Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Sıfır Pulsar NS 200 Almak Mantıklı mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Gidiyorsa iyi valla bendeki 8000km deydi düz yol rüzgarlı havada 150de tıkanıp kalıyodu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Benimkide 7700km'de rüzgar durumuna göre bende 155'te tıkanıyorum. Dediğim yol bomboş olduğu için gaz kolunu tam açık yapıp gidiyorum. İstanbul içinde o kadar özgür olamıyorum. Sürekli tetikte geziyoruz İstanbul içinde. Sabah işe motorla kaçarım herhalde. Bakalım Yenikapı-Sarayburnu arasında 2-3 dangoz'a denk gelmez isem o tatlı virajlarda accık gaz açarım die umuyorum

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    İyi ki bu forumdayım sizler gibi herşeyin iyisi ve kötüsüyle güzelce açıklayan , yardımcı olmayan çalışan insanlar var ilgilenip düşüncelerini paylaşan herkese teşekkür ederim

Teknoloji, güvenlik, servis ağı ve fiyat.

Bu dört kıstası göz önünde bulundurduğunda Pulsar'dan başka motosiket karşına çıkmayacaktır.

Dönüp dolaşır, başka modellere bakarsın. Sonuçta en mantıklısı Pulsar olacaktır.

Motosikleti
    R25
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt25 160 stabil nerde gidiyor bakım sehbasında mı 😁
    Benim r25 140 civarı rahatmı denir stabilmi denir bilmiyorum, o hızlarda fazla zorlanmadan gidiyor. Arkadaşın mt si yokuş aşağı gidiyor sanırım hep.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknoloji, güvenlik, servis ağı ve fiyat.

Bu dört kıstası göz önünde bulundurduğunda Pulsar'dan başka motosiket karşına çıkmayacaktır.

Dönüp dolaşır, başka modellere bakarsın. Sonuçta en mantıklısı Pulsar olacaktır.
    Hangi teknoloji sürekli stop edenmi yoksa gösterge sıfırlayıp duranmı. Hangi servis ağı fiyat r25 bakımı 200 tl tutmuyorken Rs 200 5 bin bakımı 190-220 arası fiyat çekilenmi yada bir ön çamurluğu 400 tl olan pulsarmı. Ben bişey alırken yedek parça fiyatına, servis ağına, kalitesine ve 2. El satış durumuna bakarım. Lakin param yoksa Çinliye bulaşmadan pulsar alırım.RS 200 ü 2 ayda zor sattım, grenaj kalitesi berbat. Servis bakım fiyatları vs bezdirdi beni.
    efendy06 bunu beğendi.

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lakin param yoksa Çinliye bulaşmadan pulsar alırım.
    Beni doğrulamış oldun. Teşekkürler.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    2 yıl çinli kullandım.. jianshe üretimi olan Salcano.. japonu aratmayacak motosikletti. kalite idi.. hiç sorun yaşamadım. çinli kullanma diyenler salcanoya laf edemez.. 2 yıl sonra biraz daha kalıplı ve güçlü olduğu için sıfır pulsar aldım.. 3 yıl 18.000 km dir kullanıyorum.. gayette memnunum.. motosiklet işi bakıma ve kullanıcıya göre değişir.

pulsarın fiyat çok arttı.. doğru.. ama japonların fiyatıda uçtu.. Ben bu sene motosikleti bi tık daha büyüteyim diyordum ama vazgeçtim. Pulsarıma binmeye devam ediyorum..

tavsiyem madem öğrencisin.. temiz bir 125 cc al.. doyasıya gez.. işletim maliyeti çok ekonomiktir... ybr olabilir.. cb 125e olabilir.. cbf 150 olabilir.. bakım maliyetleri çok ucuzdur.. 2. el olursa garanti muhabbetinden gereksiz fazla para da vermezsin.. bakımını kendin yaparsın..motosikleti ve motosiklete binmeyi öğrenmek için birebirdir. Daha sonra bütçene göre diğer motosikletleri de deneyerek farklı motosiklete geçebilirsin.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    İlk Motor için sıfır motor tavsiye etmesem de Pulsar az yakan ve kronik hatalısına denk gelmezsen bence güzel seçim. Şahsen çevren de yada tanıdığın güvendiğin birinde km düşük,temiz ve düşmesi kalkması kazası belası olmayan motor bulursan almanı tavsiye ederim. Sıfır motor alacaksın ve daha yeni bu işlere giriyorsun. Düşeceksin kenarını köşesini vuracaksın için gidecek. Motosikletine alışana kadar koruma takozları ve demirlerini almanı şiddetle tavsiye ederim. Şimdiden hayırlı olsun. Ekipman için ise mont,dizlik ve kask üçlüsünü de almadan yola çıkma.
    Angrypower bunu beğendi.

DünküÇocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25 2019
    sifir degilde bulabiliyorsan 5bin km yi gecmemis garanti devam eden sorunsuz 2018 cikisli 12bin 13bin tl arasi alman daha iyi olur
    cok uzun sure kullanicaksan sifir alinabilir zarar etmezsin yani hemen satmayacaksan 2017de 10.900du sifiri yani
    aldiktan sonra mutlaka lastik degistirmelisin yalniz
    diger yandan ise cb125f i tavsiye ederim yakit ve honda kalitesinden dolayi ama goruntu olarak tatmin etmezse pulsar ns200 iyi bir secenek
    e4 ler pek sorun cikarmiyor isini gorur

Motosikleti
    MT-07
    Benim r25 140 civarı rahatmı denir stabilmi denir bilmiyorum, o hızlarda fazla zorlanmadan gidiyor. Arkadaşın mt si yokuş aşağı gidiyor sanırım hep.
    Şimdi senin aldığın motor dandikse ben ne yapayım? Benim motorum 4.viteste 140 yapıyor. R25’in o ön camına rağmen 140’ta kalıyorsan ya garantiye ver motoru ya da komple çöpe at.

Motosikleti
    kawasaki z 250sl
    seninle aynı durumdayım. öğrenciyim ve geçen sene aldım motorumu. bütçem seninkiyle aynıydı ve gidip 0 kawasaki z250 sl aldım. öncesinde tecrübem olduğu için ve şehir içi şehirler arası kullandığım için 250 cc aldım. 0 alma nedenim ise 15 16 lirayı zaten zar zor topladım ve aldıktan sonra uzun süre onunla devam edeceğimi düşündüm o yüzden hiç 2. el olayına girmedim. ayrıca yakıtı ve vergisini de düşünerek 250 cc aldım. eğer hiç tecrüben yoksa yukarıdaki cb125f güzel bir motor olacaktır üstüne de ekipman alırsın mis gibi ama biraz geçmişin varsa 250 cclerden bakabilirsin.

eğer başlığa cevap istiyorsan da pulsardan çok daha iyi seçeneklerin var. onlara yönelmen doğru olur.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk Motor için sıfır motor tavsiye etmesem de Pulsar az yakan ve kronik hatalısına denk gelmezsen bence güzel seçim. Şahsen çevren de yada tanıdığın güvendiğin birinde km düşük,temiz ve düşmesi kalkması kazası belası olmayan motor bulursan almanı tavsiye ederim. Sıfır motor alacaksın ve daha yeni bu işlere giriyorsun. Düşeceksin kenarını köşesini vuracaksın için gidecek. Motosikletine alışana kadar koruma takozları ve demirlerini almanı şiddetle tavsiye ederim. Şimdiden hayırlı olsun. Ekipman için ise mont,dizlik ve kask üçlüsünü de almadan yola çıkma.
    Eldiven sayılmaz genelde ama en ufak düşmede dahi en kolay yara alan yerdir. Barındırdığı sinir ucu sayısı da malum.. Yola ceketsiz çıkarım, dizliksiz çıkarım, eldivensiz çıkmam
    chaqalqarlos bunu beğendi.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Dostum senin bütçenin tamamı sıfır pulsar kadar, benim tavsiyem önce ekipmanını al. Kalan parayla hangi motoru istersen onu al. Ekipman motordan önemlidir bunu unutmadan başla bu işe.

Ben geçen sene sıfır pulsar aldım, memnun muyum? Evet abi. Daha iyisi olabilir miydi? Olabilirdi ama bütçem buna yetti. Bu çöp dediğiniz euro4 pulsar ABS ile 2-3 defa kazadan kurtardı beni. Büyük-küçük farketmez, kazadan 1 kere kurtardığında iyi ki almışım dersiniz. Ekran resetleme falan geçelim bunları, 1 kere bakmadım orada yazan saate. Evet ABS övdüğüme göre artık gidebilirim

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    şu an ayni dertten bende muzdaribim.hali hazırda n max im var ama konfor yok motorda.daha once buyuk motorlarım oldu ama şu an ki maddi imkanlar buna elveriyor. bugune kadar japondan sasmadim Allaha sukur de ne yolda kaldim ne de ustalarin nazıni cektim. simdi n maxi satip artcili seyahat edebilecegim makinelere bakiyorum. secenekler sifir cb125f,200ns ya da ikinci el inazuma.kagit üstünde 200ns mantikli gorunuyor ama bajajla ilgili sorunlar kafamı karıştırıyor

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an ayni dertten bende muzdaribim.hali hazırda n max im var ama konfor yok motorda.daha once buyuk motorlarım oldu ama şu an ki maddi imkanlar buna elveriyor. bugune kadar japondan sasmadim Allaha sukur de ne yolda kaldim ne de ustalarin nazıni cektim. simdi n maxi satip artcili seyahat edebilecegim makinelere bakiyorum. secenekler sifir cb125f,200ns ya da ikinci el inazuma.kagit üstünde 200ns mantikli gorunuyor ama bajajla ilgili sorunlar kafamı karıştırıyor
    Nmax'a oranla güç olarak pulsar düşünüyorsanız tamam da, konfor olarak düşünüyorsanız pulsarı geçin derim. Hele artçılı olarak hepten geçin derim, ardcınıza yazık. Ya da koltukları elden geçirtmek durumunda olacaksınız.

Her halukarda bu fiyatlara sıfır pulsar alınmaz, illa pulsar alınacak ise araştırılaark 2. el temizi uygun fiyata alınmalı (neredeyse 5 senedir 2014 model 41bin küsür km'de Pulsar sahibi olarak söylüyorum).

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Pulsar değerinde 2. El motor almanı tavsiye ederim. Bana göre pulsar demek risk demek kimine gore muhteşemdir saygi duyarım.

Motosikleti
    R25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi senin aldığın motor dandikse ben ne yapayım? Benim motorum 4.viteste 140 yapıyor. R25’in o ön camına rağmen 140’ta kalıyorsan ya garantiye ver motoru ya da komple çöpe at.
    Ben rahat gittiği hızdan bahsettim gazı köklediğim hızdan bahsetmedim. Okumak ile okuduğunu anlamak bu olsa gerek
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Ben rahat gittiği hızdan bahsettim gazı köklediğim hızdan bahsetmedim. Okumak ile okuduğunu anlamak bu olsa gerek
    4.vitesten sonra 2 vites daha var

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Hepinize teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için. Öyleyse ben ekipman aldıktan sonra kalan bütçe ile Cb125f ,veya dosttan arkadaştan temiz pulsar varsa ona bakacağım sağolun

Motosikleti
    R25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.vitesten sonra 2 vites daha var
    Bir video çekte görelim 160 la rahat giden mt ni, sehpada çekme ama 😉

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)