Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır Pulsar NS 200 Almak Mantıklı mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir video çekte görelim 160 la rahat giden mt ni, sehpada çekme ama ��
    Ahahaha velede bak sen. Senin düz yolda bastığınla şikede viraj dönüyorum ben. Psikopat R25’li seni

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:02 ----------

Şile olacaktı. Sabah sabah serviste telefonla bu kadar oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahahaha velede bak sen. Senin düz yolda bastığınla şikede viraj dönüyorum ben. Psikopat R25’li seni

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:02 ----------

Şile olacaktı. Sabah sabah serviste telefonla bu kadar oluyor
    Saygılı ol adam ol. Düzgün konuş yoksa hitap ettiğin şekilde cevap alırsın.

Motosikleti
    MT-07
    Boş yapma daha fazla...

Alınabilecek tek motor Honda cb125f tmm pahalı ama herşey uçmuş en ideali honda cb125f zaten öğrenciymişsin yakıtıda üzmez öğrenene kadar okulun bitene kadar seni üzmeden götürür bajaj pulsar sorunlu motosiklet 15.500 değmez çöp motor parana yazık sakın alma

Motosikleti
    R25
    Boş yapma daha fazla...
    Yaparsam ne yapacan hayırdır

Motosikleti
    MT-07
    Yaparsam ne yapacan hayırdır
    Beyin ile el koordinasyonun zayıf değil mi?

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    Alma ..Pulsar alma...2017 ABS vardı bende motor hergun başka bir motor sesi ve karakterde çalışıyordu...))😀

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Tvs01 hocam mt25 ile 150-160 arası sabit gidiliyor düz yolda.
    Sürücü ağırlığına, yol eğimine ve rüzgar durumuna göre artabilir veya azalabilir.
    Ben 97 kilo halimle düz yolda göstergede 166 sabit gidebiliyorum r25le

Motosikleti
    R25
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvs01 hocam mt25 ile 150-160 arası sabit gidiliyor düz yolda.
    Sürücü ağırlığına, yol eğimine ve rüzgar durumuna göre artabilir veya azalabilir.
    Ben 97 kilo halimle düz yolda göstergede 166 sabit gidebiliyorum r25le
    Sabit gidilmez demedim usta ben rahat gidilmez dedim motoru yormadan

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Beyin ile el koordinasyonun zayıf değil mi?
    Benimki zayıf olabilirde sende hiç yok (beyin)

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    O motora o para değmez, şu motor kuryeci motoru, bu motorun bok pusuru var, öbür motorun piyasası yok, beriki motor geberikti falan filan...

R25/MT-25 alma kronik sorunlu, bir yandan japon onlar. Boka batırsan gene parlar vs vs vs...

Kardeşim sen yeni başlayacaksın. Kim nederse desin sie et! Önemli olan senin motor üstünde keyif alman. CBF alsan kuryeci, spacy alsan paketçi olursun. Sor bakalım o motorlar kaç bin km yol çeviriyor? Kimse sesini etmez.

Benelli BN125'lere de bakabilirsin. Benim tercihim pulsar gibi güçlü değil de Cfmoto150nk gibi küçük hacimli az ama öz kaçan motorlara bakman. Güzel bir çift lastikte taktın mı senden keyiflisi olmaz.

Bende MT-25 var. 155-160 stabil gidiyor lakin 6lt benzin yiyor. Öğrenci adama 2lt yakan motor lazım. Ben İzmir'de öğrencilik yaptım. Bu saydıklarım altımda olması için işe girdim, kredi çektim vs vs vs... Bu şansa sahip olsaydım direk 150cc motorumla tüm Ege'yi gezerdim ufak ufak. Ayrıca benim zamanımda sadece CBF ile YBR vardı. Birde mondial Drift türemişti. Şimdi ne güzel özellikli ve abs yada cbs li motorlar yapmışlar.

Şimdiden keyfini çıkarmanı dilerim. Takma kimseyi kafana. Zaten o motoru hışır edeceksin
    160'la mt-25 stabil gidemez, 200km/h ve üstü sürate (düzde) çıkabilen araç 160La stabil gidebilr (tabii öyle bir yol varsa).
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    MT-07
    Sabit gidilmez demedim usta ben rahat gidilmez dedim motoru yormadan

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Benimki zayıf olabilirde sende hiç yok (beyin)
    Zayıf olduğunu kabul ediyorsan halen bir umut var demekki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160'la mt-25 stabil gidemez, 200km/h ve üstü sürate (düzde) çıkabilen araç 160La stabil gidebilr (tabii öyle bir yol varsa).
    Neden sabit gidemiyorum? 14k devir çeviriyor alet. 12k devirde 171km görüyor kadranda. Arkadaş bela mısınız siz? Neye göre standart belirliyorsunuz? Ben sizin kendi kafanıza göre yarattığınız doğrulara mı inanacağım yoksa kendi yaptığım hıza ve kendi gözlemlerime mi? Ben motorumun kadranına bakarım, gittiğim yola bakarım.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Zayıf olduğunu kabul ediyorsan halen bir umut var demekki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Neden sabit gidemiyorum? 14k devir çeviriyor alet. 12k devirde 171km görüyor kadranda. Arkadaş bela mısınız siz? Neye göre standart belirliyorsunuz? Ben sizin kendi kafanıza göre yarattığınız doğrulara mı inanacağım yoksa kendi yaptığım hıza ve kendi gözlemlerime mi? Ben motorumun kadranına bakarım, gittiğim yola bakarım.

https://i.resimyukle.xyz/4PA7Me.jpg
    Stabil gitme başka bişey, anlık yahut yokuş aşağı kısa bir süre gitmek ayrı bir şey, bende kullandım mt-25'i 140'tan sonra nazlanarak hızlanıyor ve avaz-avaz bağırıyor. Yani özetlen; hiçbir 250cc motosikletle sürekli 160 gidemez, çünkü tork yoksunu. Haa sürekli 160-170 yaparsan motorla, 50k göremez makina. Nokta.
    The Power of The Dreams.

Yine konu açıldığı amaçtan oldukça uzaklaşmış, nacizane tavsiyem o paraya ya benelli bn 251 almanız ya da tvs apache rtr 200 ü takip etmeniz yönünde olacaktır, bajaj pulsar bazı kullanıcılarını memnun etse de problemler çıkarma konusunda da bezdirebiliyor

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşım ben Tekirdağ'dan Silivri'ye kadar 160'la gidiyorum. Işıklara ve şehir merkezine girince yavaşlıyorum. Benim motorum değil mi? 50k gider gitmez... Kimseyi ilgilendirmez. Ben gidiliyor diyorum. Siz gitmiyor die nazlanıyorsunuz. Benim Dominar'ımda 163'te kesiciye giriyordu gene 160'la gidiyordum. Sizin mantığınıza göre onu da yokuş aşağı yapıyorum. Benim kullandığım arabada düz yolda 190 yapıyor. Şimdi onuda yapar yapamaz die iddia'ya girelim mi? Nazlanarak çıkması kimseyi ilgilendirmez. Stabil demek o hızı sabit koruyor demek. Koruyorsa stabildir.

http://www.tdk.gov.tr/index.php?opti...4d4b8.05887203 Bu da stabil'in tdk'daki anlamı!..

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Arkadaşım ben Tekirdağ'dan Silivri'ye kadar 160'la gidiyorum. Işıklara ve şehir merkezine girince yavaşlıyorum. Benim motorum değil mi? 50k gider gitmez... Kimseyi ilgilendirmez. Ben gidiliyor diyorum. Siz gitmiyor die nazlanıyorsunuz. Benim Dominar'ımda 163'te kesiciye giriyordu gene 160'la gidiyordum. Sizin mantığınıza göre onu da yokuş aşağı yapıyorum. Benim kullandığım arabada düz yolda 190 yapıyor. Şimdi onuda yapar yapamaz die iddia'ya girelim mi? Nazlanarak çıkması kimseyi ilgilendirmez. Stabil demek o hızı sabit koruyor demek. Koruyorsa stabildir.

http://www.tdk.gov.tr/index.php?opti...4d4b8.05887203 Bu da stabil'in tdk'daki anlamı!..
    Tamam sen büyüksün abey.
    The Power of The Dreams.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir seçenek daha var artık. TVS RTR200.

Yeni gelmesine rağmen marka olarak bilinen bir kaliteye sahip. Ben Pulsar yerine bunu tercih ederdim. Tipi de fena değil.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...85506291/detay
    buteo bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stabil gitme başka bişey, anlık yahut yokuş aşağı kısa bir süre gitmek ayrı bir şey, bende kullandım mt-25'i 140'tan sonra nazlanarak hızlanıyor ve avaz-avaz bağırıyor. Yani özetlen; hiçbir 250cc motosikletle sürekli 160 gidemez, çünkü tork yoksunu. Haa sürekli 160-170 yaparsan motorla, 50k göremez makina. Nokta.
    Boşver abi arkadaşta onu algılayacak beyin yok, 4. Viteste 140 görmeyi stabil gitme sanıyor o. R25 kullanıyorum 150 veya 155 ten sonra sanırım tam hatırlamıyorum söylediğin gibi hız yavaş yavaş artıyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Stabil'in kelime anlamı baki. Aradaki anlaşmazlığın sebebi biri gidebiliyor mu diye bakıyor (gayet gidebiliyor), diğeri motoru limitlerine kadar zorlamadan ne kadar gidebiliyor diye bakıyor. Ben de ikinci kamptanım; benim NC de gırtlağını sıkarsan 190km/s sabit gidebiliyordu (ben yapmadım ama bol videosu var, matematik olarak da sağlaması mümkün...) ama maksimum torkunu verdiği devir aralığının %80'inde 145-150km/s yapıyordu. Benim için NC'nin verimli / amacına ve tasarımına uygun kullanımı bu hızdan sonra prensipte biter...

Bu kavramı anlatmaya çalışırken "stabil" kelimesi kullanmak kafaları karıştırmış o kadar. (Bu kavramı kısaca nasıl ifade edebiliriz ben de bilemedim şimdi, o ayrı...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Bir ekleme: MT-25/YZF-R25'i yukarıdaki kritere göre hesaplarsan 160km/s buluyorsun... Angry'ye +1 puan
    Angrypower ve erhn42 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Benim kızdığım nokta max hp değerini yakaladığı devirde motor nasıl sabit ve stabil gidemez diyorlar? 12k devirde max hp’sini Veren motor gidemezmiş...

Pulsar 200 almak mantıklımı diyen arkadaş araya kaynadı

"12k devirde max hp’sini Veren motor gidemezmiş.." meselesine gelince.. 2 saat boyunca aynı hızda gitmen çok zor çünkü rüzgar var, eğim var, yol koşulları var.. 420 beygirlik M3 bile etkileniyor arkadaş bu koşullardan oksijen oranından bile etkilenirsin..Ha ortalaman 160 a gelir basa bas gidersin o ayrı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)