Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Africa Twin le rekor kırmak üzereyim!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Yok NC'ciler sıkıştırmadı.

Az yaktım diye kendi tatminini milletin gözüne sokmaya çalışan bir sen varsın bir de NC'ciler.

O sebeple sen ne zaman postlasan onlar geliyor aklıma.

Valla açıkçası ciddi anlamda övülmeyi beklediğini düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Heyecanla takip ediyorum konuyu

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz de çekirdeği aldık bekliyoruz bakalım, hayırlısı..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    africa 70 80 km hızla kullanıldığında ncden daha az yakıyor benim gördüğüm. Bir arkadaşımdaki 2018 africayı silivriden mecidiyeköye 70 km sabit geldim hafif trafikte dur kalk yapmadım hiç ortalama 3.8 4 litre yaktı.
    Bir sabah hava fazla serin olduğu için Şile - Ümraniye arasını 80 km hızla geldim, 2.9 litre yaktığımı hatırlıyorum. Normalde ortalama 4 litre yakarım, ortalamam da 110-120 olur hep.

Aha fotoğraf da buldum;

https://i.hizliresim.com/0RM0RD.jpg
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sabah hava fazla serin olduğu için Şile - Ümraniye arasını 80 km hızla geldim, 2.9 litre yaktığımı hatırlıyorum. Normalde ortalama 4 litre yakarım, ortalamam da 110-120 olur hep.

Aha fotoğraf da buldum;

Ama sen NC’cisin. Şimdi olmadı bu iş

Motosikleti
    Artık Yok...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aha fotoğraf da buldum;

Saylanmaz, 2,9l ×1000cc AT ÷ 750cc NC = 3,8l yapar, konu sahibinin yanına bile yaklaşmıyor.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    yeter yahu. Ben paylasayim. Superdukle sehir ici 8.4, sehir disi 5.2 gormuslugum var ful depo benzinle. Var mi bu kadar fark yasayan dolu depoyla?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hepiniz haklısınız arkadaşlar, hepinize benden 10 puan 10 puan 10 puan

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeter yahu. Ben paylasayim. Superdukle sehir ici 8.4, sehir disi 5.2 gormuslugum var ful depo benzinle. Var mi bu kadar fark yasayan dolu depoyla?
    MT-25 şehir içi 4.0lt, şehir dışı 6.5lt Bence ben daha büyük fark yaşıyorum

Motosikleti
    Artık Yok...

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-25 şehir içi 4.0lt, şehir dışı 6.5lt Bence ben daha büyük fark yaşıyorum
    Vay, şehir dışı çok kötüymüş yahu.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay, şehir dışı çok kötüymüş yahu.
    İşte bu yüzden yeni kasa MT-07'ye sulanıyorum. Sonunu düşünen kahraman olamaz hesabı yürüyesim var. Bakalım sonumuz ne olacak???

Motosikleti
    SD 1290R
    Uzun yol için 250cc ve altı tamamen saçmalık o zaman. Hem motor deli gibi son devire yakın çalışıp yıpranacak, hem çok yakacak, hem gücün az olacak...

Motosikleti
    MT-07
    Walla 10000km bakımına sokup bir iki yerini kontrol ettireceğim. 5000km bakımı sonrası biraz saçmaladı. Düzelmez ise direk MT-07'ye yürüyeceğim. İşin gerçeği ben uzun yola senede 1-2 kez gidiyorum. 300-400km'yi de uzun yol olarak görmüyorum. Ondan dolayı almayayım diyorum. Lakin gözümü karartırsam bir şekilde finansman arayacağım. Yarın öbür gün evlenirsek, en azından motorumuz oldu deriz

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla 10000km bakımına sokup bir iki yerini kontrol ettireceğim. 5000km bakımı sonrası biraz saçmaladı. Düzelmez ise direk MT-07'ye yürüyeceğim. İşin gerçeği ben uzun yola senede 1-2 kez gidiyorum. 300-400km'yi de uzun yol olarak görmüyorum. Ondan dolayı almayayım diyorum. Lakin gözümü karartırsam bir şekilde finansman arayacağım. Yarın öbür gün evlenirsek, en azından motorumuz oldu deriz
    15bin km kullandım mt25'i, şehir içi 4 lt normal bir değer ama şehir dışı 6,5 çok yüksek. Sürekli tapa gaz gitmen lazım ama mt25'te tapa gazda hiç keyifli bir motor değil.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15bin km kullandım mt25'i, şehir içi 4 lt normal bir değer ama şehir dışı 6,5 çok yüksek. Sürekli tapa gaz gitmen lazım ama mt25'te tapa gazda hiç keyifli bir motor değil.
    Değil zaten de viraj olmayan şehir dışının hiç zevki olmuyor. Zaten titreşimden dolayı basarak gidiyorum. Alet 105km/sa'ten sonra titriyor. Eskiden 10000rpm'den titreşim kesiyordu, şimdi onu da kesmiyor. 5000km bakımı sonrası hepten keyifsiz oldu. Şimdi 10000km bakımında hem yağa motul 7100 deneyeceğim hemde hava filtresine falan baktıracağım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    angrypowerı tenzih ederim kolay kolay hiç bir 250cc lik motorda 6.5 gibi değerleri göremez.. mt25 zaten doğası gereği diğer 250 liklerden çok yakan bir makine angrypower nargileye yetişiyim diye bütün yolu tapagaz gitmişdir ondan çok yakmışdır.. yoksa normal 250cc lik makineler 2.6 lara kadar görebiliyor uzunyolda sym wolf gibi .. yeninesil bir ton 250 lik çıktı onlarında çoğu az yakıyordur.. tabii uzunyol için konuşuyorum .. şehir içinde herekesin kullanımı değişir.

Motosikleti
    MT-07
    Yok yahu Çanakkale'ye tost yemeye gidiyordum boğaza. İstanbul Boğazı'ndan gına gelince Çanakkale Boğazı'na gideyim dedim. Çokta güzel olmuştu. İnsanlar güler yüzlü orada. İstanbul'da herkes birbirini gırtlayacakmış gibi bakıyor genelde...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    angrypowerı tenzih ederim kolay kolay hiç bir 250cc lik motorda 6.5 gibi değerleri göremez.. mt25 zaten doğası gereği diğer 250 liklerden çok yakan bir makine angrypower nargileye yetişiyim diye bütün yolu tapagaz gitmişdir ondan çok yakmışdır.. yoksa normal 250cc lik makineler 2.6 lara kadar görebiliyor uzunyolda sym wolf gibi .. yeninesil bir ton 250 lik çıktı onlarında çoğu az yakıyordur.. tabii uzunyol için konuşuyorum .. şehir içinde herekesin kullanımı değişir.
    Bakımlı bir Sym Wolf kullanıcısı olarak uzun yolda bir ben yüksek yaktırtıyorum. Bizim grupta 90-110 kmh aralığında 3 lt.nin altında yaktırtan varken ben uzun yolda tapagaz gitmekten 4 lt.yi görüyorum.
    logaritma bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)