Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha'dan 1 aydır gelmeyen motor, fikir arayışındayım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    18 Mart'ta 2019 Mavi R25 siparişi verdim. Bayi, merkezden teyit alarak getirteceğini söyledi ve kapora verip sözleşme yaptım. Bayiden kaynaklı bir durum yok. Merkez ha bugün ha yarın derken bugüne kadar oyaladı. Cuma günü mail attım merkeze, Pazartesi tekrar attım, bugün yine yazdım ama tenezzül edip cevap vermiyorlar. Oysa ÖTV indirimi ve fiyat konusunda sorduğum iki soruya 24 saat içinde cevap vermişlerdi. Şimdi merkezi aradım bir yetkili ile görüşmek için ama call center çıktı ve kayıt oluşturdu.

Yamaha'nın olumsuz dahi olsa dönüş yapması gerekir diye düşünüyorum. Ne bileyim, bekleyin filan desin. Getirtemiyoruz desin. Ama mail ile bunu yazıp hukuki bir sorun yaşamaktan mı çekiniyorlar acaba (ki çok saçma). Daha malı getirmeden sorun yaşatan bir firmadan, satış sonrası neler yapar?

Bir tarafım 28 gün süren bu bekleyişe sinir yapıyor ve Yamaha'dan dönüş dahi yapmadığı için iğne bile alma diyor. Bir tarafım da "sakin ol, bu kadar bekledin" diyor. Sizce ne yapayım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam başka markalara yelken açmıştım. Hem para vereceğim hem çokomel olmayacak!

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Yeni kasa mavi r25 için bende geçen perşembe yamaha antalya dadaş motorla görüştüm, ellerinde kırmızı ve siyah var ama mavinin 9. aya kadar gelmeyeceğini söylediler.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Sözleşmede süre ile ilgili birşey yazmıyor mu? Sözleşmeyi oku.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam başka markalara yelken açmıştım. Hem para vereceğim hem çokomel olmayacak!
    İki tekerde abs olup, 2. el piyasası olan, Konya'da servisi bulunann ve bu fiyat aralığında başka da alternatif bulamadım. Yoksa naked olmasına rağmen CF moto 250Nk ve Benelli'nin 2 farklı modeli çok kafama yatmıştı. Varsa öneriniz bakarım.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bence zarf at.
    siparişimi iptal etmek istediğini söyle ne verdiysen paranı geri iste
    siz motoru göndermiyorsunuz sizi bekleyemem de. hemen işini hallederler.

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sözleşmede süre ile ilgili birşey yazmıyor mu? Sözleşmeyi oku.
    Maalesef yok. Böyle olacağını bilsem elimle eklerdim. Gerçi satıcılar sonradan eklenen ibareler olursa anlaşma yapmıyor, o da ayrı konu. Burada asıl konu, Yamaha merkezin getirtiriz diyip, sonradan artık ne olduya getirtememesi. Açıkça söylese bu kadar bozulmam. Artık 1 ay sonra gelmemesini de kabul edemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence zarf at.
    siparişimi iptal etmek istediğini söyle ne verdiysen paranı geri iste
    siz motoru göndermiyorsunuz sizi bekleyemem de. hemen işini hallederler.
    O kadar tok satıcı ki Yamaha şu anda. Kırmızı ve Siyah alırsan al. Değilse önemli değil modundalar.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Bu motosiklet camiasında şunu gördüm : bugün yarın bugün yarın deyip 2 ay 3 ay beklettikleri bile olur,alıştık artık

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    kaporayı geri alıp temiz cbr250 alsan rahat edersin

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    ...Honda...

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaporayı geri alıp temiz cbr250 alsan rahat edersin
    İki tekerde ABS olan ve 0km almak niyetindeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Honda...
    hayat onda ama Konya'da bayi ve servis yok. :(

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Nk 250 yi kullananlar beğeniyor motoru, bi bak istersen forumda sayfası var. Servis olarak mondial baktığı için konya da da vardır. Kaça anlaştın bilmiyorum ama en azından biraz para da cebine kalır
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayi ile konuşun, merkeze bayi ulaşsın. Kesin bir tarih veremiyorlarsa iptal edilir.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı chipsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki tekerde ABS olan ve 0km almak niyetindeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

hayat onda ama Konya'da bayi ve servis yok. :(
    boşver abs yi

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşver abs yi
    Acemiyim. ABS siz yapamam. Zaten usta bile olsam ABS şart. Panik anında hiç bir ustalık, ABS nin sağladığı kontrollü frenlemeyi sağlamayamaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Yamaha merkez halen cevap vermiyor. Bugün de mail attım. Japon ahlakı, Türkiye'ye girince mutasyon geçirmiş. Eyyyy Yamaha, sen kimsin de cevap vermiyorsun.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Bende motorumu satip 0 bi r25 alip rodajini kendim yapip binmek istiyorum ama mavi renk olmayisi ve bu fiyatlarla vazgectm. Ninja 300 alirim o paraya
    Sizin yerinizde olsam baska bayilerle ve markalarda gorusurdum, elimde paramla 1 ay motor beklemem ben olsam

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende motorumu satip 0 bi r25 alip rodajini kendim yapip binmek istiyorum ama mavi renk olmayisi ve bu fiyatlarla vazgectm. Ninja 300 alirim o paraya
    Sizin yerinizde olsam baska bayilerle ve markalarda gorusurdum, elimde paramla 1 ay motor beklemem ben olsam
    Alternatif yok ki Konya'da. Sıfır olsun niyetindeyim. İki tekerde abs olup, 2. el piyasası olan, Konya'da servisi bulunan ve bu fiyat aralığında başka da alternatif bulamadım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Muhatabınız Yamaha merkez değil, anlaşma yaptığın bayidir. Ne zaman stoklara geleceği ile ilgili bilgiye ancak bayi ulaşabilir eğer onlar da net yanıt veremiyorlarsa kaporayı geri alın.

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhatabınız Yamaha merkez değil, anlaşma yaptığın bayidir. Ne zaman stoklara geleceği ile ilgili bilgiye ancak bayi ulaşabilir eğer onlar da net yanıt veremiyorlarsa kaporayı geri alın.
    Fakat Bayi, merkezden teyit alarak getirteceğini söyledi ve kapora verip sözleşme yaptım. Bayiden kaynaklı bir durum yok. Değilse bayi zaten Mavi yok demişti, ama merkezden "tedarik ederiz" yanıtını alınca sözleşme yaptık.

Diğer taraftan Yamaha'nın olmsuz dahi olsa cevap vermemesi çok uygunsuz bir davranış. Ötv ve fiyat için sorduğum iki soruya da 24 saat içinde yanıt verdiler. Yamaha'dan bir yetkili ile bir görüşme şansım olsa ah..

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Cevap alabileceğin yer bayi. Eğer bayi merkezden cevap anlamıyorsa sen zaten alamazsın hocam

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)