Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Depo Üstü Çanta Alırken Neye Dikkat Edilmeli?

Motovento
    REKLAM ALANI
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Soruyu ve nereden geldiğini biraz açayım. Depo üstü çantalar sürekli dikkatimi çekiyor lakin mıknatıs olayının ne kadar güvenilir olduğunu bilmiyorum. KP150'nin deposunu metal lakin depo üstü çanta ne kadar rüzgara maruz kalır, kaldı mı ne olur bilemiyorum. Aşağıdaki 2 tarzda ilgimi çekiyor:

1)https://urun.gittigidiyor.com/otomob...-boy-429241863

2)https://urun.n11.com/canta/forte-gt-...nta-P178557150

1. Cep olayı sayesinde öne geçerken 2. daha zarif ve pratik göründü. Lakin 1.'ni elime alıp götürme ve gündelik olarak kullanma imkanım olurken 2.'sinde bu durum yok gibi. Ama kayış olayı ve zarifliği aklımı çeliyor.

Ayrıca güvenlik hususunda dışında nelere dikkat etmemi önerirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Mıknatıs yeterli olacaktır ama tedbiren, altta kuşağı olan modeller var, onlardan tercih edebilirsin. Hem mıknatıs tutuyor, hem de altında kuşak var, deponun altından geçirip birbirine bağlanıyor. (soket benzeri bişey var)

Neye dikkat etmelisin, altığın ürünün depoyu çizmeyecek nitelikte bir kumaştan yapılmış olmasına. Çünkü titreşim, rüzgar vb. dış etkenlerden dolayı çanta sürekli oynayacak ufak ufak. Bu durum da malzeme kalitesi kötü ise depoyu bir sürü kılcal çizikle dolduruyor.
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Burada menemen yolundan okula giderken bol rüzgarlı sürüşler yapmam gerekebiliyor. Öyleki motoru şerit içinde raks ettiriyor rüzgar. Ondan güvenliğini sorguladım mıknatıs olayının.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Kp150 nin yapacağı hız ne ki mıknatıs tutmayacak? Kendim mıknatıslı kullanıyorum, bırak çıkmayı hareket ettiğini bile gormedim
    emenyasin bunu beğendi.

mıknatıslı kolay çıkarıp takılabilen olmalı birde güçlü mıknatıs olsunki 300km ye bile dayanabilen eğer bulabilirsen bende alırım 1 dal

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mıknatıslı kolay çıkarıp takılabilen olmalı birde güçlü mıknatıs olsunki 300km ye bile dayanabilen eğer bulabilirsen bende alırım 1 dal
    KP150 için çok da gerek yoktur o kadarına. Aslında güzel modeller vardı ben cbr'a binerken bakmıştım. Sonra repsol turuncusu depoyu görmeme engel olur diye vazgeçmiştim. Ah o repsol turuncusu...
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    yıllardır depo üstü kullanırım , mıknatıslar o çantaların reklamı gibi birşey iki yanından gergi lastiği ile sabitlemelisiniz aksi halde dolu çanta ilk virajda depodan ayrılır.. güzel sabitlerseniz uzun yolda çok memnun kalırsınız , bagaj özelliğinin yanında arasıra yaslanıp belinizi bileklerinizi rahatlatabilirsiniz , önden gelen rüzgarıda biraz engellerken otobanda hızlı ve yolculu sürüşlerde ağırlık dengesini ön tarafa taşıdığı için daha stabil hissettiriyor bence..
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan KP150
    O zaman mıknatıs işi yatar. İlla sabitlemek gerek. Sağolun hocam @Nikkfurie

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Mıknatıslı tutar da zamanla mıknatısla depo arasına giren tozlar suretiyle depoyu çiziyor diye tercih etmemiştim..bilginize
    emenyasin bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    * Kayışlı modelin montajındaki hata şamandra ve tesisatına zarar verebilir, dikkat etmek gerek, yoksa sorun yok.

* Kayışlı modelde çantanın sağa ve sola kayacağını düşünmeniz gerek. Bunun için tedbir alınmammış ve kayacak, yolda böyle bir durum istemezsiniz.

* Mıknatıslı tipin klasik sorunu tertemiz bir depoya dahi bağlasanız zaman içinde kılcal çizikler oluşturacaktır, bu konuda hassassanız dikkat edin derim.

* Mıknatıslı tip her yakıt deposuna uygulanamaz. Günümüz motosikletlerinin birçoğu yakıt deposu üzerinde grenaj barındırıyor ve metal bir kısım yok. Bu nedenle mıknatıs işe yaramayacağından kayışlı tipe dönmeniz gerekebilir.

* Mıknatıslı tiplerde kayma sorununu hiç duymadım işitmedim. Lakin bu donanımla +200km/h gibi bir hıza çıkan oldu mu ondan da emin değilim. Kullanım hızınızı ve taşıma kolaylığını da düşünmenizde yarar var. Sonuçta her iki şekilde de çantayı motosiklet üzerinde bırakmak istemeyeceğinizi düşünüyorum.

* Kayışlı tipi söktüğünüzde kayışlar kayacak ve boşa düşecektir. Bu da geri montajda zorluk ve zaman kaybı demektir. Bunu da öngermek gerek.

Her ikisinin de artı ve eksileri var.
    emenyasin bunu beğendi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Ne yaparsanız yapın mıknatıslı çantalarda kılcal çizikler gerçekleşiyor. Aparatla birlikte depo üstüne takılan ve deponuza değmeyen bir şeyler tercih ederseniz deponuzu kılcal çiziklerden kurtarmış olursunuz. Hem de kullanmadığınızda rahatça alıp gidebilirsiniz. Sadece bağlantı motorunuzda kalacaktır. Ona da kimse ilişmez. Baya bir vida ile deponuza bağlı.
    emenyasin bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mıknatıs eğer güçlü ise tabi motosikletten motosiklete değişebilir. Şamandıranın kafasını uzun vade de karıştıra biliyor.
    emenyasin bunu beğendi.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    yıllarca mıknatıslı model kappa kullandım. mıknatıslar çok güclü oldugu için depodan kalkmıyor. ama birkaç kez rüzgarlı havada 200lü hızlara çıktıgımda çantanın bana dogru kalkmaya çalıştıgını farkettim ve yavaşladım. şimdi gelelim mıknatıs modeller depoyu çizermi mevzusuna. evet çizer lakin çantayı depodan alırken dikkatli bir şekilde kaldırırsanız daha az çizer. bu arada bahsettiğim çizikler kılcak çizikler pastayla cilayla daha sonra çıkacak cinsten. çokta gözümüz de bu olayı büyütmeyelim.

birde her zaman söylerim arkadaşlarıma. burdan da yazayım. arkadaşlar kardeşlerim ve abilerim. lütfen motosikletlerinize tapmayın. aman orası çizilmesin aman burası kirlenmesin, aman yagmurda çıkmayayım çamur olmasın demeyin. binin yahu ! motosikletinizin bir sonraki sahibi için kusursuz olması neden bu kadar önemli sizin için yapmayın etmeyin binin abi binin.

neyse konumuz dağılmasın. ben terfi ettim geçenler de. batuhan kardeşim sağolsun bana bi çanta önerdi. bende letgodan aldım 2. el temiz tanclook bağlantılı depoya aparat takılıp montaj yapılan givi çantadan. şimdi hem çok pratik söküp takıyorum çantayı. hemde çanta gerçekten depo üzerin de çok estetik duruyor

emenyasin, Cyan, Güzel Şale ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Depoyu çiziyor ve söktüğünde geri berbat bir görüntü kalıyor. Mecbur değilsen kullanma derim
    emenyasin bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300km az. En az ses hizina dayanikli olmali bence. Var mi arttiran?
    hotbiber3 bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Çok teşekkürler.
    Linkini attığım kayışlıyı takarsam kışa kadar çıkarmam heralde. Sonuçta çantadan çok telefon, navigasyon tutucu gibi.
    Mıknatıs işinde şunu merak ediyorum: Yandan çok rüzgar yediğimde(yazdığım menemen yolu durumu gibi) nasıl etkileniyor bu çantalar. Yani motosikletim gereği yüksek hız olayını geçiyorum ama rüzgar kafamda.
    Not: Mıknatıslıdan memnun kalmazsam kuyruk çantası yaparım diye düşünüyorum

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler.
    Linkini attığım kayışlıyı takarsam kışa kadar çıkarmam heralde. Sonuçta çantadan çok telefon, navigasyon tutucu gibi.
    Mıknatıs işinde şunu merak ediyorum: Yandan çok rüzgar yediğimde(yazdığım menemen yolu durumu gibi) nasıl etkileniyor bu çantalar. Yani motosikletim gereği yüksek hız olayını geçiyorum ama rüzgar kafamda.
    Not: Mıknatıslıdan memnun kalmazsam kuyruk çantası yaparım diye düşünüyorum
    Artçınız yoksa kuyruk çantasını öneririm. Senelerdir kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Geçende yeni birtane daha sipariş verdim, diğer motosiklete de takılması icab etti.

Sipariş verdiğim ve eskiden kullandığım model bu. Fiyatı da oldukça makul.

Ayrıca klipsleri ile veya sökülmeyecek şekilde monte edebilmek için iki farklı tip bağlantısı ve taşımak istiyorsanız basit bir boyun askısı da beraberinde geliyor.
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'deki sitelerdede gördüm bu çantayı lakin sanırım burada 150 tl civarında.

https://urun.n11.com/canta/toprock-m...nta-P227832749 bu çantayı kullanıyorum içinde fermuarlı file bölümü ve onun arkasında bi bölüm daha var taşıdıklarım anahtarlarım ruhsat alyan çakısı küçük bir ingiliz anahtarı kuru ıslak mendil -acil müdahaele için plastik eldiven ellerim kirlenmesin diye wd40 500ml lik pet şişe ... baya kullanışlı ikinci el olarak almıştım letgodan sıfırı 100 civarı mıknatısları güçlü ve elde taşımak için gayet ideal boyutta üst kabuğu sert hardcase yani tavsiye ederim
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan KP150
    @hotbiber3 hocam çok sağolun. Ben telefon bölmeli olanlara düşkünüm ama öneriniz ve tecrübeleriniz için teşekkürler.
    hotbiber3 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler