareti diyorum ben buna.. Bir motor durduğu yerde yana düşünce nasıl oluyor da grenajlarında sürüklenmeden kaynaklı çizikler meydana geliyor?? Bir motor park halinde yana düşünce en fazla lokal problemler olur..Asfaltta grenajının üstnüde Sürüklene sürüklene ancak durabilmiş motor için adam utanmadan bunu yazmış, Sonra o motoru bu şekilde değerinden fazlasına satıp o parayı nasıl gönül rahatlığı ile harcamayı düşünüyorlar aklım hiç almıyor. İnsanlıktan nasibini almamış tipler bunlar.

  Arkadaşlar "DURDUĞU YERDE DÜŞTÜ" ibaresini bir ilanda görüyorsanız lütfen o kişiyi ve ilanı dikkate almayın. Bu tipler herkesi kendileri gibi aklı kıt sanıyorlar ama işte esas sorunları zaten bu.. Allah kimseye cahil cesareti vermesin, kimseye de bu şekilde hakkından bir kuruş fazla kazanmayı nasip etmesin. Ağır konuşuyorum ama artık cidden her ilanda bu ibareyi görmekten nasıl bir millet olduk nereye doğru gidiyoruz değer yargılarımıza insanlığımıza ne oldu diye sormaktan motor bakamaz oldum. Eminim sizin de dikkatinizi çekmiştir son zamanlardaki bu sahtekarlık.!!
  roadpeople bunu beğendi.


  Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
  REKLAM ALANI
  Motomax
 2. #2
  Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  15 Ocak 2018
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  Bkz. İmza =>
  Durduğu yerde düşmüş = Durduk yere düşmüş = Gereksiz yere düşmüş = Gereksiz yere kaza yapmış = Gereksizmiş...

  Matematikte neydi bu? Tüme varım mıydı neydi. Unuttuk gitti
  Tengri bunu beğendi.

 3. #3
  ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  20 Kasım 2017
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  tvs apache/Bajaj dominar 400
  benim eski motorum olduğu yerde düştü bi kere bende üstüne düşmüştüm hatta tutmaya çalışırken tek çizik koruma demirindeydi durduğu yerde düşmeyle pek bişey olmaması lazım
  Volkan76 bunu beğendi.

 4. #4
  HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  20 Şubat 2019
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  Hyosung GD 250R
  Valla motoru üstüme düşürmüşlüğüm bile var sticker falan hep çizildi, olabiliyor bazen
  Volkan76 bunu beğendi.

 5. #5

  Üyelik
  26 Kasım 2017
  Şehir
  Sin City
  Motosikleti
  Yamaha MT-07
  Birgün deli dehşet bir İstanbul sağanağından sonra motorla işe geldim. Ayaklarım sırılsıklam, ben ise sinirli. Yan ayağı açtım sandım ve bir baktım 200kg'lık alet yerde. Vites pedalı yamuldu. Altım bir tahta parçası geri düzelttim. Motosiklet bu araba değil. Tabiki devrilecek, düşecek.
  Kural [ Z ] ve Volkan76 bunu beğendiler.

 6. #6
  Boldpilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  13 Ağustos 2017
  Şehir
  Ankara
  Motosikleti
  WR 250 R
  bizim kapalı garaja girişin ardından dik bi yokuş iniyosun sağ yapıp 20 metre gidip tekrar sağ yapıp binanın altında olan kapalı garaja giriyosun. O kapalı garajdanda içeri sokup standar ev kapısı büyüklüğünde binanın iç kısmına motoru sokuyosun, 5 metre gidip standart ev kapısı büyüklüğünde kapıdan, 1,5 kapı genişliğinde kömürlüğe sokuyosun 😀
  Bi de bunun çıkarması var, çıkarırken 1 kez bende düşürdüm, gidon topuzu çizildi ve geziye gittiğimde kendi arkadaşım bu motor kazalı topuz gitmiş dedi 😀  Motosikletten önce satıcıya bakmak lazım, insandan anlıyorsanız kazık yemezsiniz. Tabi ben bi kaç kez kazık yemiştim ama insandan anlamadığım için değil. Motosiklet kullanmaya yeni başlamış olmamdan ve bi an önce aklımdaki motosikleti almaya heves etmemden dolayı 😊
  Furkan_venus ve Volkan76 bunu beğendiler.

 7. #7
  elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  08 Ağustos 2015
  Şehir
  Ankara
  Motosikleti
  Suzuki GSX-R
  Keşke olduğu yerde düşmeyle bitse. Geçen sene takip ettiğim 2004 GSXR-1000 vardı. O zaman satan arkadaş 27-28 civarından ilan açtı satılmayınca 23'e çekti fiyatı tam akşam arayıp motoru alayım diye heveslenmiştim ki, satıldığını öğrendim. O motor şuan yine ilanda yaklaşık 1 aydır bir galeri tarafından satılıyor. Açılış fiyatı 45bin TL şuan da 30bin küsürlere indirmiş vaziyetteler. Ne desem boş...

 8. #8

  Üyelik
  07 Ekim 2014
  Şehir
  Gebze
  Bahsettiğin üçkağıtçıların dışında gerçekten olduğu yerde düşüyor çoğu zaman. Motosiklet özellikle büyükse daha kolay oluyor. Birkaç defa disk kilidinin takılı olduğunu unuttuğumdan, bir kere ayaklığı tam açmadan motoru bıraktığımdan, bir kere de trafikte ayağımın çukura denk gelmesinden başıma geldi.
  Volkan76 bunu beğendi.

 9. #9
  atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  07 Şubat 2018
  Şehir
  İstanbul - Ulus
  Motosikleti
  Buccaneer V2 250i
  Gerçekten olduğu yerde düşmüyor demedim zaten tabi ki düşüyor demek istediğim ve bazılarının anlamadığı şu; motosiklet hareket halinde iken kaza yapıp motoru asfaltta sürükletip o çizikler için ilanda durduğu yerde düştü yazmaları.. Yoksa durduğu yerde düşebilen bir araç motosiklet tecrübeyle sabittir yıllardır kullanıyoruz. Ama ilan açıp milleti kandırmaya çalışmıyoruz kaza yaptıktan sonra adam gibi soldan yana yattı kaza yaptı yazıyoruz veya olayın hikayesi ne ise onu yazıyoruz. Oradan gelecek fazladan bir kaç bin lira sonra başka bir yerden misliyle çıkar... Buna dikkat çekmek istedim.
  Kural [ Z ] bunu beğendi.

 10. #10
  Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  26 Mayıs 2016
  Şehir
  İstanbul-Yozgat
  Motosikleti
  Cbf150
  Benim motor düşmediği halde grenaj kırmış (Önceki sahibi bariyer üstüne asmış motoru). Bu olduğu yerde düşen motorlarda peg bile eriteni var. Bilmesek yiyecez resmen.
  HONDA

  #BZ3082

 11. #11

  Üyelik
  12 Haziran 2014
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  yamaha mt-25
  motorda sürüklenme izi varsa hareket halinde devrilmiştir dikkatli bakıldığında anlaşılır zaten. benim iki kere olduğum yerde düşmüşlüğüm var motoru ilana koyarsam ne yazayım.

 12. #12

  Üyelik
  15 Ağustos 2015
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  R25
  Küçük bir çocuğa anlatır gibi anlatayım. ATALAYALPER BEY MOTOR OLDUĞU YERE DÜŞMEZ DEMİYOR SİZE, ADAMIN DERDİ İLANLAR VE SÖYLENEN YALANLAR, DİYORKİ İLANLARA BAKIYORUM MOTORUN HERYERİ ÇİZİK AMA OLDUĞU YERDE DÜŞTÜ, DİYE YAZMIŞ İLAN SAHİBİ DİYOR VE İLANLARIN ÇOĞU BU ŞEKİLDE KİMSE NE OLDUĞUNU DÜRÜSTÇE ANLATMIYOR, ÜÇKAĞITCILIK YAPIYORLAR MOTORLARINI SATABİLMEK İÇİN DİYOR.
  atalayalper bunu beğendi.

 13. #13
  snappy x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  15 Haziran 2014
  Şehir
  59
  Motosikleti
  Mobylette Bionik 52
  CBF'i ilk aldıgım hafta yan ayaklıgı açtım diye sanıp bırakmıştım,heves kursakta kalmıştı,neyse ki sadece egzoz koruma ve ayna çizildi,az bişey de manet yamuldu
  Volkan76 bunu beğendi.

 14. #14
  yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  16 Mart 2018
  Şehir
  Antalya
  Motosikleti
  NC750x
  İlk motorum manzarayı seyretmek için durduğum yokuşta rüzgarın da etkisiyle yana devrilmişti ve kendi ağırlığıyla yarım metre kadar kayarak yan grenajı çizmişti, çok da canım sıkılmıştı. Çok sık olmasa da olabiliyor böyle şeyler. Zaten kaza ile yana devrilme arasındaki fark anlaşılabilir deneyimli biri tarafından.
  Volkan76 bunu beğendi.

 15. #15
  Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  26 Mayıs 2016
  Şehir
  İstanbul-Yozgat
  Motosikleti
  Cbf150
  Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  CBF'i ilk aldıgım hafta yan ayaklıgı açtım diye sanıp bırakmıştım,heves kursakta kalmıştı,neyse ki sadece egzoz koruma ve ayna çizildi,az bişey de manet yamuldu
  Snappy ayaklığı solda olan motoru ayaklığı açtın sanıp bırakırsan sola yatar. Sağdaki egzozu nasıl çizdirdin kardeşim
  roadpeople ve Thesinner83 bunu beğendiler.
  HONDA

  #BZ3082

 16. #16
  waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  23 Mart 2017
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  Africa Twin
  Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Arkadaşlar "DURDUĞU YERDE DÜŞTÜ" ibaresini bir ilanda görüyorsanız lütfen o kişiyi ve ilanı dikkate almayın.

  2 tekerlekli kendi başına ayakta duramayan bir aletten bahsediyorsunuz. Çok iddialı konuşuyorsunuz. Olurda devirirseniz motorunuzu elinizde patlamasın sonra ....
  Volkan76, Fr.Sante ve yamtareroglu bunu beğendiler.

 17. #17
  arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  17 Nisan 2018
  Şehir
  İzmir
  Motosikleti
  Bajaj Pulsar NS 200
  konu sahibi dolandırılmış sanırım.

  Valla alıcı da satıcı da sıkıntılı bu devirde.

  Dürüst insanlar elbet var ama ölücülük yapıp mecbur satması gereken birisini kıstırıp alan alıcı daha sonra kaza yapıp motoru daha pahalıya satmaya calısıyor ve kazalı diye alınmadıgında küfrettiğinde yalana başvuruyor.

  kısır döngü bu.

 18. #18

  Üyelik
  15 Ocak 2019
  Zamanında çocuğun biri otomatik olarak kapanan ayakliga sahip gilera gfr 125 motosikletimin ustune cikip oldugu yerde dusurmustu. Suzuki gsx600 f im depoda dururken ayakligin kirilmasi sonucu yere dusmustu. Honda cbr600f im ustune inanmayacaksiniz ama saksı düstü, tam deponus uzerinde yumurta gibi bir çökük oluştu. İnsanin basina geliyor yani.

 19. #19

  Üyelik
  30 Ekim 2016
  Şehir
  Ankara
  Durduğu yerde düşme mümkün de, anahtar değmemiştir olayını anlamıyorum. Motor gelmiş 30+ bine hiç mi açıp debriyaj balatalarına baktırmadın? Külbütör ve üst kapağını açtırıp kontrol ettirip bakımlarını yapmadın?

  100 bini doldurmak üzere olan motorda anahtar değmemiştir yazıyor.
  yamtareroglu ve Volkan76 bunu beğendiler.

 20. #20
  LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  30 Ağustos 2014
  Şehir
  Balıkesir
  Motosikleti
  Honda CBR 650F
  motorun karenajları çizilmesi için illa ki metrelerce asfaltta sürünmesi gerekmiyor.
  biraz kumlu bir yerde devirip kaldırırken de az ileri geri yapsanız her tarafını çizebilirsiniz.
  olduğu yerde düştü deyip, sonra didikleyince, bi de ufak bi kazası vardı, bi de yandan şu vurduydu gibi uzuyorsa o satıcıdan uzak durmak gerek, hak veriyorum. ancak sadece binerken dengesini kaybedip motoru düşürmüş adamla az önce bahsettiğim satıcılar aynı kefeye koyulmamalı bence.
  Volkan76 bunu beğendi.


  BLUE MOTOR
  Hero Motosiklet
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler