Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kamerayı kapat diyen polis

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Amerikada polis gercekten polis, kurallar net mesela polis seni durdugunda iki elin direksiyonda bekleyeceksin. Yoksa vurmaya kadar yolu var. kural ve kanun var bunu uyguluyolar insanlar islerini yapiyor yani. Bizim ulkede hicbir sistem islemediginden bu sistemde islemiyor ve boyle seyler ortaya cikiyor malesef

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Neden kamerayı kapattırmak istiyor ? Asıl soru bu demek ki yasal olmayacak birşekilde devranacak bu da kayıt altına alınsın istemiyor ben böyle anladım .

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Asıl kamera polislerde olucak o zaman kendileri kapatsınlar da görelim

Tüm araçlarda ve polislerin vücutlarında zorunlu kamera olmalı.

Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikada polis gercekten polis, kurallar net mesela polis seni durdugunda iki elin direksiyonda bekleyeceksin. Yoksa vurmaya kadar yolu var. kural ve kanun var bunu uyguluyolar insanlar islerini yapiyor yani. Bizim ulkede hicbir sistem islemediginden bu sistemde islemiyor ve boyle seyler ortaya cikiyor malesef
    Evet çok kuralcılar,sonuç mükemmel kitlesel katliam gibi.170 ölü.Tamamına yakınında bıçak dahi yok vatandaşın.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    aslında polislere her yetki verilmeli ve polislerden korkulmalı ama , işte :D bizdekiler çakma egolu , akrabalarım arkadaşlarımın çoğu polis mantıkı insanlar ama o silah bele girince :D değişiyorlar galiba

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Şu kitlesel katliam nasıl birşey ki haberini bulamıyorum. Link lütfen.

Motosikleti
    Yakinda
    Polisin kamerayı kapattırmaya yasal yönden hakkı var mı bilmiyorum fakat tecrübeye dayanarak söylüyorum bu gibi durumlarda haklı dahi olsanız en iyisi polisin istediğiniz yapmanız. Aksi takdirde, uzun ve sıkıntılı bir sürece girmeniz olası. Bu sürecin sonunda da gördüğünüz muameleye karşı polise verilecek ceza/uyarının sizi tatmin etmemesi çok ama çok yüksek ihtimal.
    Kişiliğinizden 5 dk'lığına ödün verin, polisin istediğini yapın sonra unutun geçin. Hayat kısa.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Liveleak da onlarca bodycam videosu var.3/4 güne bir açar yenilerini izlerim.Evet kanunları net kamera açık uyarıyor 4/5 defa elinde bıçak dahi olsa çatır çatır vuruyor.Bence katliam filan yok.Vakanın birinde sürücüyü araçtan indiriyorlar bir kadın bir erkek polis fiziki olarak adamla başa çıkamıyorlar erkek polis altta kalıyor gücü yetmiyor kadın polis adamı sırtından vurup etkisiz hale getirdi.Gelelim sizin sorunuza kamerayı kapat diyebilir özel hayatın gizliliğini ihlal,izin almadan görüntü kaydı alamazsın.Armut bir motorcu 0 km plaka çıkarmadığı motoru ile turlarken trafik polisine denk geliyor kamera kayıtta polis kendini riske atarak elemanı gönderiyor,bu eleman da bu videoyu YouTube yüklemiş.Sizce bu video yüzünden polisin başına neler gelebilir bir düşünün?(soruşturma görevi ihmal savsaklamak vs ceza alabilir.)Yani polis kameranı kapat demek te çok haklı.

Motosikleti
    speederbike
    Öyle yapa yapa böyle oluyor. 20 kişi polisin tavrını şikayet etsin, olay sonlanır.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Öyle veya böyle olur laflarını kenara bırakalım avukat ile görüştüm. Bu konuda net bir kanun olmadığından bahsetti yani aslında polisin size kapat deme hakkı yok sizinde kapatmıyorum deme hakkınız yok yasal olarak dedi. Olası bir durumda ne yapalım diye sordum kamera kayıttayken ısrar ederse ve kapatmazsan seni göz altına alabilir, en az 1 gününü heba eder ve delil olsa bile elinde dava masrafı tahmini 2 bin tl tutar ve çok büyük ihtimal takipsizlik verilir bu tarz konularda dedi. Yani köprüyü geçerken ayıya dayı demenizi tavsiye ederim kameranıza güvenmeyin sizi döverler kameranızı alıp kırarlar üstüne nezarete atılırsınız ve hakkınızda birde suç duyurusunda bulunurlar polise mukavemet ve saldırı diye kendinizi aklamak için aylarca uğraşabilirsiniz belki ceza bile alırsınız bu sistemde dedi. Kısacası polise diklenmeyin, ama eğer haksız yere bir ceza yazılırsa ve kamera kaydınız varsa savcılığa gidip şansınızı deneyin dedi. Kısacası burası polis devleti, olabildiğince tartışmamaya çalışın, kamerayı kapatmanızı isterse nazik bi şekilde işte bizi görmüyolar önlem için çekiyorum fln diyin tekrar kapatmanızı isterse kapatmanızı tavsiye ederim dedi. Hele özel harekat vs dahil olduğu kontrollerde kayıt cihazının her türlüsü yasakmış kapatmak zorundasın dedi. Birde hava atmak için mi dedi bilmiyorum ama polis tarafından aranması olsa , bunu görse bile polisler avukatları direk göz altına alamıyormuş, araç ve üstlerini arayamıyorlarmış. Ama bizim tepemize çıkabiliyorlar, ne güzel ülke ne güzel sistem

Motosikleti
    xv250
    bu adalet sistemine ve polislere güvenim kalmadı ancak ailesiyle giden adama yada efed görüdkleri adama kimlik sorarlar hapcı gaspçıyı salıveriyorlar

Motosikleti
    speederbike
    Bildiğim kadarıyla kimsenin aracını arama hakları yokmuş. Zaten polisler bagajı açmanızı isterlermiş. "Ben açmıyorum, buyrun siz açın." derseniz açamazlarmış. Sizi gözaltına alabilirler, ama arama izni olmadan veya siz açmadan o bagajı açamazlarmış.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyim nizami ve tam ekipman sürerim. Kimse kameramı kapattıramaz, 20 yıldır devlete ve milletime hizmet ederim. Polis de vatandaşa efendi gibi hitap edip yasalara uygun görevini yapmak zorundadır.. Kişi kurallara uymuyorsa cezasını yazıp gerekli işlemleri yapıp gönderecek. Maalesef liyakatın değil siyasetin hakim olduğu devlet personel politikasının ve aldıkları eğitimlerinin yetersiz oluşu nedeniyle üzerindeki formayı, belindeki silahı vatandaşa baskı aracı olarak kullanan şuursuzlar var görevlerini hatırlatarak nazikçe hadlerini bildirmek gerekiyor
    Ağzına sağlık valla

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

Boyle eğitimsiz, görevini amacından sapmıs bir şekilde hele hele kendi vatandaşina düşman avlıyormuş gibi yaklaşım gosteren polisler yüzünden yeri geliyor halâ kahraman ilan edilmemiş yuzlerce fethi sekin ruhlu polisten soğuyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağzına sağlık valla

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

Boyle eğitimsiz, görevini amacından sapmıs bir şekilde hele hele kendi vatandaşina düşman avlıyormuş gibi yaklaşım gosteren polisler yüzünden yeri geliyor halâ kahraman ilan edilmemiş yuzlerce fethi sekin ruhlu polisten soğuyoruz
    Dönüp baktımda FETHİ SEKİN olarak düzeltiyorum

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kamerayı görev başındaki polise izinsiz doğrultamazsınız. Müdahale zaten kameraya yapılmış tokat falan yok. Motorcunun aynayı kapatıp sireni duymadım demesi zaten hata, dur ihtarına uymamakla ile arasındaki farkı polis anlamamış belli ki. Burda acaba kendinizi o polisin yerine koydunuz mu? Önde emniyet şeridinde giden aynasını kapatmış bir apaçi var arkasından siren çalıp dur ihtarı yapıyorsunuz belki önüne geçmenizi de engelledi, durduruyorsunuz hakkında işlem yapacaksınız kameranın sizi çektiğini fark ediyorsunuz kapat diye uyarınca da zaten kapalı diye sizi kandırmaya çalışıyor. Valla abd polisi olacak orda yatırır kelepçeyi takardı.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamerayı görev başındaki polise izinsiz doğrultamazsınız. Müdahale zaten kameraya yapılmış tokat falan yok. Motorcunun aynayı kapatıp sireni duymadım demesi zaten hata, dur ihtarına uymamakla ile arasındaki farkı polis anlamamış belli ki. Burda acaba kendinizi o polisin yerine koydunuz mu? Önde emniyet şeridinde giden aynasını kapatmış bir apaçi var arkasından siren çalıp dur ihtarı yapıyorsunuz belki önüne geçmenizi de engelledi, durduruyorsunuz hakkında işlem yapacaksınız kameranın sizi çektiğini fark ediyorsunuz kapat diye uyarınca da zaten kapalı diye sizi kandırmaya çalışıyor. Valla abd polisi olacak orda yatırır kelepçeyi takardı.
    Ben zaten cocugu savunmuyorum sehir ici trafiginde ayna kapali kulakta son ses muzik acik niye gider ki insan? Illa vurdugunda mi farkedecek diger araclari? Polise hicbir suretle sana veya kamerana tokat atamaz, alir iki kolunu arkaya takar kelepceyi beklersin ekip otosunu. Babasinin oglu yok kimsenin karsisinda, gorevini yapan duzgun yapsin kimse birsey demiyor zaten. hemen birini karalayip digerini aklamaya calismayin kimseyi suclamiyo kanunlari ogrenip isleyisi anlamaya valisiyoruz
    Ki cocuk noldu diye polisin yanina gittiginde hayirdir diye cumleye baslamasi kamerayi kapat diyip tokat atmasi nasil biri oldugunu net bir sekilde gosteriyor. Beni ceviren arkadaslar kibar bir sekilde soylemisti ve zaten ben dert etmemistim bugun o video ile aklima geldi bu sorun. Ayrica gorevde olup olmadigini bilemezsin, siren acik giden herkes goreve gitse keske ama kanunda sireni acik araclara yol verme mecburiyeti var ve veriyoruz.

Madem empati yapiyoruz o zaman bende darp edilmis birini gordukten hemen sonra aramama ragmen 45 dk sonra gelen polise tokat atayim, adami dove dove bayiltmislar ama polis 45 dk sonra geliyor?

beyler kamerayı kapattırması için karayolları trafik kanununda öyle bir şey yazması lazım yazıyorsa haklı yazmıyorsa kapattıramaz geçecek o işi polis bile devlet mafyası olmuş neredeyse işini düzgün yapıp layıkıyla çalışan polisleri tenzih ederim

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler kamerayı kapattırması için karayolları trafik kanununda öyle bir şey yazması lazım yazıyorsa haklı yazmıyorsa kapattıramaz geçecek o işi polis bile devlet mafyası olmuş neredeyse işini düzgün yapıp layıkıyla çalışan polisleri tenzih ederim
    videoyu eklememiştim buyrun onuda şuraya bırakayım
    https://www.facebook.com/tmsia07/vid...type=2&theater

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Polisleri devletin sınavıyla polis yaparsan devletin polisi olur. FETÖ'cü torpiliyle olursa FETÖ'cü, yandaş kotasından girerse yandaş olur. Görevi vatanı, milleti korumak huzur sağlamak değil onu oraya sokan adamın huzurunu sağlayarak ne kazanırıma bakmak olur amacı. Hakkıyla giren polis yok mu bu ülkede elbette var ama yükselebildikleri yerler belli, en ufak sert kayaya kural uygulamaya çalış haritadan yer seç showu başlıyor...

15 Temmuz sonrasında ne polis ne askeriyede nizam kaldı. Çoğu polis kanunların yarısından çoğunu bilmiyor, amatörler. Çoğu atanamamış bambaşka hayalleri olan insanlar. O meslek onlar için ekmek kapısı ama içlerinde ateş yok, hayalleri olmamış bir insandan, insan hayatını korumayı ve düzen sağlamayı beklemek imkansız. Amerika'da polislerle çok güzel diyaloglarım oldu, rutin kontrolünü yaptıktan sonra arkadaş gibi sohbet edebilir her şeyi sorabilirsiniz. Orada da bizdeki gibi riskli bölgeler ve alanlar var dolayısıyla can güvenliğini esas alarak öldürücü güç kullanma yetkisi verilmiş adamlara.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Videoda polisin sahip olduğu haklarla alakalı bir şey göremedim. Kapat diyor, kapatıyor. Konu uzamamış.
    Polis biraz adamına göre ve alışık olduğumuz kezbanca agresif bir tavırla saçmalıyor. Hayırdır diye kaskı açmak nedir ya

Bakın böylesi de var;
    https://www.instagram.com/p/BwUrcZFldJ2/

Polislerin de insan oldukları gerçeğini unutmamak lazım. Bir veya bir kaç örnek üstünden bütün meslek grubunu kötüleyen yorumlar var bence hiç doğru değil.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Video burada. Aynalar kapalı, emniyet şeridinde tek teker yapıyor, polis siren çalıyor tınmıyor ve görmüyor da. Bir de sakin sakin gidiyorum diye yazmış videoya. Kaçıyorum sanmasın diye anahtarı çıkartıyorum çünkü kaçacak bir şey yok demiş. Valla beynim durdu izleyince. Konu kamera kaydı yapılır mı yapılmaz mı kısmına kilitlenmiş. Orada polis kamera mı kızmış yoksa başka şeye mi ona bakmak lazım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)