Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

ARTIK MİDE BULANDIRAN DURDUĞU YERDE DÜŞTÜ YALANI.!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar "DURDUĞU YERDE DÜŞTÜ" ibaresini bir ilanda görüyorsanız lütfen o kişiyi ve ilanı dikkate almayın...

.....Eminim sizin de dikkatinizi çekmiştir son zamanlardaki bu sahtekarlık.!!

Arkadaşlar tartışmanın temel sebebi buradaki cümle.

Konuyu acan arkadaş anlatmak istediğini yanlış aktarmış; daha sonrasında kendisi de "arac düşebilir" olarak düzeltmiş ancak konunun ana yazısında net olarak bu yazıyı yazan herkesi sahtekar ilan etmeye yönelik bir açıklama var.

Şahsi olarak motosikletim durduğu yerde devrilse ve ilanıma böyle yazdıgım için sahtekarlık ile itham edilsem sinirlenirim.

Genelleme yapmadan konu açmak daha sağlıklı olur. Evet; ilanlarda sahtekar dolu ama herkes sahtekar değildir.

Yanlış yapılan bir giriş; ama abartmaya gerek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun iki yorum altında arkadaşın ne demek istediğini detaylıca anlattım ama hala anlamamakta ısrar edip eleştirenler var. Kaldı ki konu sahibi bile detaylı açıklama yapmasına rağmen hala aynı şekilde yorumlar geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:24 ----------

Olduğu yerde yan yattı düştü diye ilana koyup satabilirsiniz ����

HAha ; yok en bilgisiz adam bile baktıgında oldugu yerde olmadıgını anlar

En iyisi yokuş aşağı park etmiştim devrilip cok az sürüklenmiş; kaza değildir yazarım
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Çok fazla diğer yorumları okumadım.

Bir mal hakkında asla ve asla satıcısının yorumunu ve önerisini almadım. Fiyat sorarım. Hatta bazen "şu malı şu paraya verir misin" dedim o kadar. Araba, lastik, motosiklet, simit, telefon, arsa, A101 den flash bellek.... Satıcıya sormadım. Misal şimdilerde lastik alacam. Buradakilere soruyorum, fikir alıyorum. Lastiğime karar verip alacam. "Pirelli almaya gittim satan arkadaş Michelin tavsiye etti ve Michelin aldım. Allah kahretsin hata yapmışım" diyen çok adam gördüm. Bana tavsiye edemez. Pirelli yoksa almam. Michelin tavsiye ederse he he der giderim. (Markalar tamamen örnek-misal-mesela)

Freeshop'da çalışıyorum fazladan parfümüm var, kasko şişirdi, sigortadan para almak için, motor %80.... Aynı. Bunlar eskidi. Bunları yiyorsanız sizin suçunuz. Sene olmuş 2019 Artık her şey elektronik. Kendi elimle yazdığım tutanağı, eksper raporunu, değişen parçaları v.s. artık internette herkes gibi ben de bulabiliyorum. Bulamıyorsanız öğrenin bu sizin suçunuz. Sahibiyle konuşunca da ne tip bi adam olduğu belli oluyor.

Fotoğraf sayısı fazlaysa, ilana yazılan yazı ayrıntılıysa bile güven verici bir unsur oluyor. Kimisi kitapçığından lastiklere, yurtdışı gezilerinden aldığı benzinliğe kadar bilgi verirken, kimisi "sahibinden sorunsuz, temiz pazarlıksız" gibi yazıp geçiyor. KEndi bilememiş ki motorunda ne var ne yok sana anlatsın.

İlan gönderirseniz yardımcı olurum. Yeter ki yemeyin.
    pea bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Valla benimki iterken düştü. Bir baktım "baba akü yok" vurdurayım derken (tabi üstüne binmeden yandan iterek, neyi ispatlamaya çalışıyorsam) motoru düşürdüm sağına. ve dediğiniz gibi uzun çizikler değil doğal olarak noktasak boya hasarı oluştu.
    Şimdi ben bunu nasıl açıklayayım ilanda

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Rakun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benimki iterken düştü. Bir baktım "baba akü yok" vurdurayım derken (tabi üstüne binmeden yandan iterek, neyi ispatlamaya çalışıyorsam) motoru düşürdüm sağına. ve dediğiniz gibi uzun çizikler değil doğal olarak noktasak boya hasarı oluştu.
    "kedi çırmaladı"
    "köpek tepikledi"

Seçenekler
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    ZX6-R
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese İyi akşamlar,
    Koca koca adamlar malum sarı sitede bildiğin trafikte giderken kaza yapmış veya düşmüş yana yatmış motorlar için atacak uyduracak bir şey bulamayınca bu mide bulandırıcı cümleyi ilanlarına yazmaktan hiç çekinmiyorlar.. Cahil cesareti diyorum ben buna.. Bir motor durduğu yerde yana düşünce nasıl oluyor da grenajlarında sürüklenmeden kaynaklı çizikler meydana geliyor?? Bir motor park halinde yana düşünce en fazla lokal problemler olur..Asfaltta grenajının üstnüde Sürüklene sürüklene ancak durabilmiş motor için adam utanmadan bunu yazmış, Sonra o motoru bu şekilde değerinden fazlasına satıp o parayı nasıl gönül rahatlığı ile harcamayı düşünüyorlar aklım hiç almıyor. İnsanlıktan nasibini almamış tipler bunlar.

Arkadaşlar "DURDUĞU YERDE DÜŞTÜ" ibaresini bir ilanda görüyorsanız lütfen o kişiyi ve ilanı dikkate almayın. Bu tipler herkesi kendileri gibi aklı kıt sanıyorlar ama işte esas sorunları zaten bu.. Allah kimseye cahil cesareti vermesin, kimseye de bu şekilde hakkından bir kuruş fazla kazanmayı nasip etmesin. Ağır konuşuyorum ama artık cidden her ilanda bu ibareyi görmekten nasıl bir millet olduk nereye doğru gidiyoruz değer yargılarımıza insanlığımıza ne oldu diye sormaktan motor bakamaz oldum. Eminim sizin de dikkatinizi çekmiştir son zamanlardaki bu sahtekarlık.!!

ben herkese karşı böyle ön yargılı olamıyacağım çünkü;

bir gün garajda motorsikletimi silerken anlık sinir ile dikkatim dağıldı ve ön tekeri kendime doğru çektim taki yan ayaklıkta olduğu için motorsiklet ayaklık kapandı ve yere düştü. böyle olaylar olabilir. motorsikletten anlıyorsan zaten durduk yere mı durmadan mı düştüğünü anlayacaksındır. bazı söylemlerin çok sorun teşkil ettiğini düşünmüyorum avantaj sağladığınıda ama nolur böyle ufak tefek ayrıntılara takılmayın.

Motosikleti
    Artık Yok...
    olduğu yerde iki lastik üstünde kendi kendine ayakda duramayan bir makineden bahsediyoruz.. ne abarttınız.

Ayaklıkla bile %100 sapa sağlam yere tutunamıyor ona rağmen bile devrilme riski olan bir alet..

Motosikleti
    R25
    Kardeşim konuyu kapatma imkanın varsa kapat sen en iyisi hala anlamadan anlamsızca yorum yazan var

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bence herkes anlıycağını anladı mesajı aldı..

Arkadaş zaten konuyu yanlış açmış bunuda kabul ediyor. insanlarda arkadaşa izah ediyor duduğu yerde bir motorun düşmesi doğaldır herkes kendi hayatından yada genel örneklerde örnek veriyor.. sahtekar yokmu illaki var ama bu durduğu yerde düşdüye gelene kadar şasede kaynak attıranmı istersin , ön amortisör diekkleri amuk olanmı istersin,buram buram yağ yakan yatak sarmaya yaklamış olanımı istersin.. herzaman sahtekar insanlar olucak ama bütün isnanlarıda bir torbaya koyup herkes böyledir diyemessin.

benim anlamadığım sen niye millete bu kadar sardın hırs yaptın küfür ediyorsun hakaret ediyorsun aşalıyorsun... yok dangalak, yok gerizakalı yok beyinsiz .. sen burda kimin eğitim seviyesi nedir kültürü nedir motor tecrübesi nedir yaşı kaçdır bunlar bilmeden nasıl gelişi güzel böyle insanlara saydırabiliyorsun bilsende farketmez sana o hakkı vermez kimse kimseye hakaret edemez.. Neyin hırsı neyin öfkesi neyin kini... bir sakin ol... altı üstü sohbet ediyor insanlar burda yanlışsa fikrinle uyuşmuyorsa tatlı bir dille uyarırsın olur biter..
    Furkan_venus ve ufoz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Daha dün olduğu yerde düşürdüm Dominarımı. Hep yan ayaklı motorum oldu, Orta ayaktan indirmeye alışık değilim motoru. Dominara orta ayak taktım yeni, ancak motorun yanında iken ayaktan indirmeye çalışınca neredeyse diğer tarafa düşüyordu bir seferinde. Dün orta ayağın ufak bir sorunu olduğundan sökecektim, yenisi geleceği için. Ama akıllıyım ya, bu sefer üstüne binip orta ayaktan indirdim(4-5 sefer gayet de düzgün indirmiştim), ama yorgundum ve motor birden ağır geldi ve yine düştüm, ve düştüğüm yerde site içi kaldırım ve ufak dekoratif çamağacı var, ben ağaca girdim, motorun da ön kısmı biraz ağaca düştü, arka karenajının bombeli kısmı da kaldırıma sürttü yüksek olduğu için. Parmak ucu kadar sürtme izim var arkada, biraz da yeni taktığım koruma demiri korumuş ön tarafı.
    1 kere de öndiskte disk kilidi unutup düşürmüşlüğüm var aynı motoru. Vardır bunda da bir hayır, nazarlık olsun.

Sanırım bir tartışma olayı var konuda, onun için önceki yorumları okumadım.

Artık sinirlerim bozuldu.haber filan da izlemiyorum.Ya ayıptır bu ülkede sabahtan kalkıyorsunuz tüm gün ülkeyi ve insanları eleştiriyorsunuz.Ya hiç utanmanız sıkılmanız yok mu?Yok trafik şöyle yok insanlar böyle.Dünyayı gezdim her ülkede gözlem yaptım.En fakir ayrıca sistemi hiç işlemeyen ülkelerde dahi insanlarda bu kadar eleştiri bu kadar mutsuzluk yok.Biz de hep eleştiri ama çoğunlukla haksız eleştiri.Bu konuyla ne ilgisi var diyecekseniz,adam konu açmış satıcılar üçkağıtçı gerçek hasar sebebini söylemiyor diye.Peki sen seksenli yıllarda mı yaşıyorsun,satıcıya güvenmiyorsan ekspertiz diye birşey var götürürsün motorun seceresini sana döker.He diyeceksin ki niye 150-200 TL vereyim,o zaman başına bir iş gelirse kimseyi eleştirme.Kaç bin lira motora verip üç kuruş ekspertizden kaçarsan senin bileceğin iş.Ülkemizde alacağın aracı kontrol ettirebileceğin her türlü teknolojik imkanlar var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Snappy ayaklığı solda olan motoru ayaklığı açtın sanıp bırakırsan sola yatar. Sağdaki egzozu nasıl çizdirdin kardeşim
    Evin giriş kapısında eğimli beton var kapıyı açıyorum motoru dışarı çıkartıyorum,sonra da tekrar kapıyı kapatmak için motoru bırakıyorum,o sırada oldu.
    Stock Sever bunu beğendi.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Konu başlığı ve yorumları okuyup, birde kendi başıma gelenlere bakınca, arkadaş, motosikletlerin 90%'ında grenajda çizikler var. Ama bu 90%'ın 90%ı da gerçekten durduk yerde diycek kadar itelerken veya çalışan motorun titreşiminden, yokuşda veya benim gibi motoru kitlediğim yerde parmaklığa sürte sürte çizikler oluşuyor. Cirlop ve her bakımı yapîlmış hiç yana bile yatmamış motosikletimi bahçeden çıkarıp, çalışan motorla yan ayağa bırakîp, bahçe kapısïnı kapatayım derken, kendiliğ8nden düştü, hatta kaldırımïn kenarına çarpan plastik grenaj kırıldı. Nazar işte. Zaten sıfır gibisinden sonra durduk yerde yatan en iyi motosikletler. Zaten ciddi kaza yapan, sıfır grenaj takıyor, yalanı yüzüne vurulucaklarda sıfır gibi temizkazasız filan diye satmaya kalkıyor.
    Öyle diyince benim aklımdanda, yau sade grenajdaki çizik olan tüm motosikletlere kazalı ve yalan diyip, ölü fiyata motosikletmi almaya çalışıyor. Ozaman bende bunu demede haklıyım, dimi. Lütfen, bilirkişi diye birşey var. Hurdaya çıkmış motosiklet sade çızik diye aldıysanız, inanmayın, experte veya ustaya gösterin, derseniz anlarız. İyi günler. Bak, yazana kadar r=oranlar 99% oldu.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Bence dürüst olup doğrusu neyse söylenmeli.
    Ben iki motorumlada düştüm baya böyle metrelerce sürüklendim. Ama sadece bi kez çarpışmam oldu başka bi araçla. Satarkende açık açık anlatıcam. Satamazsam da tertemiz yaparım abi motoru salona koyarım ömrünü doldurunca.

Dürüst olmak her zanan kazandırır. Benim yakıt göstergem çalışmıyordu. Normalde uğraşmam yeni bi gösterge alıp takarım. Sırf km sıfırlanmasın diye servis servis gezdim de 1 tane çıkma gösterge buldum onun içindeki yakıt göstergesi bölümünü değiştirdim benim motorumun göstergesiyle.
    Çok hakim olmadığım bir işti oturup 2-3 saat uğraştım birde.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Rakun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazdığın açıklamayı kopyalayıp yapıştırabilirsin.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

Olduğu yerde düşerken düştüğü yer hareket halinde ise çizik oluyor

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler