Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Africa Twin le rekor kırmak üzereyim!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence burada asıl mesele, yakıt fiyatının insani düzeyin üstünde olması.

meseleye bu pencereden bakarsak her şey daha berrak görünecek.

bu insanlar işe gelip gitmek kadar olağan bir durumda dahi yakıt tasarrufu düşünmek zorunda kalıyorlarsa şapkayı önümüze koyup düşünme zamanı gelmiştir.
    Arkadaş vanda görevli vanda benzin 7.26 imiş ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Hayırsız sevgiliyede, şiir aynen langır lungur edilerek yazılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Para diye birşey yokken, insanlar eşyalarıyla alış veriş yapar, işcilik karşılığınadsa ihtiyaçlarını sağlardı. Bilgin sayılanlar, toplumun başında olanlar evrimleşelim, gelişelim diyip parayı araya soktular. Her tür alış veriş, ihtiyaç ve hizmet karşılığı parayla ölçülmeye başladı. Hayarımız kolaylaşsın, yaşam kalitesi artsın diye.
    Vardığımız noktada, parayla para yapılîp, başka birşeyin değeri kalmıyor. Hayat kalitesi düşüyor, geçim zorlaşıyor, hizmete önem verilmiyor. Bizden 10-20 ileride olanlar, dahada ilerleyeyim derken, taş kentlerde, modern köleliğe, simsarlığa, m9dern taş devrine çevirdi, sade para sayesinde. O kadar türü ve çeşidi olduktan sonra insanda değermi kalır. Para sayesihde, yaratık, mikrop kadar alçak düşünenler üreyip, türleri çıkıyor. Bir parça kağıda o kadar değer biçersen, insan zamanla kafayı yemesi normal, sanki.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Adam zaytung haber mekezi gibi yeminle.. nerde asparagaz konu var adam orda..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar bu sabah dünya rekoru kırıldı,
    buyrun;

Guzergah: https://hizliresim.com/P1LYJ6

Sonuclar:

ortalama hız: 73 km/h
    Ort tüketim : 3.1 lt

https://i.hizliresim.com/5a5o1l.jpg
    https://i.hizliresim.com/V9qgJP.jpg
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>

bu insanlar işe gelip gitmek kadar olağan bir durumda dahi yakıt tasarrufu düşünmek zorunda kalıyorlarsa şapkayı önümüze koyup düşünme zamanı gelmiştir.
    Katılmıyorum.

Geç kalınmıştır
    Cloud bunu beğendi.
    ...

Toplu taşıma diye birşey var.Ben eşek miydim 38 yaşında ilk motosikletimi ve 40 yaşında ilk arabamı aldım.Hayatımız otobüslerde geçti,taksiye bile çok az bindik.Özel aracı olan adam kusura bakma benzin parasına katlanır.Toplu taşıma standarttır özel araç lükse girer.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yukirunner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplu taşıma diye birşey var.Ben eşek miydim 38 yaşında ilk motosikletimi ve 40 yaşında ilk arabamı aldım.Hayatımız otobüslerde geçti,taksiye bile çok az bindik.Özel aracı olan adam kusura bakma benzin parasına katlanır.Toplu taşıma standarttır özel araç lükse girer.
    onu geçtim bazı kustahlar et alamamaktan şikayet ediyor,çok pahalıymış..Ben 35 yıl et yemedim be.Ama çok şukur şimdi yiyebiliyorum.
    Çok doğru bir noktaya parmak bastın arkadaşım,gerçekten 10 numarasın.
    YasinC bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Parası olmayan komünizme, parayı bulan kapitalizme sığınıyor ne güzel. Toplu taşıma standarttır, özel araç lükse giriyor die düşünenler sayesinde ÖTV veriyoruz oraya buraya...

Tasarruf yapmayı anlarım ama bu düşünceyi ve bu düşünceye hak verenleri anlamam. Bende ilk motosikletimi 29 yaşımda ve banka kredisi ile aldım. Ailemin parası olduğu halde bu forumdaki en fakir adamdan çok daha fazla açlık çektim. Babama dahi kimseye eywallah çekmeden ne iş var ise yaptım.

Şimdi aracım var die lüks mü yaşıyorum ben?.. Gel birgün Etiler'e sana lüks yaşam nasıl oluyor göstereyim.
    evural ve Cloud bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ben eşek miydim 38 yaşında ilk motosikletimi ve 40 yaşında ilk arabamı aldım.
    Eeee ben ve benim gibiler ne oluyor? 50 yaşımda ilk motosikletimi aldım.

Not: Ne dediğinizi duyar gibi oluyorum tövbe tövbe kendim kaşındım.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Motosiklet araba mı lüks?

Sayenizde...

Zaten bu zihniyet yüzünden "Beyaz Eşya" ya "Lüks Tüketim Vergisi" veriyoruz. Buzdolabı lüks, ulaşım aracı lüks, ocak lüks. Ama tek taş yüzük alırsan vergiden muaf. Sonuçta sabah akşam pırlanta yiyoruz yemekte...
    Cloud bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen olayı yanlış anlamışsın. bu devirde araba, motor bir ihtiyaçtır. lüks değildir.
    doğru olan ise insanların arabası, motoru olduğu halde toplu taşıma kullanabilmesidir. toplu taşıma dediysem, bizdeki gibi üstüste, birbirini ezerek yapılan seyahat değil; insani seviyede rahat ve güvenli seyahat edilen toplu taşımayı kastediyorum.

senin gibi düşünenler yüzünden eziliyoruz zaten.
    evural ve Cloud bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    sen olayı yanlış anlamışsın. bu devirde araba, motor bir ihtiyaçtır. lüks değildir.
    doğru olan ise insanların arabası, motoru olduğu halde toplu taşıma kullanabilmesidir. toplu taşıma dediysem, bizdeki gibi üstüste, birbirini ezerek yapılan seyahat değil; insani seviyede rahat ve güvenli seyahat edilen toplu taşımayı kastediyorum.

senin gibi düşünenler yüzünden eziliyoruz zaten.
    Walla evimden metro ile seyahat edebilecek olsam tövbe motoru çıkartmam. Servis bile işkence termometre 27derece gösteriyor, klima gazı bitik araba içinde sıcaktan bayılıyorsun. Metrobüs desen bir daha zorda kalmadıkça binmem. Beylikdüzü'nden Levent'e metro yada vapur varda biz kalkıp motorla E5'in sağında biri üstümüze çıkmaz inşallah diyip boşuna sıkıştırıyoruz kendimizi...

Hoka reyiz çok haklısın walla. Bir fırsatını bulsam senin gibi büyükşehirden bende kaçacağım...

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla evimden metro ile seyahat edebilecek olsam tövbe motoru çıkartmam. Servis bile işkence termometre 27derece gösteriyor, klima gazı bitik araba içinde sıcaktan bayılıyorsun. Metrobüs desen bir daha zorda kalmadıkça binmem. Beylikdüzü'nden Levent'e metro yada vapur varda biz kalkıp motorla E5'in sağında biri üstümüze çıkmaz inşallah diyip boşuna sıkıştırıyoruz kendimizi...

Hoka reyiz çok haklısın walla. Bir fırsatını bulsam senin gibi büyükşehirden bende kaçacağım...
    İşte benim 38 yaşına kadar altta motor da yoktu.Otobüslerde,vapurlarda,trenlerde,servislerde sıkıntıdan perişan olduk.Bu yüzden altımdaki 50cc scooter ile 2000 model Renault Clio benim için lüks oluyor.Verdiğim benzin parasına sağladıkları rahatlık için helal olsun diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Estafurullah

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

N'aber moruk?
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    benim rekor arada kaynadı gitti :(

Sevgili adminler lutfen ilk mesaja rekor kırılmıştır yazdırabilir miyiz ? Kırmızı ve büyük puntolarla olsun lutfen

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim rekor arada kaynadı gitti :(

Sevgili adminler lutfen ilk mesaja rekor kırılmıştır yazdırabilir miyiz ? Kırmızı ve büyük puntolarla olsun lutfen

Amacın ne dostum? Tebrik ve ya ödül mü bekliyorsun?

Africa ile 3 litre yaktıracam diye bi taraflarını çatlatacaksın, hala gelmiş burda çok vergi veriyoruz diye duyar kasıyosun.

Varsa benzinle derdin sat motorunu asıl amacı az yakmak olan bir motor al. Sana fazla gelen vergiyi Africa'yı alırken zaten gani gani itelemişler sana.

İnsan sahip olduğu motoru istediği gibi kullanabilir dedirttin insanlara ki haklıydın da. Ama artık manası olmayan bir zorlama içerisindesin ve amacından sapan abuk cevaplar yazmaya başladın.

Yeter.

Sana tavsiyem NC al. Gir facebook gruplarına. Bütün gün pompa fişi paylaşırsın motosikletten anladıkları sadece az yaktırmak olan kardeşlerinle.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sana tavsiyem NC al. Gir facebook gruplarına. Bütün gün pompa fişi paylaşırsın motosikletten anladıkları sadece az yaktırmak olan kardeşlerinle.

Motosikleti
    MT-07
    Ahahahaha... Bütün gün facebook grubundan fiş paylaşmaya koptum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Amacın ne dostum? Tebrik ve ya ödül mü bekliyorsun?

Africa ile 3 litre yaktıracam diye bi taraflarını çatlatacaksın, hala gelmiş burda çok vergi veriyoruz diye duyar kasıyosun.

Varsa benzinle derdin sat motorunu asıl amacı az yakmak olan bir motor al. Sana fazla gelen vergiyi Africa'yı alırken zaten gani gani itelemişler sana.

İnsan sahip olduğu motoru istediği gibi kullanabilir dedirttin insanlara ki haklıydın da. Ama artık manası olmayan bir zorlama içerisindesin ve amacından sapan abuk cevaplar yazmaya başladın.

Yeter.

tebrikler,3. kez nc kullancıların pompa fişlerini paylaştığından bahsettin bu sefer ilgisini çektin iki kişinin.

seni nc kullacıcıları sıkıştırıp bişey mı yaptı ? 4 postun 3 unde adamlara sataşıyosun.

senden tavsiye istedim mi ben ? Neden Nc tavsiye ediyosun ?
    bi de yeter falan demişin

Senden ricam bu başlıktan uzak dur,zira daha 1000 km 3000km 5000km ve 10000 km paylaşımlarım olacak.
    Dikkat ettiysen kendi açtığım başlıkta takılıyorum, rahatsız oluyorsun diye şaka bile yapamayacak mıyım ? Açıkçası zerre umrumda değil rahatsız olup olmaman.Ödül mü bekliyorsun diye yazmış bi de pehhh,evet odul bekliyorum

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Türlü türlü insan var; NC kullanıp fiş paylaşanlar (Allah inandırsın 20.000km kullandım, bir kere bile aklıma gelmedi, zaten az da yaktırmıyordum, 3,8-4,1 arasında takılıyordum...), habire NC'ye sataşanlar (hayrola bir eziklik mi var?), NC'yi R25 ile aynı kefeye koyup kıyaslayanlar, tor tor gezmeyi seven ruhu moruklar(!) - bu sonuncu kendime çuvaldız (benim hayalimdeki motor Guzzi yani, oradan pay biçin...)

Olur öyle...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)