Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hatalı Kim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    aniden durup dörtlü yakıp biri kapı da açabilirdi, Park için son anda bir boşluk görüp aniden karar vermiş de olabilir. Kanunlara göre bizim oralarda olmamız yasak.

Şöyle bir örnek verecek olursak : İnsan trafiğine kapalı olan ve hız limiti 120 olan bir otobanda araba ile seyir halindeyken birden önüne koşarak çıkan insana çarpmamak imkansız?

Herkes şu an içinden aynı şeyi söylüyor ''Onun orada ne işi var? ''
    (Ha bir de o kadar geniş yolda adamı görmüyon mu kör müsün diyen de var içinden şu an ama tabii yol bu sonuçta kimin nerden çıkacağı belli değil)

Konumuza dönecek olursak, otobandaki o yayanın orada olması ne kadar saçmaysa, bizim de araçların arasından gitmemiz o kadar kanuna aykırı.

Tabii ki sinyali çok geç veren araç sürücüsü de kusurlu bulunacaktır ama kusur oranının büyük kısmını sana vereceklerdir. 8 de 6 ya 8 de 2 gibi yani

Saygılar, sevgiler, hörmetler )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    aynaya bakmadı diye eleştirenlerin %95 i falan aynaya bakmazdı.

düşün:
    sağdan sağdan park yeri arayarak gidiyorsun.(burda tek şeritmiş yol.) odaklandığın şey trafik akarken boş park bulursan dalmak. sen zaten sağdasın. daha sağında bir araç olmadığını düşünüyorsun. (normal olarak)
    park yerine görünce dalıyorsun. bu kadar.

kimse bir de yolun ortasında durayım da aynaya bakayım demez. direk kafayı sokar parka.

yaaa işte fazla uğraşmadım da , kadındı da korktu dedim şöyle böyle vs.

istediğin yere şikayet et sen SUÇLUSUN.

yasak olan bir yerden giden sensin. boşu boşuna kadın şöforün de canını sıkmışsın mesela.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kaza tespit tutanağı tutmuş olsanız en iyi ihtimalle %50-50 verirler bu duruma. Motosiklet araçların sağından veya iki aracın arasından geçemez. Bu tip durumlarda ekstra dikkatli olmak gerekiyor kapı açma kazaları da böyle oluyor. Motosiklet görünmezdir bunu aklınızdan çıkarmayın. Sağda solda araç mı var, bunlar benim önüme kırar diye düşünün sürekli.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Çok geçmiş olsun, trafiği okuma konusunda biraz daha kendinizi geliştirmeniz gerek. Kaza özelinde de maalesef haksızsınız. Türkiye'deki kanunlara göre şeritte araç gibi yol almanız gerek.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitmemesi derken kanunda açıklama var mı ?

O gitmemesi gereken yere bisiklet girebiliyor. Aynı şekilde bisiklete de çarpabilirdi. Ben motorlu arkadaşın suçlu olduğunu düşünmüyorum. Aynı şey e5 in en sağı içinde geçerli olmalı o vakit.
    Zaten geçerli...
    ...

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

istediğin yere şikayet et sen SUÇLUSUN.
    söylememiş olduğum bir cümleye söylemişim gibi cevap vermişsiniz. kimseyi bir yere şikayet etmekten bahsetmedim. ama yine de fikriniz için teşekkür ederim. ayrıca tekrar hatırlatmakta fayda var. forum lisanında kelimenin tüm harflerini büyük yazmak bağırmak anlamına gelmektedir.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Tek şerit açıksa yolda, ve o tek şeritte araç varsa, siz de bindiğiniz motoru "araç" kabul ediyorsanız, orada bulunmamanız gerekiyor. Aynı yerlerde hepimiz aynı şeyi yapıyoruz, ancak trafik kurallarına göre suçlu siz olursunuz. Tek şerit = tek araç diyor trafik kuralları. Ayrıca aracın (duruyor bile olsa) sağından geçilmez yine trafik kuralları gereği. Hiçbirimiz uymuyoruz neredeyse, ancak kurallar böyle.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)