Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Hırsızlarla imtihanım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF R25
    Arkadaşlar başlarda normaldir dedim ama sonradan tesadüf olmadığını düşündüm. Benim evim 2. Katta motosikletim ise balkondan görülebilecek şekilde apartman demirlerine zincir ve alarmlı disk kilidi ile kilitli.
    Bundan 1 hafta önce alarmımın örttüğünü duydum koşarak balkona çıktım. Bir adam motosiklet brandamı kaldırmaya çalışıyordu. Şaşırdım ne yapıyon lan diye bağırdım, "markasını merak ettim de ben kuryeciyim dedi kaçar gibi gitti"
    İki gün önce yine benzeri bir olay yaşadım. Beyzbol sopasını alıp inene kadar kaçtılar. Bu olaylar sabah yaşandı.
    Benim anlamadığım düzenli olarak neden bakmaya geliyorlar. Bunlarla nasıl başa çıkabilirim, düzenli olarak bakmaya geliyorlar ?
    Motosikletin başında nöbet tutmaya başladım, psikolojimi bozdular, yakalarsam iyi bir dayak atacağım. Aslında o kadar zincirleri, alarmları kırabileceklerini düşünmüyorum ama yinede insan huylanıyor. Ne yapmam lazım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Öncelikle, her şeyi kırabilirler, sadece vakit alır. O yüzden mümkün olduğunca güvenlik tedbirlerinizi artırın. Mümkünse de kasko falan yaptırın. Kimse modelini merak edip branda açmaz.
    yağızkoç05, espresso, maktama ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Aga çalacaklar işte neyini anlamıyosun.Kilide fazla güvenme apartmanın demirini kesip götürürler valla.Acilen güzel bir çözüm bul.
    yağızkoç05 ve kovboy03 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Havalı tüfek alıp balkonda nöbet tutmak, alarm ötünce de tüfekle yardırmak bir çözüm olabilir, ya da imkan varsa kasko yaptırmak..

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga çalacaklar işte neyini anlamıyosun.Kilide fazla güvenme apartmanın demirini kesip götürürler valla.Acilen güzel bir çözüm bul.
    Kilitlerim kaliteli kilitler ama birde ben istanbulda değilim balıkesirdeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havalı tüfek alıp balkonda nöbet tutmak, alarm ötünce de tüfekle yardırmak bir çözüm olabilir, ya da imkan varsa kasko yaptırmak..
    Düşünmüyor değilim haftaya silah alabilirim. En azından topuklarına sıkarım kiminle uğraştıklarını anlarlar

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Normal silah değil, aman, yanlış bir yerine gelir öldürürsün adamı. Havalı tüfek iyidir, korkutur, can acıtır ama öldürmez.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Kardeş Bende Balıkesirliyim Bigalılar hep çalıyo
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal silah değil, aman, yanlış bir yerine gelir öldürürsün adamı. Havalı tüfek iyidir, korkutur, can acıtır ama öldürmez.
    Ailemin de aklına yattı, önerebileceğin var mı

VolkanSrky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl500r, Jinlun 150 Cruiser
    İlk dokunduğu yere elektrik bağla 220 değil tabi ufakdan titretsin 😂
    Güzel Şale bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Havalidan cikan paraşut(5.5) veya bilya(4.5),motorun karenaj,depo,far,gosterge kısmına denk gelirse sıkıntı,2j olanlar bile etkili,hele havali tufekler 5-6j.

Hele 2.kattayim diyorsun menzil max 10-12mt

Bu işlerle uğraşma,en yakin emniyete git,durumu anlat.veya mahalle bekçileriyle görüş.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Yukardan kızgın yağ boşalt üstlerine filmlerdeki gibi.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havalidan cikan paraşut(5.5) veya bilya(4.5),motorun karenaj,depo,far,gosterge kısmına denk gelirse sıkıntı,2j olanlar bile etkili,hele havali tufekler 5-6j.

Hele 2.kattayim diyorsun menzil max 10-12mt

Bu işlerle uğraşma,en yakin emniyete git,durumu anlat.veya mahalle bekçileriyle görüş.
    Polislere söyledim, apartmanımızda 1 tane polis, 2 tane trafik polisi var. Yapacağımız bir şey yok dediler. Kilitleri güçlenir dediler ama bizde müdahale ederiz evde olursak zilimize bas falan dediler de onu yapana kadar kaçıyorlar.

Motosikleti
    MT-07
    En temizi kasko yapmak gibi gözüküyor.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Balkona güvenlik kamerası kur. Görüntüyü ya bir monitöre veya tv'nin. bir girişine bağla. Oturduğun yerde anlık izklersin. Katıt cihazıda, hareket algılamalı kayıt yapar. Tek kamera, adaptör, kayıt cihazı, bir hartdisk, ve kablo ve konektörler. Tv'ye bağlasan monitöre gerek yok veya masaüstü monitör varsa ola bağlarsın. 300 lira filan tek kameralı. Veya ip kamera kullan. Kendi sdkartına hareket algılamalı kayıt yapıyor. Modeme wifi'den bağla, cepten bile izlersin.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Etrafta otopark vs yok mu koyabileceğin. Bence motoru güvenli bir yere koymak en iyi seçenek. Apartman içi falanda olur.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etrafta otopark vs yok mu koyabileceğin. Bence motoru güvenli bir yere koymak en iyi seçenek. Apartman içi falanda olur.
    Apartmanın içinde hemen 10 metre ya yok ya var zaten en çok böyle bir şeye nasıl cesaret edebiliyorlar ona sinirleniyorum. Kendilerinde bu cesareti nasıl buluyorlar hayret ediyorum ama onlara sorarım. Yakalarsam doğduklarına pişman etcem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balkona güvenlik kamerası kur. Görüntüyü ya bir monitöre veya tv'nin. bir girişine bağla. Oturduğun yerde anlık izklersin. Katıt cihazıda, hareket algılamalı kayıt yapar. Tek kamera, adaptör, kayıt cihazı, bir hartdisk, ve kablo ve konektörler. Tv'ye bağlasan monitöre gerek yok veya masaüstü monitör varsa ola bağlarsın. 300 lira filan tek kameralı. Veya ip kamera kullan. Kendi sdkartına hareket algılamalı kayıt yapıyor. Modeme wifi'den bağla, cepten bile izlersin.
    Eyvallah hocam onu da düşünüyorum. Hem havalı tüfek alacağım hem kamera kuracağım sıkıyosa gelsinler. Ben sabahlara kadar emek verip çalışcam bir tane p#çin teki gelecek tüm emeklerini çalacak. Çok sinirleniyorum.
    Volkan76 bunu beğendi.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Usta, yapabileceğin en mantıklı hareket; sokağın ortasında bırakmamak olacak. Bir otoparkla anlaşabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Bir de R25 gibi parçaları para eden bir motorsa 10 dakikada parçalarlar ustam. Bence sen tedbirini al yakından.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta, yapabileceğin en mantıklı hareket; sokağın ortasında bırakmamak olacak. Bir otoparkla anlaşabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Bir de R25 gibi parçaları para eden bir motorsa 10 dakikada parçalarlar ustam. Bence sen tedbirini al yakından.
    Sokağın ortasında değil apartmanın içinde demire bağlı.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Apartmanın içine nasıl giriyorlar. Çok gelen geçen olmuyorsa hareket sensörlü ışık ve alarm da takabilirsin. Caydırıcı olur.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apartmanın içine nasıl giriyorlar. Çok gelen geçen olmuyorsa hareket sensörlü ışık ve alarm da takabilirsin. Caydırıcı olur.
    Apartmanın içi derken bahçesine, bahçe demirlerine bağladım motosikleti.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)