Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Africa Twin le rekor kırmak üzereyim!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benzin 7 TL yi geçince kara kara düşünmeye başladım.
    Yılda 17000 Km yi deviren adamım,peki ama ne yapabilirdim ? Tekrar NC mi alayım yoksa sukutere mi geçeyim diye ağlamaklı bir halde düşünürken AT a acaba ne kadar az yaktırabilirim diye düşündüm ve ilk testi bugun uyguladım.

Trafik durumu:15-20 km hızla ve 2-3 defa da durmak zorunda kalarak geçebildim yerler oldu(ortalama hız bu yüzden düşük),bunun dışında açık sayılabilecek bir yolda sürdüm.

Ortala hız : 54 KM/saat
    Ortalama tüketim : 3.7 lt.

Allah sizi inandırsın aslında nerdeyse eve gelene kadar 3.5 lt idi ama sokağa girdim az biraz yokuş çıktım tam park edeceğim 3.6 lt oldu.
    Daha fazla yakmasın diye kontağı kapattım tabii..Sonra bunu belgeleyim diye kontağı bi açtım 3.7 lt olmuş :(

yarın mesai yapacağım,saat 22.00 de bu güzergahı otalama hızı 75 km/h ye çıkarıp 2.9 lt ile tamamlamasam benim adım da dsdasdasd değil!!
    dualarınızı bekliyorum arkadaşlar,1000 lik motorla en az yaktırma rekorunu ülkeme kazandıracağım..

Artık günlük rutin yolculuklarımı gaza abanmadan,ooo egzoz ne guzel de kukruyor demeden tamamlamaya karar verdim.
    Üzücü bir durum ama yapacak birşey yok.

Not:Büyük bir aracın hava koridoruna girersem ve gerektiği durumlarda boşa alırsam 2.5 lt ye düşme ihtmali var.
    Benzin 10 tl olunca bunları da uygulamayı düşünüyorum :(

https://hizliresim.com/lqlWkk

https://hizliresim.com/QLq7R3
    byanmaz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Lpg taktirmayı deneyebilirsin.

Sıralı sistem,amma ikili sıra.arka çantaya 20lt tank yeter.

Ondan sonra ver ayarı.
    mombohunter ve UzunYolAdami bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Biz cbr 250 ile o ortalamaları göremiyoruz, valla helal olsun

Motosiklet hobi aracıdır, kafan esince binmek,özgürce gaz açmak, canın sıkıldımı atlayıp uzun yol yapıp orada keyifli bir yemek yemek...vs Gözün benzin göstergesinde oldumu, aklında benzinin ne kadar fiyatı olduğu yada ekonomi yapayim diye kasıntı bir sürüş oldumu,motosiklet hobi aracı olmaktan çıkar, eziyet aracına dönüşür. Zamaninda çok vardı cevremde böyle tipler, benzinleri asla çeyrek depoyu geçmeyen, ceplerindeki son paraları ile supersport motosiklet almış, güzelyalıda kafeye oturduğumuzda çaydan başka birşey içmeyen tipler. Motosikletinde kasko yok, üzerindeki kiyafetler uyduruk ama motoruna egzoz takar, evinden kafeye gelip ucuz diye çay içer. Bu tiplere hadi buradan sıkıldık bir çeşme yapalım,bir akşam yemeği yiyelim dediğimde suratıma bön bön bakarlardı. Bunlar yilda bir kere katildiklari Festivallere 100km/h hizi gecmeden yolda hepimizi şişiren, gözlerini benzin gostergesinden ayirmayan, gittikleri festivalde kız arkadaşlari ile cadirda kalip motorlarini calinmasin diye agaclara baglayan, orada millete benim şöyle motorum var, şöyle gidiyor havaları yapan tiplerdi.

Herkesin belli bir durumu var eyvallah buna lafimiz yok, ama buyuk hacimli motosiklet gercekten hobi isidir, masraflidir. Haftada bir gun pazar gunu motora binecegim, onda da gozum benzin gostergesinde olacak, istedigim yere gidip istedigimi yiyemecegim. Motosikleti park ettigim yerde kaskosu olmadığı icin aklim kalacak mumkunse kafede motoru gorur sekilde oturacagim, sonrada bende buyuk makina var diye ahkam kesecegim.

Afedersinizde boyle motorculuk olmaz. 125 lik makinaya binerim geregi gibi gezerim, cakma motorcu olacagima.
    Lazasker, kaanklky, computeus ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı Mossberg500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet hobi aracıdır, kafan esince binmek,özgürce gaz açmak, canın sıkıldımı atlayıp uzun yol yapıp orada keyifli bir yemek yemek...vs Gözün benzin göstergesinde oldumu, aklında benzinin ne kadar fiyatı olduğu yada ekonomi yapayim diye kasıntı bir sürüş oldumu,motosiklet hobi aracı olmaktan çıkar, eziyet aracına dönüşür. Zamaninda çok vardı cevremde böyle tipler, benzinleri asla çeyrek depoyu geçmeyen, ceplerindeki son paraları ile supersport motosiklet almış, güzelyalıda kafeye oturduğumuzda çaydan başka birşey içmeyen tipler. Motosikletinde kasko yok, üzerindeki kiyafetler uyduruk ama motoruna egzoz takar, evinden kafeye gelip ucuz diye çay içer. Bu tiplere hadi buradan sıkıldık bir çeşme yapalım,bir akşam yemeği yiyelim dediğimde suratıma bön bön bakarlardı. Bunlar yilda bir kere katildiklari Festivallere 100km/h hizi gecmeden yolda hepimizi şişiren, gözlerini benzin gostergesinden ayirmayan, gittikleri festivalde kız arkadaşlari ile cadirda kalip motorlarini calinmasin diye agaclara baglayan, orada millete benim şöyle motorum var, şöyle gidiyor havaları yapan tiplerdi.

Herkesin belli bir durumu var eyvallah buna lafimiz yok, ama buyuk hacimli motosiklet gercekten hobi isidir, masraflidir. Haftada bir gun pazar gunu motora binecegim, onda da gozum benzin gostergesinde olacak, istedigim yere gidip istedigimi yiyemecegim. Motosikleti park ettigim yerde kaskosu oldugu icin aklim kalacak mumkunse kafede motoru gorur sekilde oturacagim, sonrada bende buyuk makina var diye ahkam kesecegim.

Afedersinizde boyle motorculuk olmaz. 125 lik makinaya binerim geregi gibi gezerim, cakma motorcu olacagima.
    Bunu iş için kullanan da var? Niye boş felsefe yaptın ki şimdi sen mi karar veriyosun buna, herkes kendini bi şeyler sanmaya başlamış sorsan herkes abi olmuş en iyi onlar bilirler. Ne bu hareketler ya? forum burası adam eğleniyor belli ki sanan dokunan nokta ne?
    dsdasdasd, freewill, siyahus ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu iş için kullanan da var? Niye boş felsefe yaptın ki şimdi sen mi karar veriyosun buna, herkes kendini bi şeyler sanmaya başlamış sorsan herkes abi olmuş en iyi onlar bilirler. Ne bu hareketler ya? forum burası adam eğleniyor belli ki sanan dokunan nokta ne?
    üstelik açık açık günlük rutin yolcuklarımda bu şekilde kullanacağım diye belirttmiştim.
    ama gerçek motorcu olmak herdaim redline a yakın sürmeyi gerektirir, benim gibi çakmalar ise max 3500 dd
    yigozya, siyahus, kovboy03 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Üstadım yakıt ekonomisi amacıyla sadece bugünlük deneme yaptınız ama normalde bu hızlarda sürmüyorsunuz değil mi?

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstelik açık açık günlük rutin yolcuklarımda bu şekilde kullanacağım diye belirttmiştim.
    ama gerçek motorcu olmak herdaim redline a yakın sürmeyi gerektirir, benim gibi çakmalar ise max 3500 dd
    Aynen öyle :D

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ort. hız yüksekmiş. Benim günlük güzergâhımda (sabah ve akşam saatleri E5) ort. hızım anca 40km/s oluyor. (Kısa süreli 110-120 gördüğüm yerler var ama gidiş dönüş toplamda 5-10dk tutmaz...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Yakıt ortalamam 3,6/3,9 arası...
    decwankel bunu beğendi.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Git 10 birimlik motosiklete 100 birim ver, yetmesin bir de yakıt hesabı yapmak zorunda bırakıl. Keyif alarak, basarak kullanama.

Yahu izliyorum adamlar düşünce acımıyor, yarım saatte lastik bitiriyor.

Biz de aman lastik bitmesin, aman az yaksın, aman sakın yana yatmasın.

Nalet olsun. Hep birlikte delireceğiz bir gün.
    OkNisT bunu beğendi.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Benzin 10 lira olsada motorsiklet bizde hastalık olduktan sonra yine kullanırız :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım yakıt ekonomisi amacıyla sadece bugünlük deneme yaptınız ama normalde bu hızlarda sürmüyorsunuz değil mi?
    yukarıda Cyan'ın da dediği gibi ortalama sürat 54 km/h az sayılmaz.Artık bu şekilde kullanacağım, uzun yol yaparken de tadını çıkaracağım.

evet bana günlük git gel 15 dk ya mal olacak, fakat daha güvenli bir sürüş, daha az yıpranma, daha az yakıt ve dolayısyla daha az vergi verecek olmam nedeniyle tercihim bu olacak artık.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    o kadar kasmaya gerek varmı ki,madem durum öyle satın bi cbf filan alın bassanızda o kadar yakar zaten kafanız da rahat olur.Basamadıktan sonra neyleyim 1000 lik motoru
    computeus bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Evin ordaki yokuşta ittirirsen tamamdır bu iş 👍🤣

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Mossberg500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Herkesin belli bir durumu var eyvallah buna lafimiz yok, ama buyuk hacimli motosiklet gercekten hobi isidir, masraflidir. Haftada bir gun pazar gunu motora binecegim, onda da gozum benzin gostergesinde olacak, istedigim yere gidip istedigimi yiyemecegim. Motosikleti park ettigim yerde kaskosu olmadığı icin aklim kalacak mumkunse kafede motoru gorur sekilde oturacagim, sonrada bende buyuk makina var diye ahkam kesecegim.

Adam 1000 lik veya 1600 lük aldı diye hacı ağalık yapmak zorunda mı? 1 litre kendine 2 litre devlete alıp Tayyip in 400 milyon dolarlık uçağına sponsor mu olmalı? Yoksa külliyeye bir tuğladan benden kampanyasına mı katılmalı. Marmaris teki yapılan yazlık nasıl olsa hepimizin mi demeli?

İmamım altına milyonluk araba çekip milleti bir bardak caya mahkum edenler utansın.
    MSMorkan, yigozya, msandikci ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Az yaktırmak bir sanattır. Otomobilcilerde de var bu akım. Hypermiller deniyor bu akıma uyanlara. Fabrika verisi en düşük 4,6lt gösteren araca 3,6lt yaktıran var artık nasıl sürüyorsa arabayı

Ben şahsen az yaktırmaya çalışmayı hem araba için hem motosiklet için destekliyorum. Az yaktırmaya çalışan kişi aracını agresif sürmez, motorda tek teker deneyemez, akıcı sürmek zorundadır, tın tın etliye sütlüye karışmadan gideceği yere en az yakarak ulaşmanın derdindedir.

Keşke herkes bu akıma uysa da trafikte sürekli karşılaştığımız tabakhaneye b.k yetiştirircesine hızlı yaldır yaldır selektör ata ata sürenler azalsa, valla çok iyi olurdu

Bu arada afrikaya 3,6 yaktırmak da iyiymiş gerçekten. Gayet sakin sürmüşsün belli ki
    MSMorkan, decwankel, Volkan76 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    MT-07 ile 3,4lt - 3,2lt görüyorum dediğimde inanmayanlar...

Hepiniz bu yolu bulacaksınız. Yakındır...

decwankel, efendy06 ve Onur34 bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gelirken ne umdum ne buldum yav

benzin mevzu

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin 7 TL yi geçince kara kara düşünmeye başladım.
    Yılda 17000 Km yi deviren adamım,peki ama ne yapabilirdim ? Tekrar NC mi alayım yoksa sukutere mi geçeyim diye ağlamaklı bir halde düşünürken AT a acaba ne kadar az yaktırabilirim diye düşündüm ve ilk testi bugun uyguladım.

Trafik durumu:15-20 km hızla ve 2-3 defa da durmak zorunda kalarak geçebildim yerler oldu(ortalama hız bu yüzden düşük),bunun dışında açık sayılabilecek bir yolda sürdüm.

Ortala hız : 54 KM/saat
    Ortalama tüketim : 3.7 lt.

Allah sizi inandırsın aslında nerdeyse eve gelene kadar 3.5 lt idi ama sokağa girdim az biraz yokuş çıktım tam park edeceğim 3.6 lt oldu.
    Daha fazla yakmasın diye kontağı kapattım tabii..Sonra bunu belgeleyim diye kontağı bi açtım 3.7 lt olmuş :(

yarın mesai yapacağım,saat 22.00 de bu güzergahı otalama hızı 75 km/h ye çıkarıp 2.9 lt ile tamamlamasam benim adım da dsdasdasd değil!!
    dualarınızı bekliyorum arkadaşlar,1000 lik motorla en az yaktırma rekorunu ülkeme kazandıracağım..

Artık günlük rutin yolculuklarımı gaza abanmadan,ooo egzoz ne guzel de kukruyor demeden tamamlamaya karar verdim.
    Üzücü bir durum ama yapacak birşey yok.

Not:Büyük bir aracın hava koridoruna girersem ve gerektiği durumlarda boşa alırsam 2.5 lt ye düşme ihtmali var.
    Benzin 10 tl olunca bunları da uygulamayı düşünüyorum :(

africa 70 80 km hızla kullanıldığında ncden daha az yakıyor benim gördüğüm. Bir arkadaşımdaki 2018 africayı silivriden mecidiyeköye 70 km sabit geldim hafif trafikte dur kalk yapmadım hiç ortalama 3.8 4 litre yaktı.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Size canı gönülden katılıyorum. Artan benzin fiyatları ile insan her gaz açtığında düşünmek zorunda kalıyor.
    Vergi oranlarının, devletin vatandaşını soyup soğana çeviren anlayışının altında her geçen gün daha fazla eziliyoruz.

Ancak kusuruma bakmayın africa ile 6.vites 3500devir 90km ile gidip yakıt ekonomisi sağlayacam diyen adama da çok fazla acımıyorum.
    Hatta şöyle söyliyim facebooktaki NC grubunun artık b.kunu çıkardığı pompa fotosu gönderip şu kadar benzinle bu kadar yol aldım postlarına da ayar oluyorum.

Evet ekonomi hepimiz için dert ama 1 litre az yaktıracam diye 40 takla atıp 1000'lik motora binmenin ne anlamı var. Altınızdaki makina africa, pcx gibi kullanacaksanız boşuna mtv de vermeyin. Kasko masrafı da yapmayın...

Ben de takip ediyorum, deneme yapıyorum. Bir depo ile en fazla ne kadar gideceğim diye. Ama bu sadece tatminden ibaret bir şey. Eğer ekonominiz sürekli bu şekilde kullanmaya sizi zorluyor ise bence motorunuzu değiştirmelisiniz.
    Mossberg500, kaanklky, computeus ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)