Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eyyyy Endurocular kimdir bu SWM Motorcycle ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Ey endurocular derken 250 kg tur motorlarına binen arkadaşlar değil tabi. Arazide hoplayan zıplayanlara bu soru. Sanıyorum ülkemizde bilinmeyen bir enduro üreticisi. Modellerine bakınca gerçeten kaliteli görünüyorlar. Hafif ve güçlü motorlar üretiyorlar ama daha iyi bilmediğimden enduro kültürü geniş arkadaşlara sorayım.

Ülkede tedarikçisi var mıdır ? Dünya genelinde arazi yarışlarında bilinir mi ? İn midir Cin midir ?

https://www.swm-motorcycles.it/en/

https://www.swm-motorcycles.it/en/models/sm-500-r/

https://www.swm-motorcycles.it/en/models/superdual/

https://www.swm-motorcycles.it/en/mo...milano-outlaw/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İlk videodaki Gran Milano 440'ın şekil şukul çok güzel de 440 cc motordan ala ala 22 kw güç alabilmişler.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk videodaki Gran Milano 440'ın şekil şukul çok güzel de 440 cc motordan ala ala 22 kw güç alabilmişler.
    Evet güçler biraz gariban ama yürür aksam hoşuma gitti. Brembo kaliper ve fren merkezleri Sachs süspansiyonlar. Yüzer diks frenler. BMW nin zamanında yaptığı bir tesisi bunlarda Husqvarna' dan almışlar. Sanıyorum daha çok yeni bir üretici. Emin değilim tabi araştırıyorum şuan ancak en güzel model bana göre Super Dual dedikleri

SWM Superdual

Price £7599
    Engine 600cc 4v single
    Frame Tubular steel double cradle
    Seat height 890mm
    Suspension 43mm Fast Ace forks adjustable for rebound damping. Single rear Sachs shock, fully adjustable.
    Front brake 300mm disc. Four-piston caliper.
    Colours Grey/black.
    Available Now

Power 54bhp@7500rpm
    Torque 39ftlb@7000rpm
    Kerb weight (no fuel) 169kg
    Tank capacity 18 litres

170 kg motor 55 beygir tek silindir. Yan çantalar birlikte geliyor. Gayet başarılı. Hem arazi hem tur tadı var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Zamanında çıksa TENERE yi yermiş TENERE 205 kiloydu :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ace of spades in seklini cok begendım.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ace of spades in seklini cok begendım.
    Retro makineler güzel. Triumph gibi modern değil hakikaten retro duruyorlar

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    keşke benim olsa

Motosikleti
    XMAX 250
    Husqvarna'nın Mirasçısı SWM Motorcycles

'' SWM Motorcycles'ı önceden duymamış olabilirsiniz. Bu off-road odaklı firma, Husqvarna'nın İtalya'da bıraktığı yerden devam ediyor.
    Husqvarna'nın KTM tarafından satın alınmasının ardından kalan parçalarla üretilen SWM modelleri, BMW'den önceki Husqvarna motor dizaynlarını kullanıyor.
    Firmadaki çoğu kişi eski Husqvarna çalışanlarından. Hatta firma CEO'su Ampelio Macchi bile.
    Şu anda websitesinde 10 adet model bulunduran SWM, 6,000 ünitelik satış rakamının çoğunun 300 ve 600cc'lik enduro modellerinden oluşmasını bekliyor.
    Tasarım İtalya'da yapılırken, kritik olmayan parçaların Çin'den alınması ile fiyatlar düşük tutulmaya çalışılıyor. '' Alıntı

Bknz. https://www.motorcular.com/tr/haberl...mayi-amacliyor

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    benim vinner ile tokatlarım hepsini
    yigozya bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet güçler biraz gariban ama yürür aksam hoşuma gitti. Brembo kaliper ve fren merkezleri Sachs süspansiyonlar. Yüzer diks frenler. BMW nin zamanında yaptığı bir tesisi bunlarda Husqvarna' dan almışlar. Sanıyorum daha çok yeni bir üretici. Emin değilim tabi araştırıyorum şuan ancak en güzel model bana göre Super Dual dedikleri

SWM Superdual

Price £7599
    Engine 600cc 4v single
    Seat height 890mm
    Suspension 43mm Fast Ace forks adjustable for rebound damping. Single rear Sachs shock, fully adjustable.
    Colours Grey/black.
    Available Now

Power 54bhp@7500rpm
    Torque 39ftlb@7000rpm
    Tank capacity 18 litres

https://mcn-images.bauersecure.com/P...50/swm-010.jpg

170 kg motor 55 beygir tek silindir. Yan çantalar birlikte geliyor. Gayet başarılı. Hem arazi hem tur tadı var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Ktm 640 adventure 148 kg 55 beygir tek silindir. Ama Tenereyi yemedi. Zamanındada çıkmıştı. Tenereden beygir olarakda güçlü. Ktm 690da aynı şekilde.

İnsanlar tenereyi yamaha olduğu için tutuyor. Ktm kalite konusunda aşağı kalır yanı yok ama insanlar korkuyor. Parça fiyatı servis sıkıntısı vs vs.
    serif abi bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm 640 adventure 148 kg 55 beygir tek silindir. Ama Tenereyi yemedi. Zamanındada çıkmıştı. Tenereden beygir olarakda güçlü. Ktm 690da aynı şekilde.

İnsanlar tenereyi yamaha olduğu için tutuyor. Ktm kalite konusunda aşağı kalır yanı yok ama insanlar korkuyor. Parça fiyatı servis sıkıntısı vs vs.
    KTM pahalı bir örnek ama. O zamanda japondan pahalıydı. Şimde de pahalı.

790 ADVENTURE 101.289 TL
    Tenere 700 64.950 TL

Aradaki fark ile 2 motosiklet daha alınır

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Bu arkadaşları vakti zamanknda baya bi takip ettim kurcaladım, resmi olarak kupa madalya pek bi hatri sayılır başarıları yok.
    Oialdemir arkadaşımızın dediği gibi Husqvarna varisi olarak gösterildi fakat bana göre bu kadar güçsüz motorların Husqvarna gibi şampiyonluk koleksiyonları olan bir markadan bayrak alması zor

Husqvarna dediğimiz marka, Enduro Kralı ünvanina sahip bir pilota sahipken, ve pilotunun performans isteğini fazlasıyla yerine getiren bir markayken, SWM 22kw'lik motorlarıyla en kral pilotun altında bile iş göremez, profesyonel seviyelerse harcarlar.

Ülkemizde yok diye biliyorum.
    Sivil kullanım için tercih edilebilesi motorları var aslında, olsaydı incelenir kurcalanırdı.
    Ama dediğim gibi, bu performans/güç derecesinde profesyoneller gözünün yaşına bakmaz harcarlar
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

SWM Superdual

Price £7599
    Engine 600cc 4v single
    Seat height 890mm
    Colours Grey/black.
    Available Now

Power 54bhp@7500rpm
    Torque 39ftlb@7000rpm
    Tank capacity 18 litres

https://mcn-images.bauersecure.com/P...50/swm-010.jpg

Güzel motor zamanında bakmıştım incelemesine, ön amortisörde de rebound ayarı olsa daha da iyi olurmuş...

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    KTM pahalı bir örnek ama. O zamanda japondan pahalıydı. Şimde de pahalı.

790 ADVENTURE 101.289 TL
    Tenere 700 64.950 TL

Aradaki fark ile 2 motosiklet daha alınır
    İkinci eldede durum tam tersine dönüyor.
    Green Arrow bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Aynı SWM gibi daha çok enduro-supermoto üreten bi marka daha var onun modelleri daha çok güzel. Portekizli AJP. Özellikle PR7 modeli tam hayalimdeki model. Onların da kötü yanı Avrupaya bile daha tam yayılamamasi

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci eldede durum tam tersine dönüyor.
    Avusturya' dan çıkan KTM ler Hindistan' dan gelenler gibi değil. Pahalı ve nadir motorlar. Fiyatları yüksek ve az sayıda satılyor. Bu yüzden değer kaybı fazla. Tıpkı diğer avrupalılar gibi.

BMW hariç tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadaşları vakti zamanknda baya bi takip ettim kurcaladım, resmi olarak kupa madalya pek bi hatri sayılır başarıları yok.
    Oialdemir arkadaşımızın dediği gibi Husqvarna varisi olarak gösterildi fakat bana göre bu kadar güçsüz motorların Husqvarna gibi şampiyonluk koleksiyonları olan bir markadan bayrak alması zor

Husqvarna dediğimiz marka, Enduro Kralı ünvanina sahip bir pilota sahipken, ve pilotunun performans isteğini fazlasıyla yerine getiren bir markayken, SWM 22kw'lik motorlarıyla en kral pilotun altında bile iş göremez, profesyonel seviyelerse harcarlar.

Ülkemizde yok diye biliyorum.
    Sivil kullanım için tercih edilebilesi motorları var aslında, olsaydı incelenir kurcalanırdı.
    Ama dediğim gibi, bu performans/güç derecesinde profesyoneller gözünün yaşına bakmaz harcarlar
    Şu iki model birbirine teknik olarak yakın duruyor ne diyorsun Mud Reis.

https://www.motorcyclespecs.co.za/mo...0_eXC-f_18.htm

500 EXC-F 44 HP diye biliyorum.

https://www.motorcyclespecs.co.za/mo...0%20R%2015.htm

SWM RS 500 R 38kW( 50 Hp ) diyor race modelinde. Tech Spec e girince yazıyor. https://www.swm-motorcycles.it/wp-co...ro-4-MY17_.pdf
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Güç kuvvette bi yana, bunu ülkeye getirdikten sonra parçası bakımı ıvırı zıvırı ne halt ederiz diyorum
    Ülke de varlığından haberdar olunmayan bir motosikleti almak, biraz cesaret ister..

Motosikleti
    XMAX 250
    Güç kuvvette bi yana, bunu ülkeye getirdikten sonra parçası bakımı ıvırı zıvırı ne halt ederiz diyorum
    Ülke de varlığından haberdar olunmayan bir motosikleti almak, biraz cesaret ister..
    Bunu bağa mı diyon :D :D :D

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Bunu bağa mı diyon :D :D :D
    Hacı hayır sen haric herkese diyorum :D
    Ülkede olmayan motorları satın alıp bizim yerimize kendi riske atan koca yürekli adam :D
    oialdemir bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Hacı hayır sen haric herkese diyorum :D
    Ülkede olmayan motorları satın alıp bizim yerimize kendi riske atan koca yürekli adam :D
    Sene 2016 almışım Husky Nuda 900'ü ülkeye gelmiş 6 motor, 2 tanesi pert olmuş. Motor BMW üretimi, BMW markayı KTM'ye satmış ürün ortadan kalkmış dünyadaki üretim sayısı 3000 civarı :D. Ülkede zaten parçası yok, servisi de yok. BMW diyor ben bakmıyorum, Spormoto KTM diyor biz daha onay almadık o motorlar için bakamayız. Allah'tan blok F800 bloğuydu da sarf malzemesi blok parçaları vs bir çok motorla uyumluydu. Nadir motorun havası keyfi çok başka da servis olayları sıkıntılı. Bütün parçaları kendim yurtdışından getirtiyordum hey gidi hey Doydum mu doymadım Suzuki olsa da 1 elin parmağı kadar olan motoru aldım şimdi de hahaha yine parça yok.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Benim bütün havam söndü hacılar Benim ilandan sonra alan 4-5 kişi ile görüştüm. Lastik basıncı, ne kadar yakıyor gibi geyikler yapıldı. Birlikte sürmek üzere sözleşildi Ama 11 ay boyunca bir mekana geldiğimde '' bu model geldi mi ya ? - Abi bu nasıl bişiy ? - Hocam italyan mı bu ? - yalnız tasarım o biçim '' söylenenleri unutmacağım. Benim için harika bir deneyimdi. Hem kendim hastaydım motara hemde sadece bende vardı.
    Her bakımı yaptık. Yaz sonuna bir set Capra RD gömeriz. 30k ya kadar devam.
    Sonra kafamda GreenArrow gibi mazide kalmış nadide motorlar var
    Green Arrow ve Cyan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)