Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincirden gelen ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 250
    Merhaba arkadaşlar;
    Başlıkta belirttiğim gibi zincirden ses gelmeye başladı elimle döndürdüğum zaman farkettim. Hırt,hırt diye ses geliyor herhalde yağlama vakti geldi.
    Şuan 1000km de en son 500 bakımında yağlanmışti. Yağsız gibi durmuyor ama yağlamak da fayda var.
    Nalbura gaz yağı ve yağ sordum
    Gazyağı 1lt 20 TL
    Bluebird marka sıvı gres 25 TL
    N11 de daha uyguna mevcut, sipariş mı etmeliyim, yoksa alıp hemen bakım mı yapmalıyım? Sizce değer mi 45 TL bu ürünlere?. Birde iç tarafdaki dişliden geliyor ses.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    ben motulun zincir yağını kullanıyorum. günde 30 km yol yapıyorum 1 haftada zincir kupkuru hale geliyor. fındık yağı denicem,deneyimlerimi yazarım.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Fazla gerilmiş tekrar ayar yaptırın ve siz üzerinde iken ayar yapsınlar.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Kaliteli zincir yağları 600-800 km kadar gider. Bu durum kullanım koşullarına göre (yağmur, çamur, toz vs.) değişiklik gösterir. Ancak günde 30 km yapılarak, yeni yağlanmış bir zincirin 1 haftada yağsız duruma gelmemesi gerekir. Ya kullanım koşullarınız çok ağırdır, ya da kullandığınız yağ zincirinizin tipine uymuyor olabilir. Ben "Ipone x-trem road" marka zincir yağı kullanıyorum, ürün üzerinde 800 km olarak kullanım aralığı belirtilmiş, ben 500-600 km'de bir yağlıyorum. Şimdiye kadar ne yağsız kaldığını gördüm, ne de zincirimden bir ses geldi. Bu marka ve modeli önerebilirim. Pahalı birşey de değil. 750 ml olanlı internette 67-80 TL arası fiyatlara satılıyor. 750 ml yağı heralde 4-5 senede ancak bitirirsiniz, eğer çok fazla km yapmıyorsanız.

Motosikleti
    Dominar 250
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla gerilmiş tekrar ayar yaptırın ve siz üzerinde iken ayar yapsınlar.
    Yalnız hiç ellenmedi zincir, kendiliğinde gerilir mi?

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Alıntı Azizozkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir zaman içerisinde bollaşır ama zaman içerisinde gerilmez, belki aldığınızda da çok gergindi. Elinizle kontrol edin, 1 cm yukarı, 1 cm kadar aşağı hareket edebiliyor olması lazım. Daha fazla hareket ediyorsa boldur ve zincir yolda atabilir(önceki motorlarımdan biri ile başıma gelmişti, hiç hoş bir tecrube değildir, direk kaza yapma sebebidir), hiç hareket etmiyor ise çok gergindir ve kopma riski olur.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Azizozkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500km bakımında yağlandı diyince acaba ayar yapılıp yağlama yapıldı sandım ama daha motor 1000km de isterseniz zincir ayarınızı ve bollğunu kontrol edin.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Dominar 250
    Şuanda aldım yağliyorum yapacak birşey yok, başka nalburdan 10 TL ye gaz yağı aldim. 25 TL ye o sıvı gresi aldım, gaz yağı ve bez ile temizledim şimdi 10 dk falan kuruduktan sonra yağı sürucem. ses hala geliyor, bakalım yağdan sonra gelecek mi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Yağlamayi bitirdim, ses hala devam ediyor. On dişliden kıtır kıtır ses geliyor. sürekli gelen bir ses değil.
    Bir geliyor, biraz bekleyip birdaha geliyor.
    Bazen yokuş Kalkışlarinda ses geliyordu demek ki zincirden geliyormuş, yarın bı servisine götüreyim baksınlar.
    Birde zincir bol değil, ama gergin gibi geldi bana l.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)