Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ARTIK MİDE BULANDIRAN DURDUĞU YERDE DÜŞTÜ YALANI.!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Durduğu yerde düşmüş olabilir. Bunda bir sorun yok. İnceleyip duruma göre alınabilir.

Asıl tehlike:

"SİGORTA TARAFINDAN ŞİŞİRİLMİŞTİR"

Varsa böyle bir sigorta şirketi, gidip yeni alacağım motosiklet için havadan para isteyeyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durduğu yerde düşme mümkün de, anahtar değmemiştir olayını anlamıyorum. Motor gelmiş 30+ bine hiç mi açıp debriyaj balatalarına baktırmadın? Külbütör ve üst kapağını açtırıp kontrol ettirip bakımlarını yapmadın?

100 bini doldurmak üzere olan motorda anahtar değmemiştir yazıyor.
    Herşeyi ile orjinal. Yağı bile değişmemiş

Bunu bizzat yaşadım. Arkadaşa araba bakıyoruz, anlıyorum diye beni aradı. Telefonunu aldım;
    "-Galeri misiniz, iş olarak mı yapıyorsunuz yoksa kendi aracınız mı?"
    "-Aracın bakımları yetkili serviste mi yapıldı?"
    "-Araçta değişen veya boyanan kısım var mı?" gibi klasik sorular sonrasında;
    "-Kendi aracım, bakımları serviste yapıldı, arabada herşey orjinal. İhtiyaç için satıyorum, alacaksanız bilginiz olsun ekmek var arabada" oldu.

Bilmeyen arkadaşlar için belirteyim. Buradaki "ekmek var" tabiri araç sorunsuzdur, arızası olmadığı ve uzun süre masrafsız kullanılabilir anlamındadır.

Arabaya bakalım dedim. Gittik baktık adres galeri adresi. Dedim neyse, belki çalışanın kendi aracıdır belli olmaz... Hala iyimser düşünüyorum.

Arabaya bakalım dedik.

Aracın bu zamana kadar yetkili servisi ilk ve son olarak showroom' dan çıkarken gördüğünü farketmek için arabaya 20 metre yaklaşmak yetti. Yine de gerçek durumunu anlamak için bakmak istedim. Artık alınmayacağı belli de olsa rezilliği görmek istediğim için baktığımı itiraf ediyorum.

Araçta boyanan ve değişen hiçbir şey bulamadım. Herşey orjinaldi. Hatta o kadar ki arabanın tamamı vuruk içinde olduğu halde herşey aynen duruyordu, ne bir tamir ne bir rütuş. Paslanmaya başlayan kısımlar dahi vardı. Fren/debriyaj hidrolikleri ve hatta motor yağı dahi hiç değiştirilmemişti. Motor yağ çubuğundaki madde katran-zift arası bir kıvamda ve benzinli otomobilde motora koyulmuş siyah yağlı boya durumundaydı. Ve inanmayacaksınız ancak sağ ön koltuğun altında yarım dilim ekmek kurusu buldum.

Adamın yüzüne küfür ederek arkamızı dönüp gitmiştik.

İşte yüzsüzlük böyle birşey.

Yan yatmış ile sürüklenmiş arasındaki farkı anlamamak mümkün değil elbette. Ama bu denli rezaletleri görünce inanın ki "-Sürüklenmedi, yan yattı" lafı "-hı hı" denilip geçilir oluyor.
    ...

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Motorun düşmesi önemli değil.
    Asıl önemli olan çarpışmış olması.
    Arada çok fark var.
    yamtareroglu bunu beğendi.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben de motosikletimi satmak niyetindeyim ve motor olduğu yerde sola hakikaten düştü. Koruma demirinin topuzu bu düşmede zarar gördü, vites ayağı da yamuldu. Desteği olmayan önermeler sunarak bireysel bir deşarj sağlamak yerine, ilginizi çeken motosikleti gidip inceler ve kanaatinizi oluşturursunuz.

Çok ilginç bir yurttaş türümüz var. Bir marka mikrodalga fırın alır, arıza ile karşılaşır "arkadaşlar bu markanın ne çamaşır makinesini ne televizyonunu alın, çok kötü marka beni çok uğraştırdı. Eniştemler de almış çok kötü".
    Green Arrow bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimde aklıma takılan bir konu var.

40 km hızla giderken girdiğim cukur nedeniyle düştüm.

Motosiklet sağa yattı ancak koruma demiri olduğu için bu kazadan kaynaklı hiçbir çizik yok.

Sağ sinyal kırıldı sadece.

Bir de acemilik günlerinde bahce kapısına sol tarafı carpmıstım yine sinyal kırılmıştı ; far koruma kısmı da sürtme nedeniyle siyah kısmı soyulmuştu biraz.

Sanırım kazalı diye bu motoru satamam ben

3,5 k olan bir motordan ne kadar güzellik bekler insan onu da bilemem.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Ben çok şükür bu kadar senelik tecrübemle bugüne kadar dolandırılmadım ve dolandırılmam da.. Amman sen dikkat et bu tür ilanlara.. Defa kez motor ve araba satın aldım ve sonrasında da sattım her seferinde satın alan kişiler bana teşekkür ettiler. Konu benim dolandırılmam vs değil. İnsanların ayıplı mallarının hatalarını ilan verirken değeri düşecek diye dürüştçe yazamamaları.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öyle demeyin arkadaşlar sıfır motoru aldığım hafta koruma demirini ısmarladım satıcı diğer ürünlerin arasına koymayı unutmuş abi ertesi gün kargoya veririrm dedi ben o gün ayağım yerdeki bişeyden kaydı sıfır motor yan grenaj kaldırım taşına geldi ve kırıldı. Herkes yalan söylüyor diye bişey yok bakarsınız zaten düşme ve sürüklenme ayırt edilir

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Anlamamakta ısrar edenler için bir kez daha yazıyorum;

MOTOSİKLET DENEN CİHAZ OLDUĞU YERDE DÜŞEBİLİR !!!
    DÜŞMEZ DEMEDİM !!!
    MOTOSİKLETİ GERÇEKTEN OLDUĞU YERDE DÜŞENLER NEDEN ANLAMSIZ BİR TELAŞ İÇİNE GİRDİNİZ Kİ?

KONU ŞU; MOTOSİKLET KAZA YAPIYOR VE YERDE SÜRÜKLENİYOR VE BU SÜRÜKLENMEDEN KAYNAKLI SÜRTÜNME ÇİZİKLERİ DOLU MOTORUN MUHTELİF YERLERİ.. AMA BUNU ÖRT BAS ETMEK İÇİN DURDUĞU YERDE DÜŞTÜ YAZIYORLAR... EĞER SİZ DE BU ŞEKİLDE İLANLARINIZA YALAN BİLGİ YAZIYORSANIZ TELAŞINIZI VE ALINGANLIĞINIZI ANLARIM AMA YAZMIYORSANIZ BU GEREKSİZ CEVAPLAR NİYE? TASVİP Mİ EDİYORSUNUZ BU ÜÇ KAĞIDI YAPANLARI??

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    normal koşullarda bir insan motosikletini veya arabasını neden satar?
    a) paraya ihtiyacı olduğunda
    b) yenileyeceği veya değiştireceği zaman
    yine bu normal koşullarda bir insan aldığı aracı eskitene kadar kullanır ve sonra yeniler.

bizim ülkemizde ikinci el araç ticareti, toplumun geniş bir kesimi için ek gelir kapısı haline geldi. durum böyle olunca alıcıların hepsi ölücü oldu:
    - bak fren manetinin ucu çizilmiş, bu motor para etmez

satıcılar da başka türlü üçkağıtçı:
    - kazası kesinlikle yoktur. durduğu yerde düşmekten birkaç kılcal çizik mevcut. hasar kaydı var ama sigortadan para almak için şişirmişler.

normal bir kullanıcıya rastlasam, "beş yıl önce aldım. şöyle kullandım, bakımlarını şurada yaptırdım, şuraları gezdim. falan şirkette çalışıyorum. bir defa kaza yaptım, şu serviste yaptırdık ve kayıtları da vardır" diye açıklama yapabilse. adamın iş güç sahibi olduğuna, beni yanıltmakla kazanacağı 2-3 bin TL'ye tenezzül etmeyeceğine kanaat getirsem kazasına da bakmam o aracı alırım.
    Kural [ Z ], atalayalper, YasinC ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster

DÜŞMEZ DEMEDİM !!!
    MOTOSİKLETİ GERÇEKTEN OLDUĞU YERDE DÜŞENLER NEDEN ANLAMSIZ BİR TELAŞ İÇİNE GİRDİNİZ Kİ?

KONU ŞU; MOTOSİKLET KAZA YAPIYOR VE YERDE SÜRÜKLENİYOR VE BU SÜRÜKLENMEDEN KAYNAKLI SÜRTÜNME ÇİZİKLERİ DOLU MOTORUN MUHTELİF YERLERİ.. AMA BUNU ÖRT BAS ETMEK İÇİN DURDUĞU YERDE DÜŞTÜ YAZIYORLAR... EĞER SİZ DE BU ŞEKİLDE İLANLARINIZA YALAN BİLGİ YAZIYORSANIZ TELAŞINIZI VE ALINGANLIĞINIZI ANLARIM AMA YAZMIYORSANIZ BU GEREKSİZ CEVAPLAR NİYE? TASVİP Mİ EDİYORSUNUZ BU ÜÇ KAĞIDI YAPANLARI??
    Dostum, ortada telaştan biraz daha fazla cahil öfkesi var. Şahsen aşağıdaki cümledeki kendince kesinliği ve kanunları zorlar nitelikteki önermeye istinaden fikirleri beyan ediyor insanlar.

"Arkadaşlar "DURDUĞU YERDE DÜŞTÜ" ibaresini bir ilanda görüyorsanız lütfen o kişiyi ve ilanı dikkate almayın. Bu tipler herkesi kendileri gibi aklı kıt sanıyorlar ama işte esas sorunları zaten bu.. Allah kimseye cahil cesareti vermesin, kimseye de bu şekilde hakkından bir kuruş fazla kazanmayı nasip etmesin."

Bunun yerine "genelde durduğu yerde düştü diyenler yalan söyleyebiliyorlar, kazalarını örtbas etme gayretinde olabiliyorlar. Almayı düşündüğünüz motosikleti gidip inceleyin, yazılanlara çok itimat etmeyin" biçiminde bir tavsiye olabilir. Büyük harflerle yazarak daha mı ikna edici oluyorsunuz bilmiyorum, fakat tamam bir ifade sorunu yaşamışsınız bir anlık öfkeyle; kabul edilebilir. Ancak üzerine ısrarla gitmek çok da doğru bir sonuca ulaştırmaz. Temkinli davranmaya yönelik önerilerde bulunmakla,uğruna uzak mesafe kat ettiğiniz bir ilana haiz motosikletin yazıldığı gibi olmamasından kaynaklı olarak boşa sarfettiğiniz emeğinizin kızgınlığını birbirine karıştırmaktasınız muhtemelen.

Gereksiz cevaplar dedikleriniz, muhtemelen sizi pohpohlamayan, "haklısın kardeş, hepsi sahtekar bunların, hepsi dolandırıcı, allah cezalarını versin" sözlerini içermeyen cevaplar. Burası bir forum, fikirlerin paylaşıldığı bir platform. Açtığınız başlığın altına sadece sırtınızı sıvazlayan mesajların gelmesini gerektirecek bir kaide yok. Fikir sunarsınız, karşı fikir gelir; bu fikirler karşılaştırılır ve doğru fikre ulaşılır.

ÇOK BASİT YANİT ANLAYACAĞINIZ ÜZERE, CENGAVERLİĞE LÜZUM YOK!!!!!!!!!
    yamtareroglu bunu beğendi.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Ben çok düşük bir hız ile giderken farkında olmadan önümdeki arabaya çok yaklaşmıştım (5-10 km/h gibi bir hız ile gidiyordum) önümdeki araba aniden durunca bende ön freni kontrolsüz bir şekilde sıkmak zorunda kaldım ve motor sola yattı. Yanımda da kaldırım olduğu için kafa karenajının sol tarafındaki sticker çizildi başka bir şey olmadı. Satacağım zaman böyle söylediğimde inanacaklar mı diye düşünüyorum

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet durduğu yerde düşebilir normal bu . Sonuçta 15 cm' lik bı demir ayakta tutuyor bu hayvanı .
    Asıl sıkıntılı olan ' SİSİRİLMİS HASAR KAYDI ' düşman göZüne .
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Benim motorlar defalarca olduğu yerde düşdü , düşürüldü, ben üstündeyken bile devrildim bir anlık dalgınlık hata ayaklığın açık zanedilmesi..

2 defa avm de araba vurup kaçmış , bir kaç kere bizim otoparkda site saknleri vurup devirdi, ben devridim hatalarımdan çok defa.. kısaca motor devrilir.. 2 lastikli şey bir tekme atarsın devrilir, çoluk çocuk üstünde hoplar zıplar kurcalar iter devire bilir vb..

Motosikleti
    R25
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster

DÜŞMEZ DEMEDİM !!!

1. Sayfada anlamak istemeyenler için, çocuğa anlatır gibi anlatayım dedim ve söylemek istediğini anlattım kardeşim, ama hala bazı dangalaklar motor bu düşer gibisinden vs yazılar yazıyor. ŞİMDİ GERİZEKALI BİRİNE ANLATIR GİBİ ANLATAYIM DİYECEĞİM AMA BUNLAR ONUDA ANLAMAYACAK. Ben sessizce uzaklaşayım en iyisi yoksa bu kadar beyinsiz insanlar gördükçe moralim bozuluyor.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Konu başlığı ve konuda anlatılmak istenen şeyi anlamamışsınız,konu zaten motorlar kesinlikle düşmez değil ki!

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Sayfada anlamak istemeyenler için, çocuğa anlatır gibi anlatayım dedim ve söylemek istediğini anlattım kardeşim, ama hala bazı dangalaklar motor bu düşer gibisinden vs yazılar yazıyor. ŞİMDİ GERİZEKALI BİRİNE ANLATIR GİBİ ANLATAYIM DİYECEĞİM AMA BUNLAR ONUDA ANLAMAYACAK. Ben sessizce uzaklaşayım en iyisi yoksa bu kadar beyinsiz insanlar gördükçe moralim bozuluyor.
    Çok büyük ifade sorunu yaşıyorsunuz. Spesifik olarak birine anlatır gibi anlatmanıza çok lüzum yok, orta okul öğrencilerinin dahi zorluk çekmediği bağlaç ayırma gibi ufak detaylarda noksansız derdinizi dile getirseniz, belki dangalak olarak yorumladığınız kişiler anlayacak sizin gibi zeka düzeyine erişimi güç olan birinin edebiyat sanatkarı parmaklarından dökülen cümleleri.

Konu şayet çocuğa anlatır gibi anlatılıyor olsa konu;

"Arkadaşlar "DURDUĞU YERDE DÜŞTÜ" ibaresini bir ilanda görüyorsanız lütfen o kişiyi ve ilanı dikkate almayın." yerine

"kaza yapan ve motosiklete zarar verenler, durduğu yerde yana düştü şeklinde yalan söyleyebiliyorlar, dikkatli olun" temalı bir deyişle ifade edilmeliydi.

Kendini hakim, savcı ya da polis olarak tanıtan dolandırıcılar var diye hakim, savcı ya da polislere güvenmeyin demek kadar anlamsız bir tavsiye bu. İfade edilmeye çalışılan bu. Elbette birçok kişi şişirilmiş kaza kaydı, hafif sürtme, yana yattı gibi bahaneler ardından fazlası olması ihtimalinin farkında; bizzat kazadan sonra toplanmış bir KTM 200'ü gidip almak üzere inceledim, fark edince vazgeçtim. Ama "yaa bu KTM satanlar sıfır yazıyorlar, ama aslında motor kaza yapmış dağılmış sonra toplayıp satmaya çalışıyorlar" gibi bir başlık açmam oldukça saçma olurdu. Fakat "sıfır olarak satılan motosikletler, kazadan sonra toplanmış olabilir; dikkatli olun" şeklinde bir tavsiye biçiminde açmak daha makul dururdu.

Hatalı ve noksanlı ifadelerinizi, hakaret ve aşağılamalarda perçinlemeye çalışmayın. Etkileyici değil, komik duruyor. "Bunlar" diye hakir görmeye çalıştığınız kesim, eğitim ve akıl düzeyi olarak belki örnek alınması gereken kişiler olabilir; kendinizden bu kadar emin olabilecek kadar kudret sahibi iseniz, tevazu göstermeyi ve şayet bir yerde fikir beyan ediyorsanız sadece destek görmeyi beklemek gibi oldukça toy, gelişime kapalı bir davranış sergilemek yerine gerekirse farklı yöntemlerle sabırla yeniden dile getirmeye çalışmanız gerekli. Eğer paylaşıyor olduğunuz fikrinizin üzerinde bu kadar durulmasına ve insanların anlamasına değecek kadar kıymetli bulmuyorsanız, bunda da taktir sizin.
    ufoz, yamtareroglu ve Fr.Sante bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok büyük ifade sorunu yaşıyorsunuz. Spesifik olarak birine anlatır gibi anlatmanıza çok lüzum yok, orta okul öğrencilerinin dahi zorluk çekmediği bağlaç ayırma gibi ufak detaylarda noksansız derdinizi dile getirseniz, belki dangalak olarak yorumladığınız kişiler anlayacak sizin gibi zeka düzeyine erişimi güç olan birinin edebiyat sanatkarı parmaklarından dökülen cümleleri.

Konu şayet çocuğa anlatır gibi anlatılıyor olsa konu;

"Arkadaşlar "DURDUĞU YERDE DÜŞTÜ" ibaresini bir ilanda görüyorsanız lütfen o kişiyi ve ilanı dikkate almayın." yerine

"kaza yapan ve motosiklete zarar verenler, durduğu yerde yana düştü şeklinde yalan söyleyebiliyorlar, dikkatli olun" temalı bir deyişle ifade edilmeliydi.

Kendini hakim, savcı ya da polis olarak tanıtan dolandırıcılar var diye hakim, savcı ya da polislere güvenmeyin demek kadar anlamsız bir tavsiye bu. İfade edilmeye çalışılan bu. Elbette birçok kişi şişirilmiş kaza kaydı, hafif sürtme, yana yattı gibi bahaneler ardından fazlası olması ihtimalinin farkında; bizzat kazadan sonra toplanmış bir KTM 200'ü gidip almak üzere inceledim, fark edince vazgeçtim. Ama "yaa bu KTM satanlar sıfır yazıyorlar, ama aslında motor kaza yapmış dağılmış sonra toplayıp satmaya çalışıyorlar" gibi bir başlık açmam oldukça saçma olurdu. Fakat "sıfır olarak satılan motosikletler, kazadan sonra toplanmış olabilir; dikkatli olun" şeklinde bir tavsiye biçiminde açmak daha makul dururdu.

Hatalı ve noksanlı ifadelerinizi, hakaret ve aşağılamalarda perçinlemeye çalışmayın. Etkileyici değil, komik duruyor. "Bunlar" diye hakir görmeye çalıştığınız kesim, eğitim ve akıl düzeyi olarak belki örnek alınması gereken kişiler olabilir; kendinizden bu kadar emin olabilecek kadar kudret sahibi iseniz, tevazu göstermeyi ve şayet bir yerde fikir beyan ediyorsanız sadece destek görmeyi beklemek gibi oldukça toy, gelişime kapalı bir davranış sergilemek yerine gerekirse farklı yöntemlerle sabırla yeniden dile getirmeye çalışmanız gerekli. Eğer paylaşıyor olduğunuz fikrinizin üzerinde bu kadar durulmasına ve insanların anlamasına değecek kadar kıymetli bulmuyorsanız, bunda da taktir sizin.
    Emin ol şu yazdığın bir sayfalık yazıyı okumadım ilk iki satır hariç okuma ihtiyacıda duymuyorum. Edebiyat yapmaya gerek yok sen çok kültürlüsün ıvır zıvır vs.. başlık açık konu açık, söylenmek istenen belli. Anlamamakta direnen sırf eleştiri olsun diye yorum yapanlar var sözlerimin hala arkasındayım.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Anladım. Bir başlık açtığınızda gören kişi direkt olarak anlamalı "haaa evet adam çok haklı, hepsini allah bildiği gibi yapsın" şeklinde onaylamalı. Onaylanmak, ihtiyaç elbette.

Okuma kültürü, herkesten beklenecek bir hadise değil; ülke ortalamasının durumu zaten trafiğe kadar yansıyor. Diretmekte haklısınız, farklı düşünen varsa onlar da diretmekte haklılar. Herkes haklı, enfes. İyi günler ve güzel sürüşler dilerim.
    logaritma ve ufoz bunu beğendiler.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    "Dostum"
    Pohpohlanmakla bir ilgisi yok, okuduğunu iyi anlamadan cevap yazmakla ilgisi var. Forum denen kavramı bir insan eğer kullanmak gereği hissediyorsa ilk önce şunu öğrenmeli; mümkünse okuduğunu iyi anlamaya çalışmalı ve daha sonra cevap yazmalı..Bir de cengaverliğe lüzum yok ne demek? Neden böyle bir şey yazdınız son cümle olarak onu bir izah ederseniz cevabını yazayım.

Bu arada 39 yaşındayım neredeyse 20 yıldır da çeşitli forumları kullanırım hiçbir zaman pohpohlanmak için konu açmam, amaç sadece bilgi paylaşımı yapmak. Forum nasıl kullanılır iyi bilirim,tavsiyelerinizi forum kullanımını bilmeyen genç kardeşlerimize yapabilirsiniz dilerseniz. Hayatımın her alanında ve her anında karşıt fikirlere saygı duydum ve eleştirilere de açık oldum. Karşıt fikirlerle bir problemim yok, algısı kıt olanlarla problemim var. Daha okuduğunu anlamayan hatta ve hatta ikinci, üçüncü kez izah etmeme rağmen hala devam ettirenlere benim tepkim.

Ayrıca çok enteresan bir senaryo yazmışsınız; "uzak mesafede bir motora bakmaya gitmişim de motor ilanda yazıldığı gibi çıkmamış da bu yüzdenmiş kızgınlığım" Cidden böyle şeyleri zaman bolluğundan mı yazıyorsunuz yoksa hayal gücünüzün genişliğinden mi kaynaklanıyor bu durum? Ben şu satırları yazarken bile harcadığım dakikalar için üzülüyorum çünkü bu satırların benim için veya başka biri için hiçbir değeri yok tamamen zaman kaybı.Zaman da bir insanın en değerli hazinesi.

Son olarak; çok ilginç bir yurttaş türümüz var "kendi kafasından senaryo üretip o senaryodan kendince sonuç çıkaran yurttaş tipi"
    Forumlardaki konularda bin bir çeşit insan var, naçizane tavsiyem genelleme yapıp herkesi aynı kefeye koymayınız lakin bu hesap sizi çoğu yerde yolda bırakır.

Bir yıl sonra foruma girip bir konu açayım dedim ama gördüm ki değişen hiç bir şey yok.. Okumuyoruz, okuduğumuzu da anlamıyoruz ve hatta işi ileri boyutlara götürüp konuyu açan kişi hakkında tahminlerde bulunup onu zan altında bırakıyoruz. Bu forumda insanlara kendi ana dilimizde "Öz Türkçe" olarak laf anlatmak bile deveye hendek atlatmaktan daha zor.

Motosikleti
    R25
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım. Bir başlık açtığınızda gören kişi direkt olarak anlamalı "haaa evet adam çok haklı, hepsini allah bildiği gibi yapsın" şeklinde onaylamalı. Onaylanmak, ihtiyaç elbette.

Okuma kültürü, herkesten beklenecek bir hadise değil; ülke ortalamasının durumu zaten trafiğe kadar yansıyor. Diretmekte haklısınız, farklı düşünen varsa onlar da diretmekte haklılar. Herkes haklı, enfes. İyi günler ve güzel sürüşler dilerim.
    Konunun iki yorum altında arkadaşın ne demek istediğini detaylıca anlattım ama hala anlamamakta ısrar edip eleştirenler var. Kaldı ki konu sahibi bile detaylı açıklama yapmasına rağmen hala aynı şekilde yorumlar geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:24 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde aklıma takılan bir konu var.

40 km hızla giderken girdiğim cukur nedeniyle düştüm.

Motosiklet sağa yattı ancak koruma demiri olduğu için bu kazadan kaynaklı hiçbir çizik yok.

Sağ sinyal kırıldı sadece.

Bir de acemilik günlerinde bahce kapısına sol tarafı carpmıstım yine sinyal kırılmıştı ; far koruma kısmı da sürtme nedeniyle siyah kısmı soyulmuştu biraz.

Sanırım kazalı diye bu motoru satamam ben

3,5 k olan bir motordan ne kadar güzellik bekler insan onu da bilemem.
    Olduğu yerde yan yattı düştü diye ilana koyup satabilirsiniz 😁😁

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler