Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2018 Sıfır Motosiklet Plaka-Ruhsat-Çıkartma İşlemleri

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar 2 hafta önce sıfır küba twister 50cc aldım ehliyet sigorta avantajından dolayı emniyete randevu aldım işlemlerin artık noterde yapıldığını söylediler.
    Bayiden aldığınız uygunluk belgesi fatura vs. gbi kağıtları direk notere veriyorsunuz bazı noterler hiç yapmamış olduğundan yarın gelin alın yada rengi kırmızı ama ne kırmızısı belirtilmemiş gibi işlemi beceremiyorlar direk evrakları alın başka bir notere gidin 138 lira bir ücret ödüyorsunuz ruhsatınızı ve plaka çıkarma ile ilgili soförler odasına vericeğiniz evrak veriyor 17TL ye soförler odasından plakanızı çıkarıyorsunuz işleminiz bitiyor 50cc üstü motosikletler için 15 gün içinde sigortanızı yaptırmanız gerekiyor diye taahhütte bulunuyorsunuz noterde işlemler bu kadar
    furkan2632 ve Route16 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Öncelikle çok teşekkür ederim gerçekten. Yarın bende bayiden evrakları almaya gideceğim ardında emniyete giderim diyordum sayenizde direk notere giderim artık. Merak ettiğim bir kaç soru vardı, öncelikle benim motorum 125cc. Acaba bende mi 138 lira öderim yoksa daha fazla mı? 2. olarak plakayı ve ruhsatı aynı gün içinde alabiliyor muyuz?

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    138 tl ödediğiniz ruhsat bedeli yani 50 cc yada 1200 cc farketmiyor. Ruhsat yetişir mı bilemem emniyetten alsanız eskiden yetişiyordu.Ruhsat yetişirse noterin vereceği evrak ile şoförler odasının yoğunluğuna göre 15 dakika da sürebilir 4 saat sonra gel al da denilebilir ben antalyada 10 dakika bekledim aldım.istanbul ümraniye de bir arkadaş sabah gitmiş öğleden sonra al demişler yani yoğunluğa göre değişir.
    furkan2632 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Anladım teşekkür ederim.

Rica ederim ruhsati 45 dakka gibi surede bilgileri girdikten sonra veznede odemeyi yaparken veriyorlar plaka cikarma icinde verdigi kagitla gittiginiz soforler odasindan 15 dakikada plakayi veriyorlar
    furkan2632 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Bugün hallettim her şeyi, ama benim işlemler çok uzun sürdü evrakları almaya bayiye gittim aldım. Sonra notere gittim dediler sigorta yapılacak ilk önce. Çıktım sigortacıya gittim o dedi hayır ilk önce ruhsat. Sonra döndüm tekrar notere yok dediler şurada ki sigortacıya gidin. Oraya gittim yaptırdım sonra yanımda para kalmadığı için(sigortayı sonra yaptırmayı düşünüyordum) eve döndüm tekrar notere gittim ruhsat çıktı. Sonra plakayı bastırmaya gittim. Yaklaşık 4-5 saat uğraştım. Ama sonunda hepsi tamamlandı. Toplam maliyette sigorta 390, ruhsat 138, plaka 17,5 yani yaklaşık 550 lira tuttu. Ben internette genelde 800-900 lira tutuyor dedikleri için fazla bekliyordum Allah'tan bayağı az tuttu. Bakalım 1 ay içindede muayeneye götürmem lazım oda 115 civarıymış. Neyse çok uzun oldu yardımcı olduğunuz için tekrardan teşekkür ederim.

Alıntı furkan2632 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün hallettim her şeyi, ama benim işlemler çok uzun sürdü evrakları almaya bayiye gittim aldım. Sonra notere gittim dediler sigorta yapılacak ilk önce. Çıktım sigortacıya gittim o dedi hayır ilk önce ruhsat. Sonra döndüm tekrar notere yok dediler şurada ki sigortacıya gidin. Oraya gittim yaptırdım sonra yanımda para kalmadığı için(sigortayı sonra yaptırmayı düşünüyordum) eve döndüm tekrar notere gittim ruhsat çıktı. Sonra plakayı bastırmaya gittim. Yaklaşık 4-5 saat uğraştım. Ama sonunda hepsi tamamlandı. Toplam maliyette sigorta 390, ruhsat 138, plaka 17,5 yani yaklaşık 550 lira tuttu. Ben internette genelde 800-900 lira tutuyor dedikleri için fazla bekliyordum Allah'tan bayağı az tuttu. Bakalım 1 ay içindede muayeneye götürmem lazım oda 115 civarıymış. Neyse çok uzun oldu yardımcı olduğunuz için tekrardan teşekkür ederim.
    oncelikle Hayirli olsun dedigim gibi noterlerin bazilari hala bilmedikleri icin sigortayi yaptir demis olabilir o yuzden baska noterede danismakta fayda var, Motorunuz sıfırsa eğer ilk muayene 3 yil sonra ruhsattada yazar tarihi ne icin muayene yaptircaktiniz ?
    furkan2632 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Alıntı taylans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oncelikle Hayirli olsun dedigim gibi noterlerin bazilari hala bilmedikleri icin sigortayi yaptir demis olabilir o yuzden baska noterede danismakta fayda var, Motorunuz sıfırsa eğer ilk muayene 3 yil sonra ruhsattada yazar tarihi ne icin muayene yaptircaktiniz ?
    Motorum sıfır ama 2015 model 3 yılını doldurmuş yani. Ruhsatta mua.geç.trh:12.03.2018 yazıyor. Bir de bu muayeneyi yaptırdıktan sonra ruhsatı yenilemek için tekrar notere mi gideceğim? Yoksa muayene de değiştirirler mi tarihi?

Alıntı furkan2632 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum sıfır ama 2015 model 3 yılını doldurmuş yani. Ruhsatta mua.geç.trh:12.03.2018 yazıyor. Bir de bu muayeneyi yaptırdıktan sonra ruhsatı yenilemek için tekrar notere mi gideceğim? Yoksa muayene de değiştirirler mi tarihi?
    Faturada 2015se dogru o zaman muayene olucak mecburen muayene istasyonunun verdiği kagidi sakliyacaksiniz ruhsata islemiyorlar artik baska yere gitmenize gerek yok yani
    furkan2632 ve Ergün Er. bunu beğendiler.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Tamamdır. Teşekkür ederim.

Alıntı taylans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar 2 hafta önce sıfır küba twister 50cc aldım ehliyet sigorta avantajından dolayı emniyete randevu aldım işlemlerin artık noterde yapıldığını söylediler.
    Bayiden aldığınız uygunluk belgesi fatura vs. gbi kağıtları direk notere veriyorsunuz bazı noterler hiç yapmamış olduğundan yarın gelin alın yada rengi kırmızı ama ne kırmızısı belirtilmemiş gibi işlemi beceremiyorlar direk evrakları alın başka bir notere gidin 138 lira bir ücret ödüyorsunuz ruhsatınızı ve plaka çıkarma ile ilgili soförler odasına vericeğiniz evrak veriyor 17TL ye soförler odasından plakanızı çıkarıyorsunuz işleminiz bitiyor 50cc üstü motosikletler için 15 gün içinde sigortanızı yaptırmanız gerekiyor diye taahhütte bulunuyorsunuz noterde işlemler bu kadar
    Hayırlı uğurlu olsun motosikletin ile ilgili bilgileri de aktarırsan Twsiter sayfasında sevinirim. Ruhsat işlemleri en son 88 TL'idi yine mi zam yedi

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Arkadaşlar şimdi sigortayı yapmadan ruhsat ve plakayı çıkarabiliyor muyuz, kesin bilgi nedir?

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şimdi sigortayı yapmadan ruhsat ve plakayı çıkarabiliyor muyuz, kesin bilgi nedir?
    Sadece satışın yapıldığı tarih geçerli olmak üzere , İkinci el araçlarda ,aracı satan kişinin daha önce yaptırmış olduğu sigorta (İnşallah yaptırmıştır :D ) o gün de geçerli oluyor ve satış yapılabiliyor. Bununla birlikte ruhsatı da tabi ki basıp veriyorlar.Plaka değişim şartları geçerli ve değişim talep ettiyseniz, ruhsatla birlikte yanında plaka fişinizi de verirler plakanızı bastırabilirsiniz. Ancak benim tavsiyem , satışı alır almaz trafiğe çıkmadan kendi adınıza sigortanın yaptırılması yönünde. Zira ertesi gün hala sigorta yaptırmamış olursanız ilk polis çevirmesinde ,aracın sigortası yok kabul görür, ceza yazıp bir de aracı parka çekerler. En güzeli , aynı gün sigortasını yaptırıp öyle trafiğe çıkmak.

Sıfır motosiklet için, doğru anladım mı diye teyit için tekrarlıyorum anladıklarımı.(Çarşamba ben de plaka ruhsata gidecem de )
    Şimdi tescil belgesi, fatura ile gittim notere.Noter aldı bunları, kimliğimi de aldı v.s., ruhsat için kaydetti.(Ruhsatı çıkarttı harç parasını aldı ve ruhsatı verdi ya da duruma göre şu saate gel dedi)Sonra bana plaka için kağıt verdi git dedi şöförler odasına, gittim plakayı bastırdım. Ruhsat plaka hazır.(Doğru mu anladım)

Asıl soru şu sıfır motosiklet için sigortayı önceden tescil belgesine göre yaptıracak mıyım, yoksa plaka ruhsattan sonra yaptırılabiliyor mu, yani noter nerde bunun sigortası der mi?

Yav bu şekilde olması bence daha iyi olmuş, 2 yıl önce 1.5 günümü almıştı emniyette bu işler, yok ek 1 belgesi yazdır yok bilmem ne filan.

Öncelikle herkese sevgiler saygılar geçen sene Nisan ayında 150cc lik bir motosiklet aldım. Bu sene mayıs ayına kadar plaka ruhsat çıkaramadım şimdi 2 mayıs 2018 çarşamba günü çıkarmak için notere gidicem ama altından nasıl kalkıcam bilmiyorum sigortasını 28 nisan 2018 de yaptırdım 422 lira tuttu daha önce sorduğumda 324 lira söylemişlerdi bu sigorta parası arttığı için başka yere herhangi bir başka ceza ödermiyim ödersem ne kadar öderim bir biligisi olan varsa lütfen yazsın öğrenciyim hem okuyup hem çalışıyorum birde plaka ruhsat ne kadara maal oluyor net bir rakam biliyormusunuz?

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aradığım bilgilendirme çok teşekkürler

Plaka ruhsat çıkarma masrafı ve yapılması gerekenler

Arkadaşlar ben burdaki yorumlari dinleyerek beni yanlis yonlendirdiler sizde yanlis yonlendirilmeyin diye acikliyorum hepsini
    Arkadaslar simdi motoru aldiniz plaka ruhsat çikarmak icin 3 ay mühretiniz var ister hemen yaptirin isterseniz 3 ay icerisinde sifir ise motor tabiki .
    Ilk önce sigortanızı yaptırın ben 200cc lik motoruma yaptırdım 411 tl sigorta parası ödedim sisteme yarim saat icinde dusuyo zaten sigorta ama policeyide almaniz lazim motorun evraklariyla ve sigorta policesiylebirlikte hicbiyere gitmeden direk notere gidin ordan 150 -160 tl civari ruhsata vericeksiniz ayriyetten plaka cikarmak icinde 17 yada 20 tl civari bisey oduyosunuz baska odencek yer yok bildigim kadariyla ruhsati aldinizmi zaten notere sorun o sizi yonlendiricektir şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı Ömer tekin35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben burdaki yorumlari dinleyerek beni yanlis yonlendirdiler sizde yanlis yonlendirilmeyin diye acikliyorum hepsini
    Arkadaslar simdi motoru aldiniz plaka ruhsat çikarmak icin 3 ay mühretiniz var ister hemen yaptirin isterseniz 3 ay icerisinde sifir ise motor tabiki .
    Ilk önce sigortanızı yaptırın ben 200cc lik motoruma yaptırdım 411 tl sigorta parası ödedim sisteme yarim saat icinde dusuyo zaten sigorta ama policeyide almaniz lazim motorun evraklariyla ve sigorta policesiylebirlikte hicbiyere gitmeden direk notere gidin ordan 150 -160 tl civari ruhsata vericeksiniz ayriyetten plaka cikarmak icinde 17 yada 20 tl civari bisey oduyosunuz baska odencek yer yok bildigim kadariyla ruhsati aldinizmi zaten notere sorun o sizi yonlendiricektir şimdiden teşekkürler
    Tekrar plaka üzerine sigorta olmuyor mu?
    Siz motor ve şasi no üzerinden yaptırdınız sigortayı. Polis her seferinde motor ve şasi no mu kontrol edecek 1 yıl boyunca?

Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar plaka üzerine sigorta olmuyor mu?
    Siz motor ve şasi no üzerinden yaptırdınız sigortayı. Polis her seferinde motor ve şasi no mu kontrol edecek 1 yıl boyunca?
    Öncelikle motorun şasi ve motor numarasına plakasız sigorta yaptırıyorsunuz, poliçeyi alıyorsunuz; plaka çıktıktan sonra aynı sigorta acentasının 1 ay içerisinde gidip, plakaya zeyil işlemi yaptırıyorsunuz, ilk poliçe iptal ediliyor, plakaya çıkartılmış yeni poliçenizi alıyorsunuz. Zeyil işlemi ücretsiz bu arada.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Bu baslik cok yararli olmus acana teşekkürler. Sifir alimlarda siralama
    1- sigorta yapilir (456 tl),
    2- noterden aracin faturası ile ilk tescil yapilir ve ruhsat teslim alinir (138 tl),
    3- noterden alinan evrak ile plaka basilmak uzere soforler odasindan cikarilir (17₺),
    4- sigortaciya noterden cikarilan ruhsat ile gidilerek zeyil islemi yapilir ve sigortaya yeni plaka islettirilir (ücretsiz).
    Ben bu siralamada yaptim. Yeni motosiklet alacak arkadaslara kolaylik saglamasi acisindan madde madde yazdim. Benden once yazan arkadaşlarimada verdigi bilgilerden dolayı çok teşekkürler. Muameleciye para vermektense herkesin rahatlikla yapabileceği İşlemler.
    ayktcnknyr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)