Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

En ucuz ve kaliteli zincir yağı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Uzun süredir kullanırdım ama Fortnine'ın da olur vermesi vesilesiyle buraya not düşeyim dedim.

En ucuz ve en kaliteli zincir yağı olarak şanzıman yağı seçilmiş. 400 ml. zincir yağını 40-50 TL'ye alacağınıza 35 TL'ye 1 litre şanzıman yağı alabiliyorsunuz. Kir tutmama, yağmur performansı ve yağlama açısından en üstün yağlama malzemesi olarak markalı yağların önünde yer almış.

https://www.youtube.com/watch?v=VnPYdcbcAe0&t=369s

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hepsinde en üstün değil, ama üç kriterde de üstlerde.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bunu önceki gün paylaşmıştım zincir temizleme ve yağlama ile ilgili en son açılan konuda...

Yalnız bir şeyden şüphelendim; kullandıkları özel katkılı, metal yüzeylere yapışan cinsten bir şey olmalı belki? Onların sürdüğü kadar çok sürersen feci sıçratır dişli yağı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Videodaki 75'ti diye hatırlıyorum; ben 90 kullanıyordum da kaçırırsam janta lastiğe atıyordu mutlaka.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Walla ben geçen gün litresini 15 liraya aldım. 90 numara sanzuman yağı. Büyük tenekeden açıktan koydurttum. 35 lira cokmus

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Kalitesini bilmem, ben artık motor yağı değişikliğinde çıkan kullanılmış yağı spreyle püskürterek kullanıyorum. Her hafta bir iki sıkıyorum, sorun yaşamadım.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bende birçok çeşitli yağ denedim. Aslında sırf motor için üretilmiş olan (ipone , motul gibi) zincir yağları çok kaliteli fakat maddi olarak herkese hitap etmeyebilir.

Bugüne kadar kullandığım en iyi tutunan zincir yağları motul ve ipone du. Fakat tutunma özelliği çok iyi olan bu yağların bir dezavantajı da tozlu topraklı yollara çok giriyorsanız yerden kalkan kumu, tozu olduğu gibi tutması. Gezi sonu zinciri mutlaka temizleyip yeniden yağlamak gerekiyor. Aslında ülkemizin hali de malum, asfalttan hiç çıkmayan biri de olsanız belediyenin kazı yaptığı bir sokağa denk geldiyseniz tamam, köy yoluna girmiş kadar olursunuz. Belediyelerimiz çukur kazıp doldurmadan gitmeyi pek severler malum

Atık motor yağını da denedim. En büyük dezavantajı fazla sürerseniz jant ve lastiğe aşırı sıçrıyor buna dikkat!! İlk denememde biraz sazla sürmüşüm, sağa çekip lastiğin yanağını temizlemek zorunda kaldım, lastiğin sol yanağı hafiften yağa bulanmıştı

Gel gelelim bu sıralar würth HHS2000 sıvı gres kullanıyorum. Gayet güzel ve başarılı bir ürün.

Bunun dışında 90 veya 140 numara şanzıman yağı da gayet iyidir, fakat yine fazla sürmemeye dikkat edin, sıçrama yapmasın.

Ayrıca temizleyici olarak da eskiden motul C1 kullanıyordum. Kullanım kolaylığı ve temizleme kalitesi olarak çok iyi de olsa hiç ekonomik değildi. Yani f/p oranı çok düşük.
    Artık gaz yağı kullanıyorum, hem ekonomik hemde çok güzel temizliyor, tavsiye ederim. Zincir temizliğinde f/p lideri bence gazyağıdır, bunu da belirteyim

şimdi zincir yağı yerine şanzıman yağı mı kullanalım doğru mu anladım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)